18351
ATbanner.jpg
  • Andr0
    #14346
    szerelmes vagyok :)
  • GregSB
    #14345


    Durva ez a felbontás
  • Máté94
    #14344
    Látom magam előtt a full HD videókat, amink pixelesek. :D
  • G_ArchAngel #14343
    Remelem lesz hasonlo 13-as Pro is 1 even belul.
  • Andr0
    #14342
    ez a Pro azért elég nagy lépés az előző szériához képest
  • Andr0
    #14341
    hát csak olcsóbb már mint egy Air..:D:D remélem... :)
  • GregSB
    #14340
    HDMI port! El se hiszem :D
  • G_ArchAngel #14339
    Vard meg, hogy mennyiert...
  • G_ArchAngel #14338
    Nekem felallt:)
  • Andr0
    #14337
    aztak*rva... így ár meggondolom hogy Air vagy Pro... :)
  • GregSB
    #14336
    Diablo III támogatja ezt a felbontást :D
  • GregSB
    #14335

  • GregSB
    #14334

    2880 x 1800

    15.4 inches across

  • LoDMaSt
    #14333
    vajon mennyibe fog kerülni? :D
  • GregSB
    #14332
    Új MBP!
  • GregSB
    #14331
  • passatgt
    #14330
    proxival sem megy? vagy ezzel pl: http://mirrorrr.appspot.com/
  • Dzsini
    #14329
    április végén volt a hír, hogy heteken belül letiltják.
  • G_ArchAngel #14328
    Kicsit OFF:

    UK, 2012, thepiratebay.se:


    The page you're looking for has been blocked.

    We're complying with a court order that means access to this website has
    to be blocked to protect against copyright infringement.
  • Máté94
    #14327
    Szerintem úgy jelenik majd meg, mint Lion: július.
  • Dzsini
    #14326
    19 órakor kezdődik a Keynote (10 am PDT)
  • Andr0
    #14325
    mikor lesz a conf? magya idő szerint?:)
  • Dzsini
    #14324
  • GregSB
    #14323
    Nem lehet tudni, este 7 után megkapod rá a választ :)
  • Dzsini
    #14322
    Igen.
  • G_ArchAngel #14321
    Ma csak bemutatjak a Pumat vagy mar letoltheto is lesz?
  • Zsoltika 007
    #14320
    Lehetséges hogy jelen állás szerint annyiba kerülne ez az aksi technológia mint maga a telefon összes alkatrésze együttvéve.
  • Zsoltika 007
    #14319
    Azért mert ha idő előtt piacra dobnak egy technológiát ami még nem érett meg a tömeggyártásra az hatalmas ráfizetés a hagyományos alkatrészhez képest.
  • GregSB
    #14318
    "jajj az Apple milyen profi, hogy olyan cuccokat rak a gépébe, amit a többiek nem"

    Ezt max te olvastad bele a mondatomba, én nagyon is tisztában vagyok azzal, hogy az Applenek meglehetősen sokan beszállítanak. Bármennyire is úgy tűnhet a mondatomból, nem hiszem azt hogy ők találták fel a kapacitív kijelzőt, és nem verem ki naponta 2x erre a kukimat sem. Bár biztos vagyok benne, hogy Franco0-nak valami hasonló képe lehet rólam, mert amikor 2 havonta beír a topicba akkor mindig erre utaló megjegyzéseket tesz.

    Amikor azt írtam, hogy az Apple 2007-es kapacitív kijelzőjét évekig senki nem tudta behozni, akkor egy másodpercig sem volt merevedésem, se nem gondoltam arra, hogy az Apple mennyire csodás cég, és még csak az sem fordult meg a fejemben hogy az ők találták volna fel a kapacitív kijelzőt. Pusztán azért írtam be ezt a mondatot, mert ellenpéldát akartam felhozni Zsoltika felvetésére. Viszont nagyon örülök, hogy ennyien totális hülyének néztek és szántok engem itt a topicban, legalább valaki törődik velem! :D

    A többihez amit írtál: az iPhone kijelzője nem csak azoktól a telefonoktól volt jobb, amiktől 2x drágább volt, hanem azoktól is, amik sokkal közelebb voltak hozzá árban. HTC csúcstelefonjai, a videóban látható Google Nexus és Moto Droid olcsóbbak voltak valamivel a 3G-től, de max pár tízezer Ft-al, mégsem hozták ugyanazt a színvonalt. Azokban is ugyanaz a drága kijelző volt, amiket az Apple leemelt a polcról, de mellette agyonoptimalizálták a szoftvert is.

    A lenti cikkből idézve:

    "One reason why Apple’s touch sensor is so sensitive to light touch is that the company uses a 12-volt power source for the sensing lines in the touchscreen sensor, versus the 3- to 5-volt power source that most other component manufacturers have. That higher voltage drive takes a toll on the battery life because it uses up more power, but it also translates into more accurate sensing, which means a better touch experience, say researchers at Moto."

    Mindezt úgy, hogy az iPhone egyáltalán nem merült le gyorsabban, mint a konkurensei, mert tudtak máshol optimalizálni az OS-en, és lejjebb vinni a fogyasztását.

    Ez sem az Apple érdeme?
  • Tikal #14317
    Én ezt továbbra sem értem, miért kéne lemondaniuk a profitról csak azért mert befektetnek egy akksi technologiába. Ezt kifejthetnéd. Lehet nem látnak még benne lehetőséget, de ennek más okai lehetnek, és nem az hogy nincs rá zsé szerintem. Gondolj már bele ha azt mondanák hétfőn hogy itt az első smartphone ami egy hét beszélgetési időt ad, szerinted nem vesznének meg érte az emberek? Szerintem ez jó befektetés :)
  • Tikal #14316
    Nem ezt mondta... kicsit kifested, és közel sem erről beszélgetünk.

    Mondjuk szerintem az is profizmus ha tudod hogy mit vegyél, mikor, mibe fektesd a pénzed aztán meg tervezd át a saját igényeidnek megfelelően... szóval a többiek miért is nem csinálják, ha bárki meg tudná? Ja, hogy ők nem akarják.. a blackberrynek gondolom jó hogy hamarosan csődbe megy, a nokia vergődik, a samu folyamatosan másol, most akkor miről is beszélünk? :)
  • I.C.ram
    #14315
    Úgy jött ide, kedves Greg, hogy te írtad folyamatosan azt, hogy jajj az Apple milyen profi, hogy olyan cuccokat rak a gépébe, amit a többiek nem. Én erre reagáltam, hogy ez nem profizmus, ha felvásárolja a legdrágább cuccokat a beszállítóktól, és ehhez mérten áraz. Ez egyszerű piacszegmentálás alapú termékfejlesztés. Bárki más meg tudná csinálni, aki ilyen magasra pozicionálja magát. Ez nem az Apple érdeme.
  • Zsoltika 007
    #14314
    Nem azt mondtam hogy nem szoktak befektetni hanem azt hogy ők a profit az isten mentalitással dolgoznak mint mnden nagy cég. :D És csak úgy jófejségből nem mondanak le a profitról.
  • GregSB
    #14313
    Bocs a hangnemért, péntek van és felbaszták az agyamat az irodában. Asszem most kicsit hanyagolni fogom a fórumot a délután.

    A komment tartalma viszont a véleményemet tükrözi :D
  • GregSB
    #14312
    Te kötsz bele olyan dolgokba, amikről kurvára nem volt szó, csak érteném hogy miért. Zsoltika írta be, hogy az Apple nem szokott befektetni semmibe. Erre kezdtünk el felhozni ellenpéldákat. Hogy a faszba jön ide, hogy ők mennyivel többet keresnek, meg mennyivel többet tudnak emiatt befektetni?
  • I.C.ram
    #14311
    De nem érted? Olyan szegmensben vannak, ami alapból 2x drágább. Még szép, hogy több pénz jut a K+F-re (ami szinte nem is házon belül megy, hanem megveszik másik fejlesztéseit).
  • Dzsini
    #14310
    Nem vitattam, csak pár háttérdologra mutattam rá - nem ők voltak az elsők a modern, teljesen érintős telefonoknál (a PDA irányvonalat nem ideértve), nem ők voltak az elsők a kapacitív képernyő terén sem, mégis meg tudták határozni az azóta eltelt 5 év fejlődési irányát telefonoknál is, és a tabletpiacot is ők élesztették fel a windowsos furcsaságok félhulla világa után.
  • Tikal #14309
    az alu macbook gyártás technologiáról ne is beszéljünk...
  • Tikal #14308
    na de a Prada, az biztos jobb volt :)
  • GregSB
    #14307
    Tökmindegy, a lényeg hogy egy olyan "csomagot" raktak le az asztalra, amit a többiek évekig nem tudtak behozni. Csak azért írtam be, mert ez is "aprócska" K+F befektetés lehetett a cégnek (aki nem szokott befektetni) :D