18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #13184
    Köszi, megvan.
  • LoDMaSt
    #13183
    Settings - location services - system services. Csak jegyezd meg, hogy kikapcsoltad, épp nemrég jártam úgy, hogy amikor hazajöttem, eléggé nem sikerült a telónak visszaállnia a magyar időzónára.
  • I.C.ram
    #13182
    Azt hol találom? Idő beállításoknál csak az automatikus beállítás van, ami ugye csak az időre vonatkozik.
  • I.C.ram
    #13181
    Köszönöm!

    Még csak most fedezem fel. Jó sok újítás van appok és "featúrák" terén is :)
  • G_ArchAngel #13180
  • Dzsini
    #13179
    sok örömet hozzá!

    az automata időzónaváltást kapcsold ki :)
  • I.C.ram
    #13178
    Na megvettem a Szifon4S 64-esem :)

    Haverom pont a Westendben járt, megkértem, kérdezzen rá, hogy van-e. Volt, én meg munka után beugrottam. :) Ez az új notification center hihetetlen jó cucc. Ez az egy dolog, ami a Samuban is jó volt.
  • msstz
    #13177
    Köszi! :)
  • Ability
    #13176
    Csak azért mert felpörög a venti még nem lesz baja a gépnek. Flash függő, valamelyik jobban terhel mint a másik. Nekem iMac-en konkréten egyik sem zavar be. Nem a legjobb minőségű a Mac-es Flashplayer, de komoly gond sincs vele újabban.
  • G_ArchAngel #13175
    1000 feltoltes/lemerules korul teljesit az akksi, igy nagyon nem kell aggodnod, ha kell akkor 3 even kereszul szinte minden nap leveheted toltorol dolgozni, de mikor rajta van, akkor sem terheli tultoltessel az akksit.
  • G_ArchAngel #13174
    Ez flash fuggo, nem mindegyik van szarul megirva. Ertelemszeuen a HD videok Vimeo-rol vagy Youtube-rol fel fogjak porgetni, de mondjuk reklamoknal nem tapasztaltam.
  • msstz
    #13173
    És a Flash sem probléma? Nem pörgeti túl a ventillátort?
  • Dzsini
    #13172
    Használd ahogy épp sikerül, nem lesz érezhetően rövidebb az élettartam, ha nincs teljesen lemerítve és úgy töltöd, vagy ha konnektorról használod huzamosabb ideig - ezek a modern akkumulátorok már jól viselik az ilyesmit.
  • msstz
    #13171
    Köszi!

    Még két dolog érdekelne egyelőre:

    A töltő és az aksi viszonya az egyik. Kivenni az aksit nem lehet, és ezért kicsit aggódom az üzemidő romlása miatt. Hogyan kellene használni, hogy ne legyen gond? Mindig merítsem le elég jól, dugjam fel, és dolgozzak rajta, és amint 100%, húzzam le, és újból ezt? Vagy maradhat bedugva a fali kábel?


    A másik: Flashsel kapcsolatban mi a konszenzus? Nem kéne erőltetni, mert bajt is okozhat, vagy ez csak inkább a médiában volt ilyen súlyú dolog?
  • grizzly21
    #13170
    ha a birosagon elbaszott penz felet R&D-re forditanak mindenki jobban jarna..
  • GregSB
    #13169
    Akit érdekel: Folyamatosan frissülő post-gyűjtemény az Apple - Samsung perről.
  • passatgt
    #13168
    cmd+backspace
  • msstz
    #13167
    @ Dzsini, Ability: Rendben, köszi, értem, végülis megszokás kérdése lesz ez is, mint az, hogy nincs külön Delete gomb. Azt vettem észre, hogy néhol Backspace-szel is tudok törölni dolgokat, de az Asztalon nem. Van erre valamilyen parancs?
  • Dzsini
    #13166
    Akkor nem nem tudja, hanem jelenleg nem "akarja" (bár a lenti linken az októberi hozzászólás biztató). Köszönöm a javítást.
  • Ability
    #13165
    Semmilyen akadálya nincs ennek, egyszerűen így csinálták meg. Általában a Mac-es portokat külön csapatok készítik, akik merőben más filozófiát vallanak. Nem véletlen hogy a uTorrent is teljesen máshogy néz ki, teljesen máshogy viselkedik OSX alatt. Ugyan ez elmondható VLC-ről és még folytatni lehetne hosszasan a listát. Mac-en más trendek vannak, sok program Mac-es verziója követi is ezeket. Bár egyébként szerintem a mostani progléma egyik trendbe sem illik bele.
  • Ability
    #13164
    Általában az Apple masinái erősek. Na egy Air-t nem feltétlen neveznék annak, de pl egy iMac vagy Macbook Pro azért minőségi, erős számítógép. Ha pedig van legalább 8 GB memória a gépben, akkor mi értelme van kiüríteni egy program állományait belőle, ha ez legközelebb azonnali indulást eredményezne? Sokkal logikusabb amit az Apple csinál. Bezárja a programot olyan értelmeben hogy eltűnik, nem maradnak ablakai, de ezzel egyidőben minden adatot eltárol a háttérben, így legközelebb a program instant elindul. Kicsit a Windows 7 is hasonlóan működik, ott előtölti a programokat. A memória nem azért van hogy kihasználatlanul álljon. Logikusabb hasznosítani valamilyen feladatra. Ha pedig kevés lenne a szabad memória, rögtön felszabadítja azt. Semmilyen hátránya nincs ennek, csak előnye.
  • Dzsini
    #13163
    Kicsit még utánaolvastam - mivel a Mac filozófia (és ablakkezelés) nem tudja követni az Opera által használt filozófiát (egy alkalmazásablak, amiben nyílnak a böngészőablakok, vagy pl. Windowsos Photoshop alatt egy Photoshop program van, amiben megnyílik a dokumentumablak, a kezelőablakok, stb.), így nincs olyan, hogy csak egy üres ablakot látsz, fülek nélkül. Ez Linux és Windows alatt létezhet
    , így lehet ilyen pillanatra felkészíteni a programot, hogy ekkor nyisson bele egy gyorshívót.

    Legalább is ha jól értettem a dolgot.
  • neevous
    #13162
    CMD+Q?
  • msstz
    #13161
    Értem én :) de Ubuntun sem így működik. Csak "kényelmesebb" volna, lehet, hogy csak a megszokásból. Ha vmit be akarok zárni, azt komolyan gondolom.
  • Dzsini
    #13160
    ez alapján jelenleg csak egy script ad rá lehetőséget (ahogy írják a fórumon megtalálható valahol), Mac alatt szerintük ez az elvárt viselkedés, hiszen sokszor futnak ablak nélkül programok.

    "We may provide an option at a later time, seeing that we’ve had quite a few requests for this lately."
  • passatgt
    #13159
    ez nem windows:)
  • msstz
    #13158
    Köszi!

    Viszont akkor tényleg nem lehet beállítani, hogy tényleg bezárja, ne csak a Dockra tegye.
  • V43 1105
    #13157
  • G_ArchAngel #13156
    Hogyan nyitom meg billentyűkombinációval a Findert?

    - Kivalasztod CMD+Tab-bal, mivel a Finder mindig fut, bezarni nem lehet csak ujrainditani es CMD+N nyit neked uj ablakot

    Hogyan láthatom az asztalt billentyűkombinációval? (Command+H?)

    - CMD + F3

    Be lehet-e állítani, hogy ha valamit bezárok az ablak sarkában, az tényleg bezáruljon, ne csak a Dockra kerüljön vissza?

    - CMD + Q

    (CMD + W ablakokat zar be, ha az adott program Tab-okat kezel, mint Chrome vagy Photoshop, akkor elobb az okat zarja be)
  • msstz
    #13155
    Sziasztok,

    vettem egy Macbook Airt -- ez az első Macem, így nagyon tapasztalatlan vagyok, volna néhány alap kérdésem:


    Hogyan nyitom meg billentyűkombinációval a Findert?

    Hogyan láthatom az asztalt billentyűkombinációval? (Command+H?)

    Be lehet-e állítani, hogy ha valamit bezárok az ablak sarkában, az tényleg bezáruljon, ne csak a Dockra kerüljön vissza?

    Operával kapcsolatosan (Dzsini?): ha bezárom az utolsó fület, akkor azt szeretném, hogy ne zárja le a Dockra, hanem újra a Speed Dial jelenjen meg, mint Windowson és Ubuntun. Ezt be lehet állítani valahol? Lehet, hogy összefügg az előző kérdéssel.

    És tuti lesz még.
  • GregSB
    #13154
    Pyrex:

    5.0.1 beta changelogból:

    "- Fixes bugs affecting battery life
    - Adds Multitasking Gestures for original iPad
    - Resolves bugs with Documents in the Cloud
    - Improves voice recognition for Australian users using dictation
    - Contains security improvements"
  • neevous
    #13153
    Úgy tűnik érdemes röbbször próbálkozni.
  • I.C.ram
    #13152
    Nekem múltkor azt mondták, hogy nem látják a boltok raktárkészletét.
  • neevous
    #13151
    Ha a központi ügyfélszolgálatot felhívod, akkor a darabszámot nem, de azt látják, hogy hol van a cuccból. Egy hónapja így volt egy Defy kapcsán.
  • Tikal #13150
    Nekem mindent kiküldtek postán, sehova nem kellett mennem érte... ( nem Magyarország )
  • G_ArchAngel #13149
    Londonban egyszerubb, nekem O2-tol kellene es nincs, nem tudjak mikor lesz es kulonben is takarodjak a halal faszara. Amikor megemlitem, hogy akkor mivel lejart a szerzodesem, atmennek mashoz, ahol van, akkor meg az anyam a ribanc.
    Egyszeruen botrany, amit az O2 muvel, mint kiemelt forgalmazo.
  • I.C.ram
    #13148
    Voltam ma munka után az Allee-ban, MOM-ban, Corvin-ban. Sehol nincs 64-es. Eleve csak T-pontban lehet (természetesen az utolsó helyen sikerült erről tájékoztatniuk engem...). MOM, Westend, Mammut a T-pontok, de ezek közül a Mammut zárva volt átalakítás miatt, MOMban meg még nem is volt 64-es a boltban, csak előjegyezni lehet. Westendbe meg már semmi kedvem nem volt elmenni... Úgyhogy marad a telefonos előrendelés. Az meg 2 hét :( de a boltban sem lesz előbb 64-es. 16-os volt amúgy mindenhol, ha valakinek az is elég.

    Azt meg végképp nem értem, hogy semmilyen kommunikációs hálózat nincs a boltok, se a központ között. Fingjuk sincs, hogy melyik boltban mi van raktáron. Nevetséges.
  • Dzsini
    #13147
    Nem tudom igazolni (nem is értek hozzá), de független szervizes, neki elhiszem hogy találkozott ilyen problémával. Lehet, hogy ugyanaz a régi kártya elmegy 20 telefonban, aztán huszonegyediknél okoz pár furcsaságot.

    Úgy néz ki csak nem úszod meg akkor a boltba látogatást.
  • I.C.ram
    #13146
    2 évig ez volt a 3GS-emben, és nem volt vele gond, vagy csak nekem nem tűnt fel. Most meg 2 hónapja a Droidomban van, bár itt már vannak érdekességek, de az inkább a droid hibája szerintem. Néha gy belassul, hogy csak nézek, hogy mi van.
  • Dzsini
    #13145
    Azt pedig főleg nem illene már használni, múltkor egy szervizes nekem magyarázta, hogy a (szintén Westeles) kártyámat sürgősen cseréljem ki, mert még más feszültségre gyártották, és neki már volt dolga emiatt problémás telefonnal (rendszertelen fagyások, adatvesztés, hasonló nyalánkságok - amit csak akkor produkált, mikor a vásárlónál volt a telefon, szervizkörülmények között soha - egy élmény lehetett a hibakeresés :) ).