18351
ATbanner.jpg
  • I.C.ram
    #13785
    Nekem baromira nem engedi, hogy szifonra dragndroppal rakjak zenét. Így marad a szinkro... Legalább is régen nem engedte, aztán egy ideje nem is próbáltam.
  • ElectricalTech
    #13784
    nem értem, hogy mi a gond a szinkronizálóval.
    így azt se értem, hogy hogy nem találod benne a drag n' droppot.
    kikapcsolod a "Sync Music"-ot és nem fogja syncelni. onnantól meg már csak kézzel lehet rádobni a zenéket.
    amúgy szerintem fantasztikus dolog a sync, csak az emberek le vannak szűkülve a drag-n-drop megoldásra, ami valljuk be: fapados, mint a k*rvaisten
    az apple termékekben az a király, h együttműködnek és mindent lebeszélgetnek egymással(összes id tag, playlist, stb..stb.. syncelhető).
  • VRSDM
    #13783
    nem utolsó sorban a folyamatos szinkronizáció tényleg hasznos.
  • Zsoltika 007
    #13782
    Igazából itt arra mennek rá (jogosan) hogy akinek eddig fogalma se volt a mac-ről csak vett egy ipadet/iphone-t (és bejött neki) elkezdte érdekelni a többi apple cucc is. Azt akarják hogy ő otthon érezze magát egy mac os alatt is.
  • Bercy #13781
    Félre érted, nem "lebutítják" az OSX-et, hanem tesznek bele olyan natív ficsöröket amik az iOS-ből ismerősek lehetnek.
    Ilyan például a reminders app (jelenleg a naptár alkalmazáson belül van OSX-ben a reminders) aminek designja nagyon fog hasonlítani az iOS társáéhoz. Vagy másik példa a notifications. Ugye telefonon (androidban is) vagy egy "gyűjtő hely" az értesítéseknek (pl új sms, email, naptár riasztás stb stb.). Eddig OSX alatt nem nagyon volt ilyen (legalábbis natívan nem), mint ahogy windowsban sem (max egy kis buborék megjelent jobb alsó sarokban). Ezentúl lesz OSX-ben is egy ilyen felület.
    Szóval ha van egy (vagy több) iOS készüléked és utána odaülsz az asztali OSX elé akkor ismerősen fog fogadni sok felület, funkció.
    Szerintem ez mindenképp előnyös dolog, kényelmes dolog.
  • Dzsini
    #13780
    Mivel egyre szélesebb a felhasználói kör, így egyre egyszerűbb közérthetőbb eszközökre van szükség - mind mobiltelefonok, mind számítógépek és egyéb eszközök terén. Nézz meg egy régi okostelefont, a klasszikus Palm rendszerrel vagy Windows Mobile (5-6)-al, és hasonlítsd össze mondjuk az iOS-al vagy az Androiddal. A Win8 tekintetében is a Metro felület erről is szól, hogy akárki, akinek a kezébe nyomják úgy, hogy soha akár még számítógépet sem használt, mert idáig túl bonyolult volt számára, az tudja élvezettel, kényelmesen használni, mert minden egyértelmű rajta a hétköznapi felhasználónak (böngészés, szociális élet, egy kis játék, médiafogyasztás). A (Mac) OSX és az iOS is mindig jóval barátságosabb volt a felhasználóhoz, ez is a sikerességének az egyik alapja - és ezzel az is együtt jár, hogy sok mindent elrejt az egyszeri user elől, de a szakértők számára továbbra is elérhető marad. Attól nem kell félni, hogy nem lesz meg továbbra is a komoly felhasználóknak a komoly felület - egy Photoshop nem fog iOS-en futni, és egy AutoCAD sem indul majd el Metro felületen, mert nem annak a felhasználói körnek készül. De a számítógépnek és az okostelefonnak le kell egyszerűsödnie annyira, mint egy mikrohullámú sütő vagy egy átlagos internetre kapcsolt tévé. A mobiloknál ez egész sikeresen megtörtént, és ez a paradigmaváltás történik most meg a Win8 Metro és az OSX felületátalakításával - annyi, hogy az Apple nem volt olyan bátor ebben a körben, mint a Microsoft.

    Az meg, hogy néhányan csúnyákat mondanak rájuk meg világvégét kürtölnek a netes fórumokon - elvesztenek 100 geeket, akik mennek linuxozni, és jön helyette 50000 elégedett casual felhasználó.
  • Gerygrey
    #13779
    Hat nem tudom... Igy olvasva nekem nem tunik tul jo iranynak, hogy a desktop OS a mobilokra butitott rendszer fele halad. Igazsag szerint nekem az iOS mar mobileszkozon is tul butacska es fapados mondjuk egy Androidhoz kepest - szerintem inkabb a mobil eszkozoknek kellene a szamitasi teljesitmeny novekedesevel egyre inkabb az asztali rendszerek fele konvergalniuk... Ezen a teren a Windows 8-ban nagyobb fantaziat latok, mint a Mountain Lion-ben.
  • Dzsini
    #13778
  • Bercy #13777
    Ugyanígy megvan ezek nagy rész már régóta osx + ios párosra is.
    Csak most ezzel még inkább hasonlóvá teszik az osx-es NATÍV alkalmazáok felületét, működését az iOS-es társához.
  • Gerygrey
    #13776
    Es ebben mi az ujdonsag? Androidon ez a kezdetektol alap (Google Calendar + tasks, GTalk) sot: ha gmailben elmentek egy kontaktot, az maris ott van a telefonon is a nevjegyzekben.
  • passatgt
    #13775
    exe-t is megnyitja?:D
  • G_ArchAngel #13774
    Az szomoru, ha a szovegszerkesztok, tablazatkezelok file-jai nem mennek:/

    (.txt-nel osszetettebbre gondolok)
  • GregSB
    #13773
    +1

    "A héten megjelent Messages alkalmazás egy kevéssé reklámozott képessége, hogy gyakorlatilag Macről bármilyen fájlt át tudunk küldeni egy mozdulattal a telefonunkra, vagy iPadünkre.
    Az iClarified felsorolja azokat a fájlokat, amiket gond nélkül drag and droppolhatunk egy üzenetbe és az gond nélkül átmegy. A támogatott fájlok listája:
    .mp3, .pdf, .txt, .sh, .deb, .ipa, .exe, .app, .rar, .tar, .7z, .zip
    A legtöbb fájl meg is nyílik iPhone-on, pontosan úgy, ahogy várjuk, PDF olvasható, MP3 lejátszható."
  • G_ArchAngel #13772
    Elolvastam, de nem valaszoltam erthetoen: az a Mac-es OSX atmegy iOS-ba, akkor az erinteni fogja a komolyabb programok hasznaloit is, a nyavaja a akar szenvedni jatek oprendszeren Adobe-csomaggal, ergo onnantol, hogy Mac OSX-bol iOS lesz, a Mac meghal.

    Persze, en megertem oket, elso a penz. A Mac-et a kutya nem vesz iOS eszkozokhoz kepest.
  • Sil3nt
    #13771
    1015-os ismeretlen hiba.
  • GregSB
    #13770
    Ennyi információ alapján max egy varázsló tudna segíteni rajtad :D

    - Milyen hibaüzenettel száll el a restore? Mit ír ki pontosan?
    - Fel van telepítve a gépedre a TinyUmbrella? Ha igen, és használtad is már, akkor vissza kell állítanod a hosts filet eredeti állapotára, különben nem enged restoreolni.
    - Milyen baseband van a telefonodon? Ha 6.15-ös (iPad baseband), akkor nem tudsz rá gyári szoftvert visszatelepíteni, csak törtet.
  • GregSB
    #13769
    Pedig ezek nagyon hasznos kis cuccok lesznek, ha van egy Mac-ed és iOS eszközöd is. Beírsz valamit a notes-ba, hopp egyből ott lesz iPhoneon is. Csinálsz egy remindert a gépen, a telefon is emlékeztetni fog rá ha épp nem ülsz előtte. Benne vagy egy üzengetésben valakivel, hazaérsz, leülsz a gép elé, és ott folytatod ahol a telefonon abbahagytad, minden ott lesz azon is.
  • GregSB
    #13768
    Nem azt mondtam, hogy más cégek termékein is meg fog jelenni az oprendszer... de akkor bevágom az idevoantkozó részt a cikkből, ha már ennyire lusták vagytok elolvasni egy kb 2 perc alatt áfutható írást :P

    "Apple announced this week that the platform formerly known as Mac OS X would in future be called simply “OS X.”

    The company has done something like this twice before.

    A few years ago, Apple removed the word “Computer” from the name of the company. It used to be “Apple Computer Inc.,” and they changed it to “Apple Inc.”

    Apple is a stickler for accuracy and consistency in the names it gives to things. Apple removed the word “Computer” because the company now makes so much more than computers.

    More recently, the company changes the name of its mobile software from “iPhone OS” to “iOS.” And for the same reason: Accuracy and consistency.

    Because the iOS would power iPad as well, the name “iPhone OS” made no sense.

    So why did Apple take the “Mac” out of “OS X”? I think it’s clear that the operating system will soon be making its appearance on hardware products that do not have the “Mac” branding.

    The long awaited, rumored and speculated about TV set from Apple is one possibility.

    Another possibility is Apple’s future touch-based desktop and laptop systems (which Apple hasn’t announced, but which some people including Yours Truly believes to be inevitable).

    A third possibility is that OS X could one day replace iOS on iPads.

    A fourth possibility is a line of completely unexpected branded products."
  • GregSB
    #13767
    Az meg a másik, hogy iOS5 óta kvázi teljesen elhagyható a destop iTunes-szal való szinkronizáció, és biztos vagyok benne, hogy ez a jövőben még tovább fog fejlődni, méginkább "PC free"-k lesznek az iOS eszközök.
  • Máté94
    #13766
    Észrevették mekkora potenciál van a Hackintosh-ban? :D
    Na persze... :)
  • GregSB
    #13765
    Látom nem olvastad el a cikket. Csak a címe ilyen hangzatos, nem azt mondja, hogy teljesen ki fog halni az oprendszer, hanem hogy nem hiába vették ki a "Mac" nevet belőle: valszeg hamarosan olyan eszközökön is meg fog jelenni, amiknek semmi köze a Machez.
  • Sil3nt
    #13764
    sziasztok

    iphone 3gs jailbreakelve van, de eredeti ios-t szeretnek ra visszatolteni, azaz mar nem szukseges, hogy tort ios legyen rajta. itunes-ban visszatoltom az eredeti verziot, erre se kep se hang, nem indul el a telo, miutan feltelepitette hibat dob ki es nem all fel az ios. mi lehet a gond?
  • I.C.ram
    #13763
    itunes mindenhol egy raklap szar. Macen is utálom a hülye szinkronizáló mániájával együtt, és hogy nincs egy normális drag n drop opció belerakva.
  • G_ArchAngel #13762
    Egy biztos, ha WIndows-zal kellene iOS eszkozt szinkronizalnom, mert nem letezne Mac + OSX, akkor mar nem hasznalnek iOS eszkozt.
    Es Windows-on iTunes-t sem.
  • cscsiga
    #13761
    Hát ebbe az új OS X update-be nem sokat látok. Aminek nagy értemét látom az a Gatekeeper. A többi szerintem teljesen felesleges. Gondolok itt a game centerre, az iMessage-re, jegyzetfüzetre, Teendős app-ra, meg a notification centerre. gyakorlatilag próbálnak iPhone-t csinálni a gépekből. De ez csak az én véleményem :D
  • GregSB
    #13760
    How the Mac will die.

    "So why did Apple take the “Mac” out of “OS X”? I think it’s clear that the operating system will soon be making its appearance on hardware products that do not have the “Mac” branding."

  • VRSDM
    #13759
    nekem van egy ipod4-hez adott kuka kinai füles.
    /neeeem, nem a jó kis mikrofonos szépen szólósat adják :D
  • S2000
    #13758
    Nincs valakinek egy eladó apple fülhallgatója? Úgyis szidja mindenki, hátha valaki megtartotta :) Bontatlan/nem használt érdekelne elsősorban...
  • franc0
    #13757
    Meglehet. Mondjuk nem biztos, hogy az iPad 3 megjelenése miatt.
    Egyébként 400-ról 500-ra az +25%, 500-ról 600-ra csak +20%. Nem ugyanaz.
  • GregSB
    #13756
    Tök mindegy mit mondanak, ha nem jelentik be az iOS 6-ot februárban - márciusban, és nem indítják el a szokásos 4-5 hónapos beta időszakát, akkor kizárt hogy lesz végleges belőle nyárra. Azt meg már tavaly is megbeszéltük, hogy új telefont nem fognak régi OS-el kihozni, mindig együtt jön a kettő.

    Ergo, ha nem jelentik be az iOS6-ot a következő pár hétben, akkor akár mégrget is lehet venni arra, hogy csak ősszel lesz új telefon.
  • G_ArchAngel #13755
    Azt mondjak, hogy a telo nyaron jon, a csuszas csak egyszeri alkalom volt, mert Steve Jobs visszadobta az 5-ost, igy jott veszmegoldaskent a rancfelvarrott 4S.

    Nekem meg meg mindig 3G-m van:)
  • GregSB
    #13754
    Nyáron új OS X és Mac vas + új iOS beta bejelentés. Ősszel új iOS + iPhone bejelentés. Tavasszal új iPad és új OS X beta bejelentés.
  • GregSB
    #13753
    Mostmár 99%ig biztos vagyok benne, hogy nem lesz nyáron új iPhone és iOS, csak ősszel (október / november).

    Bejelentették, hogy az OS X-et is évente fogják frissíteni mint az iOS-t, és mindig nyáron lesz új verzió készen.

    Amíg nyaranta frissítették az iPhonet, addig mindig február végén, március elején jelentették be az új iOS-t, kiadták a betajat, és nyárig végig futott a beta teszt mire megjelent az új telefon.

    Most ez megint elmaradt. Szerintem rááltak a következő menetrendre
  • Dzsini
    #13752
    Azért ezt egy biológiával foglalkozó ismerősödnek ne próbáld eladni :) (ahogy a hópárduc sem közeli rokona a klasszikus leopárdnak)

    az oroszlánnál amúgy már futottunk egy kört, hogy van még bőven macska, amivel próbálkozhatnának az ismétlés veszélye nélkül (pl. a hiúz, a Lynx elég jól hangzó név lenne), erre fognak egy régi macskát és új névvel újra kiadják :) a puma ráadásul közelebbi rokona a házimacskának, mint a párducformák (a leopárd, a tigris és az oroszlán is ez a csoport - a nem-nyávogó macskafélék)

  • Máté94
    #13751
    Kezdenek kifogyni a macskákból. :D Mondjuk én úgy értelmeztem, hogy a 10.8 a Lion egy kicsit továbbfejlesztett változata: Lion-->Mountain Lion :)
  • Dzsini
    #13750
    Puma már volt, a 10.1 :) Aztán a 10.3-10-5-nél elsütötték, hogy ugyanarról az állatról neveztek el két kiadást, most visszatért, és van még egy lehetősége, hogy Cougar néven is jelentkezzen szegény hegyioroszlán, akkor már harmadszor :)
  • Ability
    #13749
    http://www.apple.com/macosx/mountain-lion/

    Letölthető a Messages Beta
  • GregSB
    #13748
    Itt egy jó kis összefoglaló video
  • GregSB
    #13747
    Hejhoppá!

    Hivatalos bejelentés.

    "developer preview of OS XŸ Mountain Lion, the ninth major release of the world’s most advanced operating system, which brings popular apps and features from iPadŸ to the MacŸ and accelerates the pace of OS X innovation. Mountain Lion introduces Messages, Notes, Reminders and Game Center to the Mac, as well as Notification Center, Share Sheets, Twitter integration and AirPlayŸ Mirroring. Mountain Lion is the first OS X release built with iCloudŸ in mind for easy setup and integration with apps. The developer preview of Mountain Lion also introduces Gatekeeper, a revolutionary security feature that helps keep you safe from malicious software by giving you complete control over what apps are installed on your Mac. The preview release of Mountain Lion is available to Mac Developer Program members starting today. Mac users will be able to upgrade to Mountain Lion from the Mac App Store™ in late summer 2012."

    Tovább közeledik egymáshoz az iOS és OS X!
  • Máté94
    #13746
    [url=http://www.engadget.com/2012/02/16/apple-os-x-mountain-lion-10-8-in-depth-preview/]Apple OS X "Mountain Lion" 10.8 DP[/url]






    Ez a név is... Miért nem puma? :DD