13596
H001.jpg
  • Kontrakcio
    #10218
    én mondjuk egyenlőre arra vagyok kíváncsi hogy mi lesz Amerika reakciója ha Szíria leadja a vegyifegyvereket. Mi lesz utánna.
  • Kontrakcio
    #10217
    én amúgy elég álmodozó vagyok, az elmúlt 5 évban qrva nagy volt a fegyverkezésre szánt pénz szerte a világban, mondjuk lehetne ennyit szánni egyes országokra hogy javuljon az életszínvonal.
  • Kontrakcio
    #10216
    Meg még Bolívia sem volt kutya a világtörténelemben mikor asszem a világbanktól kért kölcsönt , annak fejében kapták meg hogy privatizálták a vízműveket , azt a jó szegény országot jól lehúzták mert drasztikusan megemelték az árát pluszba még az esővizet sem gyűjthették. AZ ESŐVIZET BAZZ!

    Na szóval Amerikában sok hatalmas multi van akik pénzelik a kampányokat, ergó már választások alatt megveszik kilóra az elnököket. multik célja a profit, nagyon profitorientáltak ( én is dolgoztam 5 évig multiban, ez tényleg így van ) na szóval, ki tudja, igazából az Amerikai hadsereg is már csak egy eszköz egy jól jövedelmező profitszerzés céljára.

    Vannak nagyobb Multik akiknek több az éves bevételük mint egy országé. Könyörgöm, annyi pénz minek bazz? Vannak kivételek akik jótékonykodnak is(környezetszennyezés mellett), de vannak akiknek ez nem lételemük. ez a gépezet amúgy elég erős mert a nyugati piacon kapott termékek bőséget mutatnak de valójában azt a bőséget 4-5 multi kezében van.
  • Kontrakcio
    #10215
    Nos, szerintem Amerika érdeke h minden hordónkénti olajat dollárban fizessenek mert ez tartja értékén, (mivel már semmit nem ér) szerintem ha a világon nem a dollár lenne az univerzális fizető eszköz már rég bedőlne és magával rántaná az egész világot. Mikor 2009-ben tonna számra nyomtatta a FED a dollárt érdekes mód nem " csökkent " hatalmasat az értéke, holott semmi fedezet nem volt mögötte. És minél több van egy valutából a piacon annál kevesebbet ér, nem? Szóval ha egy olajban gazdag ország nem hajlandó dollárban fizetni, mondjuk helyette aranyban vagy bármi másban ami értéktartó akkor akkor USA a szőnyeg alatt próbálja az ország sorsát úgy "irányítani" ( polgárháború stbstb ) h majdan legyen egy olyan vezető aki hajlandó dollárban gondolkodni?

    Irak: egyértelmű olajért ment.

    Kadhafi: szerintem egyértelmű olaj

    Afganisztán: ott nem olaj. a tálibok az ópium termesztését "beszüntették" koránra hivatkozva. USA bement és újra hatalmas mennyiségű afgán heroin van jelen a piacon ( persze sok más gyógyszer is opiátból van). drog kinek az érdeke a társadalomban?

    Szíria most hatalmas érdekellentétek ütközőpontja amúgy. Szóval én nagyon figyelem az eseményeket. Amerika szerintem eddig az Oroszok miatt nem rohanta le. De ez csak az én privát véleményem.



  • ManoNegra
    #10214
    Az Egyesült Államok beavatkozásának mértékét e területeken befolyásolta az egyes államokhoz fűződő viszonyuk. Mérlegelniük kellett, mit tegyenek a szövetségeseik – Egyiptom, Tunézia, Jordánia, Jemen, Szaúd-Arábia, Egyesült Arab Emirátusok, valamint a tőlük „független” – Szíria, Líbia – államok esetében. Mindezek figyelembevételével, ha összegezzük az Obama-kormányzat lépéseit, érzékelhetővé válik a már említett inkonzisztencia (vagy legalábbis annak látszata), a hol realistának, hol idealistának tűnő ideológia alkalmazása: elősegítették a líbiai diktátor, Moammer Kadhafi megbuktatását, azonban nem tették ugyanezt Szíria esetében Bashar al-Asszaddal.

    Dehogynem... :D
  • Kontrakcio
    #10213
    nah, jó boncolgatás/ vita lesz majd ez is, most elmegyek , azt jövök majd. addigra remelem lesz több szempont is. Majd én is megírom az én nézetemet. Több elgondolás adja majd a teljes igazságot.
  • ManoNegra
    #10212
    Pont egy ilyen összefoglalót találtam tavaly májusból, vannak benne apró hazugságok, de innen visszanézve érdekes kis összefoglaló!

    http://biztpol.corvinusembassy.com/?module=hatteranyagok&module_id=2&page=3&type=all&reszletek=76
  • Susarc
    #10211
    sacc/kb a 2. VH utánra tenném az események felgyorsulását...mármint az olaj/földgáz és ritkaföldfémek utáni végtelen sóvárgást....a kis videómban amit Balázs hülyeségnek tart a srác nagyon jól összefoglalja a dolgot!
    Az sem utólsó szempont,hogy eddig a dollár volt a "világvaluta" és mivel azt orrba szájba FELÜGYELET! nélkül nyomták szét is baxták a gazdaságot!
    megjegyzem az milyen már,hogy egy magán cég!!! nyomtatja az USA hivatalos fizető eszközét?! nonszensz b+
  • Fehercsoki
    #10210
    USA-nak olaj kell, Szíriának van, ennyi.
  • Kontrakcio
    #10209
    és ha már itt tartunk, kérlek benneteket h írjátok le, lehetőleg minél korábbi dátumtól, hogy miért is alakult ki ez a jelenlegi helyzet... ok-okozat, ész érv. sajtó mentesen. Nem cikkekből felépített tények, mert azok hazugságok, vagy részben azok.
  • Pares
    #10208
    Talán? Csak neked talán a válasz az olyan kérdésre, hogy Izrael igénybe vesz-e minden lehetőséget az ún. "önvédelmi" céljaira...
  • Kontrakcio
    #10207
    mondjuk, több nagyobb esemény sosincs, mindig csak egy. Pedig lehetne több is, pl. szíriai helyzet, észak vs dél, izrael vs palesztina, iráni atomprogram mizéria egyszerre, miért nincs? pedig ezek is állandó problémák... de érdekes mód eddig nem volt rá példa. ebből látszik h ez is csak egy a sok közül, nem lesz itt semmi... szíria leadja a vegyifegyvereit, nyugat , usa , orosz irán kina stb örül, 1 problémával kevesebb, sziriában folytatódnak a harcok, megy tovább a maga modján. Vagy, kis bombázás, akkor anyázik majd mindenki, a továbbiakat meg nem lehet megjósolni, tény az oroszok érdeke Aszad, vagy nem is ő de a Tartusz biztosan.
  • Molnibalage
    #10206
    Megint vegytiszta trollkodás. Egy lehet = számon kell kérni és minden szabad. Várj, akkor felteszem, hogy neked is van. Te, most azzonal számolj el...

    Izrael egyébként aláírta a vegyifegyver tilalmi egyezményt, de nem ratifikálta, tehát elvben nem vonatkozik rá. Bevetni meg nem vetette be. Tehát megint egy "talán" híren rugózol...
  • Pares
    #10205
    Akkor itt egy érdekes cikk a Foreign Policy-ről:

    Lehet, hogy Izraelnek is vannak vegyi fegyverei?

    Ugyanakkor mint azt jól tudjuk, Izraelt nem lehet számonkérni vagy bírálni ilyenekért, nekik mindent szabad...
  • Kontrakcio
    #10204
    nos, az elmúlt 2 nap fejleményeit elolvasva. Belépve azt hittem észérveket olvasgatok és "okosabb" leszek a szíriai üggyel kapcsolatban. Erre elkezdem olvasni és telespammaltétek emberek -.-

    Mivel sem amcsik , sem szíriaiak nem vagyok ajánlok egy titkot h ne legyetek elfogultak. Legyetek semlegesek, keressetek összefüggést, a sajtóból elolvasott cikkek szart sem érnek, mert úgy sem az igazat írják le... szóval amondó vagyok hogy kutassatok a neten arról hogy kinek mi lenne az érdeke stbstb... mert ugye USA sem az emberiség megmentője ként lehet számon tartani , ha valahova bevonul azt okkal teszi.

    továbbá. Araboknak nem való "demokrácia" . Nekik egy " diktátor " kell aki " elnyomja " őket.Az arab tavasz óta csak forr az egész régió. Teszem hozzá érdekes mód eddig folyt minden a maga módján , és valami történt 2010-ben amiről nem tudunk, és meg se fogjuk tudni egy darabig.


  • Susarc
    #10203
    dehogynem! ott a videó ahol 3 terepszínű ruhába öltözött 40+ éves dagadt bácsika egy rozsdás ágyuba rak valami gagyi lövedék szerűséget egy lepukadt hátsóudvar gondozatlan homokos földjén a betonkerítés mellett "bivalybasznádon"....nem elég neked az bizonyítéknak?!:))
  • Molnibalage
    #10202
    Érdekes, hogy fordítottat sem, az sem, hogy a felkelők használtak volna szándékosan. No, akkor most mi legyen...? Továbbra is az van, hogy nem tudni, hogy ki használva vagy, hogy szándékos volt e.
  • Pares
    #10201
    Haha, Zsobama meghúzza a piros vonalat, erre persze, hogy valaki beveti, de fő, hogy a mai napig nem mutattak be egyetlen egy bizonyítékot sem arra, hogy a kormányerők a hunyók... Olyan átlátszó ez az egész...
  • Molnibalage
    #10200
    Öööö az itt tárgyalt témát semelyik iskolában nem tanítják, ezen felül mivel mérnök vagyok történelmi ismereteim nem onnan származnak...

    A mainstream média meg a magadfajta balfaszok általt szajkózott kifejezés. Tekitnve, hogy TV-t nem nézek és nagy hírcsatornák oldalait sem látogatom nem vágom, hogy mit akarsz a segedded a földhöz verve erőlködve bizonyítani...
  • ManoNegra
    #10199
    Egy éve volt az, nem kettő, persze akkor még a "lázadó" projekt jól tartotta magát. Ez tulajdonképpen felhívás keringőre a felkelők számára, kezükbe adta a megoldást, saját magát pedig egy csapdába navigálta, legalábbis a mostani teszetoszaságát tekintve.

    Nem vagyok jós egyáltalán, de azt kell hogy mondjam, egyáltalán nem lepett meg, amikor előkerült ez az aduász...
  • Susarc
    #10198
    te leragadtál " az iskolában tanúltak alapján"-nál...sajnos te a rendszer tökéletes bábja vagy....rajtad már nem lehet segíteni....a mainstream média tolja beléd az üzemanyagot....
  • Molnibalage
    #10197
    A baj az, hogy te folyamatosan csak linkelgetsz. Nincs önálló gondolatod? Mert az első mondat már nem igaz. Innentől fogva nézzem tovább...? Minek...?
  • Molnibalage
    #10196
    Kb. 2 éve? Te ekkora jós vagy? Én nem fogdatam volna rá, mert feltételeztem, hogy senki nem ekkora barom. A jelek szerint arrafelé ennyire hiánycikk az intelligencia...
  • Susarc
    #10195
    ezt nézegesd

  • ManoNegra
    #10194
    Abban a pillanatban, hogy kimondta, hol húzódik a vörös vonal, lehetett tudni, hogy csak idő kérdése és át fogják lépni. Ez amire reagálnak, már nem az első eset ha jól tudom, csak a mértéke volt kisebb.
  • Molnibalage
    #10193
    Őszintén? Az elnök tett egy kijelentést anno, és mivel fennál az esélye, hogy az történhetett - vagy annak próbálja valaki beállítani - ahol meghúzta a vonalat nincs más választása, mint bombázgati, hogy az USA elnökének kijelentése nem váltjon komolytalanná. Úgy igazán érdeke nincs beavatkozni. Ha lett volna, akkor megtette volt 2 éve és nem most, amikor már nincs értelme...

    Továbbra is az a vicc, hogy senki nem veszi komolyan azt a változatot, hogy véletlen használat történt. A raktárat találat érhette vagy olyan emberek jutottak hozzá, akik nem tudták, hogy valójában mi az.

    Ha lesz is jenki légicsapás, szerintem ökölrázáson, pofázáson és max. plitikai és gazdasági kapcsolatok változásán kívül semmi sem fog történni, mert a nagyszájúaknak nincs valós katonai ereje, a többieket meg nem is érdekli a dolog. Az USA elnöke a saját kijelentése miatt kényszerhelyzetben van. Lehetne opció, hogy "nem bizonyított, nem teszünk semmit", de ez is presztízsveszteség lenne.
  • cessna172
    #10192
    Ha ezek a feltételezések nem állnak meg, akkor mi az USA célja Szíriában?
    Ne mondd, hogy az igazság bajnokaként meg akarja torolni az állítólagos vegyifegyver támadást. :)
  • Molnibalage
    #10191
    Most akkor lesz háború, vagy nem lesz?

    Már van. Szíriában 2,5 éve lövik egymást.

    Az USA érdekei azt kívánják, hogy Szíriát mielőbb bekebelezze

    Szárazföldi hadműveletek kizárva, tehát nem kebelez be az USA senkit.

    ez Izrael miatt is fontos neki és az Iránhoz vezető út egyik fontos állomása

    Izrael 2,5 év alatt a kisujját sem mozdította. Miért is fontos neki? Furcsa, de polgárháborús állapot nekik még rosszabb, mert így nincs komolyan vehető erő, akivel lehet állami szinten tárgyalni és túloldalt a nem ellenőrzött területen elmeetegek azt tehetnek amit akarnak. Pl. vegyi fegyverhez kérhetnek hozzá, amihez mezítlábas terrorista soha nem férne hozzá.

    Iránhoz vezető utat meg nem is értem. Miért lenne fontos? Irán ellen sem tervez senki szárazföldi háborút...

    Aztán Irán bekebelezésével újabb olajtartalékokhoz jut, ami ha elfogy, akkor majd jöhetnek az oroszok.

    Az orosz atomfegyver gyakorlatialg garantálja az ország szuverenitását, komoly területvesztés esetén a taktikai atomfegyvereket bevetnék. Ezen felül úgy szeretném tudni, hogy bárki hogyan én honnan látna neki Oo. elfoglalásának...

    Fojtatod azt, amit elkezdtél az Atomenergia topikban...?
  • Molnibalage
    #10190
    Egy országnál ez nem elsősorban az újjépíésre hat ki, inkább a hadviselési képességre. Nagyon fontos mutató az, hogy egy paraszt/földművelő hány másik embernek képes élelmet termelni, annak aki hadba vonulhat. Ha abszolút értékben kevés ez és a "produkciós ráta" egy egész akárhány tized, akor az abszolú értékben kevés földművelő csak kis sereg felállítását teszi lehetővé.
  • cessna172
    #10189
    Most akkor lesz háború, vagy nem lesz? Az USA érdekei azt kívánják, hogy Szíriát mielőbb bekebelezze, ez Izrael miatt is fontos neki és az Iránhoz vezető út egyik fontos állomása is. Aztán Irán bekebelezésével újabb olajtartalékokhoz jut, ami ha elfogy, akkor majd jöhetnek az oroszok. Azért az nem lesz kis falat Amerikának, miközben az egyre sokasodó frontok mellett a belső függetlenségi törekvések is erősödnek a tolvaj kormányzattal szemben.
  • ManoNegra
    #10188
    Igen, de ha nincs kivel építtetni, akkor az nem megy olyan gyorsan. IV. Béla korából az adatok igen csak viszonylagos találgatások, ráadásul a tatár vagy 160 várat és kolostort be sem tudott venni, és az elvonulásuk után 1942-ben pedig már a nyugati megyéket is visszaveszi az áruló Frigyestől.

    Régebben 50%-ra saccolták a magyarság pusztulását, manapság 15-20%-ra teszik. Ez is nagy szám, de közel sem a magyarság fele...
  • Susarc
    #10187
    0/24-ben komcsizol minket...és miután aztmondtad nem komcsizol a következő hozzászólásodban mégis lekomcsiztál,mert azt mondtad,hogy mi csak azt szajkózzuk amit a komcsik szajkóztak....:)) aranyos vagy:))
  • Molnibalage
    #10186
    Mibe szaladtam bele? Tehetek arról, hogy pont egy komcsinak volt ez az álláspontja? Nem pont ezt mutatja, hogy mennyire kedves volt az az ideológia...?

    Igazából te futottál bele a pofonba, mert még a véletlenül felmerült jellemvonást sem ismerted fel. Megalol öcsém...
  • Molnibalage
    #10185
    Az, hogy fizikailag újjáépítesz ezt-azt az nem jelenti azt, hogy a demográfiai hatások alól mentesülsz. A betelpítések meg biztos viccből voltak...
  • Susarc
    #10184
    lol ez 10 pontos volt!:D megint beleszaladt Balázs....:P
  • Pluskast
    #10183
    Kb ugyanazt mondja amit írtam (lásd betelepülő nemzetiségek).
  • ManoNegra
    #10182
    A török hódoltságról az adatok így hirtelenjében a wikiről vannak, nézd el nekem.
  • ManoNegra
    #10181
    Ezek az adatok a tatárjárásról honnan vannak? Egyébként nem mondom hogy nem volt elég nagy pusztítás, de ha tényleg akkora lett volna, akkor nem sikerül relatíve gyorsan újjá építeni az országot.

    A török hódoltság alatti területeken nagyjából 900.000 fő élt. A három részre szakadt Magyarországon élt három, három és fél millió ember, ez egy évszázad alatt lett négy millió. A pusztítás itt is nagy volt, nem mondom hogy nem, folyamatos harcok, rabszolgának elhurcolt emberek, stb, de mégsem lehet totális népirtásnak és sóval behintésnek nevezni...

  • Pluskast
    #10180
    Á nem tényleg nem volt olyan nagy a pusztítás mértéke, csak úgy kb másfél millió ember halt meg a 3 milliós lakosságból a tatárjárás alatt. A törökről meg már nem is beszélek. Az akkori 3 milliós magyar királyság népessége gyakorlatilag semmit nem nőtt a hódoltság alatt, míg nyugat Európa akkori lakosságszáma megduplázódott. Nem hiába lettek többségben a románok Erdélyben. Köszönhetően a tatár és török pusztításnak.
  • ManoNegra
    #10179
    Vagy a kuruc pártiak...