18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #13385
    Nincs WebOS-el foglalkozó topic itt SG-n, úgyhogy jobb híján beteszem ide, úgyis kapcsolódik valamliyen szinten azApple-hez (konkurens rendszer).

    A HP nyílt forráskódúvá tette a WebOS-t
  • G_ArchAngel #13384
    koncept
  • GregSB
    #13383
  • msstz
    #13382
    Ja, értem, csak mert itt eddig a 3 ujjast tudtam életre hívni csak.
  • passatgt
    #13381
    passz, de bármelyik progi használhatja, operába még nem rakták be gondolom...
  • msstz
    #13380
    A Safariban használható két ujjas előre hátra és animáció jogvédett? Mert jó lenne pl. az Operában, mert nekem kevés a Safari.
  • GregSB
    #13379
    Ez magyarországi statisztika, itthon egyáltalán nem annyira elterjedt a HTC.

    USA-ban másodikak (előfizetések alapján):

  • joebacsi
    #13378
    Mintha a htc kimaradt volna.
  • I.C.ram
    #13377
    heh? iphoneon miért ne tudnál? Akár oprendszert is. Macbook nem tudom, hogy jön ide.
  • cscsiga
    #13376
    Tudok valahogy vezeték nélkül updtelni appokat az iPhone on a macbookal?
  • GregSB
    #13375
    Legalább Edge lenne, de a vonalak 90%-án GRPS van csak, ami teljesen nevetséges 2012 hajnalán :)

    Opera Mini jó lenne, csak az a baj hogy nincs és nem is lehet teljesen beleintegrálni iOS-be. Ha egy másik alkalmazásból nyitsz meg linket az automatikusan a Safariban nyílik meg. Nameg a szövegkijelőlés és copyzás is eléggé macerás a stock megoldáshoz képest. Ettől függetlenül tényleg jó, én is sokat használom metróban.
  • G_ArchAngel #13374
    En ezt csak az MBP-vel tudom megcsinalni, mert Photoshop-nak koszonhetoen az iMac-et minden nagyobb munka elott/kozben/utan ujra kell inditani.
    Csak a draga Adobe kepes megidezni a Windows-os idoket.
  • Dzsini
    #13373
    Nekem még XP-n volt 100+ napos uptime-om :) Mostanában már a havi 1 reboot a szokás, a frissítéseket beengedni... (linuxosoknál már láttam 1-2 évet is, nem szerver gépnél)
  • G_ArchAngel #13372
    Soha nem fogom a 62 napos rekordomat megdonteni, Safari frissites miatt restartolni kell:/
  • Dzsini
    #13371
    Egy "is" szócskát kihagytam, sorry :) (... iOS-re is van ...)

    - a lényeg annyi lett volna, hogy Androidon (és Symbianon, stb.) az Opera infói alapján jóval többen használják az Opera Minit, mint iOS-en, ráadásul Android alatt ott van az Opera Mobile is, amiben szintén benne van az adattömörítéses használat lehetősége. Tehát a kisebb forgalmazott adatmennyiség még nem feltétlen jelent jóval kevesebb nethasználatot (pl. a Telenor év eleje óta minden telefonjára alapból Operát is telepít)
  • VRSDM
    #13370
    ráadásul androidra is van opera mini.

    akkor miért fogalmazol úgy mintha "ios only" lenne ? :)
  • franc0
    #13369
    Metrón egy áldás az Opera Mini. Mondjuk felháborító, hogy 2011 végén nincs 3G a metrón...
  • Dzsini
    #13368
    Igazából ez azért (is) lehet, mert iPhone-t szinte csak mobilnetre épülő előfizetéssel lehet/érdemes venni, így természetes, hogy akinek van, az használja is. Akinek nincs igénye a mobilnetre, az ettől még vehet magának egyéb, akár Androidos eszközt is - lásd a 3. táblázat.

    Ráadásul az iOS-re van Opera Mini, de ott kevesebben használják, pedig 30-90%-ot csökkent az adatforgalmon böngészés közben :)
  • GregSB
    #13367
    Jaa, sajnos nem sok gyártó ad ki eladási adatokat - Apple is csak "iPhone" eladási adatokról nyilatkozik, amiben benne van mostmár a 3GS, 4 és 4S is.

    De az nagyon jól látszik a legalsó grafikonból, hogy Androidos telefonból összességében sokkal több fogy, mint iPhoneokból.
  • Pio
    #13366
    Kár, hogy készülékszám-statisztika továbbra sincs, gondolom soha nem is lesz.
  • GregSB
    #13365
    Genius.hu felmérése "netes forgalom" alapján.

    Netes forgalom bonyolítás készülék alapján:


    Gyártó alapján:


    Operációs rendszer alapján:



    Azt látom sok haveromon, akinek androidos telefonja van, hogy nem vesz hozzá mobilinternetet, csak wifin használgatja, de azért nem gondoltam volna hogy ekkora a különbség.
  • GregSB
    #13364
    Kint az iOS 5.1 beta, és ebben már benne van az iPad 3 és az új iPhone kódneve is (ez utóbbi 5,1 lett)

  • GregSB
    #13363
    Pár Siri hack:


  • Verseghy
    #13362
    Valamiért amikor installálnám az iWorköt iMac-ről Air-re ezzel a DVD sharing cuccal, mindig azt írja ki, hogy sikertelen és vegyem fel a kapcsolatot a gyártóval. Szerintetek mi lehet a probléma?
  • Tikal #13361
    Én mar annak is örülnek igy 2012 küszöbén hogy pl ne kelljen belepnem az rss olvasóban ahhoz hogy frissitse a badge-t hány olvasatlan cikk van még...

    Meg jó lenne ha az amit írsz nem csak hang utasításra történne meg:)
  • GregSB
    #13360
    Ja, lehetne mondani hogy ez a Wolfram érdeme, de nekem az tetszik nagyon a Siriben, hogy közvetlen. Ha elvégeztetsz vele egy parancsot, akkor van neki egy overlay-UIja, ahova pakolgatja ki az infokat, és elvégez feladatokat anélkül, hogy belépne az alkalmazásba (SMS, naptár, reminder, stb...). Ezt más rendszer hangvezérlése (még) nem tudja.

    Szerinem egyébként ebbe az irányba fogják fejleszteni az iOS-t. Sok tech-oldal azzal kritizálja most a rendszert, hogy már kezd elvault lenni ez az alkalmazásba ki-be-át ugrálósdi, konkurens rendszereknél vannak információ-integráló megoldások (Androidon a widgetek, WP7-en meg a HUB-ok) összegyűjtik a releváns infokat egy helyre, akár több alkalmazásból is, és nem kell végigjárnod 3-4 alkalmazást hogy lásd azokat. Ezzel a Siri overlay UI-val pont ezt küszöbölik ki - nem egy nagy fejlesztés lenne megcsinálni, hogy ha bemondod a Sirinek: "What's happening now?" vagy "Show my social feed", akkor berántson minden friss infót Twitterről, Facebookról, meg bárhonnan amit beállítasz - és ezzel gyakorlatilag meg is van a saját megoldásuk a Social HUB-ra vagy Widgetre.
  • passatgt
    #13359
    Wolfram Alpha-n érdemes körülnézni, rengeteg cuccot tud
  • GregSB
    #13358
    Szinte teljesen haszontalan funkció, de mennyire zsír már? :D

    "Siri / Wolfram Alpha trick lets you know what is flying overhead

    I recently found out that Wolfram Alpha has the ability to tell you what airplanes are cruising around above you based on your position and its knowledge of where various airline and charter flights are located at any point in time.

    ...

    It took a few tries and some thought about what to ask Siri, but I finally got it to work. Telling Siri to "Ask Wolfram what flights are overhead" produces the correct results. That query displays a Wolfram Alpha printout showing the flight or aircraft registration number of flights that are currently visible from where you're standing, their altitude, and the angle above the horizon. You also get information on what type of aircraft each is, how far away it is, and what direction to look, as well as a sky map showing where the planes are."



  • GregSB
    #13357
    Reality distorion field V 1.0




  • Dzsini
    #13356
    Lehet, hogy ha rendesen leterheled a Pro-t, akkor többet venne fel, mint 45W, és akkor már merülne - böngészés alatt persze nem, de pl. videót ne kódolj úgy :)
  • I.C.ram
    #13355
    Alacsonyabb teljesítményűt miért nem lehet használni Prohoz? Én néha az air töltőjével töltöm a Pro, de nem nagyon volt még olyan, hogy gyorsabban merült volna mint ahogy tölti.
  • Tikal #13354
    :D
  • grizzly21
    #13353
    ausztral accentje van a csavonak azert nem mukodik:) De a teen anal az vicces volt:)
  • Dzsini
    #13352
    Az Air tápja 45 W-os, az MBP-hez 60 illetve 85 W-os jár.

    Az Apple oldalán találtam egy ilyet:

    "So 85 watt charger will not harm the Mac Book Air? I would not want to have to toss them out now that I have moved from Pro to Air models.

    Best Answer

    Yes you can. It works, fine for mine. Since I have both Mac books. I am only using the 85w. You can use a higher watt to charge a lower watt item. Just you cannot use a lower watt for a higher item. Go read a few and they all agreed."
  • passatgt
    #13351
    szerintem igen
  • Verseghy
    #13350
    Az összes macbookhoz ugyanolyan töltő van? Tehát az air-re rádughatom nyugodtan egy pro töltőjét?
  • passatgt
    #13349
    :D
  • GregSB
    #13348
    "Microsoft exec: Siri is nothing special, we’ve had it for over a year."



  • Gerygrey
    #13347
    Ez a Tuxera beválni látszik, köszi nagyon :)
  • Ability
    #13346
    Dock-on a Finder ikonon jobb klikk és ott. Tedd fel a Tuxera NTFS-t, akkor tudod majd írni a Bootcamp-es partíciót és a külső vinyót is.