18351
ATbanner.jpg
  • passatgt
    #14146
    az új Mac Mini 183e Ft, ebből ha egyetemista vagy(vagy valami haverod diákjával megveszed) lejön 6%, szóval 172e Ft (és írtad, hogy +- 20e :)) Hamarosan jön frissítés is, szóval az előző szériára úgyis adnak még kedvezményt, akkor már simán befér 150e-be
  • mousee
    #14145
    Sziasztok almások!

    Kb egy éve beszereztem egy powermac g5-öt magamnak, és őrületes módon beleszerettem a gépbe. Viszont úgy érzem, hogy ez egy remek ugródeszka volt, és mennék tovább, szeretnék beszerezni egy egész friss gépet.

    Két gép között filózom erősen, az egyik a mac mini, a másik pedig a macbook.
    A laposok közül itt nézelődtem főleg, de meglestem még az iKing és iJoe oldalt is, ahol egész jó árban láttam használt gépeket. Viszont a neten olvastam hogy a macbook-oknak van valami szériahibája, és a házuk repedezik, amit oké hogy cserélnek valameddig garanciában, de akkor is kicsit elrettentő.

    A mac mini-nél nagyon jó pont hogy olcsó, és kb azt tudja, amire nekem szükségem van. Kicsi, csendes, és épp annyi erő van benne, amennyinél többre nem nagyon van szükségem.

    Amire használnám:
    - Irodai meló, levelezés
    - Szórakozás, filmezés, zenélés
    - Hangvagdosás, 720as videók vagdosása (nem baj ha nem siet, renderelhet felőlem napestig is :D)
    - Netfüggés a végtelenségig, chat, fb, g+, stb

    Olyan 150k magasságában szánnék a dologra költeni (+-20k), és érdeklődnék hogy ti melyik gépet javasolnátok? Sajnos csak használt gépben tudok gondolkodni, a vadi új per pillanat az elérhetetlen kategória.
    Továbbá érdeklődnék, hogy a mac miniben mennyire macerás a hdd csere? Mivel rövid távon belül sanszos lenne az ssd-re csere.

    A válaszokat előre is köszi.
  • Tikal #14144
    Nincs még egy olyan telefon ami emberek tiz millióinak lenne?:)
  • skinnyman
    #14143
    Ahhoz képest félelmetes hogy mennyire nincs képben...
  • GregSB
    #14142
    A cikkiró azt állítja magáról (a cikkben), hogy Droidot használ a megjelenése óta.
  • skinnyman
    #14141
    Ha arról írt, akkor azt elfelejtette megemlíteni, sőt, kifejezetten úgy csinált, mintha egyetemes igazságokról beszélt volna, ami elképesztően félrevezető...
    Egyébként durva, hogy ilyen cikk megjelenhetett egy ilyen oldalon, a Tech Crunch nevét azért hallottam, azt hittem színvonalas hely, de úgy tűnik, hogy mégsem. És a cikkre jött legtöbb komment is ugyanezt mondja, mondjuk azt mondják a cikkíró köztudottan elfogult, szóval nincs min csodálkozni.
  • GregSB
    #14140
    A választási lehetőség ott van minden vásárló előtt. Nem muszáj iPhonet venni. Az hogy ilyen sokan veszik, és elégedettek is vele (vevő-elégedettségi statisztikákat évek óta vezeti az Apple), az számomra azt jelenti, hogy a termék jó, amit árulnak. Ennyi.
  • franc0
    #14139
    Bírom az ilyen demagóg szöveget.

    Én inkább úgy látom: ha iOS-t akarok, csak 3 féle készülék közül választhatok (egyébként nem választás, mert úgyis a legújabbat veszed). Ha Androidot akarok, bőven van választási lehetőségem.
    Szerintem egy vicc, hogy emberek tízmilliói szaladgálnak tökugyanolyan telefonnal.

    Amúgy szimpla közgazdaságtan: ha az Apple gyártana mondjuk 4-4,3 colos készüléket, sokkal több készüléket adnának el. De nem lenne rajta annyi profit.
    De már nem tart sokáig a lufi, ekkora growth rate nem tarthat évekig. Jó kis osztalékrészvény lesz.
  • GregSB
    #14138
    Szerintem elsősorban az USA piacról írt. És ott bizony az utolsó negyedévben a 3 nagy szolgáltató (AT&T, Verizon, Sprint) összesített eladási statisztikái alapján elmondható, hogy az eladott okostelefonok 59%-a iPhone volt, tehát elmondható, hogy az ebben az időszakban ott értékesített telefonok 60%-a iOS-t futtat, a maradék 40% meg osztozkodik az Androidon, WP7-en és BlackBerry OS-én. Nyilván az Android a második legnagyobb, de amíg az Apple 3db készülékkel érte el ezt az eredményt (4S, 4 és 3GS), addig a többi gyártó több tucat készülékkel...
  • skinnyman
    #14137
    Nem tudom milyen anyagot szívott a cikk írója, de én is kérek belőle. A nyers számok azt mutatják, hogy folyamatosan 2-3-szor annyi Android-os telefont adnak el, mint iPhone-t, és ez az arány folyamatosan nő. Hogy ez melyik világban fog iPhone monopóliumhoz vezetni, arra azért nagyon kiváncsi lennék. A valós helyzet gyakorlatilag pontosan ennek a szöges ellentéte, a globális elterjedtséget nézve egyre jelentéktelenebb szereplő lesz az iOS és az Apple, mert egy cég nem tud versenybe szállni százzal. A cikk az Apple-t hasonlítja a 90-es évek Microsoftja féle monopóliumhoz, amikor ott is pont azért volt az Apple volt a farok rossz oldalán mert az OS-e csak a saját gépein működött, így mint gyártó hiába számított sikeresnek, mivel az összes többi gyártó közösen egy másik OS-t használt, hosszútávon esélyük nem volt ellenük, szépen beálltak 10% részesedés alá, és egy szűk, gazdag réteg használta csak a prémium termékeiket. Pontosan ez történik most is, az Apple ugyanazt csinálja amit akkor csinált. És mint cég, hiába jövedelmező amit csinál, amikor 4-ből 3 telefonon Android fog futni, (jelenleg is ez az arány 2 fölött van), nem az ő platformjuk lesz a központban, nem arra fognak elsődlegesen készülni az alkalmazások. És mint cég, így is lehet hogy az egyik legsikeresebbek lesznek. De mint platform, hosszútávon semmi esélyük nem hogy monopóliumra, de arra sem, hogy akár a közelében legyenek csak az Android elterjedtségének. És ezt szerintem ők is nagyon jól tudják. De ez nekik így is jó, csak az számít nekik hogy sok profitjuk legyen, ami így is meglesz.
  • GregSB
    #14136
    The Decline Of Android Foretells The Rise Of A Total Apple Monopoly
  • G_ArchAngel #14135
    Agyfaszt kapok AppStore-tol (OSX):

    Letoltes megszakadt es nem folytatja, akarmit csinalok, kiirja, hogy mar megvettem, de se nem engedi folytatni a letoltest, se ujrakezdeni.

    Mit kell/lehet ilyenkor tenni?
  • passatgt
    #14134
    macbookban pofonegyszerű, 10 csavar van kb, lejön az alja utána van egy múanyag keret ami fogja vinyót és egy kicsi papírdarabbal ki lehet emelni a helyéről, nem nagyon lehet elrontani semmit
  • G_ArchAngel #14133
    iMac annyira meg nem is fontos, azt lehet megoldom wireless tarhellyel, inkabb MBP, mert azt viszem ide/oda...
  • passatgt
    #14132
    hát az üveget kell leszedned, azt sima mágnes fogja, mondjuk egy ablakracuppanós gps tartóval le tudod szedni

    a gond ott van, hogy poros lesz a képernyő és úgy rakod vissza az üveget akkor fos lesz, szóval valami staril helyen csináld latexbe öltözve:D
  • Tikal #14131
    Én mindig magamnak cseréltem, egyszerű ha mar láttál Pc-t belülről legalabb egyszer.. Azt persze nem tudom jó e a te gépedbe az ssd... Setalj be vele Apple storeba, megkérdezed aztan hazamesz kicsereled ha zöld a lámpa :)
  • Verseghy
    #14130
    Nekem eltűnt a BOOTCAMP-em az indítólemezek közül. De ott van a partíció csak valamiért nem enged arról bootolni. Valami ötlet?
  • GregSB
    #14129
    hardverapro

    Vagy beszmac Adok-veszek.

    Hardverapro nagyon pörög, én anno ott meghirdettem RAM-ot és pár napon belül elvitték.
  • G_ArchAngel #14128
    Nem akarok online semmit, csak most sokat utazok haza, mert tanitok PS-t Budapesten es a nagy PSD-k, RAW-k miatt allandoan torolni kell, mert Londonban az asszony hasznalja a gepet, igy sok film/zene/kep van rajta (320GB/5400rpm)

    SSD mehet a SDrive helyere 2009 MBP-ben?

    Felho nem lenne gaz, de most csak 20 GB helyem van, ami az instant munkafileokhoz eleg, de nem tudom mikor, mi kell.
  • VRSDM
    #14127
    mindent fel kell tolni a felhőba
    aztán cserélni (ez a nehéz falat)
    és minden visszatölteni a felhóbúl.

    SSD? hány terát akarsz online mozgatni?
  • G_ArchAngel #14126
    Otthon mennyire egyszeru HDD-t cserelni MBP-ben es iMac-ben?
    (SSD-re vagy nagyobb/gyorsabb HDD-re)
  • G_ArchAngel #14125
    kozben rendeltem 2x4-et az MBP-be is, igy innen is ki fog esni 2x2GB, ha valakit az erdkelne:)
  • G_ArchAngel #14124
    Sziasztok,

    A 2009 late iMac-embol kijot 4x2 GB ram, ha kell valakinek, akkor hazaviszem legkozelebb (elvileg 3 het mulva megyek), egyben adnam el, mert nem igazan lenne idom foglalkozni az eladassal.

    Ajanlat johet ide is vagy privatban.

    (tudom, hogy volt erdeklodes, de tenyleg csak egyben adnam)
  • Dzsini
    #14123
    LG már több auto3D telefont kihozott, nem arattak velük osztatlan sikert - P920, de van HTC is. Emellett persze ott van a Nintendo 3DS, én pedig valamelyik plázában láttam karácsony környékén kiállítva ilyen 3D technológiával működő nagyobb tévét, a mókás az volt benne, hogy a képernyőtől pár méterre a földre volt rajzolva egy kb. fél méter átmérőjű kör, hogy "innen nézd" - és akkor csak a kép széle volt szellemképes, egyébként az egész.
    Ez még bőven gyerekcipő ahhoz képest, hogy tervezik a folyamatos szemkövetést, amivel bárhonnan nézhető lesz, és az olyan felületet, amelyen akár két ember egyszerre más-más adást nézhet (szintén azon az elven, hogy egy-egy szem irányába vetít csak egy pixel).
  • GregSB
    #14122
    Nameg telefonnál és táblagépnél nem jelentene akkora problémát, hogy a view angle nem túl nagy. Úgyis az esetek dontő többségében 1 ember nézi őket, és szemből.
  • GregSB
    #14121
    Lassan 2 éves technológia, nem nevezném "gyerekcipőben járónak".

    Persze még mindig drága és bonyolult, de az Apple pont ezért tart készpénzt kazalokban: hogy be tudjon invesztálni új technológiákba, és olyan áron ínálja őket elsőként a piacon, hogy a konkurensek csak kapkodják a fejüket utána (lásd iPad).
  • Dzsini
    #14120
    Az még nagyon gyerekcipőben van, és elég szigorúan egy emberes, egy pozícióból nézős technológia (mindkét szemmel egyformán élesen látóknak).
  • GregSB
    #14119
    Én meg remélem, hogy szemüveg nélküli 3D-t jelent.
  • Tikal #14118
    remélem uj design-t jelent és nem 3D-t
  • GregSB
    #14117
    Handras is 3D-t lát :)
  • Dzsini
    #14116
    Azért ilyenre a Mac Pro lenne a célhardver, bár amennyire nem foglalkoznak vele mostanában... plusz a Cinema Displayt kellene megvadítani.
  • VRSDM
    #14115
    szerintem háromdés apple család még sokáig nem várható. (túl kezdetleges még az egész)

    viszont a hádé technológia hétköznapi elterjedése már hozza a 4K felbontást (igy hivják mindenhol, még ha téves is az elnevezés ne kössetek bele), a sharp meg már tovább is lépett...

    ezeket a felbontásokat valahol kezelni kell. és hol máshol ha nem a grafikusok örömére macen.

    szóval jönnek a nagy felbontások. idővel :)
  • passatgt
    #14114
    ua fogod látni mint most, csak retinában 4 pixelt (2x2) fog használni 1 képpont megjelenítésére

    max optikai csalódás szinten lesz picit rosszabb, mert a szöveg nagyon éles lesz és ahhoz képest meg szarabb a kép
  • Dzsini
    #14113
    Ha az alap megjelenítés a Safariban mondjuk 200%-on van, akkor minden pont kétszer x kétszer akkora, tehát semmilyen torzulás nem történik - ugyanúgy, ahogy a Retiánás iPhonenál sem volt ezzel probléma, amikor a régi felbontásra készült alkalmazásokat betöltötte az új képernyőre. A szövegmegjelenítés pedig csak javulni tud.
  • Zsoltika 007
    #14112
    Amúgy meg van már olyan technológia ami elbírja. Lásd az új mobility radeon család. Piszok erős. Kár hogy az apple sose rakott be high end gpu-t a vasaiba...
  • Zsoltika 007
    #14111
    De még ha úgy is van mi a toszért ne játszhatna rajta az illető bootcamp alatt?! Ebben az árkategóriában már ez a minimum.
  • Zsoltika 007
    #14110
    Szerinted egy vga 2012-ben csak játékra jó?
  • Ability
    #14109
    Azért egy jobb Mac játékra is alkalmas. Van is mozgolódás ezen a fronton. Nem kellene elkúrni. Olyan erős VGA meg nincs a piacon jelenleg ami kiszolgálna ilyen extrém felbontásokat nagyobb játékoknál. De ami érdekesebb, hogy minden zsugorodni fog. Most azt lehet benéztem hogy egy iMac nem jön retina kijelzővel, de annak lesz értelme hogy egy 13-as kijelzőn akkora kép fog megjelenni mint a mostani 27-es iMac-en? És oké, a programok használhatnak nagyobb felbontású grafikus elemeket, nem feltétlen jár zsugorodással a folyamat, de lesznek olyan dolgok ahol ezt nem lehet megoldani. Például weboldalak. Igen kíváncsi lennék hogy a mostani retina iPad-en hogyan jelennek meg a weboldalak. Mert ott meg van oldva a zsugorodás probléma, de egy weboldalnál ami statikus méretű képeket használ ott hogyan tovább? Ott gáz ha felnagyítja.
  • passatgt
    #14108
    tudhatnád, hogy az apple úgy fogja kiadni az új gépeket retnia felbontással, hogy a számológép is szaggatni fog
  • Dzsini
    #14107
    Az Ivy Bridge i5 és i7 procik HD4000-e kényelmesen elég erre a felbontásra desktopon. Direkt úgy reklámozták, hogy bírja a most extrémnek számító felbontásokat - emiatt és az OSX-be beépített hatalmas pixelszámú ikonok miatt indultak be a pletykák.