13596
H001.jpg
  • Susarc
    #9811
    kibaszottul para!
  • Katalizátor
    #9810
    Elég para nekem, ami itt történik, ti mit gondoltok?
    Ha elkezdődik ez a szar, az elég gyorsan szétszélesedne valami nagyobbá.
  • Susarc
    #9809
    holnap estére kiderül....
  • Molnibalage
    #9808
    Azzal még senki nem nyert háborút. Mondom, nagy szájalás, de ezzel a rendszer csak a saját bukását gyorsítaná meg. Nem kicsit, nagyon.
  • Susarc
    #9807
    civil ölésre......
  • Molnibalage
    #9806
    Egy kérdésem volna, hogy mivel...? Az IDF egy konvencionális háborúban pillanatok alatt tökrevene egy olyan szír erőt is, ami nincs benne két éve egy polgárháborúban. Ha ezt tennék, akkor gyakorlatilag házhoz mennének a pofonért. Izrael meg röhögna a markába, hogy 0 erőfeszítéssel kétvállra fekteti azt, ami megmaradt. Egy ilyan húzással a felkelők győzelmét segítenék elő a szír kormányerők, Darwin díjas húzás lenne.

    SCUD meg oroszoknál nincs szolgálatban szerintem elég régóta, mert kőkorszaki szar. Tömegusztító harcirész nélkül max. olyan használata alkalmas, mint amire anno a V-1/V-2 volt. Katonai haszna 0, km-es CEP értéke van és a harci része korlátozott területen tudna puha célokat pusztítni. Reptérnél / városnál kisebb célt el sem találsz vele... Ha a szíreknek van ilyen, akkor lehet vele civilieket ölni, de igazából semmire sem jó.
  • Susarc
    #9805
    Az orosz katasztrófavédelmi tárca repülőgépe ma 89 személyt szállított el Szíriából. Mindannyian Oroszország, ill. valamelyik FÁK-tagállam honpolgárai – közölte a katasztrófavédelmit tárca szóvivője, Irina Rossziusz.
    „A katasztrófavédelmi tárca gépe, amely ma mintegy 20 tonna humanitárius segélyt juttatott el Szíriába, felszállt Latakiából. A repülőgép fedélzetén 89 személy, akik el akartak utazni Szíriából” – mondta a szóvivő.
    A repülőgéppel elszállított személyek közt 75 orosz állampolgár van, nagyrészt asszonyok és gyermekek. A repülőgép kb. 22.30-kor landol a Domogyedovo moszkvai repülőtéren.
  • Molnibalage
    #9804
    Az APA oldal az, ami a hatalmas adatbázis ellenére a legtöbben körberöhögnek. Elképesztően elfogult az orosz technikát illetően, mert Carlo Kopp gumicicája volt az, hogy F-111-ből kell AMRAAM-os vadászt csinálni, meg "F-22 kell" című végeérhetetlen kántálása. Szerinte az F-35 egy rakás szar és a Szu-35 5. generációsabb, mint az F-35. Mindezt akkor mondta, amikor az Szu-35 első felszállása éppenhogy cska megvolt és a PAK-FA superior volt nála, amikor még csak fantázirajz volt róla.

    Továbbá nem igazán vágom, hogy mi a frászkarikát akarsz haditengerészeti rakétákkal, főleg olyanokkal, aminek elég nagy része nincs is már szolgálatban a platformokkal egyetemben...
  • Susarc
    #9803
    500 orosz scud van ráálítva már izraelre
  • Susarc
    #9802
    Most mondta a BBC-n a Szíriai kormány tanácsosa,hogy ha megtámadja UK - Franciaország és USA Sziriát, ők egyből megtámadják Izraelt, mert ez a háború Izrael érdekeit szolgálja!
    Az egész vegyi fegyver téma ürügy, csak indok a háború kirobbanására!
  • PSG 1
    #9801
    Amit allitottam fenntartom..Elvi konfliktus eseten(=marmint ha a NATO-tol eltekintunk) a masodik(3.;4.;5.) napon Torokorszag csakis vedelmi szerepre lenne karhoztatva..Aki ezt vitatja elmebeteg..
    Belemehetunk reszletekbe(strategiai tervezgetesekbe : kinek mennyi,milyen legvedelme, raketa tamado ereje, haditengereszeti/legi/tengeralattjaro tamado arzenalja, stb. van), de minek..
  • PSG 1
    #9800
    Lecsekkoltam..Igy hirtelen ezt talaltam: http://www.ausairpower.net/APA-Rus-Cruise-Missiles.html
    Senki nem vitatja, h Torokorszag rendkivul eros katonailag, de a ruszkik azert (minden jelenlegi lemaradasukat tekintve) mas tortenet..
  • Molnibalage
    #9799
    Igen, ha egész Oroszországot nézed, akkor talád. De nézd már meg, hogy hány helyen állomásozik az orosz haderő. Törökország mennyiségi és minőségi fölényben van az azonnal bevethető erő terén. A 2008-as grúziai belhénál csak azért tudtam, hogy nem Afganisztánt látom, mert a képek minősége túl jó volt. A '80-as évek végén is készülhettek volna a képek. 5 év alatt szerinted ez radikálisan megváltozott?

    N+1-szer lerágott csontot rángatsz elő...
  • PSG 1
    #9798
    Ha-ha..
    Erre tenyleg nem tudok mit irni..A ket orszag katonai ero tekinteteben(a legierot leszamitva, de ott is csak a vadasz/vadaszbombazo tekinteteben)teljesen mas kategoria..Hulyesegeket irkalsz csak a bizonyos technukakat osszevetve..
    Mas kerdes, h Torokorszag NATO tag igy ilyen konfliktusra sor sem kerulhet..
  • Molnibalage
    #9797
    TOP10-es. És nem csak az eszközpark miatt. Komolyan veszik magukat. Én már azt is megkockázatotm, hogy az expedíciós képességek hiánya ellenére - nem mintha más olyan jól állna ezen a téren - Törökország a NATO katonailag legerősebb tagja a jenkik után.
  • Susarc
    #9796
    én laikus vagyok,de mintha a Török hadsereg a top 5-10 ben lenne a világon...
  • Molnibalage
    #9795
    Ja, a török szárazföldi erők eszközparkját is esetleg csekkold le. Elég masszív mennyiségre és a minőség sem rossz enyén szólva. Leo 2, durván modernizált M60, meg amit akarsz.
  • Molnibalage
    #9794
    No offense, de akkor ezek szerint haditechnikai analfabéta vagy...

    A stratégiai erőknek milyen olyan fegyverzete van, aminek néhány méteres CEP értéke van és képes áttörni a megerősített betonfedezékeket...?

    Azt ugye tudod, hogy egy közeledő BM-ről senki meg nem mondja, hogy milyen harci része van...? Mert lehet az vegyi és nukleáris is. Na, akkor ennek fényében képzeld el az ellenreakciókat. Mondom, Grúziával keménykedni egészen más, mint egy kőkemény Törökországgal. Grúziában is a "SEAD" képessége az volt, hogy minden szarral lőttek a felderített grúz légvédelemre, oszt vagy sikerült eltalálni vagy nem. Még a teljes fölényben levő és szovjet/orosz eszközöket használó légvédelem is képest volt olyan gépet leszedni, mint a Tu-22M felderítő (?) változata.

    Tudod te, hogy a jenkik mekkora és hány tonna tömegben dobtak le PGM-et iraki repterekre? Százszámra GBU-24-et és minden mást, ehhez képest a háború 3-4. hetében is szálltak fel iraki gépek és elérték Iránt. Ilyen tűerőről álmodni sem merhet ma Oroszország.

    Az oroszoknak semmiféle komoly kapacitásuk és eszközük nincs megbénítani a török reptereket. A puha célokat szétlőhetik és ezzel nehezíthetik a műveleteket, de a kemény célokkal lószart sem tudnak kezdeni, mert ahhoz már repcsivel kell odamenni. Azt meg a légierő mondjuk úgy, hogy nem hagyja meg van földi légvédelem is. És nem ezeréves Vegával hanem a legmodernebb és durván korszerűsített Hawk.

  • PSG 1
    #9793
    Persze, h tudhjak..Igaz, hogy minden szakerto szerint gyakorlatilag eldonthetetlen, hogy melyik fel alkalmazta(csak az alkalmazas tenye bizonyos)
    Hogy tenylegesen ki alkalmazta, azt Obama donti el..
  • PSG 1
    #9792
    Amugy HA csak a legieroket tekintjuk nagyjabol igazad van..
  • PSG 1
    #9791
    Sziriaval konnyeden elbannanak a torokok..Az oroszok ebbe (sem) nem fognak beleavatkozni, mert minek..
  • PSG 1
    #9790
    Te mekkora 1 korlatolt barom vagy, mar bocs..Keptelen vagy strategiai szemszogbol gondolkodni..?
    Barmilyen oroszok elleni torok hadmuvelet eseten az egesz torok legiero a foldhoz lenne szogezve a haboru masodik orajaban..A strategiai raketa-erok elsodleges celpontjai lennenek(HAGYOMANYOS TOLTETEKKEL!!!) a torok legiero repterei, letesitmenyei, stb..Ahogy fogalmaztal: "szecskava lenne" apritva az egesz torok legiero a repterekkel egyetemben par ora alatt..
    Olyan nehez ezt felfogni..?
  • Molnibalage
    #9789
    Mobilrol olvasok. Bovebben?
  • Susarc
    #9788
    elkezdődött...


  • Susarc
    #9787
    érdekes....az oroszok/kínaiak mit fognak szólni? vagy csak kamuból lázadoztak?
  • fonak
    #9786
    Gondolom megpróbálják lefejezni a vezetést, bár eddig ilyen nem jött össze (Szaddámot sose találta meg egy légicsapás sem).
  • Pluskast
    #9785
    Akkor viszont tényleg jó a kérdés. Majd meglátjuk, hogy mire lőnek.
  • Molnibalage
    #9784
    Amennyire tudom marginális. Néha-néha 1-2 gép repül és odacsap, a helyzetet alapvetően nem fogja megváltoztatni.
  • Pluskast
    #9783
    Esetleg laktanyák vagy repterek ellen? Gondolom azért Asszadnak légierője még van nem?
  • Molnibalage
    #9782
    Számomra a nagy kérdés, hogy mi ellen intéznék...?
  • cataflam02
    #9781
    Úgy fest 100% az Amerikai légicsapás
  • ManoNegra
    #9780
    Azt nem értem, mi akadályozta őket abban, hogy csöndbe maradjanak? Úgy tudom egyébként, hogy Szíriában a kereszteskori váraknál magyar régészek tevékenykedtek, az amúgy nagyon nehezen megszerezhető régészeti feltárásokra vonatkozó engedélyeket a magyarok kapták. Ez egy igen gáláns viszonzása a gesztusnak. Azt nem tudom tudni lehet-e, hogy a magyarok akiket elraboltak, a "baráti" lázadóknál raboskodtak több mint egy évig?
  • Pluskast
    #9779
    Mit vársz? A magyar külpolitika utoljára Mátyás idejében ért valamit.
  • cataflam02
    #9778
    Nem is nagyon tudnának mivel.
  • Susarc
    #9777
    LOLOLOL

    Martonyiék már "tudják", hogy Aszad követte el a vegyifegyver-támadást
    "Magyarország mélységesen elítéli a Szíriában múlt szerdán végrehajtott, sok civil áldozattal is járó vegyifegyver-támadást" - közölte a Külügyminisztérium hétfőn.
    A több mint két éve kezdődött felkelés és az Aszad-rezsim brutális fellépése az ország lakossága ellen már eddig is százezer halálos áldozattal, nagyon sok sebesülttel és több millió menekülttel járó súlyos humanitárius válságot idézett elő, a mostani vegyifegyver-támadás azonban mindenképpen egy határvonal átlépését jelenti - áll a tárca közleményében.
    A dokumentum ugyanakkor üdvözli, hogy az ENSZ-ellenőrök "az Aszad-rezsim kezdeti késlekedése után" végül megkapták a lehetőséget arra, hogy a helyszínen vizsgálhassák meg, ki a felelős "ezért a szörnyű, semmivel sem igazolható tettért" (annak ellenére írják ezt, hogy az előző mondatból kiderül, Martonyi már "tudja" azt, amit még Amerika sem mer határozottan állítani, azaz Aszadot teszik felelőssé a támadásért, pedig egyre nyilvánvalóbb, hogy ez csak ürügy a háborúra, s az is elképzelhető, hogy az idegen zsoldosok követték el, hogy most a kormányerőkre lehessen kenni - a szerk.). Nagyon fontos, hogy az ellenőrök akadálytalanul és eredményesen végezhessék munkájukat - mutattak rá. A közlemény emlékeztet: Magyarország az elsők között szakított az "Aszad-rezsimmel", és az azóta folytatódó tragikus eseménysorozat és a sok civil áldozat "jól mutatják e lépés megalapozottságát".
    (MTI nyomán)


  • Susarc
    #9776
    ma olvastam,hogy nem akarnak az Oroszok harcolni..
  • bubis asvanyviz
    #9775
    Ezzel ők is tisztában vannak mai hír:

    [URL=http://hungarian.ruvr.ru/2013_08_26/Lavrov-Oroszorszag-senkivel-se-fog-haborut-v-vni-Sz-ria-miatt/]"Lavrov: Oroszország senkivel se fog háborút vívni Szíria miatt"[/URL]
  • kissssss
    #9774
    először elvileg csak légtérzárról volt szó aztán állítólag obama inkább enszt megkerülve cselekedne abba meg hát kb minden belefér.

    én az előbbire szavazok és akkor nagyrészt minden maradni fog a régiben.
  • Molnibalage
    #9773
    Nem követem az eseményeket. Most légtérzárra vagy bombázásra készülnek? A légtérzár semmire sem lesz jó, az ziher.
  • kissssss
    #9772
    jahjjj ki beszélt itt atomfegyverekről? maradjunk már a földön, Szíriában beleszartak a palacsintába és most még le is fújták légyirtóval de nem úgy néz ki mintha bárki is a megoldást keresné, inkább tovább pénzelik a lázadó terroristákat és még külföldiek is ilyen olyan okból kifolyólag mennek oda lövöldözni, nem hiszem hogy erre a légtérzár nagy eredményeket elérő megoldás lenne.

    ami pedig a szuperhuman ueszáj hadszereget illeti nos a kutyát sem érdekli hogy mit tudnának elérni oroszo vagy Szíria ellen mivel ilyen helyzet a közeljövőben biztos nem fog megtörténni, mindenki jól tudja hogy ez az egymásnak üzengetés csak szájkarate és semmi más.