18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #13826
    Gizmodon is megcsinálták ezt:
  • passatgt
    #13825
  • I.C.ram
    #13824
    Ma elkövettem életem első szándékos TK-ját... Kis szemét AMX beállt elém, hogy lövöldözzön a szaros meggymag köpködőjével, és nem bírtam előrébb menni miatta, hogy én is tudjak lőni. Ezért kapott a seggébe egy BL10-est. Pedig kb 3x koccantam neki, hogy lássa, mi a szándékom, de le se szart.
  • passatgt
    #13823
    + a Maps alatt kéne lennie a home gombnak:)

    Beállítottam ezt a hátteret és akkor néznek ki így a pöttyök, ha álló módban 5 ikon van alul és a 4. ikon a calendar a képen ezek szerint, tehát a maps alatt kéne lennie
  • passatgt
    #13822
    tehát retina
  • GregSB
    #13821
    Március 7. 19:00

  • G_ArchAngel #13820
    Belassulna nagyobb kepeknel, ha tobb effektet tesz ra a user? A felbontas igy a retinakra meg nem is lesz eleg.
  • Dzsini
    #13819
    Maximum 1600 x 1600 képpontos felbontásig képes dolgozni, illetve iOS 5 és iPad 2 a minimum rendszerkövetelmény hozzá – így a 2010-es deszkán már nem futtatható. (Kérdés, hogy mi lesz majd retina deszkán.)

    mégis lett
  • GregSB
    #13818
    No, ha tényleg Március 7.-én lesz iPad event mint ahogy pletykálják, akkor a héten kell lennie bejelentésnek / meghívónak.
  • Dzsini
    #13817
    Legalább 3.1-es Androidot igényel, tehát tableteken fut - ott nem annyira szétszórt a mezőny, és nincsenek túl gyenge, kicsi gépek (vannak, de azokon még 2-es sufni Android fut). Itt a Transformer, Xoom, Tab10 jellegű, 2 magos, 1 giga ramos gépek játszanak, nem rossz értékeléssel.
  • G_ArchAngel #13816
    lehet nem lesz, mert a szetszort Android miatt az Adobe nem akarta bevallalni, hogy az elegedetlen ugyfelek rajta verjek el a port:)
  • Dzsini
    #13815
    Androidra már van egy ideje, a legnagyobb baja az, hogy 1600x1600 pixelre van korlátozva a képméret - kérdés, hogy az IOS változat mennyire lesz más.
  • GregSB
    #13814
    Hétfőn jön a Photoshop Touch iPadre.
  • Dzsini
    #13813
    Én az egyetemen éveken át tucatszám töltöttem-mentettem az x-es formátumú szövegeket (a pár oldalas referátumtól a képekkel, táblázatokkal, grafikonokkal telepakolt szakdolgozatig mindent), és soha egy vonal vagy bekezdés sem volt problémás.
  • passatgt
    #13812
    hát nemtudom, nekem docx-ben szokta küldeni egyik ügyfél a módosításokatm és openoffice-ban össze vissza van minden...
  • Dzsini
    #13811
    Ez teljesen elfogadható indok :) csak azt javítottam ki, hogy kompatibilitási problémák vannak - szerencsére már nincsenek az új formátumoknál. Így viszont hajrá és sok sikert az MS Officehoz (én a ribbont nem szoktam meg, mióta nincs legális MS Office-om (egyetemen nem járt az MSDNAA-hoz, a laptophoz pedig nem vettem), azóta LO van a gépen).
  • Ability
    #13810
    Igazából annyira nem érdekel, elhiszem hogy így van. Egyszerűen az OO vagy LO felülete nem tetszik. Lehet egyedül vagyok ezzel, de kis használat után nekem a szalagos menü jobban tetszik. LO-val mindig rossz tapasztalatom volt. Lassú, bugos a GUI, stb.
  • Dzsini
    #13809
    A régi, sima doc és többi formátum még zárt volt, és a visszafejtés többé-kevésbé problémás volt a külső megoldásoknál - ez az élmény rögzült be csomó mindenkinél, pedig az Open Document Format és az Office Open XML is teljesen nyílt szabványok, szabadon lehet használni őket - itt a teljes nyílt leírás, nincs benne védett rész.
  • Ability
    #13808
    Mindketten tudjuk hogy ez csak névlegesen nyílt. :) Lehet hogy beleláthatnak a fejlesztők a szabványspecifikációkba, de ettől még az egyes megoldásokat szabadalom védi.
  • Dzsini
    #13807
    A docx (és a többi ---x) már nyílt szabványú formátum, az LO és az OO is problémamentesen tudja olvasni és írni. (Office Open XML formátum a hivatalos nevük)
  • Ability
    #13806
    Na nem lett semmi, most jön a round 2. :D

    LO meg az OO sosem volt szimpatikus. Maga a kezdeményezés az lenne, de a program minősége nem a legjobb. Szintén problémásabb a kompatibilitás az MS szabványokkal. Az open forumátumokat meg kb. senki sem használja. És egyértelműen az MS Office megoldása a jobb. Persze ettől még becsülendő a kezdmeényezés, de el kell ismerni hogy gyengébb a minőség.

    Na, második alkalommal kb fél perc alatt felment. Hihetetlen. :D
  • Dzsini
    #13805
    Plusz tegyél fel egy Libreoffice-t, mit tud az MS változat, amit az nem?
  • Dzsini
    #13804
    Azért nagyon ciki lenne, ha egy áramszünet megártana egy oprendszernek/filerednszernek.
  • Ability
    #13803
    True. :D Nem jutott eszembe, eskü. De most azon parázok hogy nem-e szétkúrja a rendszert. Félig feltelepült, de nem tudta befejezni, nem tudom ez milyen eredményt szül. De emlékszem hogy korábban amikor feltettem is ezt játszotta. És csak ez. De ott egy kis idő után továbblépett és befejezte. Ez most nem akarja. Nem vágom amúgy hogy tudták ezt ennyire elkúrni. Semmi mással nem tapasztaltam még ilyet, de az Office-nál már többször is.
  • Dzsini
    #13802
    Amúgy power gomb hosszan nyomvatart :)
  • Máté94
    #13801
    Mi lenne, ha vennél egy újat?
  • Dzsini
    #13800
    Üdv a Microsoft-féle telepítők vidám világában :)
  • Ability
    #13799
    Elkezdtem feltenni az Office 2011-et. Pár másodperc alatt felment 99%-ra, meg is lepődtem milyen gyors. Utána 99%-on kiírta hogy 1 perc van hátra. Eltelt 10 perc és még mindig ezt írta. Most azóta eltelt legalább egy óra és folyamatosan megy fel a becsült hátralevő idő, már másfél órát ír. Kilépni nem lehet az installerből. Restartot nem tudok nyomni, mert nyom rá egy cancelt mert folyamatban van a telepítés. De látszólag nem csinál semmit ez a szar. Taskmanager be sem jön not responding üzenettel. Terminál szintén nem válaszol. Állítom nektek ez a szar csinálja. Szóval sehogy sem tudom bezárni vagy megszakítani. És mivel még terminálhoz sem férek hozzá, force quitot sem tudok rá nyomni. Semmit sem tudok csinálni. Any suggestions? :D
  • I.C.ram
    #13797
  • skinnyman
    #13796
    A fagyi visszanyalt...
  • Bercy #13795
    Hát ő se lett steve jobs :D
    De azért az angyal szárny és glóira egy kicsit túlzás :D
  • VRSDM
    #13794
    tényleg morbid.
    /hozzátenném ez a ruha körüli hype is az ám.
    [apro]
    ha zakót és teniszcipőt nyomatok már Howard Huges leszek. nem...
  • Bercy #13793
    ez félelmetes
  • GregSB
    #13792
  • cscsiga
    #13791
    Ez lenne a másik problémám. Mert ahogy ezeket beírom, 1x elmenti magának, aztán ujra elkezd rácsatlakozni, meg frissíteni a wifi-t és magának generál megint ip-t. meg mindent.
  • I.C.ram
    #13790
    Értelemszerűen iPhonenál is meg kell ezeket adni. Ott vannak a wifi settingsben.
  • cscsiga
    #13789
    Valaki tud segíteni abban, hogy iPhone ról, hogy csatlakozok itthoni wi-fi re? Az itthoni gépekkel is csak úgy tudok csatlakozni, ha kézzel írom be az ip-t, a DNS-t meg az átjárót. Teló megtalálja a helyi wi-fi-t, de nem csatlakozik rá.
  • I.C.ram
    #13788
    appokat, backupot se akarja állandóan szinkronizálni majd?
  • ElectricalTech
    #13787
    válasszad ki a telefont baloldalt a listában és görgessél le.
    ott lesz egy manually manage opció, amit Greg is említ. azt bepipálod, apply és le is van butítva Windows-mezei mp3 lejátszó szintjére az egész :)
  • GregSB
    #13786
    Amióta tudom az eszem van bepipálható "Manually manage music and videos" opció iTunesban.

    Az eszemet meg a 2. generációs iPod Nano óta tudom :)