18351
ATbanner.jpg
  • Andr0
    #14266
    csak Macbook Pro-ról szólnak a pletykák? Macbook Air-ről nem?
  • GregSB
    #14265
    Egy jó (és hosszú) cikk az egyre élesebb versenyről az Apple és Google közt, a térképszolgáltatásokra fókuszálva.

    + egy nagyon józan írás arról, mire számíthatunk a WWDC-n.
  • G_ArchAngel #14264
    Addig eljutottam, hogy mas be tud lepni a gepemen, de en nem tudok masen sem, tehat az accountommal van baj, hol tudom torolni a temporary filest?
  • GregSB
    #14263
    Ez egy érdekes bejelentés...

    Pláne az Apple TV pletykák fényében...
  • GregSB
    #14262
    T minus 1 hét a WWDC Keynoteig :)
  • G_ArchAngel #14261
    Nekem viszont ez van OSX alatt egesz nap:

    Server error
    The website encountered an error while retrieving https://www.facebook.com/login.php?login_attempt=1. It may be down for maintenance or configured incorrectly.
    Here are some suggestions:
    Reload this webpage later.
    HTTP Error 500 (Internal Server Error): An unexpected condition was encountered while the server was attempting to fulfill the request.

    Ellenban a iOS app-pal csont nelkul belepek az accountomra. Kicsit idegesito, mert szabaduszo fotoskent es dolgozni hasznalom es telefonrol egy analis uthengerrel er fel.


    (se Safari-bol, se Chrome-bol nem tudok belepni, se WiFi routerrel, se 3G stick-kel, history, cookies, cache urites megvolt)
  • Andr0
    #14260
    Ezzel a Macbook air vs. ultrabook csata talán el is dőlhet Én sosem vennék műanyag borítású laptopot/telefont
  • Tikal #14259
    A masik problema hogy szinte semelyik mobil app nem támogatja, nincs bennük share on Google+

  • GregSB
    #14258
    De hiába működik, ha senki nem használja :D

    Most fel lehetne hozni statisztikákat, hogy milyen sokan regisztráltak már rá, de az emberek nagy része regel rá, és alig használja.

    Én konkrétan 1 ismerősömmel / barátommal sem kommunikálok rajta a klasszikus értelemben. Semelyik ismerősöm nem oszt meg rajta tartalmat, nem kommentelnek, stb. Azok az emberek, akikkel "beszélgetek" azok mind idegenek, akiket azért keztem el követni mert érdekesnek tartottam őket.
    Az igazi barátaimmal / ismerőseimmel FB-on tartom a kapcsolatot.

    Egyetlen 1 dologra használom a pluszt: 1-2 hetente szoktam a családommal hangoutson videocsetelni (külföldön dolgozom), mivel jelenleg ez a legjobb megoldás erre. Skypeban is van konferencia-videóhívás, de fizetni kell érte. Ez ingyenes és tök jól működik.

    FB mobil app meg tényleg katasztrófa. Állítólag iOS6-ba intetgrálni fogják a szolgáltatást (mint a Twittert), remélem ez sokat javít majd az élményen.
  • Dzsini
    #14257
    Eddig is megtette bármelyik böngésző, főleg a mobilosok (de asztalon is van tartalomszűrő mindegyikben) - pl. letiltják a flash tartalmakat, újraszabják az oldal kinézetét, az Opera Mini a kezdetek óta erről szól.

    Te ingyen kapsz egy lehetőséget arra, hogy az adatforgalmat a mobil eszközödön akár 70-90%-al csökkentsd, ezért cserébe nem úgy látod az oldalt, ahogy azt a készítő elképzelte, és a szoftver saját reklámokat helyez el a megjelenített felületen. Ugyanaz az ideológia, mint egy reklámszponzorált játék.
  • Tikal #14256
    Én azert remelem hogy most egy kicsit lassul a szekér... Eleg nagyképű lett ez a Facebook...
  • passatgt
    #14255
    az utóbbi dolog nem ütközik valami törvénybe?:) mármint a saját oldalam kódjában ne nyúlkáljon senki
  • Dzsini
    #14254
    Ezért indokolható az Opera felvásárlás pletykája - a Facebook azért is problémás jelenleg, mert egyre többen használják a felületet mobilról, ahol viszont nincsenek reklámok, nincs reklámbevétel.
    Az Opera ebben pedig profi, ráadásul saját hirdetőcégei is vannak (AdMarvel, MobileTheory, stb.), az Opera Mini pedig (erről beszéltek már) fel van készítve arra, hogy az izlandi proxyn keresztül saját reklámokat helyezzen el az oldalon az újrarenderelés közben, és még mindig piacvezetők a kisebb képernyőkön.
  • Tikal #14253
    Mondjuk facebooknak lesz most egy kis problémája: reklám.....
  • Tikal #14252
    Nekem mar az is plusz hogy legalabb a mobilos alkalmazásuk működik. Fb akkora szar hogy el sem hiszem.... Plusz a Google szebb mobilon is meg Pc-n:)
  • Dzsini
    #14251
    Ugyanazt, mint a retinás változatok az előző telefonokon - az új appok az új iOS verzióra lesznek megírva, és nem jelennek meg a régi telefonon letölthetőként.
  • passatgt
    #14250
    és az új appok a régi telón mit csinálnak?
  • GregSB
    #14249
    Google+ al az a baj, hogy nem nyújt semmi extrát a FB-hoz képest. És azt már számtalanszor láthattuk, hogy belépni egy már érett piacra szimplán jó termékkel nem elegendő - kell valami kiemelkedőt nyújtani, a +ban meg nincs semmi ilyen. Talán a Hangouts, de az meg önmagában nem elég arra hogy tömegesével áttérjenek az emberek.
  • G_ArchAngel #14248
    Ott volt a Google+, nem a Facebook miatt lett sikertelen, hanem mert a felhasznalok igy iteltek. Egyszeruen nincs jobb alternativa. Mellekhajtasok leteznek, mint a LinkedIn, de az melokra vagy rengeteg kozossegi portal kreativoknak. Altalanos user-eknek pedig nincs jobb, mint a Facebook. Ez a Cukorhegyi Mark nem hulye, tudja mit kell tennie es a csucson maradasert meg akar ossze is butorozhat az Apple-vel vagy Microsoft-tal.
  • GregSB
    #14247
    Nem kell semmit újraírni, a képernyő közepén minden régi alkalmazás meg fog tudni jelenni.
  • Dzsini
    #14246
    Miért kellene újradizájnolni? A függőlegesen megjelenő plusz terület átmenetileg fennmaradhat értesítési területnek, ahogy a cikkben írják akár taskváltó területnek (nem kell széthúzni a régi programot), a beépített appok (és az újak) pedig kihasználhatják a megjelenő párezer plusz pixelt..
  • pyrohun #14245
    Ha mégis megteszik, akkor az csak annak köszönhető, hogy már nincs Steve Jobs, aki az ilyen agyatlan fasz ötletektől megóvná az Apple-t.
  • pyrohun #14244
    NEM FOGNAK FELBONTÁST / képarányt VÁLTAN. Bármiben fogadnék. Nehogymár 500e alkalmazást újra kelljen dizájnolni...
  • Andr0
    #14243
    én szeretem az erős versenyt. Mint mondtam a Google szinte minden fronton erős versenyben van (talán csak a kereső szolgáltatása az egyedüli monopol)

    Apple is többfrontos háborút vív legyen szó laptopról, tabletről, telefonról vagy iTunesról.

    Facebook nemigen ismeri még a verseny fogalmát, ezért mondtam hogy kéne már nekik egy igazi versenytárs, aki elkeni a szájukat, így picit magukhoz térnek.
  • I.C.ram
    #14242
    Instagram azért nem egy FB-google kaliberű valami... hárdvergyártásban meg max úgy lesznek mint a Google, vagy még úgy sem.
  • Dzsini
    #14241
    Plusz megvették az Instagramot, egy hete arról beszélnek, hogy megveszik az Operát... a "csak közösségi protál" már nem tudja magát fejlődésben tartani, kell a plusz láb, amire állhatnak.
  • GregSB
    #14240
    Hamarosan beszállnak a hardver-bizniszbe is, rengeteg helyről hallani hogy sajt telefont / tabletet akarnak fejleszteni. (mármint FB)
  • I.C.ram
    #14239
    ja keresők csak... ott vannak az email szolgáltatások, tárhely, térkép, android, stb, és még hardverük is van. FB legalább csak a közösségi portál piacon van jelen.
  • Andr0
    #14238
    Jó kérdés, miért jó ha a Facebook kezében van minden?
    Google maximum a keresők terén jeleskedik. Igen persze Android meg Chrome is vezető termék, de azoknál ott a nagy verseny.
    Apple is sok fronton vezet, de mindig fennmarad a nagy verseny. Facebook...
  • I.C.ram
    #14237
    Miért jó az, ha minden 1 vállalat kezében összpontosul?
  • Andr0
    #14236
    remélem ez az agresszivitás végre kicsinálja a Facebookot is.
  • GregSB
    #14235
    Mondtam én hogy ez rossz lenne? Aggresszívek, jól időzítettek, nem fikázom őket ezért.
  • I.C.ram
    #14234
    Nem értem, hogy miért jó nektek, ha nincs erős verseny.... mindegy mi, csak apple legyen?
  • Hymtozis
    #14233
    MacBook Air 2008 late, nem kapcsol be.
    Ha megnyomod a bekapcs gombot, elkezd "BEEP"-elni 3-4 mp szünetekkel végtelen ideig, a hanghatás mellé pedig a kis LED villog, és csak akkor hagyja abba, ha hosszan nyomod a bekapcs gombot (kikapcsolod).

    Tudtok rá megoldást? Volt már ilyen vkinek?
  • Tikal #14232
    Véletlenül...
  • GregSB
    #14231
    5 nappal az előtt, hogy az Apple bemutatja saját mapping szolgáltatását...

  • GregSB
    #14230
    Az Apple nano SIM-kártyája lesz az új SIM-szabvány


  • GregSB
    #14229
    Éjjeli baglyoknak: Tim Cook interjúbeszélgetés a D10-en.

    Hajnal 3 után lesz.
  • Tikal #14228
    LOL, rámentem az index.hu-ra, a chrome meg beriasztott hogy veszély, mert c-travel-es kártékony oldalrol van rajta tartalom :D
  • GregSB
    #14227
    Mostantól többet fog szőrözni (bocs ez szar volt :)