18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #14226
    Abban biztos lehesz, hogy az Apple ügyelni fog a kompatibilitára, tehát minden mostani App is menni fog az új kijelzőn, és a fejlesztőknek olyan toolokad ad majd, ami segíti az átállást. Mindig ezt csinálják, most se lesz másképp.
  • GregSB
    #14225
    1 pixel híján nem 16:9

    "With a 640-pixel width — which everything I have heard and seen reported suggests is set in stone — there is no way get to precisely 16:9:

    (16/9) × 640 = 1,137.777…

    You can’t cut seven-ninths of a pixel. 1138 × 640 would be a tad closer to 16:9, but 1136 × 640 is within five-thousandths of an inch of exactly 16:9. So I think Apple would be safe to bill an 1136 × 640 display as sporting a 16:9 aspect ratio.

    UPDATE: 1136 × 639 would be exactly 16:9. One pixel away."
  • LoDMaSt
    #14224
    Nem teljesen tökmindegy, hogy milyen a képaránya? Oké, a programokat át kell írni, de azt úgyis megteszik, a naptár, vagy az üzenetek meg úgyis ugyanúgy néznek ki.
  • skinnyman
    #14223
    Az még csak nem is 16:9, 71:40 a legegyszerűbb alak ahogy 2 egész szám arányaként fel lehet írni. Szerintem a világon sehol nem használnak se ilyen felbontást se ilyen képarányt.
  • G_ArchAngel #14222
    Apple, tehat szar. Reflexbol torolnom kellene, de mar belefasultam az amokfutasaba...
  • GregSB
    #14221
    Ja az lehet :D
  • GregSB
    #14220
    Nem, mivel 16:9 lenne így, és az egy eléggé elfogadott és elterjedt képarány.
  • skinnyman
    #14219
    "640 x 1136"

    A minden idők leghülyébb felbontását mondjuk kérdés nélkül elvinné.
  • franc0
    #14218
    Mármint az elődről olvastál gondolom. Ez vadiúj.
    Kicserélték a touchpadet, külön fejezet van róla ebben a tesztben.

    Mondjuk engem hidegen hagy, én trackpoint-párti vagyok.
  • GregSB
    #14217
    Olvastam már reviewkat erről, állítólag iszinyat szar a touchpadje.

    Nem értem, miért csak az Apple tud jó taccspedeket gyártani? Erre is van valami szabadalmuk, vagy mi? Mert az vicc, hogy a félmillás Sony VAIO-n is ezerszer gagyibb taccspedek vannak.
  • franc0
    #14216
    Jón fel a konkurencia az Air-re: link
  • LoDMaSt
    #14215
    Ilyet én is tudok otthon gyártani. :( Emlékszem tavaly az iphone megjelenése előtt mindenki biztosra vette, hogy lesz egy iphone mini is, sőt, képeket mutogattak nagyobb iphonetokokról, hogy már megkezdődött a gyártásuk. Csak azt akartam mondani, hogy már senkinek sem hiszek. :D
  • GregSB
    #14214
    Állítólag kiszivárgott az új iPod Touch első panelja. Link



    4,1"...
  • Zsoltika 007
    #14213
    Én Angliából szoktam. Nem sokkal drágább mint az amcsi, és a vám miatt se kell görcsölni.
  • Zsoltika 007
    #14212
    ifixit.com
  • GregSB
    #14211
    Ha a home gombot kissebbre csinálják, úgy már nem lesz olyan kényelmes megnyomni hüvelyk ujjal...

    Kívánsi vagyok, hogy a tavaly kiszivárgott tok-designokon látható laposabb home gombot fogják -e használni:

  • passatgt
    #14210
    korábban is mondtam, hogy az lesz, hogy magasságra nő csak kijelző és odapakolják majd a gombokat, a térerő, idő mindig fog látszódni stb
  • Andr0
    #14209
    nem is kell jobb...:D
  • LoDMaSt
    #14208
    Ezt így elfogadhatónk tartom:



    http://9to5mac.com/2012/05/22/likely-next-generation-iphone-with-3-9-inch-display-1136-x-640-resolution-in-testing/
  • Andr0
    #14207
    én vásároltam már sokszor amcsiból...mindig "Gift"-ként tüntették fel és vám nélkül átcsúsztak a dolgok. Mondjuk ez US express shipping lenne. És én újat vennék.
  • LoDMaSt
    #14206
    Haverom sokszor (oké, 3-4x) vett e-bayról kicsit használt, minimális hibájú gépet, jól be kell csomagolni, és nem a királyi póstával szállíttatni. Ja, német e-bayról beszéltem, ha amcsiból rendeled, nem tudom, hogy nem jön -e rá a vám.
  • Andr0
    #14205
    oké Köszönöm.

    egy kérdésem maradt még:
    eBay-en kb 100k HUF-al olcsóbbak a gépek, mint ha MO-n venném meg... (szállítással együtt)
    Viszont mennyire biztonságos, mármint idefelé nem fog megsérülni a gép?

    Vkinek van tapasztalata ilyen téren?
  • LoDMaSt
    #14204
    Régi fehér macbookomban 8 csavar a hátlap, plusz 3 az akksi, szóval minimális szerelési tapasztalattal könnyen abszolválható feladat. Gonondolom a többiben sem nagyon eltérő.
  • Andr0
    #14203
    és hogy teszed bele? mármint valakit megkérsz, vagy egyedül is meg tudnám csinálni?
    Mondjuk másra nem bíznám mert valami gagyi szart tenni bele...
  • Zsoltika 007
    #14202
    Sokért :) Sztem nem éri meg. Ebayen ahogy néztem 20 körül már van utángyártott 30 körül meg gyári aksi ehhez. Apple care meg sokszorosa ennek. Meg majd kinéz egy jobb oldali venti csere is. De az is ilyen 10k körül van.
  • ddany7
    #14201
    itthon sajna nincs azt hiszem, vagy legalábbis amikor vettem nem volt, viszont ha van géped, amin van apple care akkor javitják ugye ameddig van rá gari.
    Nekem egy ismerős hozta a gépet USA-ból, Amazonon vettem meg, mellécsaptam a +2év garanciát, asszem 180dollár volt, meg a gép is vagy 200dollárral olcsóbb volt Amazonon, mint apple store-ban.
  • Andr0
    #14200
    Apple care hogy működik? mennyiért?
  • ddany7
    #14199
    mondjuk van ra garanciam '13 decemberig, igy utolag jo dontesnek latszik az az apple care
  • Andr0
    #14198
    hmm ez érdekes mert én az új Mackbook Air-ből szeretnék majd venni nyáron, de így meggondolandó. Az is igaz, hogy nem tartanám meg 3 évig. de 2-ig lehet.
  • Zsoltika 007
    #14197
    Nekem a pre unibody mbp-m most jutott oda hogy már a töltést se veszi. (2009-ben vásárolt)
  • ddany7
    #14196
    1,5éves mbp-men most pár nap alatt vettem észre, hogy mintha az aksi nagyon gyorsan lemerülne.
    Ma reggel levettem a töltőről, fullon volt. Megnéztem 1 órás sorozatot 720p-n meg netezgettem kicsit, 1-2rövidebb videó, és már írja,hogy 15%.

    Ez normális 1,5éves aksival, vagy ez gáz?

    Mondjuk 2-3hónapja ennyire látványosan nem merült gyorsan.
  • GregSB
    #14195
    Durva cucc.

  • Tikal #14194
    Egy pletyka hatása...
  • Andr0
    #14193
    Juni 11-én jöhetnek az új macbook prok :):) végre
  • GregSB
    #14192
    Lenovo is beállt a sorba.
  • Dzsini
    #14191


    forrás
    azóta át is írták
  • Zsoltika 007
    #14190
    Akkor megint ott vagyunk hogy nincs semmi biztos :D
  • GregSB
    #14189
    "Foxconn CEO denies iTV rumors"
  • Zsoltika 007
    #14188
    Igen mert a loewe a büdös életben nem képes ezeket az igényeket (gyártási kapacitás szempontjából) kiszolgálni. Max a szabadalmak miatt vennék meg. De érdekes módon azt nyilatkozták hogy ők nem beszéltek senkivel az apple-től. Akkor most hogy is van ez?!
  • Andr0
    #14187
    ilyenkor a Nokia szép kis licence díjat fog fizetni az amúgy is csekélyke eladásai után. Az van.