18351
ATbanner.jpg
  • hurkaur
    #13745
    Jah, olvastam a multkori cikket az USA eves koltsegveteserol es az apple keszpenztartalekarol.. hat umm azert ez nem semmi.
  • G_ArchAngel #13744
    Ha USA be akarna csodolni, eleg lenne az Apple-t allamositani. Keszpenz keszletbol + papirokbol meglenne az Iran elleni kiruccanas fedezete.
  • hurkaur
    #13743
    Jaa, hogy ez igy normalis? sose figyeltem, csak a multkori time cikk miatt raneztem az aktualisra, es azert "sokkolt" :)

    „In mid-day trading Friday, Apple shares were up 0.6% t0 $496.14, bringing the company’s market capitalization — or the number of outstanding shares times its stock price — to a staggering $462 billion, or nearly half a trillion dollars. That’s greater than the sum of Microsoft’s market cap — $257 billion — and Google’s market cap — $197 billion.”
  • G_ArchAngel #13742
    Kijon az iPad3, akkor lesz az $600 is.
  • Gerygrey
    #13741
    Inkább:

  • Gerygrey
    #13740
    Ja, jack-jack kábellel a Galaxy S-t is rá lehet kötni, sőt: még egy kazettás walkmant is :) De azért az SD kártya mégiscsak elegánsabb megoldás.
  • hurkaur
    #13739
    500 dollar felett az arfolyam , ehh: link
  • Dzsini
    #13738

    LG Prada 3.0 - Android 2012
  • GregSB
    #13737
    iOS '86

  • passatgt
    #13736
    azt írja weblapján, ha kábellel összeködöd iphone-al akkor lejátsza:D
  • Gerygrey
    #13735
    A kocsiban egy ilyen "viszonylag normális" zenelejátszó cucc van, de hírből sem ismeri az M4A-t. Igazából én is most hallok róla életemben először :)
  • G_ArchAngel #13734
  • Dzsini
    #13733
    Nekem évek óta minden zeném m4a-ban van, pedig se itunesom, se almás gépem nincs :)
  • passatgt
    #13732
    itunes beállítások -> importálás beállítások -> mp3

    utána jobbklikk és lesz olyan, hogy mpr verzi létrehozása, szerintem annyira nem bonyolult

    m4a-t meg lejátsza minden ikütyü és minden normálisabb zenelejátszó/mp3 lejátszó
  • Gerygrey
    #13731
    Életemben először - próbaképp, kíváncsiságból - rávettem magam arra, hogy kipróbáljam, hogy működik az iTunes Store.

    Basszus, mire kigugliztam, hogyan lehet a megvásárolt dalt átkonvertálni bármilyen használható formátumba, annyi idő alatt hatszor letorrentezem. Nem túl versenyképes...
  • GregSB
    #13730
    Nem a kinézetére gondoltam, hanem a működésének módjára...

    Azt viszont nem írtam, hogy ezért perelni kéne érte, vagy hogy bármit lépnie kéne az Applenek emiatt.
  • Dzsini
    #13729
    A Fire-al a gyerekek az árnyékban játszanak, míg anyu a napon olvasgat :)

    Ha a külön gyártott feliratot nem nézed, akkor nem hangzik el, hogy mi is van a fickó kezében (még mindig kevesebb, mint az) - nem látszik rajta az alma sem (talán a legvégén, ahogy távozik a hapsi), tehát csak annyit tudsz, hogy egy 477 dollárnál drágább eszköz :)

    Egyébként a tényeknek megfelel, még nálunk sem lenne versenyhatósági/fogyasztóvédelmi probléma vele - amíg mondjuk az iPad nem lesz 399 dollár. Akkor le kellene venni, ilyen volt anno nálunk mobiltarifás reklámokkal - csinált egyik cég egy reklámot, hogy X-hez képest a mi áraink így meg úgy, 2 napra rá X megváltoztatta az árait, és feljelentette a reklámozót, hogy valótlan reklámot csinált :) (ezért szokták kerülni ezeket a reklámokat)
  • grizzly21
    #13728
    Az uzenete az teljesen helytallo szerintem - igaz a Fire-el sem lehet olvasni napon, mert tukrozodik mint az allat.
    Az ilyen reklamokat le lehet adni tv-ben egyebkent, erre nincs valami korlatozas? Az sose volt nagyon szimpatikus, amikor valaki mas leszolasaval hirdeti sajat magat.
  • Dzsini
    #13727
    Beszólogatós reklámok, most épp Amazon vs. Apple:
  • VRSDM
    #13726
    nem mondasz semmit.
    én se azért váltottam offensziv üzemmódba mert nem mondtál semmit.

    nagyon is tudod miért nevezted el úgy a linked ahogy. ne járjuk körbe százszor a forró kását. :)
    pisz.
  • GregSB
    #13725
    Én nem mondtam semmi ilyesmit.

    Sőt, a Magic Mouse Windows-al nem is nagyon kompatibilis, ha jól emlékszem csak hekkeléseele lehet életre bírni rajta, szóval ez zsír lesz Win-es usereknek.

  • Dzsini
    #13724
    fujj, a májkroszoft is csinált már touchos egeret
  • VRSDM
    #13723
    nehogy azon problémázz hogy egy gomb és illesztés mentes kavics forma is lehet érdemi szellemi tulajdon mert akkor nyakoncsaplak már :DD.

    a két termék összetéveszthetetlen. ennyi.
  • GregSB
    #13722
    Milyen eredeti :D
  • Ability
    #13721
    A kiterjesztett asztal tuti megy, szerintem a tükrözés is by default. A gép nem alszik el, ha külső billentyűzet és egér van rákötve, egyéb esetekben lemegy sleepbe.
  • LoDMaSt
    #13720
    Aki macbook/pro-hoz használ külső monitort, ahhoz lenne néhány kérdésem, hogy érdemes-e venni, vagy nem, illetve, lehet -e tükrözni a gép képét, és lehet -e kiterjesztett asztalként használni a monitort? Vagy ha úgy döntök, hogy a képernyőt lecsukom, akkor be lehet -e állítani, hogy ne aludjon el a gép?

    Köszi!
  • G_ArchAngel #13719
    Igen, errol van szo
  • G_ArchAngel #13718
    Koszonom:)
  • GregSB
    #13717
    Ezzel elvileg tudsz jelszavas zip-et készíteni, és ingyenes.

    A titkárnőnek meg ne okozzon már gondot 2x ráklikkelni a zip filera.
  • Dzsini
    #13716
    Így nehéz üzletet kötni - a vevőnek (jelen esetben aki fizet) mindig igaza van, és ha csak bután néz egy truecrypt konténerre, akkor a lemezt KÜLDŐ személyt fogja piszkálni, hogy problémás a DVD, nem keresgél egy kollégát/szakértőt, hogy egy soha nem látott formátummal nekiálljon foglalkozni - duplaklikkre nem megy, rossz, küldj másikat. Ennyi.

    A jelszavas zip duplaklikkre megy (Win és Linux alatt, OSX alatt ha jól értem problémás lehet), tehát nem hibás - egyszerűen, gyorsan előállítható.
  • franc0
    #13715
    Ki nem szarja le hogy mit tud a titkárnéni meg mit nem tud. Itt bizniszről van szó kérem, nem a titkárnő csóválja.
    Ha nem bírja megcsinálni, hívjon oda egy kollégát, aki meg tudja. Ennyi.

    Ha már elküldök valamit, az sugározzon némi profizmust/igényességet/hozzáértést. Egy Truecrypt konténer ennek megfelel.
  • GregSB
    #13714


    Az A és B rész érdekes. A Logic Board szélességét és tartócsavarjainak helyét mutatja. Látszik, hogy a 3-asban jóval kissebb lesz, még több hely marad akksinak... amire valószínűleg szükség is lesz az új kijelző + erősebb HW miatt.
  • Dzsini
    #13713
    "Nem biztos, hogy az a titkarneni ki tud csomagolni DVD-rol egy ZIP file-t:/"

    Szerinted a truecrypt és ez a kitétel hogy illeszkedik egymáshoz?
  • franc0
    #13712
    Truecrypt

    El sem hiszem, hogy a sok amatőrnek nem jutott eszébe. No1 titkosításban.
  • GregSB
    #13711
    iPad pletyka rovatunk következik:

    Kiszivárgott iPad 3 hátlap. (jobb oldali, a bal az iPad 2)

    Izgi, ugyanúgy néz ki :D

    Amúgy valószínűleg kinézetben és méretben (vastagságban) nem lesz lényegi változás.
  • passatgt
    #13710
    Ipad tipp rovatunk következik:

    A billentyűzetet úgy is két részre lehet osztani, hogy 2 ujjal középről széthúzod.
    A kettéválasztott billentyűzeten ha a szélső gombok mellé nyomtok, pl t betű jobb szélére, akkor z betűt fog írni és így tovább
  • passatgt
    #13709
    már majdnem megvettem, aztán megnéztem a videót:


    lötyög az egész, így elég szar konstrukció...
  • GregSB
    #13708
    Ez zsír.
  • Dzsini
    #13707
    A jelszavas zip lenne a legegyszerűbb megoldás, ha (ezek szerint) az OSX-nél nem lenne probléma a jelszó :)
    (ami egy cseppet ciki, emiatt is mutattam a 13701-es hozzászólást, hogy egy 10+ éves oprendszernél mekkora feladatról van szó)
  • G_ArchAngel #13706
    ezen tul vagyok, de biztam benne, hogy ebben a topikban lesz vmi egyszeru megoldas - el sem kuldom a DVD-t, amig nem jon meg a penz:)