18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #13224
    Most is vissza lehet kerestetni gyartasi szam alapjan, hogy mikori:)

    A poen, hogy csont nelkul birja az egy napi megerolteto hasznalatot. Erre buszke is vagyok, megyek megsimogatom:)
  • Pio
    #13223
    Árulhatna az Apple sorszámozott/egyedi színű iphone-okat 500ezerért és akkor az igazi macfagszauruszoknak még mindig lenne mivel felvágni...
  • cscsiga
    #13222
    Hát való igaz, hogy amióta van az iPhone, sokkal "populárisabb" az Apple a nagytöbbségnél. Csomó embert ismerek akinek iPhone-ja van. De szerintem akinek gépe van (iMac, macbook, macbook air, macbook pro, macpro.) az azért még mindig, hogy idézzem az előttem szólókat, exkluzív dolog. Egy telefonért lehet kiadnak 150e forintot, de egy gépért már nem adna ki 360-750e forintot. Mert megelégszik a win es gépével mert elfacebookozik azon.
  • Bercy #13221
    Direkt írtam, hogy ez nem feltétlenül mindenkire igaz, de van egy réteg aki ezt érzi.
  • G_ArchAngel #13220
    Az elso volt, azota is az van, 3 ev es 3 honapja.
  • G_ArchAngel #13219
    Ez mondjuk nem igaz.
    Azt a penzt amit en 2 eve beleoltem az iMacbe, azt mar regota beleoltem volna epitett PC-be is.
  • Bercy #13218
    Komolytalanságot érzek a szavaidban
  • Dzsini
    #13217
    Pedig több vagy, kérdezz csak meg bárkit.

    Bárkit, aki számít.

    ;)
  • Bercy #13216
    Szerintem az ilyen jellegű megnyilvánulások abból fakadhatnak (nem feltétlenül de abból is, és mindegy, hogy eladó vagy csak user), hogy amíg rétegtermék volt az apple addig úgy érezhették páran, hogy ők egy "felsőbbrendű faj" és ők "másképp gondolkodnak".
    Namost ha sokan veszik a "gondolkodj másképp" termékeket akkor már nem tudják magukat egy exkluzív réteg tagjának érezni, mert elveszi az általuk vélt exkluzívitását...

    Na ez az a gondolkodás amivel én nem tudtam soha egyesülni pedig van mac-em ipad-em iphone-om és szeretem mindet. De nem érzem magam többnek miattuk!!!
  • grizzly21
    #13215
    "az Apple dolgozoi nagyon ki vannak akadva, hogy az Apple egy ennyire kommersz, popularais szutyok lett." Ez azert vicces, mert ha nem valt volna azza, akkor most nem lenne munkajuk
  • grizzly21
    #13214
    Ugy emlekszem anno te is sorbanalltal az iphone-ert:)

    Szerintem itt nem az idoallosagrol van szo, nem azert vesznek ujat mert a regivel baj van, hanem mert errol szol (nem csak az apple) marketing es minden manapsag: vegyed mindig az ujat, erezd magad egy kalap szarnak ha 1 generacioval le vagy maradva.
  • Tikal #13213
    Értem.. ez meg sajnos egy trend... a gyártók nyomják hogy vegyél vegyél..
  • G_ArchAngel #13212
    Most nem rolad van szo, hanem azokrol, akik sorban allnak (tomegek!) az uj telefonnal, tablanal vagy laptopnal. Mert kell, azonnal, MOST!
    Ezzel pedig pont az Apple termekek idoallosagaval kapcsolatos mitoszt teszik tonkre.
  • GregSB
    #13211
    Mondjuk most ezen szerintem felesleges pörögni. Tuti lehetne számos ellenpéldát is felhozni, gondoljunk csak az iMaces kijelző szopásokra, amik itt voltak a topicban.

    Az Apple egy ugyanolyan gyár(ta)tó mint a többi, neki is ugyanazok a thaiföldi és kínai beszállítói vannak mint mindenkinek. A hibaarány mindenkinél ugyanakkora.

    Az hogy "szarabb a minőség mint régen" érzet alakult ki az emberekben az annak köszönhető, hogy 2001 óta az iPod megjelenése óta rááltak a tömeg-handheld cuccok gyártására + a Maceknél is óriási volumen növekedés volt az elmúlt 10 évben. Ha nagyobb a volumen akkor nagyobb az esélye is hogy hibásat fogsz ki.

    Azon most felesleges elkezdeni sírni, hogy minek álltak rá ennyire a handheld cuccokra és a nagyobb volumenekre, mert ha nem tették volna már rég nem létezne a cég.
  • GregSB
    #13210
    Detto. 4 éves iPod Nanom mai napig tökéletesen működik, pedig nem egyszer ejtettem már le. Van is rajta a sok esés miatt pár ütődés, de az égvilágon semmi baja. Annyi, hogy az akksija már nyilván nem bír annyit, mint 2007-ben.
  • Tikal #13209
    Ez szerintem a telefonokra igaz, meg talán az ipodokra... de nekem pl a nano-m még mindig megy, 3 éves, a 3G is csak kihuzott 2,5 évet, telefonálni most is jo, csak az akksi ment tönkre.

    szerintem egy macbookot ma is megtarthatsz 3 évig.
  • Zsoltika 007
    #13208
    Jajj nehogy áthozd ide a beszmac baromságát! Nem fog megszűnni a mac pro! Csak egyszerűen az intel töketlenkedése miatt nincs mit bele tenni.
  • GregSB
    #13207
    Gyere haza, itthon még csak buta sznobok használják a márkát
  • passatgt
    #13206
    De az is lehet, hogy csak ügyesen van fotózva, mert a baloldala eléggé szürke azért:)
  • passatgt
    #13205
    "Ok meg abbol a korszakbol vannak, amikor 3-4 evre vettek egy termeket"

    Nem kötelező évente cserélni, macbookom 3 éves és hibátlan(na jó, superdrive meghalt, de azt úgyse használtam:), telefonom 5 éves és hibátlan, imac meg szintén melgesz legalább 3 évig. Ha vigyáz az ember a cuccaira, mindegyik kibír több évet. Nem véletlen, hogy a 3 éves telefonra is kiadták a legújabb szoftvert például.

    Egyik szemem sír, hogy ennyire elterjedt, másik meg nevet. Azért sír, mert így elő fognak jönni azok a hibák, amik a nagy mennyiségből erednek(minőségi, megbízhatósgi) és azért nevet, mert még így is jobb lesz a helyzet mint másnál:)

    Illetve remélem, hogy a macpro vonalat nem fogjk megszűntetni, bár engem speciel annyira nem érint, de mindenképp egy egyedülálló konstrukció, más márkában hasonló minőségű és felfogású gép nincs.

    Az airen meg sztem a keretre lehet venni matricát, biztos van fehérben is.
  • G_ArchAngel #13204
    Az Air-bol is van feher?O_o

    BTW ma egy Apple Storeban managerkent dolgozo magyar lannyal soroztem es ugyanazt mondta, amit en is erzek: az Apple dolgozoi nagyon ki vannak akadva, hogy az Apple egy ennyire kommersz, popularais szutyok lett.
    Ok meg abbol a korszakbol vannak, amikor 3-4 evre vettek egy termeket, de azt is inkabb megtarrottak, mikor ujat vettek. Utaljak, hogy a hulye iskolasok bemennek es az asztalra csapjak az iPhonet, hogy nem jo mert (...) holott altalaban egy restore vagy ujrainditas megold mindent.
    Nem irigylem oket, sok kis barom szabadulhatott ra a Genius-okra, ez elmult par evben.
  • Tikal #13203
    szerintem is ;)
  • GregSB
    #13202
    White is the new black :D

  • GregSB
    #13201
    Ja, és az a legidegesítőbb ahogy nyomatják. Ha egy külföldi hírhez tartozik egy youtubeos videó, akkor azt lerippelik és feltolják indavideora és azt embeddelik a saját cikkükbe. Ugyanezt csinálják az index közeli blogok is, gondolom szabály...

    Mondjuk szenes lapáttal vágnám pofán aki ezt kitalálta, előbb csinálják meg használhatóra a playerjüket, mert az vicc hogy a windows 7-es gépemen is felpörög tőle a proci, belassul lefagy állandóan.
  • I.C.ram
    #13200
    Szerintem még a PC-t se sikerült támogatniuk, nem hogy az iOSt :P A legszarabb videólejátszó, ami a neten létezik.
  • passatgt
    #13199
    szerintem irónia volt:)
  • GregSB
    #13198
    Köhm...

    Az egyik utolsó oldal volt az index, aki elkezdte támogatni az iOS eszközökön a videonézést.
  • Tikal #13197
    miért csodálkozol? az index mindig élen jár a technikai fejlesztésekben :)
  • I.C.ram
    #13196
    Már megcsinálták egy ideje, hogy iOS kompatibilis legyen.
  • Verseghy
    #13195
    Héj, újabban lejátsza az indavideot az iPadem. Mi történt, amiről lemaradtam?:D
  • Tikal #13194
    Kozben kideritettem hogy n-es wifi van benne.. Na nem értem akkor mi fogja vissza a sebességet.. Majd nézek egy kabeles sebesseget is...
  • Dzsini
    #13193
    Szerintem amúgy sem túl lényeges egy hazánkban élő felhasználónak - hacsak nem a román vagy ukrán határ közelében lakik, és jár át napi szinten (mivel Budapesten ugrott be a telefonért, ezt kétlem).
    Ha csak egy-két pár órát spórol egy amúgy felesleges funkció kikapcsolásával (még annyiszor sem kell a toronytól lekérni a pontos időt), akkor már megéri.
  • GregSB
    #13192
    Nem feltétlenül kell. Nem 100%-ban az okolható a gyors merülésért. Nálam is be volt kapcsolva, és nem merült gyorsan a telefon.

    Elviekben a 5.0.1 meg fog jelenni hamarosan, és abban orvosolva lesznek azok a bugok, amik az emberek egy részénél gyors merülést okoztak.
  • Zsoltika 007
    #13191
    Be kell dugni a háló kábelt és úgy lemérni. Amúgy szerintem is megfogja.
  • Dzsini
    #13190
    A g-s wifi maximum 54 megabites, az jellemzően olyan 20 körül át szokott tolni, viszont a b-s csak 11, amiből az effektív jó esetben 5-6, tehát ez tényleg lehet probléma.

    A wifis kapcsolatra 54 vagy 11 mbitet ír? Próbáld a g-s wifi kapcsolatot erőltetni, ha lehet valahogy.
  • Tikal #13189
    Ha a laptomban csak b/g-s wifi van akkor elképzelhető hogy ez korlátozza a netsebességét? 20Mbit-es net van a lakásban, de a speedtest.net-en csak ötöt mérek...
  • GregSB
    #13188
    Valami nálad nem stimmelni, a 4 éves laptopomon tökéletesen megy Chrome alatt.

    Vagy a böngésződdel van valami para, vagy ősrégi géped van :D
  • msstz
    #13187
    Köszi :)
  • franc0
    #13186
    Szar ez az oldal, az esetek 80 százalékában kiakasztja a böngészőmet. Mondjuk nem teljesen, hanem kb 5 másodpercre fagy tőle minden.
    Minden más weboldal tökéletes nálam, csak ez nem.
  • Tikal #13185
    Én majdnem mindennap lemeritettem, és tobb mint egy év után is 94% körül volt az aksija, szóval ne izgulj, jol birja a használatot