18351
ATbanner.jpg
  • 5c0rp330n
    #13425
    azert csak belinkelted azt is amirol beszeltem h milyen szanalmas :)
    bizonyos szintu hasonlosagok vannak mindenhol, valamilyen iranyba az egesz piac megy folyamatosan. a samsungnak eleg nehez lenne megmagyarazni, h nem "ihlettek" bizonyos dolgok a cuccaikat, de ez ugyanugy igaz az apple-re is, alapvetoen szinte minden dolog amit csinalnak es forradalminak neveznek, joval azelott letezett mar mashol, csak ok mas kontosbe bujtatjak, es sokkal jobban el tudjak adni. emiatt egeszen addig, amig nincs nyilvanvalo lopasrol, koppintasrol szo (kinai masolatok..), ez a tiltogatosdi szanalmas.

    #13422: a hirt ide is eredetileg "nem rozsaszin" hirkent linkeltek, vagyis ugyanugy velemenyt foglaltak a temaban, mint en, csak eppen masmilyet. ez ugyanaz, mint amikor pl sok ilyen apple-os oldal az eladasokra meg reszvenyekre buszke olyan nagyon. egy handras-nak meg el is hiszem, hogy ez tenyleg szamit az uzlet miatt, de hogy o is a blogjara miert posztolja ki hogy aztan csoportosan arra verje mindenki, az ugyanilyen erthetetlen jelenseg, valahogy ketlem, hogy csak reszvenyesek olvassak azt az oldalt, igy pedig lenyegeben arra buszkek, hogy oket mint vasarlokat milyen durva nagy haszonnal le lehetett huzni?
    en csak megfogalmaztam egy velemenyt a hirre reagalva, amit szemely szerint, moralis okokbol gondolok, ennyi.
  • Tikal #13424
    Mert nekünk akar jót, birkáknak, hogy ne apple birkák legyünk, hanem samsung birkák...
  • Tikal #13423
    áá, aki nem látja hogy mekkora váltás volt samunál, miota az apple szinre lépett, az vak, kész.
  • neevous
    #13422
    Abszolút félreértesz. Igazából azon csodálkoztam, hogy Magyarországon (ahol nincs semmi betiltva) úgy, hogy egyik cégnek sem vagy a stakeholdere (gondolom), miért érdekel az, hogy ki perel kit és mit tiltottak be és hol, melyik operációs rendszernek mekkora a piaci részesedése, melyik vásárló dönt rosszul egy eszköz vásárlásánál, melyik nem.
    A személyeskedésedet átugranám, nem baszogatni akarlak, csak motivációdat akarom megérteni.
  • GregSB
    #13421
    A 4S bejelentése óta uborkaszezon van, és az iPad 3 és újabb Macek bejelentéséig (jövő tavasz) az is lesz :)

    Én végül nem vettem MacBook Air-t, mert kaptam egy csodás Win7es céges laptopot, és úgy döntöttem jobb helyre is el tudom költeni azt a pénzt. Abban viszont 90%-ig biztos vagyok, hogy Márciusban veszek majd egy iPad 3-at. Egyre több ismerősömnél nyomogatom a 2-est, és iOS5-el meg a mostani szoftveres támogatottságával kibaszott jó kis kütyü már. Munkára használom majd a laptopot, minden másra meg a deszkát.
  • Zsoltika 007
    #13420
    Csak nekem tűnik laposnak ez a topik? Régen még érdekes volt. Most meg ilyen szarságokon lovagol mindenki..
  • GregSB
    #13419
    Azt viszont egy percig sem tagadom, hogy béna és szar lépés volt az Apple részéről elkezdeni perelni összegányolt, fotosoppolt képek alapján. Meg ez az egész betiltósdi is gennyes lépés volt részükről.

    De azért a lenti belinkelt képekről jól látszik, hogy a Samsung sem szent, és azért elég pofátlanul másolták az Applet ott ahol csak tudták.
  • GregSB
    #13418
    Nem, én arra gondolok, ahol a Samsung termékek csomagolását is elemzik. Ezt is írtam: "...ahol a Samsung Apple era előtti és utáni termékeit hasonlítják össze. És nem csak a termékeket, hanem a csomagolást, kiegészítőket is. Nem lehet tagadni, hogy a Samsung nagyon az Apple majmolására állt rá"

    Erre gondolok. Meg erre, és erre.

    Nameg ez is érdekes.
  • 5c0rp330n
    #13417
    nem en linkeltem a hirt, ugyhogy masokat is izgat. vagy ha arra gondolsz hogy nem vagyok teljesen fogalmatlan a temaban, bocsi, maskor megprobalok kelloen tajekozatlan birkava valni mielott megprobalok hozzaszolni ebben a topicban, csak hogy egy szinten legyunk.
  • Bercy #13416
    Nincs neki élete, csak ebbe leli élvezetét, hogy idejön és fröcsögteti a nyálát...után gondolom erre recskáz is.
  • neevous
    #13415
    A mindennapokban tényleg ennyire foglalkoztatnak téged ezek a dolgok?
  • 5c0rp330n
    #13414
    lattam, az egyik legelfogultabb es demagogabb grafika volt, amit evek ota lattam. rengeteg tabletet lehet mutatni az ipad utan amiknek koze nincs hozza kinezetre, es rengeteg olyat, amik SOKKAL az ipad elott jelentek meg es LEGALABB annyira hasonlitanak az ipad-hez, mint a tab 10.1. valamelyik barom a tobbszaz tabletbol kivalasztott 5ot a demagogiajanak illusztralasara, amihez egy apple birka tapsolni fog, de egyebkent vicc kategoria. ezert is fura, hogy erre hivatkozol, pedig egeszen biztos, hogy ezzel te is pontosan tisztaban vagy.
    mutathatnam azt a bizonyos samsung kepkeretet is az iphone elottrol ami alapjan az egesz iphone es ipad sorozat kinezetet arrol loptak ennyi erovel. vicc.
    ha pedig ezek utan a birosag betiltatja a tab-ot (ami megtortent) raadasul egy olyan torvenyre hivatkozva, ami a kinai megteveszthetetlen hamisitvanyok kitiltasat teszi lehetove mikozben a tabon ott virit lobaszo betukkel, hogy samsung (amit persze mint kiderult az apple lefotosoppolt es torzitott a birosag fele - persze ezt is megusztak barmilyen komolyabb botrany nelkul), akkor szerintem joggal mondhatjuk, hogy az a birosag egy kalap szart er. kb az emberisegbe vett hitemet ingatta meg, amit az apple megcsinalt a birosagon, es akarki akarmit mond, ezek utan baromira megerdemlik, ami most veluk tortenik, es nagyon remelem, hogy orok eletre elveszik a kedvuket a tovabbi betiltogatos jatekuktol.
    egyebkent baromira nem vagyok samsung fan, sztem ezt sem eloszor mondom. ha a samsung akart volna ugyanilyen jogtalanul, fotosoppolt kepekkel betiltani valamit, roluk is ugyanez lenne a velemenyem.
  • msstz
    #13413
    Pedig a megoldás nem a "feel" vagy "taste" másolása, hanem az elképesztően tudatos iteráció.

    http://boingboing.net/2011/11/14/what-the-vaio-z-says-about-son.html

    "Apple competitors are obsessed with copying Apple's tastes without copying its central design habit, which is solving a problem and then refining the solution until the problem changes.

    And that's the difference between the Vaio ultraportables and the Air: Apple stuck with Sony's solution and refined it, whereas Sony threw it the trashcan in 2005, 2008, 2010, and (spoiler!) 2012"
  • GregSB
    #13412
    Ez nézőpont kérdése. Gondolom láttad azokat az összehasonlító grafikákat, ahol a Samsung Apple era előtti és utáni termékeit hasonlítják össze. És nem csak a termékeket, hanem a csomagolást, kiegészítőket is. Nem lehet tagadni, hogy a Samsung nagyon az Apple majmolására állt rá az utóbbi években. Ezt egy ideig tűrte az Apple, aztán - elég béna módon - megpróbált jogi kiskapukat kihasználni, perelni.

    Az, hogy a te szemedben csak az Apple a köcsög, az csak azt mutatja hogy mennyire elfogult vagy a Samsung és Android iránt.

    Nem mondom, hogy én nem vagyok elfogult az Apple iránt, de azért messze ne molyan mértékben, hogy leköcsögözzem a Samsungot vagy bárkit. Verseny van a piacon, és előbb utóbb mindenki piszkos eszközökhöz nyúl.
  • 5c0rp330n
    #13411
    a microsoft "csak" csendesen lesarcol masokat. nem azt mondom, hogy ok nem gecik, nagyon is azok, ill szerintem az egesz mai szabadalmi rendszer, amibe ilyeneket meg lehet csinalni, ugy van elbaszva, ahogy csak lehet. az apple viszont konkretan orszagrol orszagra jarta (jarja) a birosagokat es nevetseges design elemekre hivatkozva akar mindenhol betiltattni mindent, mikozben minden mai mobil eszkoz egy nagy kijelzobol es lekerekitekk sarkokbol all. ilyet ilyen szinten rajtuk kivul senki mas nem csinalt, az biztos.
  • GregSB
    #13410
    Mondern mobil OS-eknél nem az Apple kezdte a trolkkodást, hanem a Microsoft. Jóval az Apple - Samsung per előtt lesarcoltatta már az Androidos gyártókat, akik fizetnek is nekik a mai napig. Nameg a Nokia, és a Motorla is többször perelt már az elmúlt években, rohadtul nem az Apple az első és egetlan nagy genya itt, ahogy te azt beállítani róbálod.
  • 5c0rp330n
    #13409
    talan nem okostelfonokrol beszeltunk vegig? talan nem azt a legrelevansabb nezni? a peldad pont arra igaz, amit te magyarazol, oda nem illo dolgokkal probalod meg elterelni a temat. mindjart az jon hogy a kozepkorban milyen szabadalmi haboruk voltak. ki nem szarja le? az okostelefonok legnagyobb patent trollja az apple, es a fagyi most visszanyalt, ennyi tortent.
  • Tikal #13408
    szoval még a designer-t is lopták

    Egyébként nekem nagyon bejön a WP7 felülete, meg az egész felépítése...
  • G_ArchAngel #13407
    Ertem, tehat szamodra a gyilkossag nem gyilkossag csak es kizarolag, ha az azzal az eszkozzel kovetik el, amit te fegyvernek ismersz el.

  • 5c0rp330n
    #13406
    lehet h neked kimaradt az elmult nehany ev, de a modern mobil os-ek kozott nagyon is az apple talalmanya a patent trollkodas.
  • G_ArchAngel #13405
    Lehet neked kimaradt ez elmult par evtized, de nem az Apple talalmanya a patent-war, sot ok is aldozatkent kezdtek. Tudom, hogy faj neked az igazsag, de baratkozz meg vele, konnyebb lesz.
    Az Apple fizet a Nokianak, most majd fizet a Motorolanak is. Es ez igy helyes.
  • G_ArchAngel #13404
    Nemeteknel a Motorola lesz az ur, mert sem Apple, sem Samsung termekeket nem lehet majd kapni:)
  • 5c0rp330n
    #13403
    sztem ez abszolut rozsaszin hir, kifejezetten orulnek neki, ha betiltanak oket. es nem is azert, mert megerdemelnek az utan amit a samsunggal csinaltak, inkabb mert miutan a farok masik veget is megizlelnek, talan elmenne a kedvuk a tovabbi nevetseges pereskedos-betiltogatos jatektol (es igy a tobbi gyartot sem kenyszeritene hasonlo jatekokra) amivel szerintem mar mindenkinek ki van a toke.
  • G_ArchAngel #13402
    Lol :)))
  • GregSB
    #13401
    Ma ingyenes az AppStoreban:

    - Fligh Control
    - Fligh Control HD
    - Mirror's Edge
    - Mirror's Edge for iPad
    - Minigore
  • GregSB
    #13400
    Hogy ne csak rózsaszín hírek legyenek:

    Motorola pert nyert az Apple ellen. Ez a karácsonyi eladásokat nem fogja befolyásolni, de ha az Apple nem tud fellebbezni akkor jövő év elején betilthatják az iPhoneok és iPadek forgalmazását németországban. Ez persze csak a legszésőségesebb eset, ha az Apple nem hajlandó fizetni a Motorolanak, vagy átépíteni a készülékeit.
  • GregSB
    #13399
    Ja, tuti van 2db Remotjuk, meg 1 iPod Shufflejük az egész napra :D
  • passatgt
    #13398
    akkor raktáron gondolom nincs semmi
  • GregSB
    #13397
    Hogy ON is legyen: Nekünk is van már mini üvegkockánk a Westend közepén:




    Ma nyílt meg, és ennek alkalmából egész nap 10% kedvezmény adnak minden raktáron lévő termékre!
  • GregSB
    #13396
    Látom garcsangyal sokat ittál tegnap este :D. Ha már ennyire kreatív voltál beleírhattad volna a topic címébe még, hogy "és android, kindle, wp7 kibeszélde", mert ezekről is szó volt már itt többször. Sőt, ha jól emlékszem még fényképezőkről is diskuráltunk (amibe te is beleszóltál), szóval nyugodtan odarakhatod még mögé, hogy "amatőr fotós topic".

    Skorpi: követem az Android fejlődését is. _Nekem_ még mindig sokkal jobban tetszik a WebOS kinézete, felépítése. És bár Duarte megpróbált pár dolgot átvinni magával (pl az ICS-es multitask nem kicsit a WebOS-es Cards-ra hajaz), de pl a képernyő szélén található érintésérzékeny felület + az onnan behúzható lebegő menü még mindig egyedi, és rohadt jó megoldás.
  • passatgt
    #13395
    az én véleményem meg:


    Ezt a képet találtam, ha ez a végleges, ez úgy néz ki mint egy összetákolt linux disztubúció
  • passatgt
    #13394
    "tartom", tehát az ő véleménye, ne próbáld már meggyőzni, hogy szar az ízlése:)
  • 5c0rp330n
    #13393
    "Sokkal szebbnek, ergonómikusabbnak tartom, mint az Androidot."
    nemtom lattad-e az uj android-ot (4.0), benne van a webos design ficsorjeinek eleg jelentos resze, ami nem nagy veletlen ha hozzaveszed, hogy aki anno a webos vezeto designere volt (Matias Duarte), az android vezeto designerekent dolgozik egy ideje.. :)
    szoval ami a design-t illeti, a webos sztem semmivel nincs elorebb az ics-nel (az 5 eve ugyanolyan ios-rol vagy vakokra tervezett wp7-rol meg ne is beszeljunk:) ), ha pedig ehhez hozzaveszed a platformok elterjedtseget, plusz h a vezeto designeruk is mar ott dolgozik.. hat, nem sok eselyuk van, hacsak nem olnek bele valami felelmetes mennyisegu energiat/penzt. ami a wp7 esete alapjan meg szinten nem garantalna semmit.
  • GregSB
    #13392
    Friss interjú Meg Whitmannel a mai döntésről
  • GregSB
    #13391
    Nem.

    Amióta a HP kezében van a WebOS, már a 3. CEO ül a trónon. Mark Hurd volt sokáig a CEO, az ő ideje alatt vette meg a HP a Palmot és a WebOS-t, és ő végig hitt is a rendszerben. 2010 agusztusában szexuális zaklatással vádolták meg, lemondott. Léo Apotheker vette át a helyét, aki totálisan át akart szervezni mindent. Lelőtte a WebOS-es termékek fejlesztését és gyártását, és ő volt az aki kijelentette, hogy a HP kompletten ki fog vonulni a hardvergyártásból, és kizárólag szoftveres szolgáltatásokra fog koncentrálni.
    Hozzá kell tenni nem kicsit előfogult volt ez a döntése, előtte az SAP-nél dolgozott valamilyen magasabb beosztásban, szóval egy olyan cégnél nőtt fel naggyá, aminek csak szoftveres szolgáltatásai voltak. Valószínűleg a board és a nagyobb részvényesek is rájöttek, hogy ez az amolyan "Matolcsy" féle radikális átszervezés nem lesz hosszútávon egészséges, szóval most szeptember 22.-én kipenderítették Léo-t, és kinevezték a helyére az ex eBayes Meg Whitmant.

    Ő szinte egyből kijelentette, hogy a hardver bizniszt mégsem építik le, és hogy a WebOS sorsáról pár hónapon belül döntenek. Ma jött el a döntés és nyilatkozat ideje, az alábbi linken látható is. Gyakorlatilag open source lesz a WebOS, bárki fejleszthet rá, és maga a HP is tervez új készülékeket kiadni.

    Én ennek örülök, nekem az iOS mellett mindig is a WebOS tetszett a legjobban. Sokkal szebbnek, ergonómikusabbnak tartom, mint az Androidot.
  • grizzly21
    #13390
    hm. ez fura, de nem ugy volt hogy abbahagyjak es ezert is adtak el 100dollarert a gyarban maradtakat?
  • GregSB
    #13389
    Ezzel azt érték el, hogy bárki készíthet WebOS-es eszközt mostantól. Samsung, HTC, Dell, stb. Már ha akarnak egyáltalán.
  • GregSB
    #13388
    Nem.

    [URL=http://twitter.com/#!/joshuatopolsky/status/145230430189264896]"Wow. In an interview to us, Meg Whitman says HP will work on new webOS hardware... including tablets!"[/URL]

  • grizzly21
    #13387
    magyarul leszarjak hogy tovabbfejlesszek? ...
  • passatgt
    #13386
    fasza, már úton van a hp veer-em, hétfőn remélem ideér:)