18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #13986
    Nem, ez komoly. iPad-ben a megjelenése óta nincs kalkulátor, óra és időjárás app gyárilag.

    Kicsit furcsa ez, habár az appsotre teli van több tucat ingyenes alternatívával, de akkor is.
  • I.C.ram
    #13985
    Tesóm megvette az új ipadet, és azt mondja, hogy nincs rajta se időjárás app, se órás app. Ez komoly? Lehet, hogy csak hülyített mondjuk.
  • Dzsini
    #13984
    Nem, a médiaplatformnak maradt ez a neve - zene, videóbolt, zenelejátszó... olyasmi, mint az iTunes (plusz a Zune HD-t még árusítják, de az csak US).
  • Tikal #13983
    azt hittem ez a Zune már megszűnt..
  • GregSB
    #13982
    Ja,a bookmarkokat, back és forward gombokat meg az Internet Explorerből / Netscapeből "lopták". A Google a Play áruházat meg az iTunesról koppintotta, "lopta".

    Azért, mert kibővítik a cloud szolgáltatásuat egy elégg evidens fícsörrel, még nem kéne lopást kiáltani. Igen, a Google fejlettebb, jobb volt a CLoud szolgáltatásokban mindig is, mint az Apple, ezen a téren az Apple követi a nagy G-t. Tartalom szolgáltatásban meg a Gúgli lohol az Apple után most a Play-el.

  • Dzsini
    #13981
    Milyen frappáns tagline - Ugye?

  • skinnyman
    #13980
    Hát ezt egy az egyben a Chrome for Android-ból lopták :)
  • passatgt
    #13979
    ez jó, erre van egy kis bookmarklet amit szoktam használni:

    http://airlinkapp.com/
  • GregSB
    #13978
    10.8 :D
  • GregSB
    #13977
    Kint az OS X 10. 2. betaja, már él benne a "iCloud tabs in Safari" fícsör:

    "The new iCloud Safari tabs feature allows users to keep their open Safari tabs in sync across iOS devices and Macs. The feature is activated by clicking the iCloud button now on the Safari address bar."



    Zsír

  • ddany7
    #13976
    köszi, egy sima restart megoldotta :P
  • GregSB
    #13975
    Najó, annyira nem live, óránként frissítik :)
  • GregSB
    #13974
    New iPad live adoption rate (USA)
  • passatgt
    #13973
    nézd meg hátva van flash update (System Preferences->Other->Flash Player->Advanced fül)

    ha Safari-t használsz akkor meg rakd fel a clicktoplugin nevű kiegészítőt és így megszabadulsz a flash lejátszótól csomó helyen és a sima quicktime lesz helyette:)

  • ddany7
    #13972
    Lion frissités óta a Dock nem tűnik el ha youtube-n nézek valamit full képernyőben.
    Valakinek volt ilyen, vagy mi lehet erre a megoldás?
  • Dzsini
    #13971
    Igazából eddig is megvoltak ezek a szolgáltatások (programbolt, könyvesbolt, zenebolt, stb.), most csak egy név és brand alá lettek rendezve...
  • GregSB
    #13970
    Verge rivijúk

    iPad (2012) review
    Apple TV (2012) Review
  • GregSB
    #13969
    Naja, a Google feladata lenne létrehozni ezt a mögöttes tartalmat, ha azt akarja az Android versenképes legyen hosszútávon.

    De elvileg pont ezért hozták létre a Playt, nem? Az hogy jelenleg még szegényes rajta a tartalom annak tudható be, hogy nem rég indult szerintem.
  • Dzsini
    #13968
    Szerintem a Google profilja pontosan az, hogy mindenhova terjeszkednek, minden elérhető felületet megnyitnak - pontosan azért, hogy tudjanak reklámozni, és a reklámbevételekből további felületeket nyissanak. Ehhez pedig szerintem tökéletesen illeszkedik egy médiaszolgáltatási rendszer kiépítése is, ahogy nem mellékág volt a YouTube megvásárlása sem hat éve, ugyanígy nem mellékág az Android kifejlesztése és most a Google Play kialakítása, én úgy gondolom, hogy be akarnak állni komoly harmadikként az említett két szolgáltató mellé, mert jól látható, hogy ezzel lehet egyre inkább érvényesülni a piacon, ezt most pár hónap alatt az Amazon ékesen megmutatta.

    Persze lehet úgy is, ahogy te gondolod.
  • VRSDM
    #13967
    no offense de amiket irsz azokkal énis tisztában vagyok (olvasok hireket)

    nem sietnek sehova. nem ez a fő profiljuk. mellékágon (mint sok-sok mást) futtatják a projektet. tolják bele a pénzt, de ők valójában egy keresési / reklámozási szolgáltatás. igy természetesen bukni sem nagyon lehet a dolgon (ha csak a profittal játszol)

    én igy gondolom. sokadrészt igaz. nagyon karcsú az android mögötti tartalom. az alma mögötti meg hamar kiapad. a kacagó harmadik majd bedobja a tuti ötletet és nyer. (aka amazon nagy szelete, később ki tudja mi várható)
  • Dzsini
    #13966
    Ők épp rajta vannak, van is rá alapjuk és rengeteg forrással rendelkeznek. A Google Play (gyerekkori nevén Android Market) a játékokon túl magába foglalja a könyvesboltjukat, a fizetős filmeket, stb. Jól látszik, hogy a cél egy versenyképes szolgáltatásrendszer indítása az Amazon és az Apple ellenében, csak egyelőre - ahogy írtam - kevéske, még US felületen is.

    Egy Asus, Huawei vagy Toshiba nem fog külön-külön médiaszolgáltatást indítani, márpedig ezek nélkül nem nagyon versenyképesek a tabletek.
  • VRSDM
    #13965
    a google feladata lenne ezt létrehozni?
  • Dzsini
    #13964
    Erre - hiába van tele a világ az androidos tabletekkel, ha nincs mögöttük egy olyan médiaszolgáltató, ami meg tudja tölteni tartalommal.

    A Google ezidáig nem tudott olyan szolgáltatáspiacot létrehozni, ami el tudná vontatni magával az Androidos készülékek garmadáját. A Play market és a Google books ehhez kevéske.
  • VRSDM
    #13963
    /a többi tabletgyártó képtelen dollármilliós szerződéseket kötni kiadókkal (ala létrehozni a mögöttes tartalmat)

    :) vagy mire gondolsz tényleg?
  • Dzsini
    #13962
    Az IDC beszámolója szerint a tavalyi év utolsó negyedében tovább csökkent az Apple piaci részesedése, mely elsősorban az Amazon agresszív árazású ajánlatának népszerűségével magyarázható. Az elemzőcég becslései szerint a karácsonyi negyedévben 28,2 millió táblagép talált gazdára, mely éves szinten 155 százalékos bővülést jelent. A karácsonyi három hónap során az Apple részesedése egyetlen negyedév alatt 68,7 százalékról 56,1 százalékra mérséklődött, míg az Amazon egyetlen ajánlattal a második legnagyobb szereplő lett 16,8 százalékos részesedéssel. Az utolsó negyedévben a Samsung is növelni tudta részesedését, igaz, csupán 5,8 százalékra, mely az előző három hónaphoz képest csupán 0,3 százalékos bővülést jelent. Az IDC becslései szerint a mérsékelt árfekvésű ajánlatoknak köszönhetően a Google operációs rendszere 2015-re már a táblagépek piacán is vezető helyen lesz, ám a szegmens hasznának jelentős része továbbra is az Apple zsebébe vándorol.
    forrás

    ... vajon mikor jön rá a többi tabletgyártó, hogy egy fogyasztásra kitalált eszközt (tablet) nem gigahertzekkel és magokkal, hanem leginkább fogyasztható tartalommal lehet eladni?
  • cscsiga
    #13961
    Azt nem tudjátok miért van, hogy az iMessage bétában amit most le lehet tölteni, abban miért nincs benne az összes kontaktom a nevek között?
  • mousee
    #13960
    .bin, .mdf és társai, ISO-val nincs gond :)

    Amúgy 9-esre köszönöm a tippet, amint vége a melónak, lepróbálom :)
  • passatgt
    #13959
    milyen formátum? sima iso akkor duplakatt és mountolja
  • mousee
    #13958
    CD emulátor részére lenne szükségem, eredeti játék lemezekről készült virtuális képek kezelésére ;)
  • passatgt
    #13957
    szerintem a 9

    amúgy mit akarsz csinálni vele? Mert alap cd-dvd írás, másolás meg ilyenek meg alapból is program nélkül(bár lehet tiger-en nem:))
  • mousee
    #13956
    Sziasztok,

    Pár hónapja hozzájutottam egy öreg G5ös powermac-hez, sajna a leggyengébb szériához (1,8as single core proci), de legalább van benne 4 giga ram :)
    Asztali célokra teljes megelégedéssel használom a gépet (net, fórum, fészbuk, jútúb, stb), jó cucc :)

    Viszont az OS terén megragadtam a tigrisnél (semmi gond vele, hibátlan nekem), 10.4.11 fut rajta. Olyan kérdésem volna, hogy melyik a legújabb Roxio Toast verzió, ami fut ezen?
  • Ability
    #13955
    TotalFinder

    Most találtam, nagyon fasza cucc. Lehet csak nekem új, de gondoltam megosztom, mert pont olyan funkciói vannak amiket nagyon sokan hiányolnak a Finderből.
  • cscsiga
    #13954
    Nekem 2011 es MBP-m van. Az i5 ös. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Nem nagyon tetszik az Air mert nincs rajta Lemez bemenet. Oké hogy vastagsága elenyésző meg ilyenek, de akkor is. Nekem nagyon bejön az enyém.(persze ha Air-em lenne akkor lehet sőt biztos az ellenkezőjét álítanám :D )
  • G_ArchAngel #13953
    Sima MBP-m van most is, 13-as, csak amikor megyek fotozni, akkor orulok a -1kg-nak es a tobb helynek.
    Hidd el, boldog lennek en a tablettel is, ha futna rajta a full PS es Lightroom.
  • GregSB
    #13952
    Az új Airek már egyáltalán nem sznobgépek.

    Amíg gyenge volt az Air addig én sem láttam értelmét, de a maiak már qrva erősek + gyorsak is az SSD miatt.

    Én nem vennék MacBook Pro-t ha notit akarnék venni, inkább 13-as Airt.
  • passatgt
    #13951
    air majd most lesz jó, szerintem az lenne a célszerű(kiindulva hogy ipad3 is simán ipad lett), hogy visszahozzák a sima macbook nevet és abból lesz 11-13-15-17 colos verzió, air házban
  • grizzly21
    #13950
    hat, mondjuk a macbook air-nel nagyobb sznob buzisagot is alig lehetne kitalalni..harmadannyibol lehet kapni egy ugyanolyan tudasu gepet ami kicsit vastagabb. de ha mar mindenkepp mac akkor a sima mbp is sokkal gazdasagosabb. sose ertettem ki vesz ilyet
  • Dzsini
    #13949
    Persze, itt alapvetően más célú eszközről van szó.

    Amúgy tablet ellen - szinte bármelyik Androidos táblagép (amelyiken van USB) zokszó nélkül kezeli az ilyen modemeket, az iPad többek között azért sem, mert nekik van saját 3G változatuk, plusz az Apple nem gyárt 3G sticket :)
  • GregSB
    #13948
    Amúgy is csak otthon használnám, nem menet közben... meg ennek nagyobb a hatótávolsága is.
  • G_ArchAngel #13947
    Koszi, forwardolom az infot:)

    Szamomra ez ujabb erv a tablet ellen es a MacBook Air mellett:)