18351
ATbanner.jpg
  • Gerygrey
    #13345
    Ja, és Finderből hogy nyitok egy újat ha egy már meg van nyitva?
  • Gerygrey
    #13344
    Ja, és a Bootcamp által létrehozott partícióra se tudok másolni (hogy majd aztán Windows-szal kirakjam a külső vinyóra a cuccot)

    Kezdem elveszíteni a türelmemet...
  • Gerygrey
    #13343
    Az lehet különben, hogy a fájlrendszer (NTFS) kavar be? Mert felraktam Bootcamp-pel Win7-et, az látja a Samsung vinyót, viszont a belső terát nem... Mi az a fájlrendszer ami Win7 és OSX alatt egyaránt írható-olvasható rendesen?
  • Gerygrey
    #13342
    Help: van egy Samsung külső vinyóm. Windows alatt tökéletesen írom-olvasom, de az OSX csak olvasni tudja, a Finderben az infó azt mondja, hogy "megosztási jogok: ön csak olvasni képes."

    Sehol nem találom, hogy lehetne ezt megváltoztatni.
  • I.C.ram
    #13341
    Ja, ezért írtam idézőjelek között. Viszont én eddig csak rosszat olvastam erről a fazonról. A befektetők, részvényesek nagyon utálják. Kb mint a Nokia vezére.
  • Dzsini
    #13340
    Gondolom ezért is volt idézőjelek között a csőd szó, mert nem konkrétan arról van szó, hanem nehéz anyagi helyzetről, veszteségekről, leépítés-átalakításról. Az IBM-nek bejött, a Lenovonak (akik megvették az IBM számítógépes részlegét) bejött, tehát akár újabb sikertörténet is lehet belőle.
  • grizzly21
    #13339
    En csak arra emlekszem, hogy hetente valtoztattak hogy mit akarnak, eleg vicces volt...

    Olvassa valaki rajtam kivul a Jobs konyvet?
  • Tikal #13338
    de ez csődöt jelentene vagy csak megértették hogy nincs esélyük bizonyos piacokon, és ennyi :)
  • Dzsini
    #13337
    Augusztusban volt hír: a HP kiszáll a tablet és PC gyártási piacról (követik az IBM példáját), elsősorban szoftveresek lesznek.
  • Tikal #13336
    bajban a HP?
  • I.C.ram
    #13335
    Nem ő vitte "csőd" szélére a HPt?
  • GregSB
    #13334
    A HP vezérigazgatója is tudja, mi a jó :D

  • Dzsini
    #13333
    Ha Domino, akkor T-mobile. Egyébként ők árulnak MacBookot, tehát igazából illendő, hogy a modemekkel ne legyen gond :)
  • G_ArchAngel #13332
    Az enyem Magyarorszagon van, nem emlekszem a tipusara: megvettem Domino csomagban es csont nelkul mukodott MBP-vel, Lion alatt. Huawei asszem.
  • passatgt
    #13331
    van valakinek usb-s modeme mobilnethez? t-mobilnál akarok venni, melyik aza típus ami plug and play működik lion+macbook pro-val?
  • Dzsini
    #13330
    Ők olcsóbbak sok esetben, van rengeteg elektronikájuk, vedd fel velük a kapcsolatot, ingyenes bevizsgálás is van náluk.
  • pyrohun #13329
    ha szerzel egy ugyanolyan vinyót s esetleg képes vagy kicserélni az elektronikáját, akkor talán még házilag is menthető :)
  • Tikal #13328
    A kattogo, beolvashatatlan vinyora mar csak a kürt Kft a megoldás?:))
  • Verseghy
    #13327
    Nagyon jó. Köszönöm szépen!
  • passatgt
    #13326
    ha van másik maces gép dvd meghajtóval, akkor meg simná beállítások/Sharing/DVD or Cd sharing bepiál és kész
  • passatgt
    #13325
    windowsos gép van közelben? ha igen:
    http://support.apple.com/kb/DL112 Letölt, feltelepít
    A vezérlőpult hardware/hang részében alulra berakja amit feltelepítettél, pipáld be hogy engedélyzed a dvd megosztást, utána berakod a iwork cd-t, és a macbook air-en ott lesz bal oldalon a finderben mint egy sima meghajtó
  • Verseghy
    #13324
    Üdv,
    Olyan kérdésem lenne, nem tudom hogy megoldható-e, hogyha veszek egy MacBook Air-t és ugye nincs benne lemezolvasó, de nekem megvan az iWork eredetiben. Lehet valahogy ezt az eredeti DVD-t igazolni (nem is tudom, mondjuk széria számmal?) az Applenek és engedélyeznék nekem a Mac App Store-ban, hogy letöltsem? Vagy ilyenkor szopás van?:) Nyílván nem fogom még egyszer megvenni, de kéne rá.
  • ajem kisa
    #13323
    Hello!
    Szeretném ha valaki tudna segiteni nekem!
    Van egy régi touch-om (1g-s 3.1.2-vel azt hiszem), és restaurálni akartam, el is kezdte, de elég sokáig csak az alma jött elő aztán ujraindult, alma alján a töltés ikon, aztán addig jutott, hogy lemerült teljesen! Rádugom tölteni a gépre, aztán kisidő mulva ujrakezdi az egészet, de kikapcsol, mert nembírja tölteni vagy passz! Keresgettem neten megoldást, de olyat nemtaláltam ahol rajtam is segítene, mivel a gép nemismeri fel, az itunes sem!
    Meghalt? Valami megoldás lenne erre? Soha nemfoglalkoztam almával, de kicsit fura, hogy ezelött teljesen hibátlan volt, csak gyalulni akartam és ujrakezdeni az egészet, de...! Lenyomtam a home+beekapcs gombot, kikapcsol, meg be is, de az alma marad úgy is!
    Kisegítene nagyon egy konkrét válasz, remélem van köztetek olyan aki tud segíteni!
    Előre is köszönöm!
    Üdv.: Kisa
  • Tikal #13322
    egy pár helyen lehagytad az n betűt :)
  • cscsiga
    #13321
    Üdv. Én is náluk akartam venni. Náluk csak mobilnettel lehet venni. Meg is vettem volna de lassan 1 hónapot vártam, hogy megjöjjön nekik a macbook. De nem jött. Mellesleg csak pesti üzletekbe lehet venni(Nekem ez kicsit hátrány volt, mert szegedi vagyok :D). De a pesti üzletekbe nem jött 1 macbook se. Úgyhogy megvettem Extrém digitálba. Én 1 be fizettem ,de lehet részletre is venni.
  • joebacsi
    #13320
  • Dzsini
    #13319
    A múltkoriban olvastam egy cikket, hogy az 5-10 évvel ezelőtti akkumulátor-technológiákkal a mai laptopok akár percekig is elműködnének... fejlődik ez a piac folyamatosan, csak nehezen látszik, mert az ilyen eszközöknél az 1 napos működés kezd szabvánnyá válni, pedig a teljesítmény meredeken növekszik.

    Meg is van: forrás - kicsit hatásvadász a szöveg, de a lényeg azért látszik belőle.

    (ezért van nem-okostelefonom, amit ennek örömére 2-3 hetente kell tölteni, mert elhanyagolható a fogyasztása, viszont 1500 mAh / 5,6Wh-s akkumulátort toltak bele)
  • GregSB
    #13318
    Batteries that charge 10x faster and last 10x longer just 5-years out, scientists say.

    " A prototype phone battery in Northwestern’s labs can be fully charged in just 15 minutes and it lasts an entire week on a single charge, BBC said."

    Zsír, kéne már ez nagyon. Bár mire kijön addigra már 10x több energiát fognak zabálni az okostelefonok :D
  • Verseghy
    #13317
    Nekem fent van a telómon. Lehet azóta levették.
  • Ability
    #13316
    Csak Androidra van egyelőre.
  • G_ArchAngel #13315
    Ezt csak en nem talalom az App Store-ban vagy most az Adobe megcumiztatja az Apple-t?
  • Verseghy
    #13314
    Ment privi.:)
  • grizzly21
    #13313
    ja bocs! Ugy ertettem hogy az ipad 1 "akadozik". mennyiert adnad el?
  • Verseghy
    #13312
    Mármint mi?
  • passatgt
    #13311
    olyan, mintha 8 magos lenne:)
  • Gerygrey
    #13310
    Én az XMS-ben vettem, a laptopreszlet.hu szolgáltatását igénybe véve, elég hamar ment. Mondjuk ez nem 0% sajnos... Szerintem jobban jársz, ha elfogadod "ajándékként" azt a mobilnetet :)
  • Gerygrey
    #13309
    Na végre, a telepítési mizériák megoldódtak, úgyhogy tesztelgetem, mit b
    tud a vas. Így elsőre nekem úgy tűnik, hogy az Activity Monitor, hogy úgy mondjam, nem egészen valós értékeket mutat... :)

  • grizzly21
    #13308
    pont azert
  • passatgt
    #13307
    istyle, xms, starking, szóval a magyar apple boltoknál mindenhol van hitel szerintem(xms-nél tuti, többit nem néztem mondjuk)
  • kakaoskalacs
    #13306
    Üdv! A kérdésem az lenne , lehet nem tartozik ide de remélem tud valak isegíteni.

    Melyik üzletet ajánljátok ahol van részletfizetés/havi törlesztés MacBook Pro vásárlása esetén? és megbizhato

    Például találtam T-Mobilenal is link
    Vegye meg részletfizetéssel!
    THM: 0% Kezdőrészlet: 108 985Ft Törlesztések:
    24 hó X 12080 Ft
    Ez oké csakhogy nekem nincs szuksegem mobilinternetre. Vagy lehetséges csak magát a gépet venni és törleszteni?


    Elöre is ksözönö ma segitséget. Üdv!