18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #13465
    Na hogy még nagyobb legyen a "buli", beszáll a BT is:

    British Telecom says almost all Google products and services infringe its patents, files lawsuit

    "... alleging that nearly every Google product and service infringes at least one of six patents, including Google Search, Android, AdSense, Gmail, Google+, Google Docs, Google Music, and Google Maps. The patents themselves are all somewhat older, with some dating back to 1998, and they're all quite broad — for example, #6,397,040 reads on nearly any service that uses your location to tailor a list of options or sources. That makes the case much, much bigger than any of the Android lawsuits we've seen previously ..."

    Ez az eddigi legnagyobb jogi támadás, ami a Gúglit érte.
  • Dzsini
    #13464
    ....és OSX nélkül, ami azért szintén fontos szempont.
  • passatgt
    #13463
    picit olcsóbban vannak sokkal gyengébb kijelző/hardwarrel
  • EnxTheOne
    #13462
    És a konkurens all in one pckröl mit gondoltok? Megtetszett ez a design.
  • baca01
    #13461
    Sziasztok!
    iPhone 3GS 16GB fehér eladó, részletek a link alatt.
  • EnxTheOne
    #13460
    Köszi. Akkor most már értem hogy miért ilyen drága az apple "monitor". :D
  • Dzsini
    #13459
    Például az (ha én a megfelelő típust választottam az apple supporton) még lassú, neked 10600-as kell.
  • Dzsini
    #13458
    Anno emlékszem, hogy itt a topicban ment a pörgés memóriatípusokon - a legbiztosabb az, ha van rá lehetőséged, hogy kipróbálod a memóriákat (bár egy 27-es iMac-et hurcolni elég nyűgös) - itt van a specifikáció amúgy:

    You can use any Small-Outline dual inline memory modules (SO-DIMMS) that meet all of these criteria:
    PC3-10600
    Unbuffered
    Nonparity
    204-pin
    1333 MHz
    DDR3 SDRAM

    You can use RAM module sizes of 2 GB or 4 GB in each slot.


    Tehát egyszerű, laptopba való (SO-DIMM) memória kell bele, 1333MHz-es, DDR3, minden plusz funkció (ECC, stb.) nélkül. A legtöbb boltban amúgy (itthon legalábbis) a memóriát lendületből cserélni szokták, ha visszaviszed azzal, hogy nem indul tőle a géped - nekem anno az 1 gigára bővítésnél az egyik 512-es modult rögtön, a másikból a harmadikat fogadta el a laptopom.
  • G_ArchAngel #13457
    Mondjuk en is feltehettem volna egy konkretabb kerdest: milyen tipust es mire figyeljek vasarlasnal, cserenel

    Peldaul ez?
  • G_ArchAngel #13456
    Igen, a display mogott van minden:



  • Dzsini
    #13455
    4db 4 gigabájtost, az pont 16.

    (bocsánat, ennél okosabbat nem sikerült :) )

    EnxTheOne: igen, az iMacben a monitorba van beépítve a teljes gép.
  • EnxTheOne
    #13454
    Sziasztok, lenne egy láma kérdésem. Nézegettem az imacet, és a képeken mindig csak monitor van egérrel és billentyűzettel. Szoval az lenne a kérdésem hogy az összes "anyag" a monitorban van? Szoval nincs ház?
  • G_ArchAngel #13453
    A kérdésem a következő lenne:

    Milyen memóriát érdemes venni az iMac-be (i7, 2010 tavaszi)? 4db 2GB-os van és 16-ra szeretném bővíteni.
  • Dzsini
    #13452
    A pereskedés hatékony reklám
    "Tyler McGee, a Samsung mobiltelefonos részlegének ausztráliai regionális vezetője szerint az Apple által indított szabadalomháború révén a Galaxy Tab 10.1 neve olyan rövid idő bekerült a köztudatba, melyet valószínűleg egy reklámcég sem tudott volna felülmúlni."

    a hozzászólásokból:
    "Azért még biztos ami biztos rásegítenek egy kis reklámmal"
  • GregSB
    #13451
    Részben értek csak egyet. iPhoneon tényleg gagyi játszani ezekkel, mert az ujjad kitakarjaa képernyő nagy részét, iPaden viszotn megszokható és teljesen jó. Én legalábbisa Death Space HD-vel tök jól elvoltam, pár percután megszoktam és teljesen jó volt vele játszani.
  • Tikal #13450
    szerintem is gáz...
  • grizzly21
    #13449
    soha nem ertettem hogy tud valaki orakat jatszani olyan jatekkal touch eszkozon aminek az iranyitasa nem arra valo. Egyszeruen szenvedes es frusztralo hogy nincs visszajelzes arrol hogy lenyomtal egy gombot, lecsuszik az ujjad rola es eszre se veszed, stb. Persze sok penz van benne megcsinaljak, es meg is veszik sokan.
  • GregSB
    #13448
    3 témában is szerepel az Apple a Google Zeitgeist 2011 Top 10ben:

    iPhone 5
    iPad 2
    Steve Jobs
  • GregSB
    #13447
    Megjelent a GTA 3 iOS eszközökre! $5



  • GregSB
    #13446
    Ide is:
    iOS: A visual history.
  • Dzsini
    #13445
    Átvenni úgy, hogy a licencdíjat kifizetik érte igen. Átvenni úgy, hogy a licencdíjat nem fizetik érte nem - és évek óta ezen megy a rugózás.
  • grizzly21
    #13444
    Ezek rohejes dolgok hogy ki lopta kitol...olyan egyertelmuek, hogyha nem talalja ki valaki akkor is magatol ertetodoen kitalalja a masik. Az hogy jo dolgokat atveszunk masoktol az termeszetes szukseg a fejlodesnek.
  • skinnyman
    #13443
    Ha nagyon szorszahasogato akarok lenni, Android video 2008 februarjabol, amikor a lockinfo meg kosza gondolat se volt: link
    trololololllolololol
  • GregSB
    #13442
    Jaja, itt a teljes post a Flurry jelentéséről.

    "Show Me the Money
    Anecdotally, developers consistently tell us that they make more money on iOS, about three to four times as much. To be sure, we pulled a sample of in-app purchase data from a set of top apps with versions on both iOS and Android, comprising of several million daily active users (DAUs). Running the numbers, we find that, on average, for every $1.00 generated on iOS, the same app will generate $0.24 on Android."

  • GregSB
    #13441
    Egy másik concept Jan-Michael Carttól
  • G_ArchAngel #13440
    Mivel mi fizetunk az app-okert. Amit nem szegyenlek, mert idonkent 0.69 GBP-t ki tudok fizetni egy-egy apro programert.
  • GregSB
    #13439
    A mobilra fejlesztők körében még mindig az iOS az elsődleges platform, hiába nagyobb az Android piaci részesedése:

  • GregSB
    #13438
    Hihetetlen egyébként, mekkora mákja van (megint) az Applenek:

    A Thaiföldi áradások miatt hiányok alakultak ki a HDD piacon. Gondolom ti is észrevettétek, hogy elég durván drágultak az elmúét hónapban a winyók. Az áradás több gyárat is eláztatott, és emiatt kimaradás volt a termeléseb pár hétig -> hiány alakult ki apiacon, ami mostmár elég eményen érinti a nagy gyártókat (Dell, HP, stb...)

    De nem az Applet. Náluk pont most jött el az az időszak, amikor aMac eladásokat SSD-s gépek vezetik (MacBook Airek), ezekből a gépekből folyik be most a legtöbb bevételük (a Mac divízión belül), SSD-ből pedig nincs hiány.

    Lehet ők okozták valahogyan az árvizet mesterségesen
  • GregSB
    #13437
    Egyébként ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor megjegyezem, hogy az első iPhonet 2007 Július 10.-én Jailbreakelték, és 2008 elején már elkezdték rá fejleszteni a LockInfot, aminek volt fentről lehúzható notification függönye, így nézett ki:



    Az első Androidos telefon, a HTC Dream, 2008. Október 22.-én jelent meg USA-ban.

    Trololololllollolooo
  • passatgt
    #13436
    én úgy emlékszem hogy egy 10 éves régi sony palmon is ilyen felülről bejövő notifikáció volt, de lehet keverem valamivel, csak halványan rémlik:)
  • G_ArchAngel #13435
    Amit az Android a WebOS-rol lopott es gyokerei a RIM-tol szarmaznak, arra gondolsz?:)
  • GregSB
    #13434
    Ja nem bocs, Androidon is megjelenik rövid preview, de csak a status bar vékony csíkjában.
  • GregSB
    #13433
    Te a fentről lehúzható "függönyre" gondolsz, de itt nem arról volt szó, hanem a felső "Banner"-ről, amin megjelenik a notifikáció. Ilyen szempontból ezt inkább a WebOS-ről nyúlták, ott kúszik be a képernyő allján vagy tetején egy rövid preview az eseményről. Androidon asszem csak az esemény ikonja jelenik meg a status barban.
  • I.C.ram
    #13432
    "Legutóbb amikor felvettek egy ilyen emberkét, annak a műve be is került a rendszerbe. Konkrétan arra a srácra gondolok, aki a fentről lejövő notifikáció-bannert fejlesztette ki jailbreakelt készülékekre. Aztán felvette az Apple és beépítették a technológiát az iOS5-be."

    Amit az androidról leloptak.
  • GregSB
    #13431
    Apple Hires iOS Concept Designer Jan-Michael Cart

    Többek közt ez a koncepció videó származik tőle:



    Legutóbb amikor felvettek egy ilyen emberkét, annak a műve be is került a rendszerbe. Konkrétan arra a srácra gondolok, aki a fentről lejövő notifikáció-bannert fejlesztette ki jailbreakelt készülékekre. Aztán felvette az Apple és beépítették a technológiát az iOS5-be.
  • G_ArchAngel #13430
    Van App az Apple Online Store-hoz, de ott gondolom nincs mas csak a forgalmazott termekek.
  • GregSB
    #13429
    http://www.apple.com/retail/grandcentral/

    Fotóknál van 360 fokos nézet is, ha iPhoneról vagy iPadről nézitek akkor körbe lehet nézni a készülékek döntésével és forgatásával. Poén.

    Mondjuk iPhoneon kicsit nehézkes rázoomolni úgy, hogy kitöltse a képernyőt... Nem is értem, kicsit fura hogy pont az Apple nem csinált még külön iPhone felületet az apple.com-hoz.
  • G_ArchAngel #13428
    ha O hiv, akkor a muholdak es tornyok is elfordulnak!:)
  • passatgt
    #13427
    nincs térerő
  • GregSB
    #13426
    :DDDD