18351
ATbanner.jpg
  • cscsiga
    #14026
    iPhone 4s-emről próbálok netet megosztani mac gépemhez. De a gépemen az itthoni fix ip címem van megadva, és ha más hálózatra(a telóm megoszott netjére) csatlakozok, akkor is megmarad ez a fix ip cím. Hogyan tudom törölni ezt az ip címet, illetve hogyan csináljam azt, hogy máskor ne keljen újra kézzel konfigurálni? Vagyis, ha új hálózatra csatlakozok, akkor annak az ip címét adja meg automatikusan(wi-fi hotspot-ok illetve iPhone-om megoszott netje), ha meg az itthonira, akkor meg a saját kézzel konfiguráltat?
  • LoDMaSt
    #14025
    Most találtam egy progit, Deliver a neve -najó, a lifehacker írt róla, aki nem olvassa annak írom- hátha másnak is jól jön. A lényege, hogy gépen írsz szöveget, és egy gombnyomásra átrakja a telóra, ahonnan lehet elsms-ezni, vagy bármit kezdeni vele, ugyanígy képeket is a teló-gép, vagy gép-teló közt továbbítani, de bármilyen fileal megy szerintem.

    Nekem a szövegátvitel jött jól, nem nagyon szeretek az iphoneon gépelni.
  • Andr0
    #14024
    Magyar hír a bejelentésről
  • Andr0
    #14023
    :/ Hát én kreatívan oldottam volna meg. Akinek ennyi pénze van, az már simán elszórakozhat egy kicsit.
  • Dzsini
    #14022
    De neki 11 éves fülese van :D
  • Tikal #14021
    annyi köze van a fehér fülesednek az almához, hogy az alma hozta divatba még vagy tíz éve az ipoddal ;)
  • Dzsini
    #14020
    Ha viszont osztalékfizetés, akkor árfolyamemelkedés a zárás pillanatáig, utána lendületes zuhanás egy ideig.
  • Dzsini
    #14019
    A képsor az utolsó két képkockája releváns.
  • GregSB
    #14018
    Pedig úgy tűnik nem fognak semmi különöset csinálni.

    Csak osztalékot fizetnek és részvénfelvásárlást is bejelentettek.

    Nem hiszem, hogy másról is szó lesz ezeken kívül.
  • Andr0
    #14017
    éntuti vmi hülyeségnek tűnő buliba nyomnám be a lóvét... pl űrturizmus...
    Most komolyan? mit lehet kezdeni ennyi pénzzel? megvesznek egy országot?:D Űrturizmus, Apple élménypark a Holdon:D

    Ha ezt kifizetik részvényeseknek az unalmas lesz.
  • VRSDM
    #14016
    nekem olyan kifordult világképem van az egészről kicsit.

    persze ez egyéni probléma.
    komolyra forditva hihetetlen hogy egyes cégek mekkorára nőnek.
  • GregSB
    #14015
    Hoppá, tényleg ma lesz a bejelentés, nem holnap... magyar idő szerint 14:00-kor.
  • Dzsini
    #14014
    Reggel egy gazdasági műsorban arról beszélgettek, hogy még egyetlen cég sem volt, amelyik hosszú távon képes volt 500 milliárd fölött tartani a részvények értékét - csak az Exxon, a GE, az Intel, a Microsoft és a Cisco játszott ilyet az elmúlt években, ez utóbbiak a nagy dotcom lufi közepén, vissza is estek.

    Most pedig, a gazdasági világválság kellős közepén van egy cég, amelyik ilyen durván emelkedik, páran már 1000 dollárt jósolgatnak, mások hatalmas zakót jósolgatnak... furcsa dolog ez.
  • passatgt
    #14013
    budapestre költözik, itt épít gyárakat és egész magyarország apple dolgozó lenne:)
  • G_ArchAngel #14012
    Kifizetik a magyar allamadossagot:)
  • VRSDM
    #14011
    nem lenne meglepő egy beruházás.
    /már most is kitudja hány helyen vannak jelen.

    érdekes a gugli által pénzelt projektekre is figyelni. ottvannak mindenhol.
  • Dzsini
    #14010
    Az osztaléknak nem hiszem, hogy ekkora hírverést rendeznének.
  • Bercy #14009
    Azt hitte rá, hogy az önarcképe ;)
  • GregSB
    #14008
    A legunalmasabb megoldás az lenne, ha csak osztalékot fizetnének.

    Remélem mellette beruháznak valami komolyba... Merész gondolat, de akár más iparágba is, ami kapcsolódhat termékeikhez.
  • GregSB
    #14007
    Trollface smileyt azért remélem észrevetted ;)
  • skinnyman
    #14006
    Pedig ha jól emlékszem, pont csak értelmesen leírtam, hogy miért nem annyira triviális az ötlet és miért nem kéne ilyet csinálniuk, ez utóbbit mondjuk lehet, hogy kicsit durván fogalmaztam meg :) De akkor sem hiszem, hogy az a megoldás, hogy törölgeted ami nem tetszik... Ja, amúgy most is fehér fülhallgatóm van. Semmi köze az almához, de fehér... :)

    Greg: Még jó, hogy az Android ingyenes és open source, így nem tudnák megvenni ha a világ minden pénze az övék lenne se, igazából semmit nem tudnak ellene csinálni, Jobs is hiába indított volna ellene keresztes hadjáratot :)
  • Andr0
    #14005
    szerintem vegyék meg az országunkat.. jobban járnánk..:D Nemzeti zászló> Apple logo
  • G_ArchAngel #14004
    Nem, a direkt vitakeltes nem tetszik, Az ertelmes kommentjeid anno sem lettek torolve, a jovoben sem lesznek.
    Ez a topik az Apple-rol szol, ahova masok is szoktak negativ kommenteket beirni, mert pont rossz tapasztalatuk van vagy talalnak egy ertelmes kritikat egy hianyrol.

    Azert ne gyere ide, mert utalod az Apple-t, kozod nem volt soha egy feher fullhallgatohoz sem, de az merevedest okoz, ha sikerul vitat szitanod.
    Csinalj egy Apple-hater topikot es gyujtsd magad kore az elvtarsaidat, ott majd azt csinalsz, amit akarsz es olyan hangnemben, ahogy te akarod.
  • passatgt
    #14003
    22,000,000,000,000 Ft
  • passatgt
    #14002
    ha jól számolom az 22 trillió ft?
  • GregSB
    #14001
    Egy kis perspektíva: az utóbbi idők (talán évtized) legnagyobb és legdrágább felvásárlása a Google -> Motorola akvizíció volt, ahol a Gúgli 12,5 milliárd dollárt fizetett.

    Apple ha nem is akarja elkölteni az összes pénzét, akkor is van $70-$80 milliárdja "játszadozásra".
  • GregSB
    #14000
    Bréking: Holnap Tim Cook bejelenti, hogy a cég mihez kezd a lassan már $100 milliárdra duzzadó készpénz készletével.

    Lehetséges alternatívák:

    - Osztalékot fognak fizetni a részvényeseknek
    - Felvásárolnak cégeket?
    - Beruháznak valami új területre?

    - Megveszik az Androidot és felszámolják
  • skinnyman
    #13999
    Nem tetszik a véleményem -> delete? Tombol a demokrácia.
  • I.C.ram
    #13998
    Wolfram appokat valaki próbálta már? Mi a különbség a Wolfram alpha és a specifikus Wolfram appok között?
  • I.C.ram
    #13997
    Probáltam párat, de nem megy :( Szétcseszni meg nem akarom. Lehet, marad a szétszedés.
  • G_ArchAngel #13996
    Skorpio, el lehet huzni masik topikba vitat kelteni, itt nem kell a fesztival.
  • Dzsini
    #13995
    itt van pár tipp - hűtés, döntés, műanyagkártya... néhány próbát megérhet a dolog.
  • passatgt
    #13994
    kapcsold ki, utána bekapcsoláskor tartsd lenyomva a trackpadot és a laptopot fejjel lefelé rázzad, hogy kiessen belőle a cd:)
  • I.C.ram
    #13993
    Ajjaj! Kéne egy kis segítség...

    Macbook Pro-mban bennragadt egy CD, és az semmi áron nemakar kijönni. Desktopon nincs ott, Disk Utilityben sincs. Probáltam már terminálból is kidobni, de csak hallom, hogy próbálkozik 3-4x a motor, aztán feladja. Hogy a francba lehet kiszedni? Tehát fizikailag ragadt bent, nem szoftveresen.
  • Dzsini
    #13992
    Attól is függ, hogy melyik időjárásállomásról veszi az adatokat, pl. Budapest a Yahoo/Weather.com-éknál lehet több féle is, emellett van még kb. egy tucatnyi különféle független adatforrás (OMSz, Időkép, stb.), és lehet pl. a környező adatokból becsléseket is tenni... arról nem is beszélve, hogy mondjuk Zuglóban, a budafoki fennsíkon, a Gellért-hegyen és és Ferihegyen simán van 4-5 foknyi különbség városon belül is. Hőmérsékletet árnyékos nyílt helyen, 2 méter magasban mérünk, az, hogy nálad ekkora eltérés volt, az lehetett csupán annyi, hogy a mérőállomás adataihoz képest napos/felhős/magasabb/alacsonyabb/stb. helyen voltál.
    Nekem már többször előfordult, hogy Budapestre szakadó esőt jelzett több forrás is, de a város legszélén vagyok, úgyhogy itt sütött a nap, és csak láttam, hogy a belváros fölött sötét felhők vannak.
  • I.C.ram
    #13991
    Ha mindegyiket le tudnám cserélni gyárira, akkor megtenném :)

    Nekem nincs bajom a yahoo weatherrel. Talán csak annyi, hogy a hőmérséklet eléggé pontatlan, és nem egyszer tévedett már 4-5 fokot is.
  • G_ArchAngel #13990
    Akkor a telodon is csak az eredeti App-ok vannak es semmi mas?:)

    Amugy pont a Weather, ami olyan szar az iOS-on, hogy szinte az osszes 3rd party alternativa korberohogi.
  • Bercy #13989
    stocks app sincs rajta. nemtudom miert :(
  • I.C.ram
    #13988
    ha az igénytelen, összetaknyolt 3rd party appokat szeretném, akkor androidra mennék.
  • I.C.ram
    #13987
    Azért én mindig jobban szerettem a letisztult built-in appokat.