18351
ATbanner.jpg
  • Tikal #13265
    Nincsenek szanaszét.. pont ez az, az iTunes meg végképp nem tárol fotokat...
  • Gerygrey
    #13264
    Köszi mindkettőt!
  • Gabor1990
    #13263
    Itt össze vannak szedve a gyorsbillentyűk, amik snow leopard-nál működtek, legtöbb valszeg ugyan az lion-nál is.
  • Gabor1990
    #13262
    Első kérdésre ha jól tudom nem a válasz.
    Másodikra pedig applications/utilities/activity monitor.
  • Gerygrey
    #13261
    Két újabb gyors kérdés :)

    - Olyat lehet-e, hogy a bal felső sarokban levő bezárás gomb ténylegesen bezárja az alkalmazást

    - És ami Windowsban a Task Manager (futó alkalmazások, foglalt/szabad memória, ilyesmi) olyat itt hol találok?

    (Jó lenne valami részletes, átfogó lista/táblázat a két rendszer különbségeiről. Pl bezárás: Windows ALT+F4, OSX: ALT+Q és így tovább. Egy ilyet találtam de ez inkább általánosságokat ír)

  • Gerygrey
    #13260
    Mondjuk van egy osszetett After Effects projektem, amihez hasznalok PSD, JPG, MP3/WAV, AVI, MOV es meg ki tudja milyen formatumu fajlokat, es szeretem, ha az egy projekthez tartozo dolgok egy helyen vannak (nem szanaszet kulonbozo alkalmazasokban, mint pl iTunes, iPhoto, stb)
  • Tikal #13259
    de minek? :)
  • Gerygrey
    #13258
    Hja, közben rájöttem, hogy az iPhoto-ból is tudok kiválasztott képeket tetszőleges mappába másolni, úgyhogy amiért eredetileg kérdeztem, az megoldódott :)

  • neevous
    #13257
    ...nem véletlen nyílik meg duplaklikkre az iPhoto, ott tudsz legátláthatóbban mindent menedzselni.
  • Gerygrey
    #13256
    Na, így már ok, köszi :)

    (Az azért vicces, hogy a jobbklikket külön engedélyezni kell a system preferencesben... De legalább megtaláltam azt is, hogy a scroll se fordítva menjen.)

    Mondjuk a mappa tartalma ebben a formában elég kaotikus...
  • neevous
    #13255
    Két ujjas kattintás és "show package contents", ha túrkálni akarsz benne, de idővel nem fogsz. :)
  • Ability
    #13254
    Írtam már, jobb klikk -> Show package contents.

    De újra: semmi értelme nézegetni. Ha törölni akarsz egy képet, akkor az iPhoto-n belül törlöd. Ha ki akarsz másolni pár képet, vagy el akarod küldeni emailben, akkor megfogod a képet, és kihúzod vagy ráhúzod a másik programra. Abban a mappában rendezve vannak a képek a program számára, nem olyan mint egy sima mappa amiben van egy lista, a program verzéli az egészet, nem szerencsés beletúrni.
  • Gerygrey
    #13253
    Na, tényleg ott a Macintosh HD ami - úgy látom - a rendszervinyó, köszi :)

    Viszont még mindig az iPhoto-t indítja el, ha az iPhoto Library mappájára kattintok. Ezek szerint azt, hogy rákattintok egy mappára, és ott fizikailag látom a JPG (vagy épp MP3, AVI, PSD, stb) fájlokat, azt felejtsem el?
  • Ability
    #13252
    Hát mondjuk én ezt inkább a Finder Preferencesben állítanám be. A Devices résznél ott van ez is, csak ki kell pipálni.
  • Ability
    #13251
    Látja az a rendszer vinyót. Csak ez nem Windows, itt minden a saját mappádban van, a gyökérbe nem kell cuccokat pakolni. Teljesen más az egész filerendszer felépítése.

    iPhoto képek is a képek mappában van, az iPhoto Library-n nyomj jobb klikket és Show package contents. De értelmetlen belenézni, ismét, ez nem Windows, felejtsd el hogy neked foglalkoznod kell a tárolás formájával, itt minden automatikus. Ha törölni akarsz egy képet, töröld az iPhoto-n belül.

    Bill kiosztást meg lehet szokni, nem mondanám rosszabbnak mint a Windows-os, de mindenképpen idő kell neki. Elvileg egyesével át lehet állítani a gombok funkcióit a System Preferences-ben, de semmi értelme, szokd meg, utána nem lesz gáz.
  • G_ArchAngel #13250
    Finderben vagy?

    Shift + CMD + C, ekkor elvileg latod a rendszervinyodat, huzd ki oldalra a sotetebb savba es mindig ott lesz.
  • Gerygrey
    #13249
    Akkor lehet hogy én vagyok béna, de nem látom a rendszervinyót benne...

    Meg nekem az kéne, hogy ha most beimportáltam pár fotót iPhoto-ba, azok fizikailag hol vannak? Mert Finderben hiába kattintok a Képek-re bal oldalt, az is csak az iPhoto-t indítja el, de nekem az kéne hogy az a képek mappa, benne a JPG-kkel az hol a búbánatba lehet...

    Default billentyűkiosztást át lehet valahogy állítani? Mert önmagában is agyhalál, hogy altgr+v helyett alt+q a kukac, de hogy a mellette levő CMD+Q bezárja az alkalmazást, na az kész... :)
  • Ability
    #13248
    Pedig a Finder az, kb ugyan azt tudja funcionalitásban. Esetleg még a Forkliftet érdemes feltenni mint Total Commander alternatíva.
  • Gerygrey
    #13247
    Megvan az iMac :)

    Eszméletlen... Csak valaki mondja meg nekem, hogy amit Windowsban Sajátgépnek hívnak, az OSX alatt micsoda (Látom, a Finder valami olyasmi, de mégse igazán)
  • Dzsini
    #13246
    Meglepően jól tartja magát a Nintendo, a hírek alapján nagyobb zakóra számítottam náluk.
  • GregSB
    #13245
    Durva.

  • G_ArchAngel #13244
    thx
  • passatgt
    #13243
    verge
  • Dzsini
    #13242
    Alig 5 hozzászólással előtted ott a hír :)
  • G_ArchAngel #13241
    mi az uj IT bulvar oldal, elfelejtettem...:)
  • Tikal #13239
    hibát, de nem tudta javítani, le is fagyott közben... már a dvd-t ki sem adja a gép annyira nincs magánál :)
  • GregSB
    #13238
    Disk Utilityben lefuttattátok a Verify Disk-et és Verify Permissionst? Mit muttatott?
  • Tikal #13237
    ha szervizbe viszük a gépet, akkor gondolom idokinak hozzá kell férni a vinyohoz, tehát tudnia kell a jelszot stb? vagy hogy megy ez? nem szivesen adnánk oda a gépet nyitottan tele privát cuccokkal...
  • Tikal #13236
    :D epp most olvastam... valaki jol erezte hogy nem kell az a szar flash...
  • GregSB
    #13235
    Adobe ceases development on mobile browser Flash, refocuses efforts on HTML5.
  • neevous
    #13234
    Igen, erre gondoltam.
  • passatgt
    #13233
    szedj le egy Ubuntu telepítőt, írd ki dvd-re vagy pendrive rakd rá hogy bootolni lehessen, és simná rakd be, bootolj be róla, majd válaszd ki az ubuntu kipróbálása telepítés nélkül, vagy valami ilyesmi. Így a memóriába töltve elindul a komplett ubuntu, és ha van valami külső vinyó, pendrive akármi, akkor le tudod mentegetni az adatokat. Ha minden igaz:)
  • Tikal #13232
    ezt nem értem... hogyan kell?
  • neevous
    #13231
    Miért nem mentesz le mindent egy livecd-s ubuntuval?
  • Tikal #13230
    ha ujratelepiti a rendszert, akkor törölni kell mindent a vinyorol vagy esetleg lehetséges az adatok megtartása mellett is a snow leopard ujrarakása? ( egyébként már lion van a gépen, de az le lett töltve ugye és nincs meg usb-n )
  • Tikal #13229
    kiírt valami hibát, de nem tudta megjavítani... ujraindult a gép, megint oskáig gondolkozás, most már az egész vinyot egybe látja, mintha nem lenne rajta semmi :(
  • Tikal #13228
    A telepito DVD-t hala isten beolvasta de tiz perc utan.. Most mennek a repair disk meg hasonlok... Kosz a tippeket, probalgatja tesom...
  • grizzly21
    #13227
    Nehogy istyle/stb helyekre vidd, csakis idoki, ott megmondjak mi a baj.
  • passatgt
    #13226
    Vinyó vagy alaplap gondra tippelek.

    Amit ki lehet próbálni még: ha két ram van benne, egyiket vedd ki, indtskor tarts lenyomva d betűt(diagnosztikai módnak kéne bejönni), SMC reset(bal oldali Shift+control+option+bekapcs gombot nyomd meg egyszerre), Pram reset(Bekapcsolás után tarstd nyomva Command+option+P+r gombokat amíg újraindul), várjál akár 1 órát is hátha elindul

    Más nem jut eszembe, ha dvd-vel elindul akkor van csomó diagnosztikai mód, verify disk. Repair disk meg ilyenek,azokat érdemes lefuttatni.
  • Tikal #13225
    MacBook Pro nem indul.. fehér képernyő, pörgő karika... szerintetek mi lehet? Van valami reset kombinácio? holnap tudjuk csak kiprobálni mi van ha telepito cd-vel inditjuk a gépet.. csak tesom most be van tojva hogy oda a vinyo esetleg..