18351
ATbanner.jpg
  • GregSB
    #14306
    Inkább emögé a videó mögé fogok "bújni"



    +cikk.

  • Tikal #14305
    ?? De milyen uj technologia, meg milyen 50-80% profit??? Ilyen akksikrol már öt éve is olvashattál, csak senki nem invesztál beléjük...Az apple egy csomo céget megvesz csak mert lehet később hasznára lesz, lehet már akksis céget is bevásároltak csak nem tudunk róla :)

    Ez ugyanaz mint az autoknál... ha senki nem kezd el gyártani elektromos autot akkor marad is luxus termék, de nézd meg a teslát, elkezdtek pénzt ölni a cuccba és létrehoztak egy olyan autot amit már nyálcsorgatva megvennél, én legalábbis biztosan azt venném egy ugyanolyan kategoriás bmw vagy audi helyett.
  • Dzsini
    #14304
    Plusz ott van az is, hogy az iOS-nél a GUI kezelés magas prioritással működik, tehát ha pl. görgetni vagy nagyítani kell, akkor elsősorban azzal foglalkozik a rendszer, nem egy szinten kezeli a többi tennivalóval - így még ha technológiában ugyanott is tartanak a többi cég érzékelői, szoftveres téren van egy komoly előnye az iOS működési elvének.

    Emellett technológiában (és azok szabadalmi védelmében) is sokáig nagyon előrébb voltak a többieknél, pl. valódi multitouch nem is volt sokáig más cégeknél, csak "multigesture" - kétujjas nagyítás, görgetés.
  • Zsoltika 007
    #14303
    Ami megtérül abba bele fektetnek, de nem fogják a készülékből jövő proit 50-80%-át eldobni csak mert neked új technológia kéne.
  • I.C.ram
    #14302
    Ezt úgy mondod, mintha Apple fejlesztés lett volna... Tudtommal Samu volt az is, vagy valami hasonló d-koreai. Kb semmi köze nem volt az Applenek hozzá, csak leemelte a polcról. A konkurencia azért nem tudta behozni, mert míg a konkurencia telefonjai 5 egység pénzbe kerültek, addig az Apple iPhone-jai 10-be.
  • franc0
    #14301
    Mostfigyelj, most a mögé fog bújni, hogy ezt is odaszúrta a végére: "behozni az érzékenységét / reszponzivitását :D".
  • Dzsini
    #14300
    forrás
    Synaptics has a long and established history in touchpads, but it is touchscreen technology - capacitive in particular - which is now on everyone's lips. Why do you think this is?

    "I think 2006 was a big year in development. People don't realise this but the first capacitive touchscreen phone to market wasn't the iPhone, it was in the LG Prada which we provided. Obviously then came the iPhone in the middle of the year though and it spun the industry around. {Apple} had a very clever campaign, it didn't emphasize the technology, it just showed users the benefits. Since then it has taken quite a bit of time for handset competitors to understand this tech because it relies not just on the type of screen but in developing a dedicated UI as well. If just one part, any part, is suboptimal the product reflects poorly and we have seen this a lot up to now."
  • Dzsini
    #14299
    Az LG Prada 2006 decemberi, és kapacitív képernyős - pár hónappal megelőzte az iPhonet :)
  • GregSB
    #14298
    Meg a kapacitív kijelző, amit 2007-es iPhoneban debütált, és évekig telt a konkurenciának behozni az érzékenységét / reszponzivitását :D
  • Tikal #14297
    gondolom a Siri mögötti technikát meg csak ugy találták az utcán... Meg a térképes cuccukat amit hétfőn mutatnak be:: ;)
  • LoDMaSt
    #14296
    Ezt bizonytja az apple 2-es terminál is, vagy hogy hívják, amit most építenek. :P
  • Zsoltika 007
    #14295
    Áhh! Ott a profit az isten. :D A befektetéstől kirázza őket a hideg.
  • Tikal #14294
    Ezt kérlek ugy hívják befektetés :)
  • Zsoltika 007
    #14293
    Nem azért hogy a kedvedért el herdálják ;)
  • Mnemomic
    #14292
    Én már gondolkoztam ezen, és szerintem is ezzel tudnának robbantani. Mindenki az Apple TV-t várja -valószínűleg az is lesz- nagy bejelentésként, de az igazi durranás az lenne, ha üzemanyagcellás aksival hoznák ki az iphone szvsz. A mai okostelefonokba kevés dolgo hiányzik nekem pl az, hogy többet bírjon a akkulumátor.

    Amúgy ha jól tudom fel is vásároltak valamikor egy ilyen céget.
  • Tikal #14291
    ez világos... csak várom már az a pontot amikor egy gyártó, remélem az apple azzal jön hogy revolutionary battery :)
  • Dzsini
    #14290
    Nincsenek még megbízható, tartós használatra kész állapotban az alapjaiban úgy technológiák.
    Egyébként a mostani modern akkumulátorok is sokkal tartósabbak, kisebbek, mint pár évvel ezelőtt. Nézd meg pl. a normál AA méretű ceruzaakkumulátorokat, 7-800 mAh-ról ma már akár 3000 mAh-nál járnak, és a 12 órás töltés, 3-400 ciklusos élettartamhoz képest 1-2 órás töltés, több ezer ciklusos élettartamnál tartanak, komoly technológiai fejlődés van itt.
    Viszont az eszközök is egyre komolyabbak, így a okostelefonoknál pl. azonos méret környékén (elfér a kezedben) nem nagyon tudnak elszabadulni a kb. egy napnyi élettartamtól az elmúlt 6-8 évben. Csak míg 5 éve ugyanehhez az 1 nap élettartamhoz tartozott egy párszáz megahertzes processzor, egy szög egyszerű rendszer és egy alacsony felbontású kijelző, ma pedig ugyanott van egy 4 magos, másfél gigahertzes processzor és egy 720p kijelző, 3D gyorsítással. (ott van a Galaxy Note, ami kapott egy 5,3 inches 800x1280-as tepsi kijelzőt, egy 2500 mAh-s akkumulátort, és ugyanúgy 1 napot bír)

    Nekem van egy másfél éves dual sim butatelefonom, modern, 1500 mAh-s akkumulátorral, és 2,5 - 3 hetente kell tölteni - ezt tudja az új akkumulátor és a technológia, ha nincs nagy fogyasztás mögötte.
  • Tikal #14289
    először semmi sem éri meg.... de akkor mire a sok cash az applenél??
  • Zsoltika 007
    #14288
    Még nem éri meg gyártani
  • Tikal #14287
    mi van azokkal a csoda akksikkal amikrol minden évben jon valami hir hogy példaul havonta kell majd tölteni blabla???
  • Dzsini
    #14286
    Plusz nem lehetne eladni jó áron +3000 mAh-t :)


    Nagyon ritka, hogy gyárilag sokkal 1500 mAh fölé mennének (talán egy HTC volt, aminél 2000 mAh-t írtak a tesztnél).
  • passatgt
    #14285
    szerintem nincs azzal gond, hogy egyre vékonyabb minden, csak így lehet eljutni odáig, hogy papírdarabokkal fogunk szaladgálni:)
  • Tikal #14284
    GondolOm az akksi ido nem nő megintcsak, de örüljek mert 0,0001 milliméterrel véknyabb lett a k*rva telefon, hogy jobban becsusszon a farmerzsebembe...
  • Dzsini
    #14283
    Vagy csak gyártott / gyártatott valaki egy házformát (ha van hozzá ismerős, akkor nem túl nagy meló és nem sok pénz), amit most felpakolt a netre, és vigyorogva nézi, ahogy pörög a video nézettsége.
  • Andr0
    #14282
    Én még mindig nem örülök a nagyobb telefonnak, bár ha vékonyabb lesz, akkor talán megbékélek.
    A Jack pedig számomra is picit furcsa.
  • GregSB
    #14281
    Úgy tűnik, + a jack csati is alulra kerül (ami iPodokon eddig is így volt, de akkor is fura)
  • Dzsini
    #14280
    NanoSIM stimmel, kicsit nagyobb méret stimmel, de szakítanának a klasszikus csatlakozóval?
  • Andr0
    #14279
    tetszik ez a telibe acél hátlap. Elöl pedig fasza kis üveg lesz, tisztára mint egy Macbook :D:D
  • GregSB
    #14278


    Tényleg magasabb lesz picit a készülék.
  • GregSB
    #14277
    Google megvette a QuickOffice-t

    Mai napig a legjobb office alkalmazás iOS-re... remélem ez nem taktikai lépés volt a részükről, és továbbra is fejleszteni fogják iOS-re is.

    Bár ha minden igaz,akkor talán novemberben jön a Microsoft saját office alkalmazása (iOS-re).
  • GregSB
    #14276
    Apple timeline

    Szép munka, nekem a '97 előtti időszak a legérdekesebb, így egyben még nem láttam sehol :)
  • Andr0
    #14275
    én jobban szeretem a fém/üveg érintését. Ennyi.
  • VRSDM
    #14274
    akkor nem dolgoztál még minőségi kompozitokkal.

    jobbak mint a fémek? ja nemszóltam :)
  • passatgt
    #14273
    és akkor lehet hackelni a régi kijelzőket dupla üzemidőért:)
  • Andr0
    #14272
    én mondjuk örülnék egy Ivy Bridge-s procinak a Mac-ekben:)

    Az Air pedig csak akkor kapjon Retinat, ha az aksi idő nem változik.
  • Dzsini
    #14271
    Nem a jelenlegi állapotról beszéltem (ezt jelzi a "lesz" szó használata a mondatban). :)
    Arra próbáltam utalni, hogy az Air-ek maradnak a jelenlegi felbontáson, az új Pro-k pedig megkapják a retinának nevezett nagy felbontású, új kijelzőket. Ezen kívül túl sok különbség nem nagyon lesz a két változat között.
  • G_ArchAngel #14270
    Az Air felbontasa mar most is jobb, mint ami a 13-as Pro-ban van. Igaz nem sokkal, de a pro kijelzoje egyaltalan nem pro, illuziot vasarolhatunk azzal, hogy matte valtozatban kerjuk.

    Az iMac 27" kalvariaja pedig szerintem ovatossa tette az Apple-t, ekkora meretben egy retina kijelzo csak gondot okozhat, foleg mert meg kicsiben is hajlamos volt sargulni (tudom, ragaszto...).

  • Andr0
    #14269
    én vhol (forrásom nincs) azt a pletykát olvastam, hogy Apple mérnökök próbálják összehozni az Air aksiját a retina kijelzővel.
    De ez csak ilyen homályosan rémlik nekem.
  • GregSB
    #14268
    Juhúú, új logó :D

  • Dzsini
    #14267
    Az Airben nem lesz extra felbontású kijelző, a Proban igen, így előzetesen ez tűnik az egyetlen különbségnek.