18351
ATbanner.jpg
  • cscsiga
    #13866
    A sok barom majd megint linkeli facebookra, hogy ilyen lesz az iPad 3. MInt amikor kijött a videó az "iPhone 5" ről, hogy kivetíti a bilentyűzetet meg ilyenek, meg hologramm.
  • Dzsini
    #13865
    Az úgy nem mókás - azt hittem legalább ez a része hátulról szerelhető...
  • pyrohun #13864
    Az biztosan működne, de én egyedül tuti nem szedem szét a cuccot. Ugye arra van kötve az SSD, ami nem lenne probléma, de mindez a képernyő mögött van... :)
  • pyrohun #13863
    Milyen lehetőséget adott meg az Apple?
    Az Apple elvette a lehetőséget, nem pedig megadta.
    Még egyszer:

    "Most nem qrva mindegy neki, hogy gyári superdrive-ról telepítek Bootcamp őartícióra Win 7-et, vagy külső drive-ról?"

    Mondj már EGYETLEN reális okot, amiben különbözik a kettő (ha a végeredményt nézzük). :))

    Amikor én rendeltem az iMac-et, akkor még nem lehetett bele SSD-t kérni az Apple-től, s ebbe a modellbe utólag sem raknak bele (sőt tudtommal egyikbe sem, csak ha alapból azzal rendeled, de az opcionális SSD a 2011-ben megjelent modelleknél volt először azt hiszem).
  • Dzsini
    #13862
    Esetleg a (volt) belső drivehoz kapcsolódó kábel végére átmenetileg rábuherálni a külső meghajtót?
  • G_ArchAngel #13861
    Legjobb tudomasom szerint nem tamogatott opcio a drive kiszerelese SSD keret elonyere. Az Apple megadta a lehetoseget, Pyro onmagat fosztotta meg tole.
  • GregSB
    #13860
    Frissül az AppleTV is jövőhéten?
  • pyrohun #13859
    Úgyhogy fele királyságomat egy ötletért, amivel fel tudok tenni Win7-et az OSX mellé külső meghajtóról egy late 2009-es i7 iMac-re. :))
  • pyrohun #13858
    rEFIt megy iMac-en (fent van nekem is), fel is ismeri a külső DVD meghajtóban lévő Windows telepítő lemezt is, illetve az USB-re rádugott, bootolható és Win 7 telepítőt tartalmazó pendrive-ot is. Csak amikor bármelyiket kiválasztom, hogy arról szeretnék bootolni, némi gondolkodás után kiírja ezt a szép kis üzenetet:


    Error: Not Found returned from legacy loader
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Not Found returned from LocateDevicePath
    Error: Load Error while (re)opening our installation volume

    The firmware refused to boot from the selected volume. Note that external
    hard drives are not well-supported by Apple's firmware for legacy OS booting.

    * Hit any key to continue *



    És ezután persze nyomhatok akármit, csak a ki-bekapcs segít. Szóval tanácstalan vagyok. Apple meg szarjon sünt. Most nem qrva mindegy neki, hogy gyári superdrive-ról telepítek Bootcamp őartícióra Win 7-et, vagy külső drive-ról? Hihetetlen...
  • GregSB
    #13857
    Ja asszem Refitet használtam, ha az nem működik iMac-el akkor az szopó.

    Pár érdekesség:

    Mercedes-Benz integrálni fogja az iPhonet és a Siri-t az új A osztályba. Év végéig többi modellbe is be fog kerülni.

    iPad Retina Simulator. (zip)

    Azt csinálja ami a nevében benne van, meg lehet nézni hogy fognak kinézni a hagyományos, 1024x768-a írt appok az új kijelzőn, 2048x1536 felbontás alatt.

    Példa
  • Ability
    #13856
    Air-nek és a Mini-nek külön OSX verziója van, illetve külön EFI beállítások. Pl iMac-nél elvileg nem tudsz USB-ről bootolni az alap boot managerrel. Refit-tel igen, de az is azt írja hogy "not supported" miután rányomsz. De amúgy pyro majd leírja, ő jobban tudja. Nekem csak mesélte.
  • Zsoltika 007
    #13855
    Elég nagy szégyen főleg mert már iso-ként is megvásárolhatod a windowst. Sőt még appot is csinált az ms amivel az iso-t pendrive teheted és arról is felrakhatod. Applenél kezdődik a visszafele fejlődés?!
  • Zsoltika 007
    #13854
    Igen én is csináltam már kismilliószor. De most nem megy!
  • GregSB
    #13853
    Fel lehet tenni pendriveról is, én már telepítettek haver MacBook Airjére win7-et.

    Gúgli kidob részletes leírást róla, most telefonról nem keresem ki és szúrom be ide, az első találatok között van, én is az alapján csináltam.
  • Ability
    #13852
    Külső DVD olvasóval sem fogod tudni feltenni. Pyro éppen ezzel szív, a superdrive ki lett szedve neki, külső DVD olvasóval meg nem lehet feltenni Windows-t. Ez valamilyen Apple-féle korlátozás, csak a superdrive-val lehet felnyomni, mert külső eszközről csak OSX-t enged telepíteni, Windows-t nem.
  • I.C.ram
    #13851
    Már az ájfonnal is ez van, ha egykézzel fogom, és próbálok egyszerre nyomkodni is, akkor néha beleérek a szélébe, és összevissza ellapoz, stb.
  • Sn00thy
    #13850
    Hali!
    valaki tudna adni nekem egy linket a VLC player 2.0 előtti verziójához?
    Előre is köszi.
  • Zsoltika 007
    #13849
    Mióta kér ez a rohadt bootcamp telepítő dvd-t?! És miért nem fogad el bootolható usb-t?! Meg van dögölve a superdrive-om. Eddig simán le csippantotta a partíciót, majd bootnál options gombbal kiválasztottam a flash drive-ot. De most telepítő dvd nélkül nem is képes bootcamp partíciót csinálni!! Most hogy a brébe tegyek fel win7-et?!
  • Zsoltika 007
    #13848
    A designerek ilyen apróságokkal nem törődnek :D
  • passatgt
    #13847
    megfogni nem lehet mert ha az egész érintőképernyő, összenyomkodsz mindent akaratlanul:)
  • G_ArchAngel #13846
  • GregSB
    #13845
    Ha a data roamingot kikapcsolod, akkor a push-t se használja telefonos hálózaton. Voltam már külföldön a telefonnal, és nem generált horribilis számlákat.
  • G_ArchAngel #13844
    Ha nem akarsz horribilis szamlat fizetni adatforgalomert, akkor amugy erdemes lenne a Push-t meg manualisan kikapcsolni az orszag teruletenek elhagyasa elott.

    Persze, ha ceg fizeti, akkor nem szoltam...
  • GregSB
    #13843
    Hmm, jövőhéten át fogok utazni Frankfurton - egy átszállás erejéig. Ha jól értelmezem, akkor ha az országban fellépek netre, akkor a push ki fog kapcsolódni, és majd ha egy másik országban megint neten leszek akkor fog visszaaktiválódni? Soha nem használtam MobileMe-t.

    Vagy úgy járok a legjobban, hogy az alatt az 1 óra alatt, amíg várok a gépem indulására inkább egy könyvet olvasok wifizés helyett, és inkább ki se vegyem airplane módból a telefont? :D
  • GregSB
    #13842
    Lehetséges, hogy elhagyják a home gombot. Már az iPad 2n iOS5-el is lehet nélkülözni a használatát.
  • VRSDM
    #13841
    nem különben örülnék ha elhagynák a fizikai gombot.
    szeretem nyomkodni, amig müködik. de rendszeres használat mellett évente csere azért nem tetszik

    (vagy én használom sokat, vagy én fogok ki rossz gombokat) :) (vagy simán tönkremegy mert mozog) :)
  • Bercy #13840
    Értem a gondod és meg is értem (komolyan).
    De a világ ilyen, valaki azon izgul/találgat, hogy a vv5 következő fordulójában vajon ki fog kiesni, van aki pedig máson.
    Mindenki az érdeklődési körében. A média meg természetesen ezt meglovagolja, hisz ez nekik az üzlet.
  • VRSDM
    #13839
    sőt még jobban is csillog az ipad3 kijelzője mint az ipad2
    akkor most biztos hókuszpók keze van a dologban. hivom törpapát kezdheti az új reklámot forgatni az amazonnál.

    /kábé ennyire van értelme ilyeneken találgatni :3
  • VRSDM
    #13838
    jaaa. az emberi igen hogy felraknak egy 456*378px-es képet
    amit a világ vezető hirfolyamai egyből lehoznak. hogy eltünik egy gomb.

    érti hol a gondom? önkénteskedne, növelné a gdpt vagy legalább tanulna az a sok ráérős aki most " erre a haszontalanra fordit hasznos energiát "

    /nem, nem rólatok hármotokról beszélek, no offense. de hogy ettől zeng az online sajtó nemár :/

    (ismétlem milliókról beszélek nem rólatok)
  • passatgt
    #13837
    igen, én erre számítok!
  • Bercy #13836
    De most szerintem senki nem volt elájulva, hogy mekkora áttörés ha nem lesz home gomb, csak egy kép alapján találgatnak. Ez ilyen emberi dolog, kíváncsiság.
  • VRSDM
    #13835
    nem. szerintem édes kis p*csa mindegy hogy egy home gomb van alul. vagy érintős felület. vagy közelségérzékelős. vagy akármi mást találnak ki.

    megnyomom a home gombot = home gomb eredmény
    basztatom x helyen = home gomb eredmény

    ennyire ironia akart lenni :|
  • Bercy #13834
    nemhinném, miért szerinted igen?
  • VRSDM
    #13833
    és ha nem lesz rajta gomb akkor piros betüs ünnepnapot tartunk és világbéke lesz megszünik a szomjazás éhezés ?
  • doggy90
    #13832
    De akkor hol van a kamera?
  • Bercy #13831
    Forog a háttér is, azaz pont úgy fog kinézni, mintha NEM fejjel lefele tartanád, csak nem lesz ott a home gomb.
    (szerintem nem fog eltűnni a home gomb az ipad3-ról)
  • passatgt
    #13830
    De a háttér is forog, vagy nem tudom miről beszélsz
  • GregSB
    #13829
    Ha fejjel lefelé tartod a készüléket, átforog a képernyő, és akkor a home gomb nem a calendar alatt lesz ;)
  • Zsoltika 007
    #13828
    Ez nem a wot :D
  • I.C.ram
    #13827
    francba, nem ide :D