18351
ATbanner.jpg
  • cscsiga
    #13906
    Gyors segítség kéne. Faternak a nokiájáról szeretnék kb 600 telefonszámot átmásolni iPhone ra. Hogyan tudom ezt megtenni? Lionon nincs iSync.
  • G_ArchAngel #13905
    Amennyibe azok kerulnek, azert mar szinhelyes kijelzoket is lehet kapni:)

    Tudom, en is felek tole, lehet nekem az egyik cserenel jol raktak ossze veletlenul, de ahogy hallottam 2 evente erdemes kitakarittatni.
  • pyrohun #13904
    A Cinema / Thunderbolt display-ek jók, itt az a gond, hogy a ventillátor befújja a TFT panel rétegei közé a port... Szánalmas :))
  • G_ArchAngel #13903
    MInd a negy alkalommal a kijelzo?

    Ezert lenne jo, ha lehetne egy eros Mini-t kapni, mert akkor a kulso kijelzom nem Apple lenne.
    Igy marad a MacBook Pro + kijelzo kovetkezonek.
    Az iMac zsakutca.
  • G_ArchAngel #13902
    Nem neztem utana, az SSD-s iMac-nek van SuperDrive-ja vagy az SD helyett, a HDD mellett van az SSD?
    Mert akkor nem szopatas, egyszeruen ugy tervezte az Apple, hogy a beepitett SD-n keresztul installalsz. Ha meghibasodik, akkor szervizbe viszed es utana installalsz.

    2012-ben, ha neked meg meglepetest okoz az Apple limitacioja, akkor te nagyon rossz hajora szalltal.
  • pyrohun #13901
    Az iMac-em 2010 év eleji, azóta 4x volt szervízben, legutóbb egy hónapja.
  • Ability
    #13900
    Te meg nem érted a lényeget. Egy külső eszköz ugyan úgy működik, ugyan azt a célt szolgálja, nem lenne szabad emiatt funkciót veszíteni. És mint látod, a lehetőség meg is lenne rá, csak a kedves Apple egy idióta limitációt vezetett be. És ennek semmi értelme, semmilyen logikus magyarázat nem szól mellette, ez csak szimplán szopatás.
  • G_ArchAngel #13899
    Nekem minden lejatszom beszart (Samsung, Toshiba, Sony, HP...) 1 ev alatt, eddig csak az Apple SuperDrive, ami hibatlanul mukodik 2 evesen is.

    Meg van egy kulso Philips-em veszhelyzetre, az meg mukodik.
  • G_ArchAngel #13898
    Amikor ez megtortent, akkor mar volt hivatalos Apple szervizhalozat es kepviselet vagy csak APR-ek?
    Mert ugye nekem az Apple cserelte, de van londoni ismerosom, aki itteni APR-rel ugyanugy megjarta, mint otthon szokas.

    Valojaban engem is az OSX tart az Apple mellett, hogy meddig? Majd meglatjuk az OS-ek jovoje mit hoz szamunkra.
  • G_ArchAngel #13897
    Felrebeszelsz.

    Ha tonkremegy az SD, mint a kijelzo, es nem cserelik vagy cserelik az egy dolog. Ha a gepbol kiszeded a beepitett alkatreszt, beteszel helyette mast es elvesztesz egy funkciot az masik.

  • grizzly21
    #13896
    Nekem szeriahibas volt, ezert a +1 evet hosszabitottak 3-ra (de csak ha a hibas videokartya romlik el). Ennek ellenere amikor istyle-ba vittem azt mondtak biztos nem az a baj, de adnak 5%-ot ha ujat veszek:D Elvittem az idoki-hoz, akik megcsinaltak 40-ert es adtak fel ev garit pluszba..
  • Zsoltika 007
    #13895
    Netszerte általános tapasztalat hogy a sd bizony 1-2 év után hajlamos beszarni. Ez van.
  • passatgt
    #13894
    megvan 3 éve 13-as pro, a superdrive beszart, azon kívül hibátlan, akksi is bír még mindig 3-4 órát
  • LoDMaSt
    #13893
    Laptopokról van hasonló tapasztalata valakinek, hogy mennyire elromlósak? Nemrég vettem egy MBP-t, és igen erősen gondolkozom a plusz 2 év garin hozzá.
  • pyrohun #13892
    Neked = Nekem :)
  • pyrohun #13891
    Neked 4 kijelző ment eddig tönkre (foltos lett). És a RENDES, KORREKT Apple nem ismeri el a hibát, inkább szopatják a hazai forgalmazót / gariztató cégeket, hogy csaréljék, ahelyett, hogy adnának egy új gépet. Mivel ez egyértelműen típushiba (mindegyik kijelző mindig ugyanazon a helyen lett foltos), nem tudom miért kell parasztkodni, még jó, hogy nem sajnáltam a 3 év garit a gépre, mert a legutóbb megkérdeztem, hogy mennyibe kerülne, ha nekem kellene kifizetnem - nos, munkadíjjal együtt kb. 120 ezernél állna meg. Ennyit az Apple-ről. És még mindig, ezekkel a szívásokkal is sokkal inkább ez mint Windows és összetákolt PC, de azért a parasztságnak meg a szar hozzáállásnak is van határa. Nálam az Apple lassan jobban leírja magát, mint az MS.
  • Ability
    #13890
    És mennyit hiszitztél is miatta. Most mondjam én is hogy "ez van" és akkor jó? Térjél már magadhoz, nem csak neked lehet problémád. És ez ami most itt megy igenis probléma.
  • G_ArchAngel #13889
    Az en ismerosi koromben egyik SD sem ment tonkre, itt a kijelzopanel csere a divat.
  • pyrohun #13888
    Örülök, nekem tönkrement az első, a másodikat már nem tudtam megvárni, mert akkor jött az SSD. Most éppen (nem otthon) egy 21 collos iMac előtt ülök, amelyikben szintén kattog és halódik, haveroméban szintén kattog és egyre nehezebben olvas be lemezeket. Lehet ez iMac sajátosság, de azokban rendszeresen szar.

    De igazából nem ez a lényeg, hogy tönkremegy-e vagy sem.
  • pyrohun #13887
    Erről van szó.
  • Tikal #13886
    Nekem eddig kettő macbook-om volt, egyikben sem ment tönkre, tesóméban sem.. ;)
  • Zsoltika 007
    #13885
    Nekem az baszta fel az agyamat hogy eddig erre volt lehetőség, most meg már nincs. Milyen szemét húzás ez?!
  • Zsoltika 007
    #13884
    Te mi a tökömről magyarázol?! Teljesen eredeti állapotú a gépem. Nincs kiszerelve a superdrive! Csak szar. Amúgy meg mi a redvás k a...jukért nem támogatják az usb-s win telepítést?! 2012 hello apple! Legalja..
  • pyrohun #13883
    "éppen nincs pénze a cserére" ... -.-
  • pyrohun #13882
    Jó, hagyjuk ezt...
  • franc0
    #13881
    Igazad van, pont ezért kell normális gépet venni. példa
  • G_ArchAngel #13880
    Azoknak siman megoldanak MB Air SuperDrive-val.

    Mondj egy logikus es korrekt lepest az Apple-tol az elmult 5 evre visszatekintve.
  • Bercy #13879
    nálam még a combo dirve is tönkrement :(
  • pyrohun #13878
    Ja még valami: Ha mondjuk valaki nem szerel SSD-t csak szimplán tönkremegy neki a SuperDrive és éppen nincs pénze a cserére, gari meg nincs rá, de a munkájához muszáj natív Windows-t is használnia, akkor ennyi? Megszívta, mert máshonnan nem bootol? Mert gyakorlatilag a válaszoddal ezt mondtad ki.
  • pyrohun #13877
    1. Az összes Mac-es ismerősöm SuperDrive-ja beszart már minimum 1x vagy éppen jelenleg szarakodik.
    2. A garanciális Apple szervíz szerelte bele(!), nem XY kontárhoz vittem el szétcseszni.
    3. Iszonyatosan nagy baromságot írsz, mert ha lenne valami érdemi különbség aközött, hogy belső, vagy külső drive-rül tudok telepíteni, akkor még azt mondanám: oké, bevállaltam, igazad van. De SEMMI különbség nincs, pontosan ugyanúgy települ(ne) fel, pontosan ugyanaz a Windows, pontosan ugyanarról a lemezről, pontosan ugyanarra a prtícióra.

    Az, hogy egy 700 ezer forintos gépnél letiltja a gyártó, hogy bebootolhass külső meghajtóról tipikus g*ciség és a felhasználók szivatása. Ez csak erről szól, semmi másról. (Megjegyzem: 1,5 éve még nem volt tiltva, csak azóta a kedves Apple firmware-t frissített valamelyik software update-tel.)

    Sok MacBook Air tulaj is szívott emiatt, aztán azoknál meg lett ez oldva, nyilván belátta az Apple, hogy egy optikai meghajtóval gyárilag sem rendelkező gépnél még szánalmasabb ha letiltja a külső boot-ot, de akkor kérdem én: mi a különbség, hogy egy MacBook Air-re rakom fel a Windows-t külsö meghajtóról, vagy az iMac-re? Semmi. Rohadtul: SEMMI.

    És légyszíves ne próbáld nekem megmagyarázni, hogy ez logikus és korrekt az Apple részéről...
  • G_ArchAngel #13876
    Sajat magad irtad le a valaszt, akkor mit nem ertesz? 2009-ben nem volt opcio.
    Te magadnak megoldottad, ami egyreszt az SSD elonyevel, mastreszt a SuperDrive elvesztese miatt nem vart korlatok felbukkanasaval jart.
  • G_ArchAngel #13875
    A Ferrarik meg maguktol gyulladnak ki.

    Ilyen az elet.
  • G_ArchAngel #13874
    Neked meg nagyon-nagyon sokat kell tanulnod a vilagrol:)

    Ha neked nem tetszik egy fenykepezogep, mert van venne AA szuro, kiszeded, mert par kephez az kell, aztan rajossz, ahogy masikhoz ez igy mar nem jo, akkor a gep gyartoja volt a hulye, vagy te?
    Te bizony!
    Az Apple azert csinalta ezt, hogy ne baszogasd a gepet. Ha nem tetszik volt opcio a piacon masik is, el kell fogadni a korlatokat vagy tovabblepni.
    De ne mar ott tartson a vilag, hogy valaki szetbasz egy termeket, akkor a gyarto a hulye, amelyik teljesen mas formaban adta el!
    Az iMac nem custom PC, egyedul a memoria bovitheto benne hazilag. Ha nem tetszik, vegyel mast.
  • Ability
    #13873
    Jó hát superdrive konkrétan annyira szar hogy egy új gépen (pár hónapos) is látványosan megszenved a DVD-k olvasásával. Igaz beolvasott eddig mindent, de lassú és közben olyan hangokat ad ki hogy az egésznek ilyen barkács érzete van. :D
  • Dzsini
    #13872
    Akkor az én büszke lehetek a 7 éves laptopomra :) Igaz írni már nem tud, DVD-ből pedig már csak az eredetit olvassa be (CD-ből az írtat is), de még mindig működik :)
  • Zsoltika 007
    #13871
    Nekem is döglött már vagy 1.5 éve..
  • passatgt
    #13870
    macbookban nekem is beszart már superdrive:D
    új gépekben mondjuk már úgyse rakják bele, szóval tökmindegy
  • Ability
    #13869
    Marha nagy lehetőség. Az egész superdrive egy kalap szar. Sorra szarik be az embereknél, mindenki panaszkodik rá. Most itt épp egy kiszerelés történt, de mi van akkor ha bent marad, csak éppen nem működik? Akkor hogyan tovább? Mellesleg pyronál a superdrive alapból úgy indított (rögtön vásárlás után, egy friss gépen) hogy a gyári Snow Leo DVD-t képtelen volt beolvasni.
  • Zsoltika 007
    #13868
    Jézusom ekkora szemellenzőt ami a fejeden van ha ezt így látod...
  • VRSDM
    #13867
    *hologram