18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #17911
    Maps jobb, mint google maps - kerdes, hogy pontos-e...
  • Jim Morrison
    #17910
    Hát ez a safaris honnan jon a zene funkcio... Chrome szerintem jobb.
  • Jim Morrison
    #17909
    Os x el capitan
    Őhm , nekem 8
  • Jim Morrison
    #17908
    Os x
    Ios
    Watchos
    Legalabbis ezek a fo reszek
  • G_ArchAngel #17907
    mi lesz ma? zene stream, ios9, osx?
  • Jim Morrison
    #17906
    Pont jott ertesites hogy par emberke wwdc rol tweetel. Meg is lepodtem, nem tudtam hogy most van.
    Kosz a linket
  • GregSB
    #17905
    Mindjárt kezdodik WWDC, akinek nincs Apple készüléke annak itt van VLC stream:

    http://p.events-delivery.apple.com.edgesuite.net/15pijbnaefvpoijbaefvpihb06/m3u8/atv_mvp.m3u8
  • G_ArchAngel #17904
    Közben nézegettem ebayen. Hát nem hülyék, akik 2012-es négymagos CPUs Mac Minit árulnak. Elég gyakran 800-1000 GBP körül vannak a használatlan modellek. Emelllett teszel bele egy SSD-t és kicseréled a ram-ot, máris a nagyon nem éri meg kategóriába jutottál.
  • passatgt
    #17903
    A 2012-es alapból működik continuityvel(még a 2011-es is)
    A CAT-al egyébként bekapcsolható a continuity late 2009 imacen is, ha veszel valami filléres usb-s 4.0 bluetooth adaptert.

    SSD-t meg tudsz bele utólag is venni, szóval nem muszáj olyat keresni, sima hdd-s is jó.
  • G_ArchAngel #17902
    Igen, ezen én is rágódok, de nem tudom, hogy hol fogok jó állapotban találni, akár refurbished 2012-es modellt jó SSD-vel. És az sem mindegy, hogy a következő OSX-ek mennyit vesznek el majd a régi típusoktól. Pl a 2009 late iMac már nem tudja a continuity-t sem.
  • passatgt
    #17901
    Ha mindeképp mac mini kell, akkor szerintem érdemesebb az előző szériát megvenni, a 2012-es 2.6ghz-s i7-el. Ebben még lehet ramot cserélni, szóval utólag lehet bele venni 16gb-ot költséghatékonyság miatt, + egy samsung SSD és tip-top gép.

    Teljesítményben pedig van olyan teszt, amiben jobb, mint a 2014-es, pl multi-core:


    Új gép meg idén már tuti nem lesz, szerintem.
    Utoljára szerkesztette: passatgt, 2015.06.07. 13:59:47
  • G_ArchAngel #17900
    Szerintetek valamikor lesz Mac Mini 4 magos processzorral es jobb GPU-val? Egyaltalan kap iden frissitest?
    Megint szervizben van az iMac GPU failure miatt es azon gondolkodom, hogy lecserelem a legerosebb MacMini-re 16GB RAM-mal, ket Dell monitorral. 99%-ban fotokat szerkesztek rajta, nem hiszem, hogy nem fogja tudni hozni egy 6 eves iMac szintjet, bar en nem ertek hozza...
  • Jim Morrison
    #17899
    remélem :/ most a TV is szarakodik, ott most még a nettel is gondja volt, YT appot el se tudtam indítani (mondjuk valszeg nem is működik már azon se)
  • passatgt
    #17898
    nemsokára lesznek programok apple tv-re, majd onnantól fogva menni fog újra valami 3rd party appal:)
  • Jim Morrison
    #17897
    Eltűnt yt app appletv rol :( tudtam hogy ez lesz, de valamiert meg remenykedtem... Gyakran hasznalt funkcio volt.
  • GregSB
    #17896
    Nem lesz most új Apple TV :(

    The company planned as recently as mid-May to use the event to spotlight new Apple TV hardware, along with an improved remote control and a tool kit for developers to make apps for the entertainment device. But those plans were postponed partly because the product was not ready for prime time, according to two people briefed on the product.
  • Dzsini
    #17895
    Továbbra se értek egyet velük, de nem vagyok se részvényes, se döntéshozó helyzetben, így nyugodtan tudok a lelátóról okoskodni :)
  • GregSB
    #17894
    Tegnapi Code konferencián:

    Audience member: Are you guys going to do something with your $100 billion or are you just going to keep buying back shares?

    Jeff Williams: Well the car is the ultimate mobile device, isn't it?

    2 éve Tim Cook ugyan ezen a konferencián mondta, hogy a "Csukló egy érdekes terület számukra"
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.05.28. 09:17:00
  • GregSB
    #17892
    A teljes automatizálás Kaliforniában 5-10 éven belül már valóság lesz, észak amarikában sem sok évvel később (Morgan Stanley szerint). Az tökéletes első piac lesz.

    Az autóipar teljesen át fog rendeződni észak amerikában a következő 10-15 évben, szóval nem a mostani piacra terveznek, valószínűleg teljesen elektromos robotautót fejlesztenek, amiben az egyik első játékosok lesznek a Tesla és Uber mellett.
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.05.26. 14:00:31
  • Dzsini
    #17891
    Ezt a kocsi dolgot nem igazán értem - miért próbálnának beszállni egy olyan piacra, ami a mostani üzletágaikhoz képest hihetetlenül alacsony haszonkulccsal dolgozik, nagyjából telített, és újoncként még nehezebb megkapaszkodni benne?
    Hacsak nem számítanak arra, hogy a teljes automatizálás a sejtett ~20-25 évnél hamarabb jön össze, és úgy érzik be tudják hozni a sok év technológiai hátrányukat az önjáró járművek terén.

    Vagy megveszik tokkal-vonóval a Teslát :)
  • GregSB
    #17890
    Dzsoni lelép

    Pontsabban kinevezik Chief Design Officernek, de gyakorlatilag 1-1 ember veszi át tőle a hardver és UI designt a cégnél. Elvileg továbbra is beleszólása a dolgokba, meg felügyelni fogja őket, de a napi tevékenységekben nem fog aktívan részt venni Július 1-től.

    Valószínű tobbet akar Angliában tartózkodni a családjával. Hivatalosan Apple boltokat fog dizájnolni mostantól, de ki tudja, lehet elvonul a kocsit megdizájnolni :)
  • GregSB
    #17889
    Egyébként tuti van kapcsolata Apple-hez, szerintem megmondják neki mit szivárogtathat és mit nem. Másképp nem hiszem hogy a CNBC-n nyilatkozhatna így:



    A video alapján egyébként nem is ember, inkább egy robot :D
    Utoljára szerkesztette: GregSB, 2015.05.25. 13:26:58
  • GregSB
    #17888
    Vannak developer haverjai :D

    Egyébként nálam nem vészesen bugos egyik rendszer sem, a legnagyobb hiba ami rendszeresen (havonta 2x-3x) előjön, hogy nem képes a Macem csatlakozni a szifon perosnal hotspotjához, ekkor kábelen kötöm rá.
  • passatgt
    #17887
    Ennek a Mark Gurman gyereknek nem tudom honnan van ilyen jó forrása:D
  • GregSB
    #17886
    iOS 9 & OS X 10.11 to bring ‘quality’ focus, smaller apps, Rootless security, legacy iPhone/iPad support

    For the first time in several years, Apple is changing up its annual iOS and OS X upgrade cycle by limiting new feature additions in favor of a “big focus on quality”

    According to sources within Apple’s software development departments, Apple engineers have been pushing executives for a Snow Leopard-style stability focus in 2015, following numerous bugs that clouded the launches of both iOS and OS X
  • GregSB
    #17885
    Apple launches Czech and Slovak versions of Mac App Store

    Update: Users are reporting that Romanian and Hungarian versions of the store is also showing up now.
  • Tikal #17884
    wow, végre dokk :)
  • passatgt
    #17883
    "Apple Raises Prices in Europe"
  • GregSB
    #17882
    Hopp, ma lett 15" MBP Force Touch trackpaddel, + lett új iMac is 5K-s kijelzővel, es az ára is csökkent, mostmár $2000-ről indul.

    + lett offisöl dokkoló iPhone 6/6 Plushoz.
  • plas
    #17881
    Sziasztok, lenne egy kerdesem. Adott egy iphone6 es egy ipad mini egy accountra van beallitva mindketto. Viszont az ipad-en volt jo par korabban megvasarolt app, ami most eltunt. Helyette az iphone-on tarolt appokat mutatja elerhetonek a purchased mappaban. Korabban ez mukodott oda-vissza. Amit a minire letoltottem felment a phonera is. most viszont minden minin megvett app eltunt...
    Valaki esetleg talakozott mar ezzel a problemaval? Neztem az asztalin is osszekotve itunes store-on keresztul, de ott is ez a helyzet.
  • GregSB
    #17880
    iMore 10 oldalas Watch review-ja

    Csak elvetemülteknek, és azok is készítyenek be hideg élelmet.

    De eléggé alaposan bemutatják jó képekkel és videókkal.
  • Jim Morrison
    #17879
    Az origo kipróbálta az új macbookot.
  • passatgt
    #17877
    igazából elég lenne egy kb akkora sima felület, mint most a remote, gombok nélkül, egész touchpad. Force touch-al meg ugye van még pluszban pár lehetőség. Szövegbevitelhez meg diktálás.
  • GregSB
    #17876
    "When Apple introduces its new TV box this summer, the remote control will gain a touch pad and also be slightly thicker than the current version, according to an employee briefed on the product, who spoke on the condition of anonymity because the device was confidential. The touch pad can be used for scrolling around and there will also be two physical buttons, the person said. The remote’s thicker size is comparable to the remote control for Amazon’s wireless speaker, the Echo, the person added."

    Valószínű force-touchos lesz ez is
  • passatgt
    #17875
    én Coda-t használok
  • GregSB
    #17874
    Visual Studio Code nativan elérhető lesz OSX-re és Linuxra is.

    https://code.visualstudio.com/

    Aki programoz HTML / CSS / JavaScriptben: Ti milyen editort használtok OSX-en?
  • LoDMaSt
    #17873
    Hamarosan tuti lesznek aprós oldalakon, új/használt órák.
  • GregSB
    #17872
    Watch 150 ezerről indul.

    Egy fapados repjegy Német / Angol városba 10-15 ezer Ft (retúr) ha időben megveszed.
  • Kongy
    #17871
    Hehe :D Ahhoz pénz is kéne utazásra.. :D Sajnos csak a Watch-ra van pénzem :(
  • Jim Morrison
    #17870
    vagy kiutazol németekhez ^^