13596
H001.jpg
  • Pares
    #11669
    "Szerintem az adott orszagba egy iranyukba szimpatikus kormanyt szerettek volna hatalmon latni, novelni a szovetsegesi rendszeruket. Miert, szerinted peldaul milyen hatso szandekuk volt Szomaliaban?"

    "Szimpatikus" kormányt meg "növelni a szövetségi rendszerüket"? Nagyon próbálod szépíteni, de akkor te is elismered, hogy a céljuk az az, hogy bármi áron (akár puccsokkal vagy az ellenzéket vagy más csoportokat felfegyverezve) USA barát (báb) kormányokat állítsanak fel egyes országokban...

    "Mintha 9/11 utan is kb. ennyien haltak volna meg... azokkal nem volt gondod? Raadasul azok egy resze, nem volt bizonyitottan terrorista sem."

    Látom már a ferdítést is alkalmazod. Szörnyű tragédia volt az is, egy szóval nem mondtam, hogy azzal nem volt gondom. Abban az esetben is az ártatlan emberek fizették meg a saját kormányuk hibás külpolitikáját. Különben meg remek casus belli volt a háborúra meg a terrorellenes hadjárat kihirdetésére, amiben még több ártatlan ember halt meg és hal meg a következményeitől azóta is...

    "Attol, hogy kevesebbet, attol nem... de attol igen, hogy sokkal nagyobb kontrollal es korultekintessel. Oszinten, ha csak terroristak esnek aldozatul, neked akkor is bajod van ezekkel a muveletekkel?"

    És te honnan tudod, hogy milyen kontrollal és körültekintéssel lőnek le embereket? Te is megkapod a jelentést, vagy mi? Ha tényleg, bizonyítottan csak valamilyen terrorszervezetek tagjait lőnék le, akkor egy szavam nem lenne ellene, de az eddig nyilvánosságra került információkból nyilvánvalónak tűnik, hogy képtelenek pontos információkkal szolgálni az áldozatokról (még csak a számukat sem tudják pontosan meghatározni), épp ezért tartom felháborítónak, hogy ennek ellenére nyugodtan folytatják tovább. Mindezt úgy, hogy minimális a média érdeklődése a téma iránt, az emberek a sötétben vannak tartva megint, így gyakorlatilag azt csinálnak, amit akarnak.

    "A 9/11 konteokat meg hagyjuk mar, mindegyik szamtalanszor meg lett cafolva."

    Persze. Nyugtasd csak magad ezzel. Biztos ezek a mérnökök is mind holdkórosak.

    "Az utolso mondatodban levo szemelyeskedes meg pont vicces a pont kettovel azelotti postom (#11657) utan..."

    A kivétel erősíti a szabályt. Attól hogy írtál egy mondatnyi sajnálkozást, attól a 99%-a annak amit írsz eléggé más hangot üt meg...
  • szenyor Lopez
    #11668
    Ki írt olyant, hogy minden rossz, amit az usa csinál? Ez milyen érveléstechnikai hiba?
  • szenyor Lopez
    #11667
    "hogy ez valami hatso szandek volt, akkor azt biznyitanod kell"

    Igen, nálam vannak a bizonyítékok az usa ellen. De tudod mit? Inkább most nem teszem fel ide az sg-re :)))) Ne haragudj, de komolytalan vagy. Mint írtam, afrika egy ütközőzóna. Aki ott erőt tud mutatni, az területet (ezáltal nyersanyagot) tud szerezni. Már csak ez egy érv lehet. Igen lehet, mivel a bizonyítékokat egy másik fiókban tartom, most nincs kedvem átnézni :)

    Lol, a kalózos ábrád szép és jó. Csak épp marhaság. A polgárháború a 90-es évek elején kezdődött ott, az usa is akkor avatkozott be. Lövöldöztek kicsit, a káosz nagyobb lett, mint volt és akkor beindult a kalózkodás is. Hogy ez most a legutóbbi két évben éppen csökkenőben van (tudtommal egyébként 2014-ben is volt sikeres támadás), az csak azt mutatja, hogy most éppen ez áll valakinek az érdekében. Én több, mint húsz évről beszélek, te kettőről.

    De szomália is csak egy kis pont az usa térképén. Se irakot, se afganisztánt nem tudták stabilizálni az után, hogy lerohanták. Hogy épp mikor ki a terrorista, azt pedig a média mondja be ;)
  • Papichulo
    #11666
    Es akkor igy minden erintett kedveert megjegyzem, hogy szerintem is sok gond van az USA bel-, kulpolitikajaval, jopar aggalyos dolgot tettek es boven lehet kritizalni oket... viszont ezt nem zsigerbol, mindenfele abszurd es megalapozatlan ok nelkul kene csinalni, kijelentve, hogy minden rossz amihez kozuk van, hanem legalabb megerdemelten kell ezeket felroni nekik, mint peldaul a 2003-as iraki haboruert, ami erosen ketseges indokokkal es celokkal indult el es tenylegesen hozzajarult egy orszag tonkretetelehez.
  • Papichulo
    #11665
    Igen. Ki az a hülye, aki érdek nélkül háborúzik???

    Volt erdekuk, de ha te azt allitod, hogy ez valami hatso szandek volt, akkor azt biznyitanod kell, nem pedig csak azzal elintezni, hogy "ugyan fingom nincs, de valami biztos volt". Lehet, hogy csak humanitarianus celjaik voltak, vagy jo pontokat akartak gyujteni a tersegben, esetleg megmutatni a szovetsegeseiknek, hogy rajuk lehet szamitani.

    A kalózokat nemigen sikerült megállítani.



    Ugyanazt csinalod, mint Steel, eloszor teszel egy kijelentest (Ahova bemennek, ott utána kurva nagy káosz lesz. Sokkal nagyobb, mint előtte volt.), majd amikor hozom az ellenpeldakat, akkor hirtelen valami arbitralis feltetelrendszer szerint diszkvalifikalod azokat: pl. Panama és grenada közel van hozzájuk, ott nem lehet káoszt szítani. Amúgy mindkettő lófing kis állam.

    Vagy nem kene abszolut kijelenteseket tenni vagy el kene fogadni az ellenpeldakat, mivel ez meg mindig a Shifting the Goalposts ervelestechnikai hiba.
  • Papichulo
    #11664
    mert az évek alatt a témáról generált véleménye nem ezt tükrözi.

    Megint csak azt tudom mondani, hogy akkor cafold meg a kijelenteseit, ne pedig szemelyeskedj... amit egyebkent velem is elkezdtel. Ugy latom az ervekbol kifogytal.

    azt írtam, hogy az ókorban is olyan téma volt, amivel az akkori értelmiség is foglalkozott.

    Ezt mar kesobb, mint straw man irtad... en eredetileg azt mondtam, hogy szerintem ezen harom dolog ("ezotéria, asztrológia és a röhejes alternatív gyógyászat"), mindegyike megalapoztlan - a vallast amugy te keverted bele.

    Erre te ezt mondtad: Viszont te állítasz, baromságot,

    Ezekutan linkeltel par wiki szocikket, hogy mar az okori gorogok is hittek egy-ket hasonlo dologban. De ezzel nem cafoltal engem, mivel en soha nem is allitottam, hogy ok ezzel nem foglalkoztak, igy azt sem bizonyitottad, hogy ezek barmennyire is megalapozottak lennenek, aminek az ellenkezojet ugye en tenylegesen allitottam. Ez a Red Herring logical fallacy.

    Ezekutan belefolytal egy masik temaba, raadasul abba is butan, mivel pont azt sikerult alatamasztanod, amit Pares cafolni akart, nevezetesen, hogy az USA-nak is ugyanannyira joga volt barmilyen eszkozzel megtorolni az ellene elkovetett merenyleteket.

    Aztan voltak itt az egyeb peldakoveteleseid is, ahol miutan adtam precedenst, te mindig kitalaltad, hogy az miert nem jo:
    Eloszor meg csak siman arra akartal peldat, hogy USA erdekeltsegeket megtamadtak, utana mar olyanra, hogy nem jihad miatt tamadtak meg, aztan mar olyat, hogy katonai egysegek tamadtak meg, aztan mar olyat, hogy az CONUS-t fenyegettek... ez a Shifting the Goalpost ervelestechnikai hiba.

    +1: nem tudom kit akarsz meggyőzni itt (látszólag sokak nem osztják a véleményed) - ez meg az Argumentum ad Populum fallacy ;)

    a beszélgetést én itt befejezem

    Igen, szerintem is jobban jarunk :)

    edit: ertelmezhetoseg
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2014.10.13. 13:33:39
  • Papichulo
    #11663
    Na és szerinted mik voltak a céljaik? Komolyan azt hiszed, hogy felszabadítani meg demokráciát exportálni mentek oda?

    Szerintem az adott orszagba egy iranyukba szimpatikus kormanyt szerettek volna hatalmon latni, novelni a szovetsegesi rendszeruket. Miert, szerinted peldaul milyen hatso szandekuk volt Szomaliaban?

    Megöltek több mint 3000 embert, úgy, hogy túlnyomó részüket még azonosítani sem tudták

    Mintha 9/11 utan is kb. ennyien haltak volna meg... azokkal nem volt gondod? Raadasul azok egy resze, nem volt bizonyitottan terrorista sem.

    de attól, hogy most kevesebbet támadtak, szerinted már meg is oldódott a probléma?

    Attol, hogy kevesebbet, attol nem... de attol igen, hogy sokkal nagyobb kontrollal es korultekintessel. Oszinten, ha csak terroristak esnek aldozatul, neked akkor is bajod van ezekkel a muveletekkel?

    A 9/11 konteokat meg hagyjuk mar, mindegyik szamtalanszor meg lett cafolva. Az utolso mondatodban levo szemelyeskedes meg pont vicces a pont kettovel azelotti postom (#11657) utan...
  • szenyor Lopez
    #11662
    papichulonak ment. Nem tudom miért nem mutatja....
  • szenyor Lopez
    #11661
    "valaminek biztosan kellett lennie"

    Igen. Ki az a hülye, aki érdek nélkül háborúzik???

    A kalózokat nemigen sikerült megállítani. Afrikában ugyanúgy csak cirkuszt csináltak, mint afganisztánban és irakban. Panama és grenada közel van hozzájuk, ott nem lehet káoszt szítani. Amúgy mindkettő lófing kis állam. A kettőben nem laknak annyian, ahánynak kárt okoztak az afgán-iraki háborúban.

    "mondtam ilyen esetben a bunosoket meg kell buntetni"

    Nem hallgatnak rád :))))))) Nem keresnek bűnöst. Bemegy a drón, kilövi a töltetét és a kezelő este hazamegy a családjához minden tárgyalás nélkül.
    Igen, van rá forrás a dróntámadásokra. Még az index is írt róla. Keresd meg, ha érdekel...
  • szebag79
    #11660
    Ajvééé ez is csak valami rossz konteó lehet, vagy számítógépes trükk. Nyugodjon le mindenki a p*csába és nézze a retekklubot, ott majd megmagyarázzák ezt is jól
    Tiszta dzsihádista alkaloidás tenórista ábrazata van ennek is, drónt neki:D
    Utoljára szerkesztette: szebag79, 2014.10.12. 11:25:08
  • Steel
    #11659
    tegyünk valamit világossá: a legelső hozzászólásomban azt nehezményeztem, hogy valaki (akit egyébként régről ismer a fórum, mert mint írtam, nem tegnap regelt) olyan témát szól le, ami nem az ő területe. miért? mert az évek alatt a témáról generált véleménye nem ezt tükrözi.

    tehát mégegyszer: kritizálás != állítás, állítást kell cáfolni, kritizálást pedig nem elfogadni
    ezt már leírtam, de úgy tűnik nem jut el az agyadig.
    mutasd meg, hol állítom azt, hogy "ezotéria, asztrológia és a röhejes alternatív gyógyászat" témák tudományos témák. sehol nem írtam ezt. azt írtam, hogy az ókorban is olyan téma volt, amivel az akkori értelmiség is foglalkozott. ez nem ugyanaz. te kavarod a szart folyamatosan.
    a gond az, hogy bárki vissza tudja olvasni a hozzászólásokat. véleményeket akarsz kiforgatni, csak nem tudom minek, mikor mindent vissza lehet követni.

    másik:
    az usa vonalra te tértél át
    Most akkor sikerult a korabban meg demonizalt USA tetteit igazolnod


    tehát az én általános felvetésemből: "miszerint ha valaki (a mindenkit egyenlően megillető) jogi úton nem jut eredményre, akkor saját kezébe kéne venni a dolgokat", magadtól az usa-ra asszociáltál, minden célzás nélkül. direkt leegyszerűsített példát írtam, még csak XY ország sem volt benne... ki hozta be a kettőnk beszélgetésébe az usa-t?

    a dzsihad-dal kapcsolatos incidenseken kívül mikor vette őket bárki is célpontba?

    olyat mutass, hogy mikor fenyegette valamely hatalom katonai egysége az országuk biztonságát, mikor vitte az usa partjai közelébe egy másik hatalom a katonai erejét "gyakorlat" címen? a hidegháborún kívül ilyen mintha sosem tőrtént volna, de akkor be is voltak ám szarva picit


    erre megint 9/11-el jösz (ami persze nem dzsihád), és a 2014-es bombázókkal
    ebből az augusztusi bombázók a tényleges példa, melyet aláírok: szóval egyetlen egy valós példa, amikor a közelmúltban valaki őket vette célba... és nem fordítva

    tudod most írnám, hogy várom a további példáid, forrásaid, de nem írom

    összegezzük a beszélgetést
    sok-sok hozzászólásomat megpróbáltad kiforgatni vagy átfogalmazva visszaírni, ami nem szép. volt amit meg tudtál cáfolni, tehát amiben én tévedtem, ezt nem vitatom.
    ami az én gondolatmenetemet igazolta, afölött általában csak átsiklottál, vagy valami terelés lett a vége

    pl. az usa tömegmészárlásaira ez volt a reakció
    Oroszorszagrol szolo topicokban is mindig szova szoktad tenni, hogy mennyi embert oltek meg az elmult 15 evben?


    a beszélgetést én itt befejezem, mert egyrészt ebben a témában hatalmas OFF, másrészt nem vezet sehova. nem tudom kit akarsz meggyőzni itt (látszólag sokak nem osztják a véleményed), de engem biztos nem fogsz, minden jókat
  • Pares
    #11658
    "Ja, a konteos oldalakon, a holdkorosok kozott :)"

    Én inkább azt nevezném (agymosott) holdkórosnak, akinek semmilyen fenntartásai nincsenek az ezer sebből vérző hivatalos verzióval szemben.

    "A kozel-kelet tanacsadoikat ketsegtelen, hogy ideje lenne mar lecserelniuk. Szegyen, hogy a sok belefektetett emberelet, penz es politikai toke aran sem voltak kepesek a celjaikat elerni es mara ennyire katasztrofalis helyzet alakult ki..."

    Na és szerinted mik voltak a céljaik? Komolyan azt hiszed, hogy felszabadítani meg demokráciát exportálni mentek oda?

    "Az eredeti felvetes az volt, hogy feleslegesen generalod a hangulatot egy regi eset felemlegetesvel, mely azota raadasul megoldodott."

    Ezt a hangulat generálós hülyeséget csak te találtad ki kifogásként. Komolyan azt gondolod, hogy a "csökkentés" az megoldás? Megöltek több mint 3000 embert, úgy, hogy túlnyomó részüket még azonosítani sem tudták, sőt a halottak pontos száma sem ismert, de attól, hogy most kevesebbet támadtak, szerinted már meg is oldódott a probléma? Tudod épp az az egyik nagy baj, hogy 99% az esélye annak, hogy a felelősök megússzák, hála annak, hogy a média kussol (parancsra?) az egészről, ami miatt az emberek többsége azt se tudja, hogy mi történik.

    "Erre belinkeled a "9/11 conspiracy theories" oldalt? :)"

    Wikipedia. De látom, hogy te még bele olvasni se vagy hajlandó, hiszen összeesküvések nem léteznek, és bárki, aki nem hisz az USA propaganda gépezetének, az egy elmebeteg konteós, ugyebár...

    Papichulo, nem tudom, hogy téged ezért fizetnek-e, de ha nem, akkor még röhejesebb, hogy ennyire elszántan próbálod megvédeni az USA elbaszott külpolitikáját, aminek ez az egész terrorizmus és a Közel-Kelet katasztrofális helyzete köszönhető... Apropó: ékezeteket miért olyan nehéz használni? Ja, tudom, amcsi billentyűzeten nincs olyan.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2014.10.12. 00:56:31
  • Papichulo
    #11657
    A diktátorokat nem sajnálja senki, azt viszont igen, hogy az eltávolításuk után mi lett a közel-keleten. Véres polgárháború, káosz, és egy szélsőséges ISIS...

    A kozel-kelet tanacsadoikat ketsegtelen, hogy ideje lenne mar lecserelniuk. Szegyen, hogy a sok belefektetett emberelet, penz es politikai toke aran sem voltak kepesek a celjaikat elerni es mara ennyire katasztrofalis helyzet alakult ki...
  • ReszegKoldus
    #11656
    az a baj, hogy az amcsik leginkább csak a videójátékokban és filmekben látják a városaikat szétlőve/lerombolva
  • Papichulo
    #11655
    Ja, a konteos oldalakon, a holdkorosok kozott :)


    nem csak köztük


    Erre belinkeled a "9/11 conspiracy theories" oldalt? :)

    nem erre gondoltam, viszont erről van forrásod, hamár szóba hoztad?

    Mar a legelso hozzaszolasban linkeltem hozza forrast (#11644)

    na mi volt több? ellenük irányúlt támadás, vagy ők próbáltak többet izmozni a világban?

    Eddig "minden" kijelentesedet cafoltam es mindig valami mast huztal elo a kalapbol... ez meg mindig moving the goalposts fallacy.

    Ezzel az "ezotéria, asztrológia és a röhejes alternatív gyógyászat" uggyel kezdodott a diskurzus, melyeknek a - tudomanyos - megalapozottsaga mellett erveltel. Aztan utana attertel erre az USA vonulatra, ahol eddig jutottunk el: "az USA-s példával annyi a baj, hogy soha senki nem támadta meg őket, "nem lett eltéve sose láb alól USA-cica vagy -kutya, főleg nem un-szimpátia miatt""

    Namost ezt persze cafoltam, de innen most mar oda erkeztunk el, hogy "de akkor is az USA a gonoszabb, mivel ok tobbet csinaljak"???
  • ManoNegra
    #11654
    Azonkivul nem hiszem, hogy barki sajnalja a talibant vagy az egyeb diktatorokat.

    A diktátorokat nem sajnálja senki, azt viszont igen, hogy az eltávolításuk után mi lett a közel-keleten. Véres polgárháború, káosz, és egy szélsőséges ISIS...

  • Steel
    #11653
    Ja, a konteos oldalakon, a holdkorosok kozott :)
    nem csak köztük

    A RuAF berepulesekre gondolsz? Azok mind most augusztusban tortentek.)

    nem erre gondoltam, viszont erről van forrásod, hamár szóba hoztad?

    megnézted a usa-s incidenseket? nem unalomból linkelem a forrásokat
    na mi volt több? ellenük irányúlt támadás, vagy ők próbáltak többet izmozni a világban?
  • Papichulo
    #11652
    Most miért tereled a szót másra?

    Az eredeti felvetes az volt, hogy feleslegesen generalod a hangulatot egy regi eset felemlegetesvel, mely azota raadasul megoldodott.
  • Papichulo
    #11651
    Hogy te (és én) nem tudod, hogy mi érdekük volt szomáliában, attól még bőségesen lehetett.

    Ja, magyarul otleted sincs, hogy milyen hatso szandekuk volt, de valaminek biztosan kellett lennie, kulonben dugaba dol az elmeleted... ertem :)

    Ahova bemennek, ott utána kurva nagy káosz lesz. Sokkal nagyobb, mint előtte volt.[...] Ahova kiexportálták a demokráciát, ott folyamatos a fegyveres konfliktus.

    Mint Panamban vagy Grenadaban vagy az ROK-ban vagy azok a piszok kalozok ellen Kelet-Afrikanal? Soroljam meg? Azonkivul nem hiszem, hogy barki sajnalja a talibant vagy az egyeb diktatorokat.

    Tehát egy tizenéve történt -terroristák (khm.. khm... ki is pénzelte az alkaidát kezdetekben?) által elkövetett- események miatt MA ártatlan emberek halnak meg.

    Ja, mert azota aztan nem tortent semmi terrortamadas USA allampolgarok ellen, ugye?! Az Al Qaeda konteokat meg ne eroltessuk!

    Hiányos felderítéssel bemennek a drónok és végeznek emberekkel.

    Az artatlan emberek megolesevel nem ertek egyet, mint mondtam ilyen esetben a bunosoket meg kell buntetni. Mindazonaltal mar az altalam linkelt cikkben is arrol volt szo, hogy meredeken visszaesett a drone-ok hasznalata es a muveletek engedelyezeset/ellenorzeset is szigoritottak.

    Aztán akik odamennek segíteni/megnézni, azokkal is.

    Szerintem te ezt a hirhedt AH64 esettel kevered, ott viszont az adott RoE alapjan jogos volt a WSO eljarasa.

    Van ennek akkora sajtója, mint a 9/11-nek?

    Melyik olyan egyetlen eset volt melynek szerinted akkora sajtoviszhangot kellett volna kapnia, mint 9/11-nek?

    "csak" erről a párezerről, akiket drónokkal öltek meg véletlenül.

    Van barmilyen forrasod arrol, hogy tobb ezer artatlan embert oltek meg "veletlenul"?
  • Papichulo
    #11650
    nem volt sehol katonai egység, a repülőkön pár fanatikus állat (állítólag)

    Mar nem eleg a tamadas az USA ellen? Most mar az is kell, hogy katonai egyseg legyen? Moving the goalposts fallacy?

    egyébként máig vitatott ügy, hogy sikerült kivitelezniük, hogy nem vették észre...

    Ja, a konteos oldalakon, a holdkorosok kozott :)

    hidegháborút írtam, azon kívül?

    A RuAF berepulesekre gondolsz? Azok mind most augusztusban tortentek.
  • Stockbauer33 #11649


    Az a 2000 is ilyen volt csak több gyerek
    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2014.10.10. 20:36:36
  • Steel
    #11648
    9/11?

    nem volt sehol katonai egység, a repülőkön pár fanatikus állat (állítólag)
    egyébként máig vitatott ügy, hogy sikerült kivitelezniük, hogy nem vették észre...

    hidegháborút írtam, azon kívül?



  • szenyor Lopez
    #11647
    11644-re ment válaszul.
  • szenyor Lopez
    #11646
    Hogy te (és én) nem tudod, hogy mi érdekük volt szomáliában, attól még bőségesen lehetett. Afrika önmagában érdekek ütközőzónája. Rengeteg a nyersanyag, nem mindegy ki uralja az egyes területeket. Óriási a versenyfutás oroszország, kína, usa és a ny-eu országok között.
    Két nagy bibi van az usa/nato beavatkozásokkal:
    - Ahova bemennek, ott utána kurva nagy káosz lesz. Sokkal nagyobb, mint előtte volt. Lásd iraki helyzet, afganisztán, szomália, líbia. Ahova kiexportálták a demokráciát, ott folyamatos a fegyveres konfliktus.
    - Az áldozatokat csak marginálisan jegyzik. Lásd pont a dróntámadások. Eddig összesen meghalt kb. annyi ember, mint a 9/11-ben. Most ne menjünk bele a konteókba, tekintsük úgy, hogy nagyrészt szaudi polgárok tették, amit a hivatalos média sugall. Tehát egy tizenéve történt -terroristák (khm.. khm... ki is pénzelte az alkaidát kezdetekben?) által elkövetett- események miatt MA ártatlan emberek halnak meg. Hiányos felderítéssel bemennek a drónok és végeznek emberekkel. Aztán akik odamennek segíteni/megnézni, azokkal is. Van ennek akkora sajtója, mint a 9/11-nek? Hallasz erről a híradóban? Néha egy-egy kósza cikk a neten. Nem azokról a százezrekről (!!!) - egyesek szerint millió fölötti a szám - beszélek, akiket a háború tett halottá vagy földönfutóvá, "csak" erről a párezerről, akiket drónokkal öltek meg véletlenül. Ha mellétesszük a százezreket is, akkor azért meg lehet nézni a serpenyőt.
  • Pares
    #11645
    Most miért tereled a szót másra? De ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy az elmúlt évtizedekben az USA spekulációiban, az általuk támogatott puccsokban és a konfliktusokban, amikben harcoltak vagy amikben aktívan támogattak valakit, nagyságrendekkel többen haltak meg, mint azokban a konfliktusokban, amikhez az oroszoknak köze volt. Isten ments, hogy az oroszokat védjem, de azért ők messze nincsenek olyan helyzetben, mint az USA, még ha úgy is akarnak látszódni... Az USA gyakorlatilag oda megy és azt csinál, ahol és amit akar. Vagy legalábbis nagyon, nagyon közel állnak ehhez.
  • Papichulo
    #11644
    olyat mutass, hogy mikor fenyegette valamely hatalom katonai egysége az országuk biztonságát

    9/11?

    mikor vitte az usa partjai közelébe egy másik hatalom a katonai erejét "gyakorlat" címen?

    "Russian strategic nuclear bombers conducted at least 16 incursions into northwestern U.S. air defense identification zones over the past 10 days, an unusually sharp increase in aerial penetrations, according to U.S. defense officials." (forras)

    mindig csak akkor avatkoztak közbe (általában kérés nélkül), ha az ő érdekük is úgy kívánta

    Mi erdekuk volt peldaul Szomaliaban?
    De a listadat visszafele nezegetve, ebben peldaul hol volt az erdek: "2014 – Uganda: V-22 Ospreys, MC-130s, KC-135s and additional U.S. soldiers are sent to Uganda to continue to help African forces search for Joseph Kony."?
  • Papichulo
    #11643
    Oroszorszagrol szolo topicokban is mindig szova szoktad tenni, hogy mennyi embert oltek meg az elmult 15 evben? Van hatasa vagy egyszeruen kidobnak, hogy csak hangulatot generalsz? :)
  • Steel
    #11642
    nyugodtan sorolhatod még az olyan eseteket, amikor "idegenben" kaptak az arcukra, mert szokás szerint erőt fitogtatni, vagy hergelni mentek. a dzsihad-dal kapcsolatos incidenseken kívül mikor vette őket bárki is célpontba?

    olyat mutass, hogy mikor fenyegette valamely hatalom katonai egysége az országuk biztonságát, mikor vitte az usa partjai közelébe egy másik hatalom a katonai erejét "gyakorlat" címen? a hidegháborún kívül ilyen mintha sosem tőrtént volna, de akkor be is voltak ám szarva picit

    ne értsd félre, nem vagyok szovjetunió párti, Sztálin se volt különb mint a többi diktátor, jobb vezető sem...

    de az ordít róluk, hogy mindig csak akkor avatkoztak közbe (általában kérés nélkül), ha az ő érdekük is úgy kívánta
    nézegetem az őket ért incidenseket, és sehol nem találok olyan támadást, ami nem valami dzsihádos bombázás, vagy valami kis belviszály lenne
    azért ezt még nézd meg, az előző hozzászólásomból lemaradt

  • Papichulo
    #11641
    az USA-s példával annyi a baj, hogy soha senki nem támadta meg őket, "nem lett eltéve sose láb alól USA-cica vagy -kutya, főleg nem un-szimpátia miatt"

    Ezt komolyan mondod? Kenyai nagykovetseg, USS Cole, 9/11... soroljam meg?
  • Pares
    #11640
    "Ha barmi torvenytelenseg tortent, akkor azt a jog eszkozevel ki kell vizsgalni es a bunosoket megbuntetni. Ezzel egyetertek. De ezt nem mindenfele "regi es lejart" dolgok folytonos felemlegetesevel fogja elerni barki is... ez mar csak hangulatgeneralas."

    A holokausztról is ez véleményed? Mert az 70 éve történt, és a mai napig azt kell hallgatnunk, hogy mekkora nácik vagyunk, amiről meg én beszéltem, az meg nem éppen régi és lejárt, mert az utóbbi évtized során történt...
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2014.10.10. 11:29:41
  • Steel
    #11639
    az USA-s példával annyi a baj, hogy soha senki nem támadta meg őket, "nem lett eltéve sose láb alól USA-cica vagy -kutya, főleg nem un-szimpátia miatt", ezért nekik nincs is mit megtorolni... sőt, az ő földjükön élt indiánok leszármazottai főleg más (ma nem olyan népszerű) véleménnyel lehetnek kedves usá-ról. ha az akkori népírtáskor másképp alakulnak a dolgok, ma nem lenne ott akkora pofa... és valószínű dronok sem

    még annyit, hogy nagyon máskép alakúlt volna maga a világtőrténelem is, ha akkor az őslakók egy ponton úgy döntenek, hogy "ELÉG!", és ők is gyorsan alapítanak egy államot, mondjuk a mai terület felén... zsúfolja be a mai terület felére az 50 csillagát és viszlát.
  • Papichulo
    #11638
    miért kéne bármit is elfelejteni olyan vérengzésből, ami vagy jogtalan volt, vagy haszonszerzés céljából tőrtént, vagy egyszerűen csak keftelésből: tehát NEM önvédelemből?

    Ha barmi torvenytelenseg tortent, akkor azt a jog eszkozevel ki kell vizsgalni es a bunosoket megbuntetni. Ezzel egyetertek. De ezt nem mindenfele "regi es lejart" dolgok folytonos felemlegetesevel fogja elerni barki is... ez mar csak hangulatgeneralas. Van ertelme peldaul minden Romai Birodalomrol szolo topicban felemlegetni a visigothok elleni atrocitasokat?

    Egyszerű jogi úton sosem lesz megtorolva, ezt ismerjük már. [...akkor] magad zsigereled ki a rohadékot úgy, hogy többet eszébe nem jut veled kikezdenie, de legjobb, ha önként visszaköltözik oda, ahonnan jött.

    Most akkor sikerult a korabban meg demonizalt USA tetteit igazolnod. Ha jogi uton sohasem lesz megtorolva (pl. nem adtak ki OBL-t), akkor van mas ut is, johetnek a drone-ok es az eroszak...
  • Papichulo
    #11637
    Meg mielott tulsagosan elmerulunk a temaban... te komolyan azt probalod bizonygatni, hogy az "ezotéria, asztrológia és a röhejes alternatív gyógyászat" barmelyike is tudomanyosan megalapozott?
  • Steel
    #11636
    ˙
    Te egy ilyen globalis igazsagoszto szeretnel lenni? Meddig terjed a hataskorod? Afghanistan? Irak-iran haboru? Csecsenfold? Vagy meg a romai birodalom atrocitasaiert is bosszut kialtasz?


    miért is ne?
    miért kéne bármit is elfelejteni olyan vérengzésből, ami vagy jogtalan volt, vagy haszonszerzés céljából tőrtént, vagy egyszerűen csak keftelésből: tehát NEM önvédelemből?

    leegyszerűsített példa:
    ha a szomszédod leöli a kutyád aztán a macskád, mert nem tetszik neki, hogy négy lábon járnak, hány hét után felejted el? mikor válik irrelevánsá? a szomszéd persze meg sem próbált előtte veled beszélni, vagy legalább egyet fenyegetőzni, hogy el fognak tűnni az állatok...
    Egyszerű jogi úton sosem lesz megtorolva, ezt ismerjük már. Neked pedig természetesen nincs pénzed sztárügyvédre, aki elintézné a huzavonát (feljelentés, vádirat, bizonyítékok, kapcsolatok), és a szomszédot...
    na? akkor hogy lesz elintézve? pont úgy: magad zsigereled ki a rohadékot úgy, hogy többet eszébe nem jut veled kikezdenie, de legjobb, ha önként visszaköltözik oda, ahonnan jött.

    aztán majd lesz másik kutyád, macskád.
  • Pares
    #11635
    Most komolyan mondd meg nekem, milyen választ vársz ezek után tőle?
  • ManoNegra
    #11634
    egy regi es idokozben megoldodott, ergo irrelevansa valt

    Megoldódott? Irrelevánssá vált? A koszovói mészárlás is megoldódott és irrelevánssá vált, hiszen Koszovó levált Szerbiáról? Vagy mégsem? Meg a 90 éves auschwitzi őrök felkutatása hogyhogy nem vált irrelevánssá?
  • Pares
    #11633
    ÓEMGÉ Pont TE véded azokat teljes mellszélességgel, akik az "igazságosztót" meg a "rendőrbácsit" játsszák a világban. Nagyon amatőr...
  • Papichulo
    #11632
    Azokért a támadásokért kik fognak felelni, amikben civilek (gyerekek is) százai haltak meg?

    Te egy ilyen globalis igazsagoszto szeretnel lenni? Meddig terjed a hataskorod? Afghanistan? Irak-iran haboru? Csecsenfold? Vagy meg a romai birodalom atrocitasaiert is bosszut kialtasz?

    Summa summarum, egy regi es idokozben megoldodott, ergo irrelevansa valt ugy felemlegetese semmi mas, mint hangulat generalasa. Vagy csak szimplan nepszureseget akartal begyujteni azzal, hogy az USA-t szidod? Ez ugyis nepszeru mostanaban... felpattantal a bandwagonra? :)
  • Steel
    #11631
    ez egy kurva nagy OFF
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Cafold az allitasait, ne szemelyeskedj!

    Te olvass inkább vissza! Még mindig nem állít, hanem kritizál. Nehéz felfogni, megkülönböztetni? (és ez nem személyeskedés, csak annak aki magára veszi)

    Viszont te állítasz, baromságot, és összekevertél dolgokat.

    Amit te ma vallásként ismersz, az nagyon-nagyon régről indúlt és pont különböző fogalom, mint az ezotéria. Még a szó eredete sincs köszönő viszonyban a vallással.

    Viszont az ezotériát már az ókori görögök is használták, mint pl. Plato vagy Pitagorasz, aki saját bevallása szerint a lélekvándorlás-ban is hitt, és Plato írása szerint volt neki egy "zárt körű" iskolája. Biztos a pitagorasz-tételt tanítgatta ott nagy titokban.

    Pontosan mégis Emanuel Swedenborg definíció-ját használják, mi szerint az ezotéria a kozmosz hagyományosan nem érzékelhető és érzékelhető világai közti kapcsolattal foglalkozik. Szó nincs benne istenről. Ellenben már az ókorban ismert és megalapozott volt, vagy még jóval korábban...

    Attól még, hogy egy időben elfeledett (tíltott), aztán mára teljesen felhigult, és kuruzslók, hozzá-nem-értők vallják magukat a téma emberének, nem az ezotéria hibája.

    Részedről ez itt kérem csak kavarás, "szentháromkodás"... érvek nélkül
    S van egy gyanúm, hogy ezt a "megalapozatlan" dolgot is immovable-től szedted

    viszont én itt végeztem a témával, meg az OFF-al. Az alternatív gyógyászatba direkt nem mentem bele, mert az egy "külön misét" megérne. Ennyi időm nincs.

    u.i.: a források "nem elolvasása" nem mentség a további esettleges tévedéseidre


    Utoljára szerkesztette: Steel, 2014.10.09. 09:45:01
  • immovable
    #11630
    Nem mondta, hogy minden rendben van.