18351
ATbanner.jpg
  • G_ArchAngel #13705
    sokszor nem mukodik a visszejelzesek szerint kicsomagolasnal, igy nem kockaztatok
  • passatgt
    #13704
    terminál - zip -e myzipfile.zip file.txt
  • Dzsini
    #13703
    itt
  • G_ArchAngel #13702
    Oke, es ez miben is segit nekem?:)

    Van valami ingyenes, jelszavat is alkalmazo tomorito? Unarchiver ugyebar csak kitomorit.
  • Dzsini
    #13701
  • G_ArchAngel #13700
    az OSX beepitett tomoritoje semmilyen lehetoseget nem hagy, tomorit es kesz:)
  • Dzsini
    #13699
    Más, oprendszerek felett álló lehetőséget nem hiszem, hogy találsz - Windowséknál XP óta beépített a zip kezelés, mappaként látszanak az állományok (a jelszó megadása után az ikontól eltekintve nincs különbség egy normál mappa és egy zip állomány között, lehet bele és belőle másolni, törölni, stb.), OSX alatt gondolom hasonlóan megoldott a kezelése, már csak a Unixos örökség miatt is.
  • G_ArchAngel #13698
    Nem biztos, hogy az a titkarneni ki tud csomagolni DVD-rol egy ZIP file-t:/
  • Dzsini
    #13697
    jelszavas zip tömörítvény - oprendszerfüggetlen, és nem valószínű, hogy nekiállnak feltörni a jelszót (ha nem 4 karakter, akkor kár is belekezdeni)
  • G_ArchAngel #13696
    OSX-es fotós kérdes: írnom kellene egy DVD-t képekkel és elküldeni, de azt szeretném, hogy a képekhez csak jelszó megadása után férjenek hozzá, miután megkaptam a pénzem.

    Megoldható egy mappát úgy jelszóval védeni, hogy Win alatt se legyen gond vele a későbbiekben?
  • passatgt
    #13695
    2. megoldás, rakd fel QuickTime 7 Pro-t(warezon megtalálod, mert fizetős), utána beállításokban az alsó checkboxot pipáld be:
  • passatgt
    #13694
    Találtame gy megoldást:
    Ne rakd ki teljes képernyőre, csak nyomj egy cmd+3-at, így az ablakot kirakja teljes szélességre/magasságra, de nem teljes épernyőn lesz. viszont teljesne úgy néz ki, mintha úgy lenne. Szóval a lényeg, cmd+3-al rakod fullscreenre és akkor nem lesz fekete a másik monitor:)
  • VRSDM
    #13693
    irónia?

    vagy tényleg az a baj hogy nem működik valami értelemszerüen? :D
  • passatgt
    #13692
    XBMC-t rá kell rakni és akkro viszi 1080-at is:)
  • Dzsini
    #13691
    Az almatv jelenleg csak 720p-t tud (viszont kicsit magasabb áron van bőven médialejátszó eszköz, ami könnyedén elhúzza az 1080-at NAS-ról is)
  • passatgt
    #13690
    vettél volna egy appletv-t aztán wireless megy minden:)
  • Gerygrey
    #13689
    Hát ez így elég nagy szopás. Gyakorlatilag erre alapoztam az egész rendszert: DVD helyett NAS-on a filmek, a gép és a tévé közé pedig az őszi lakásfelújításkor a falban elrejtve húztunk el egy HDMI kábelt. Most akkor vehetek egy blu-ray lejátszót, és írhatom ki újra a sok filmet?

    Micsoda kőkorszaki megoldás...
  • GregSB
    #13688
    Apple megváltoztatta az ibooks author EULA-jat az 1.01-es updateben.

    Mostmár nincs benne az a megkötés, hogy kizárólag az iTunes storeban lehet eladni az általa készített munkákat, ez csak az .ibooks kiterjesztésre exportált munkákra vonatkozik mostantól.
  • GregSB
    #13687
    Utánaolvastam, és ez tényleg nincs jól megoldva OS X alatt.
  • Dzsini
    #13686
    Tudsz jobb ingyenes reklámozási lehetőséget a pereskedésnél és az ilyen balhéknál (akár Apple, akár másik oldalról)? Te nem veszed meg, mert amúgy se vennéd, de millió másik olvasóhoz eljut a világon, és lesz bőven olyan köztük, aki így megismeri és megveszi majd a HP gépét (vagy csak azért is az Apple gépét). A perek pedig az első iPhone óta folynak, eredménytelenül (a németek kaptak egy "áttervezett" Galaxy Tab sorozatot, nagyjából ennyi)
  • roberrtto
    #13685
    Sziasztok!
    OSX-en van mód a .net keretrendszerű programokat futattni?
  • Tikal #13684
    ez már samsung színvonal... hogy nem szégyelik magukat
  • GregSB
    #13683


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    bal oldali HP Envy, jobb oldali MBP
  • cscsiga
    #13682
    Esetleg OSX en kell-e időközönként valamiféle rendszertakarítás, cleaner program vagy valami? cache takarítás. Lassítja e valami a gépet? vagy ilyesmi?
  • neevous
    #13681
  • Gerygrey
    #13680
    Mini displayport - HDMI kábellel rákötöttem az iMac-et a TV-re. Minden fasza, hang is átmegy, most is a kanapén ülve netezgetek :) De egy dolog zavar: akár az iMac képernyőjén, akár a TV-n rakok teljes képernyőre valamit (filmet, játékot) a másik monitor elsötétül. Lehet-e olyat csinálni, hogy a tévén teljes képernyőn megy egy film (VLC-vel) az iMac képernyőjén pedig játék? (Windows alatt ez probléma nélkül ment, néha szaggatott csak)
  • passatgt
    #13679
    nem is gondoltam, hogy a régiek miatt volt, minek venne bárki is régit, az a pár dollár különbség nem oszt--nem szoroz
  • GregSB
    #13678
    Több iPhone kelt el az USA-ban az előző negyedévben, mint Androidos készülék összesen.

    Az ok: ez volt az első negyedév, hogy a 3 legnagyobb szolgáltató árulta a készülékeket. Az eladott iPhoneok 89%-a (!) 4S volt, szóval nem a régebbi és olcsóbb modellek okolhatók a megugrásért.
  • G_ArchAngel #13677
    Angliaban barmelyik telefont el lehet hozni, csak a havidij lesz brutalis:/
  • GregSB
    #13676
    Mindezt úgy érték el, hogy nagy termékújítás nem volt az utóbbi negyedévben. iOS5-öt meg iCloudot elindították, kiadtak egy ráncfelvarrott 4-est és iPod Touch-t, és elkezdték olcsóbban árulni a 3GS-t és a 4-est. Gondolom az nem kicsit dobott a számokon, hogy a 3GS-t ingyen el lehet hozni a legtöbb szolgáltatótól szerződés aláírása esetén.

    Így is durva amit elértek, a legoptimistáb becslések is felülmúlták 26%-al:



    Disclaimer (mert már párszor megkaptam itt a magamét ilyen adatok berakása után): Nem kukiverés céljából rakom be ezeket, közgazdász végzettségem van és ezek a dolgok engem érdekelnek, mint ahogy érdekelnek a Gúgli és más nagy tech cégek eredményei is, és nyomon is követem őket. Ha téged nem érdekel ez a féle információ, akkor lépd tovább ezt a kommentet, de engem légyszi kímélj meg. Köszi!
  • Tikal #13675
    Paradox of choice

    Egy régi TED video, ami nem az Apple-ről szól, de jól megmagyarázza miért sikeres az apple üzletpolitikája. gondolok arra hogy hogyan tudnak elsők lenni egy telefonnal, meg háromféle ipoddal. Miért jobb ha a vevőnek csak kevésből kell választania és nem millió termék közül :)
  • Tikal #13674
    haha, emlékszem mondták egy páran itt ott forumokon,hogy majd meg fog zuhanni az apple részvény Jobs halála miatt, uj vezetés :DD 302-nél szálltam be, kösz :D
  • GregSB
    #13673
    Ez már beteges... Kíváncsi vagyok meddig tudják fenttartani ezt az ütenet, egyáltalán tudnak nőni tovább?

    "Apple's profits ($13 billion) exceeded Google's entire revenue ($10.6 billion)."

    37 millió iPhonet adtak el (3GS-t, 4-est és 4S-t), a nagy konkurens - Samsung - 35 millió okostelefont szállított le a kereskedési pontokra (tehát ennyit nem adott el) a negyedévben - ebben benne van az összes Androidos, Bada-s és WP7es variánsuk (tucatnyi biztos van).
  • GregSB
    #13672
    Bakker, kellett volna venni Apple részvényt amikor meghalt Jobs, és picit lejjebb ment az ára. Tegnap eszi pénzügyi jelentés után $420-ról $453-ra ugrott fel az értéke o.O
  • Dzsini
    #13671
    Azért ha nem sürgős várj meg olyanokat is, akik nem csupán google-fu alapján, hanem gyakorlatból is tudnak valamit mondani :)
  • G_ArchAngel #13670
    en is ezt talaltam, akkor ebbol mas gep hasznalata lesz, mert tavolrol ezt nem tudom elintezni a leanynak:(

    azert koszonom:)
  • Dzsini
    #13669
    ha nincs lehetőséged bebootolni (virtuális gépen / bootcampen) Windows alá: ezt ajánlották egy blogon - itt van egy leírás hozzá

  • G_ArchAngel #13668
    Hulye kerdes: hogy tudok explorert futtatni OSX alatt?

    Asszony kapott egy tesztet, amit csak Explorer alol lehet kitolteni. Milyen lehetosegeim vannak?:)

    Koszonom.
  • baca01
    #13667
    Sziasztok!

    Adott egy iPhone 4S és egy MBP 13 (early 2011), mindkettőn fent a Real Racing 2 App Storeból, illetve Mac App Storeból.
    Szeretném ha Macen tudnám folytatni az iPhone-on mentett eddigi állásomat, szerintetek ez megoldható? A játékban nem nagyon látok ilyen opciót, csak azt tudtam eddig összehozni, hogy iPhone-on irányítsam a Macen futó játékot.

    Köszi.
  • GregSB
    #13666
    Nem tudom, gondolom nem szerencsés a jailbreak után visszatenni egy iCloud backupot, mivel maga a JB is egy backupot restoreol vissza a készülékre...