13596
H001.jpg
  • Susarc
    #9851
    ejj baszki.....mi lesz itt.....
  • Stockbauer33 #9850
    Szíria bejelentette: már indítóállványra helyezték az Izraelre irányuló rakétákat
  • Molnibalage
    #9849
    Ennél azért picit több.

    Aki szerinted ilyeneke összehoz - és olyan lektorálták, akik szintén értenek hozzá - az szerinted nyertlen kétéves?

    Most már tényleg kezded nagyon kihízni a gyufát kisfiam... Láthatólag HT és természettudományos analfabéta vagy, de a pofád az kurvanagy...
  • Susarc
    #9848
    "Olvastam róla" köszönöm ,belesétáltál a csapdába! nincs is több kérdésem! szevasz!
  • Davidus
    #9847
    "ÉK-t meg pontosan azért nem bombázzák, mert egy háború esetén a dél-koreai civilek szívnák meg először."

    ja ez igaz. tényleg teljesen más a szitu
  • Molnibalage
    #9846
    Olvastam róla, szakirodalom, pilóták beszámolói és a legfontosabb, természettudományos ismeretek meglépte. Az, hogy mekkoa a CEP értéke egy BM-ne vagy vadászgépek fegyverének az nem hétpecsétes titok. Az, hogy te abszolút nem értesz ezekhez - ahogy a lakosság 99+ százaléka - nem baj, cask akkor ne ugasság be nagy arccal olyannak, aki viszont igen...

    Miért? Szerinted ez nem releváns? Vagy te úgy osztod az észt, hogy éltél Izraelben Iránan, Szíriában és beszéled mindhárom ország nyelvét?
  • Molnibalage
    #9845
    Egy hadművelet technikai lehetősége és annak politikai következményei nem egyazon oldalon vannak. Mindig az a kérdés, hogy mit mire cserél fel az ember. Kínát nem hiszem, hogy túlságosan érdekelné Szíra. Miért érdekelné őket...?

    ÉK-t meg pontosan azért nem bombázzák, mert egy háború esetén a dél-koreai civilek szívnák meg először. A háború után meg az északikak, mert olyan humanitárius katasztrófa lenne ott aztán, amihez hasonlót csak a legnagyobb afrikai éhínségek idején lát az ember. Csak éppen Koreában télen még hideg is van...

    A céltalan bomázgatásnak egyébként mi értelme van. Gondolod ez úgy megy, hogy XY felkel reggel és akkor kitalálja, hogy "akkor bombázgassunk"...? Bármilyen ÉK-val felvállalt konfliktusnak igazából egy értelme vége képzelhető csak el. A rendszernek buknia kell. Ahhoz viszont több kell egyszerű "bombázgatásnál". Sokkal. Az ÉK haderő mérete egyszerűen megköveteli a szárazföldi hadműveleteket és igen masszív tűzerőt.
  • Susarc
    #9844
    vártam valami hasonlót tehát fel is készültem a válaszodra....

    tehát akkor ezt pl."Egy Mk-84 bomba nagyobb pusztító erővel bír és egy 30 éves F-16A is 6 km magasból 30 méteres CEP-el dobja le"
    te élőben láttad,tesztelted,dolgoztál vele,pilóta vagy,USA katona vagy,fegyverszakértő vagy VAGY csak szeretsz sokat olvasni haditechnikai könyveket? na melyik az igaz?

  • Molnibalage
    #9843
    Bírom a magadfajtát. Egyőbl TV meg híradós dumával jössz elő. 2008 óta nem nézek TV-t néhány sporteseményt leszámítva. Azt hallom, amit néha fél füllel hallok, ha éppen megy, amikor a közelében vagyok.
  • Davidus
    #9842
    de ha ennyire sima ez az egész ügy akkor miért pattognak obamák? miért éri meg húzni az oroszok meg kína agyát?
    pár száz ember miatt aki meghalt a gáztámadásban?

    ok de ha enyire lelkükön viselik a civilek sorsát akkor koreát miért nem bombázzák le?
  • Susarc
    #9841
    komolyan mondom te az RTL klub híradóból szerzed a tudásodat? halvány lila segédfogalmad sincs a világban zajló VALÓS eseményekről....bár kétségkívül van lexikális tudásod csak rossz lexinokokat forgatsz....
  • Molnibalage
    #9840
    Mezei balliasztikus rakáták hagyományos harci résszel szart sem érnek. Minden BM rakéta aminek nincs végfázisos vezérlése én nem intelligens fegyer akkora szórással bír és olyan csekély romboló erővel, hogy katonailag gyakorlatilag nincs harcértékük. Egy Mk-84 bomba nagyobb pusztító erővel bír és egy 30 éves F-16A is 6 km magasból 30 méteres CEP-el dobja le. A világ legjobb "buta" BM-jenek sincs ennyire alacsony CEP értéke...
  • Molnibalage
    #9839
    Irán ellen gazdasági szankciók vannak érvényben nem? Tehát most is korlátozottan veszt rész benne. Ha kiesik, akkor ez kinek lenne akkora "trauma"...?

  • Molnibalage
    #9838
    Az olaj ára mitől szállna el? Olaj kitermelő országok nem vesznek részt benne, 2 éve lőnek Szíriában. Most az, hogy bombáz a jenki erő vagy semi, az már kis túlzással huszadrangú kérdés. Szállítási útvonalak, kitermelők és finomítói kapacitás sincs veszélyben.

    Továbbra sem értem azt, hogy Szíria bombázása miben segítne bármit Irán ellen...? Ez olyan, minta Franciaország megtámadásával akarnád Ukrajnát bevenni.

    Irán megtámadása hirtelen hogyan jött elő? Szíria a téma. 2007 óra hallom a sok jóstl meg "szakértőtől", hogy "hamarosan indul támadás". Persze, ha 20 évig mondják, akkor egyszer csak bejöhet és lehet mellett verni, hogy "én megmondtam". Persze. Én meg röhögök egy jót...

    Izraelre meg bármi másra is lehet szórni a szar BM-et, de itt is az áll, hogy ezek pontossága olyan, hogy örülhet Irán, ha egy olajfinomító méretű célt, ha eltalál. A dolog szépséghibája ott van, hogy ezen országok USA-val jó viszonyt ápol, tehát jenki Patriot PAC-3 települhet oda, ha igény van rá. Izraelnek meg van saját ABM rendszere, még ha nem is Scud méretű célokra van belőlve.

    Szóval ez megint az a kategória, hogy tomboló kisgyerek vs. kigyúrt nehézsúlyú boxoló. Nem kétséges a mérkőzés kimenetele...
  • Pluskast
    #9837
    Kicsit átfogalmazom mert így most már értem mire akartatok (te és Sususrác) célozni. Nézd katonailag biztos nem. Ma az USA-t önmagában egy állam sem lenne képes megverni. De ugye - a térség elmúlt harcaiból kiindulva - egy dolog katonailag megverni Iránt és megint más megszállva tartani. Szóval katonailag gond nélkül nyerne az USA de ha nem tudja megtartani a legyőzött területet akkor sokat nem ér el vele. Az meg, hogy az Iráni rendszer esetleges összeomlása után mi lenne ott.. Káosz az biztos. A világgazdaságnak meg jót gondolom nem tenne.
  • Davidus
    #9836
    akkor azt mondjátok hogy irán nem tud kárt tenni a rendszerben ha megtámadják? csak olyan rakétái vannak amivel csak sacc/kb tudnak irányba lőni?

    én elhiszem sőt ötülök neki ha így van:D
  • Susarc
    #9835
    akkor már ketten vagyunk:P
  • Davidus
    #9834
    "Hol az érvelés...?"

    sehol:P ezt raktam össze az alapján amit a híradóban láttam

    " Mit értesz "vége a dalnak" alatt?"

    #9826

    szíria tényleg annyira fontos hogy mondvacsinált bizonyítékok alapján le kell bombázni?

    szerintem a végső cél itt irán. én így érzem:D

    ha iránt megtámadják akkor ők meg 2 kézzel fogják szórni a rakétákat izraelre meg a szaudi olajra
  • kissssss
    #9833
    biztos hogy lenne egy jó nagy taligára való még ezekből is, a tömegek hülyítésének már elég "szép" hagyománya van, elég csak megnézni nagy háborús plakátokat és végigolvasni az akkori újságokat.
  • Pluskast
    #9832
    Nem is erről beszélt. Tényleg nem értem, hogy hozod ide Iránt? Huszonhatszor megveri akár az USA akár a NATO. Olyan képességekkel ruházod fel ami nincs is neki. Atomja nincsen a SCUD-ai meg semmit nem érnek. Nem egy vezető nagyhatalom.
  • Molnibalage
    #9831
    A kommentet nem is értem, mert sehogy nem kapcsolódik az előzőhöz. Van egy sejtésem, hogy egyszerű trollkodás volt a célod...

    Egyébként meg igen, egy nem idióta harctéri parancsnok nem megy neki az eszetlen túlerőnek, hanem próbál kedvezőbb helyzetet felvenni, vagy leteszi a fegyvert, mert a semmiért meghalni nincs értelme. Csak a balfaszok heroizálják azt, hogy ez milyen fasza dolog...

    Ezek szerint akkor te Görgey Artúrt te minek tartod? Ugyanis ő belátta, hogy mikor jött el az a pillanat ahol nincs értelme legyilkoltatni egy rakat ember úgy, hogy semmit nem ér el vele és letette a fegyvert.*

    A "nagy" kossuth meg lelépett és köpködött midenkit meg osztotta az észt kinről úgy, hogy őt nem fenyegette az, hogy kivégzik pedig részben ő a felelős azért, ami történt. Tehát felelősséget nem vállalt, de a pofáját azért jártatta. Sajnos ő a történészek szent tehene, pedig az én szememben a féreg kategóráját súrolja az az ember.*

    A fotelprofesszorságról meg annyit, hogy láttam én már sok nagyhangú turbómagyar balfaszt, de nagyon megnézém őket, hogy ha mondjuk az iráni módira űznék a hondvédelemet és a háborút, ahogy tették Irak ellen 80-88 között, akkor is ekkora pofájuk lenne -e. Amíg feltételes mód van, addig kurva könnyű szájból segget csinálni...

    Egyébként meg csak "kicsit" irritáló, amikor magadfajta trollok állnak neki kiselőadást tartani hazafiságról.

    (*Vagy Rákóczi féle szabadságharc vezetői mik voltak? Ugyanis akik felesküdtek a királyra, azok kegyelmet kaptak, a szabadságharc egyfajta konszolidációval ért véget, akinek meg nem tetszett, az elhagyhatta az országot.)
  • Susarc
    #9830
    jó hazafi lehetsz.....tehát a te olvasatodban ha pl. megtámadnák Mo-ot mondjuk a Románok :P:)) akkor te csak akkor bocsátkoznál harcba ha előtte kiszámolnád,hogy nekünk van-e elég tankunk velük szemben?
    sry,dee te nemvagy normális te fotelprofesszor
  • Molnibalage
    #9829
    Sosem értettem az ilyen posztokat. Hol az érvelés...?

    Vége lesz a dalnak

    Kinek és miért? Mi által? Mit értesz "vége a dalnak" alatt? Ez milyan veszteséget, pusztítás, politikai arcvesztéset vagy bármi mást takar?

    irán nem fogja ölbe tett kézzel végig nézni a műsort

    Miért nem nézi? Technikailag mit tud tenni a nagy büdös semmin kívül? Még csak nem is határos Szíriával, szárazföldön nem tud segítséget adni, légiereje meg nagy 0 bármiféle akcióhoz és itt is probléma lenne a távolság és a szomszédok. Irak légterét az USA ellenőrzi államközi szerződés és vállalás értelmében, amíg Irak nem képes rá. A törökök meg miért is egedélyeznék az iráni légtérhasználatot?
  • Susarc
    #9828
    én is azt érzem,hogy Szíria a csali Iránnal szemben....viszont a Kínaiak/Oroszok csak kakaskodnak az amcsikkal biztos nemfognak nekik menni....
  • Susarc
    #9827
    pár hete beszélgettük a barátokkal,ha felvételről leadnának a CNN/BBC-n egy atomdúrva CGI Washingtoni"ufó leszállást" és full igazinak állítanák be mennyien hinnék el......
  • Davidus
    #9826
    olajárak mennek az egekbe a gazdaság meg az alagsorba
  • Davidus
    #9825
    kubai rakétaválság óta szerintem ez a legparább helyzet

    ha betámadják szíriát és ők beváltják a fenyegetésüket és kilövik izraelre amilyük van akkor itt vége lesz a dalnak

    irán nem fogja ölbe tett kézzel végig nézni a műsort és nyilván mondanom sem kell hogy obamáék csak erre várnak

    és akkor ott van ugye kína meg ororszország...
  • kissssss
    #9824
    jah :-/ sebaj legalább megint lehet menni bombázni és még nagyobb káosz teremteni.
  • Susarc
    #9823
    a világ lakosságának 80-90%-a bekajálja mint floki a lábtörlőt....
  • kissssss
    #9822
    eddig is már gyanús volt ez a gáztámadásos sztori.
  • Susarc
    #9821
  • Strahd_
    #9820
    Nekem az tetszik hogy ha USA / UK megtamad minket akkor nem oket hanem egy 3. felt fogunk megtamadni de nem a sereguket hanem a civil lakossagot fogjuk loni.
  • Molnibalage
    #9819
    Ok, megtették. Nem érte, hogy ettől mitől lenne jobb nekik...

    Inkább az a lol, hogy gyülevész felkelőkkel nem bírnak két éve. Ez a szíriai haderő színvonala. Na, ilyen haderővel rendelkező és ilyen teljesítményt produkáló erőt akarna a szír vezetés az IDF-nek nekizavarni...?
  • Strahd_
    #9818
    http://www.smh.com.au/it-pro/security-it/new-york-times-hack-linked-to-australian-internet-company-syrian-electronic-army-fingered-20130828-hv1jc.html
  • ReszegKoldus
    #9817
    Ott is van a cikk a főoldalon
  • Pluskast
    #9816
    Ehhez képest simán fel tudok lépni az oldalára... Nem tudom ezt honnan szetted.
  • Susarc
    #9815
    lolol


  • Susarc
    #9814
    BREAKING NEWS:

    A New York Times oldala felett szíriai hackerek vették át az irányítást ! A harc már a virtuális térben elkezdődött.....
  • Stockbauer33 #9813
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szíria a Közel-Kelet puskaporos hordója

    Irán kedden arra figyelmeztetett, hogy a Szíria elleni katonai beavatkozás nyomán kibontakozó konfliktus lángba borítaná az egész térséget.

    "Ezúton figyelmeztetünk, bármiféle Szíria elleni katonai csapás veszedelmes következményekkel járna a régió számára" - közölte Abbász Aragcsi, az iráni külügyminisztérium szóvivője sajtótájékoztatón. Hozzátette, Mohammad Dzsavad Zarif iráni külügyminiszter szerint "a következmények nem korlátozódnának Szíriára, az egész térséget beborítanák".

    A szóvivő közölte azt is, hogy az augusztus 21-i szíriai feltételezett vegyifegyver-támadást a lázadók hajtották végre, erre bizonyítékok is vannak, amelyeket Oroszország be is mutatott az ENSZ Biztonsági Tanácsának.

    Az ENSZ visszarendeli a bizonyítékok után kutató csapatot, mert nincsenek biztonságban. Közben folyamatosan szabotálják a vizsgálat folyamatát, nehogy valami mást találjanak, mint amit már szajkóznak, hogy Szíria felelős a tömegpusztításért.

    A hadigépezett közben beindult, melynek veszélyeire Irán is figyelmeztetett. A Guradian brit lap jelentésében az áll, hogy az elmúlt 48 órában eléggé megnövekedett az aktivitás az Akrotiri légibázison. C-130-as szállítógépeket láttak odafele és kisebb vadászgépeket is észlelt két pilóta akik arra felé repültek. Ez annak a jele, hogy komolyan gondolják a Szíria ellen támadást.

    Az orosz csendes-óceáni flotta hadihajói is megérkeztek a Földközi-tenger térségébe, amire évtizedek óta nem volt példa. Erre az Egyesült Államok és Izrael csapatai is felkapták a fejüket, melyek Szíria határában gyülekeznek.
  • Molnibalage
    #9812
    Szerintem meg nem. Mitől terebélyesedne? A szírek max. civileket tudnak hatékonyan gyilkolni. Izrael nem fog tenni semmit, ha Szíria nem csinál semmit. A törökök eddig is nyugton voltak, másnak meg ereje nincs beavatkozni.

    A hidegháború forró pillanataihoz képest ez egy jéghideg helyzet. Nincs itt semmi parára ok. Líbiában is beavatkoztak oszt lett belőle bármi? Nem. Pedig ott is mit összekárogtak egyesek...