13596
H001.jpg
  • Rev Hard
    #11869
    Semmi és, csak utaltam arra hogy kell bánni a magadfajta jóképességűekkel. Ugye milyen aranyos vagyok ?
  • ReszegKoldus
    #11868
    Ha mindenkit lelőnének, akinél "emberélet kioltására" alkalmas dolog van, lehet nem sokan élnének már... :)
  • Solt
    #11867
    Ezért vagyok ilyen türelmes... tudom, hogy kell bánni a bentlakókkal. ;)
  • Papichulo
    #11866
    Ott legalabb otthon erezheted magad... ;)
  • Solt
    #11865
    Nem... ez inkább a gyógypedagógia...
  • Papichulo
    #11864
    Ez nem a Mortal Kombat...
  • Solt
    #11863
    Retardált kérdés? Kapsz követ a kis kezecskédbe, te választod ki, hogy mivel kívánsz dobálózni, én meg választok egy gépkarabélyt magamnak, jó lesz? 100% esélyed lesz, hogy te ölj meg engem...
  • Papichulo
    #11862
    Ha ököllel halántékon baszlak az is képes élet kioltására.

    Igen... es?
  • Papichulo
    #11861
    Ugyanakkora eséllyel?

    Mi ez a retardalt kerdes? Igen, mind a kettovel 100%-os esellyel meg lehet olni valakit...
  • Rev Hard
    #11860
    Ha ököllel halántékon baszlak az is képes élet kioltására.
  • Solt
    #11859
    Ugyanakkora eséllyel?
  • Papichulo
    #11858
    ha valakinek el kell magyarázni hogy egy kő nincsen egy súlycsoportban egy gépkarabéllyal.

    Mindketto alkalmas egy emberelet kioltasara... ilyen szempontbol abszolut egy sulycsoportban vannak.
  • Rev Hard
    #11857
    Szerintem a probléma már ott kezdődik, ha valakinek el kell magyarázni hogy egy kő nincsen egy súlycsoportban egy gépkarabéllyal. Innentől kezdve meddővé vált az egész vita, mert te próbálod megmagyarázni, de a másik hülye ahhoz hogy megértse.
  • Stockbauer33 #11856
    http://www.origo.hu/nagyvilag/20150108-otezer-bombat-dobtak-le-az-iszlam-allamra.html
  • Stockbauer33 #11855
  • Stockbauer33 #11854
  • Papichulo
    #11853
    Egyszerubb ha elolvasod a DSB jelentest es nem talalgatsz. A gepet szeparatista terult felett talaltak el, menetirannyal szembol, tehat az inditas is csak onnan - vagy extrem esetben Oroszorszagbol - tortenhetett. A roncsok szorodasa is arra enged kovetkeztetni, hogy a gep gyorsan foldet ert, nem vitorlazott az sehova.
  • millerius
    #11852
    Útvonalon és utazómagasságon repültek már jó ideje, robotpilóta bekapcsolva. A kabin-maradványon látható repesz-sűrűségből ítélve a pilóták nagy valószínűséggel már a robbanás pillanatában meghalhattak vagy súlyosan sérülhettek, a robot meg addig és annyit stabilizál a beállított értékekből, amennyit és ameddig csak technikailag képes rá. Ha a hajtóművek (vagy legalább az egyik) leálltak (a robbanás lökéshulláma miatt minimum az egyik biztosan), akkor már nehéz a magasságot stabilizálni egy sérült géppel, de a magasságvesztéses siklást még hosszú ideig képes lehet fenntartani - esetleg egészen a földig, vagy amíg az esetleg kigyulladt gép fődarab elvesztése miatt szét nem kezd esni a levegőben.
  • Molnibalage
    #11851
    Azért eléggé leszűíti a lehetőségeket. A gép repülési iránya ismert, a gép roncsainak szóródása is ebben ez irányban történik. Ebből kellene a találat helyét vissza saccolni, mert akörül a pont köröl kellenekeresni a rakétát. Az, hogy egy szétrobbanó rakéta M3.0 körüli és esetleg emelkedő sebességkompensével mi lesz egy robbanás után nem tudom megmondani. Az is lehet, hogy száll tovább kb. egyenesen, de akár telejsen más irányba is elszállhat, gőzöm sincs. A fizikát kikerülne nem tudja azonban egy 0 áramvonalassággel rendelkező vasdarab. A becsapódási ponttól számolva becsült sebességvektorral igen jól lehatárolható a terület távolsága ameddig eljuthat.
  • Master91
    #11850
    Ő se mondta hogy siklott, csak meg magyarázta hogy miért nem éri meg a roncs pozíciójától ki indulni.
  • Molnibalage
    #11849
    200 km-re egy sértetlen és kiváló pilótával esetleg. Egy széteső gép nagy darabjai néhány km legfeljebb 10 km sugarú körön belül leérnek. A kis lemezdarabok, textilfoszlányos és hasonló darabok szóródnak ennél jobban.

    A pilótafülkénél voltak repesznyomok, a pilóták sanoszan meghaltak már ekkor. Nem siklott az a gép sehova...
  • millerius
    #11848
    "Mivel szakadár területről történt az indítás..."
    Ez így egy állítás/vélemény bizonyíték nélkül. Honnan tudod, hol történt a rakéta indítása, mi a bizonyíték?
    "a teljes elfogás is felettük történt..."
    Én nem tudom, hol történt az elfogás, Te honnan tudod? A roncs pozíciója nem mérvadó, egy 10500-on repülő utasszállító még álló hajtóművel is vitorlázógépként elsiklik akár 200 km-re is, ha meg működik legalább az egyik hajtómű, akkor még sokkal messzebb is (az eddigi álló hajtőművekkel történt vitorlázás "világcsúcsa" 217 km, lásd Air Transat 236-os járat, 2001). A találattól nem esett szét a gép, mert legalább egy utasnak volt ideje felvenni a vészhelyzeti oxigénmaszkot (így találtak meg egy holttestet), tehát a gép sérülése nem volt azonnali végzetességű. Így olyanokat állítasz tényként, ami számomra csak feltételezés.
    Ami szerintem tényként kezelhető:
    -a gép lezuhant (ott a roncs)
    - a gépet légvédelmi rakétával lelőtték (ezt mutatják a repesznyomok és egyéb sérülések, leszakadt elemek is a maradványokon)
    - a roncs az akkori frontvonaltól nem volt olyan messze, hogy akár az indítás, akár a találat ne történhetett volna meg a front bármelyik oldalán
    Több gyanús momentum is van, pl. hogy nincs bemutatott rakéta-maradvány, de lehet, hogy meg se találta senki, van ott a környéken mostanában több baja is mindenkinek annál, mint hogy ezt keresgélje. Gyanús volt az akkoriban lehallgatott lelövést bejelentő rádió-forgalmazás is, de mindkét félre, mert az egyik oldal bizonyítékként kezeli a másik bűnösségére, a másik oldal szerint viszont nem aznapi, hanem korábbi rádiófelvételről van szó, tehát a túloldal hamis bizonyítékra hivatkozik - én ezt itt nem tudom eldönteni hogy ki mond igazat. Rendkívül gyengének tűnik a Szu-25 általi lelövés állítása (abban a magasságban ez csodaszámba menne és a roncs sem erre utal), hasonlóan a "műholdfotós Szu-27 rakétaindítás"-hoz. Az meg, hogy kinek állt érdekében, ami történt, nem vezet sehová, mert szerintem senkinek - hacsak rá nem lehet kenni a másik félre, ez viszont olyan "kutya vacsorája" megoldás, amiért szerintem egyik fél sem tette volna meg ezt SZÁNDÉKOSAN!
    Szóval szerintem túl kevés az egyértelmű információnk ahhoz, hogy bárkire is teljes bizonyossággal mint bűnösre mutogathassunk.
  • Papichulo
    #11847
    Elég lenne azt tudni, ki találta meg (ha igen) és rejtegeti/semmisítette meg, már ez bizonyíték lenne ellene.

    Mivel szakadar teruletrol tortent az inditas es a teljes elfogas is felettuk tortent, ezert csak egy felnek juthatott a kezebe...
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2015.01.07. 08:53:51
  • millerius
    #11846
    A megtaláló csak akkor tüntet el egy bizonyítékot, ha az a saját bűnösségét bizonyítaná, ha a másét, akkor már régen sajtótájékoztatókon mutogatnák mint egy véres kardot ahol csak tudnák. Elég lenne azt tudni, ki találta meg (ha igen) és rejtegeti/semmisítette meg, már ez bizonyíték lenne ellene. Viszont amilyen zavaros ott a helyzet, nem sok reményt látok rá, hogy bármi kiderüljön.
  • Molnibalage
    #11845
    Ezt mindkét fél tudja, ha bárki is megtalálta rég el van tüntetve...
  • Papichulo
    #11844
    Miért nem keresi ezt senki , legalábbis nem hallani róla semmit?!

    Mert ha az en feltetelezesem igaz, akkor eleg megnezni, hogy kinek az ellenorzese alatt allt az erintett terulet.

    Eleddig amugy minden bizonyitek es korulmeny a szeparatistak es kozvetve az oroszok feleloseget tamasztjak ala... ezzel szemben csak nevetseges magyarazatok allnak (pl. Szu25), na meg az alabbi "muholdkep", amit mar mindenki korberohogott.
  • millerius
    #11843
    Papichulo
    Amit te elégséges bizonyítékként említesz, azok csak közvetett bizonyítékok, hogy ki mit gondol, azok meg csak vélemények/feltételezések, amiknek meglehetnek a valószínűségi mutatóik, de ez még nem bizonyosság.
    Nekem az lenne a bizonyíték, ha végre valaki megkeresné az állítólag indított Buk rakéta/ák maradványait, és bemutatnák ezeket. Egy ilyen rakéta ugyanis nem semmisül meg nyom nélkül, a harci rész felrobban és repeszekre szakad, de a robbanáskor leszakadó hajtómű-szekció az valahol földet ért. Ez általában olyan állapotban szokott megmaradni (pl.olvasható szövegekkel, azonosító számokkal), hogy ennek birtokában aránylag egyszerű a "gazda" azonosítása. Miért nem keresi ezt senki , legalábbis nem hallani róla semmit?!
  • Papichulo
    #11842
    Ha tényleg volt ott BUK, akkor azt le is fényképezték.

    Az altalam linkelt cikkbol kiderult, hogy igenis volt ott SA-11, le is fenykepeztek, nem is egyszer... az, hogy ebbol ki, milyen kovetkeztetest von le, az mar mas kerdes...

    Egyebkent szamomra az oroszok ketsegbeesett hazudozasa (pl. Szu25) es a szeparatistak kezdeti bejelenteseinek villamgyors eltuntetni probalasa pont elegseges bizonyitek lenne a bunossegukre nezve...
  • Pares
    #11841
    Elolvastam.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Július 17-én Donetsk-Makiivka-Zuhres-Shakhtars’k-Torez útvonalon egy kamiont fényképeztek/videóztak le ami egy BUK-ot szállított. Ezután Snizhneben már a kamion nélkül fényképezték le ahogy parkol az egyik utcában. Utána egy videó mutatja, ahogy a BUK saját „lábain” megyeget nagyon lassan a két sávos úton dél felé ki a településről. Itt még állítólag 4 rakéta volt a BUK-on (az AP riporterei szerint), habár ezt egyik képről vagy videóról se lehet megállapítani, én legalábbis a rakétákat egyik képen se láttam tisztán, a mennyiségük megállapításáról nem is beszélve. A kép állítólag kb. délután 1:30 körül készült (?), és állítólag 3 óra (??) múlva a településtől 10 kilométerre nyugatra az emberek (???) hallottak valami nagy zajt és utána kezdtek potyogni az égből a gép roncsai. Az utolsó videón, amit SZBU hozott nyilvánosságra Július 19-én, az látszik, ahogy az előző teherautó 75 kilométerre északra Snizhne-től Luhanskon keresztül szállítja át a BUK-ot (időpontot nem lehet a videóról megállapítani, egyszer 17-ét ír, később 18 reggelt), de a videón úgy néz ki, hogy a két középső rakéta már hiányzik róla (ha egyáltalán rajta volt, mert ugyebár a korábbi képeken ez nem látszik, csak az AP riporterei „látták”, állítólag).
    A teherautót meg Július 17. óta állítólag több alkalommal is használták (Augusztus 6-án fényképezték le Makiivkában) páncélozott járművek szállítására a lázadók, és a tulajdonos szerint a kamion egyedi (ennek bizonyítására két rossz minőségű Google Earth szatellit képet is szolgáltatott az író).
    A következő rész már kicsit erőltetettnek tűnik. Június végén Kursk mellett egy konvoj elhagyta az 53. Légvédelmi Rakétadandárt (remélem jól fordítottam) és az Ukrán határ közeli Millerovoba indult, a hivatalos orosz verzió szerint gyakorlatozás céljából (ami Június 22 és 25 között zajlott le). Arra akar kilyukadni, hogy a konvojból az egyik BUK ugyan az, amit Július 17-én láttak a lázadók kezén. Ezt úgy „bizonyítja”, hogy néhány nagyon rossz minőségű képen a BUK-ok sárhányóit hasonlítgatja össze, és állítólag az egyiknek ugyan úgy van „eltörve”, mint a Július 17-i BUK-ról készült (nagyon rossz minőségű) képen „látható”. Nézzétek meg a képeket, aztán döntsétek el, hogy mit láttok rajta...
    Azzal fejezi be, hogy volt még egy Júliusi konvoj is, amit 19-én láttak Fedoseevkából utazni Stary Oskolon keresztül Alexeyevkába, végül utoljára 20-án látták Olkhovatkán... Egy Július 20-án megjelent videóban meg azt látni, ahogy Kamensk-Shakhtinsky településen keresztül visznek egy BUK-ot, ami a Júniusi konvojnak is tagja volt és dél felé tartott, feltételezhetően a határ felé, bár ez csak spekuláció.
    Szóval ha jól értettem az egészet, akkor azt feltételezi, hogy a Június - Július határán történt hadgyakorlatból átküldtek az oroszok a lázadóknak egy BUK-ot Donetskbe, majd Július 17-én felpakolták egy donetski szállító cég egyik kamionjára és fényes nappal elindultak visszafelé Makiivkán, Zuhresen, Shakhtars’kon és Torezen keresztül Snizhnebe, ott leszedték a kamionról, kilőtték az utasszállítót, visszarakodták a kamionra, majd folytatták az útjukat tovább Luhanskon keresztül Oroszország felé (elég mozgalmas napjuk volt)...
    Nekem ez egy kicsit hihetetlennek tűnik. Azt furcsállom, hogy az oroszországi konvojokról temérdek kép meg videó készült, de Donetskbe észrevétlenül el tudták juttatni a BUK-ot anélkül, hogy bárki egy fényképet vagy videót készített volna róla. Aztán a tragédia napján (de még a gép lelövése előtt) a visszaúton Donetsktől kezdve ismét szinte minden városban készült róla kép és videó. Még azon a településen is (Snizhne), amelytől nem messze elméletileg kilőtte a rakétáit. Természetesen arról a pillanatról megint csak nem készült egy kép vagy videó sem (vagyis de, terjed a neten egy kép, amit álltólag Snizhne környékén fényképeztek, de annak hitelessége kérdéses, és azt is csak az SZBU-val lehet kapcsolatba hozni) pedig ahogy nézem a Youtubon, egy ilyen rakétakilövés elég látványos és hangos esemény, ami nyomot hagy az égen. Főleg ha két rakétát is kilőttek.
    Mindenesetre elgondolkodtató olvasmány volt, arról nem győzött meg, hogy az oroszok műve volt az egész, de néhány új infót azért megtudtam belőle. A végére érve viszont kicsit úgy tűnik, mintha minden áron az oroszokra akarná kenni az egész akciót. Bonyolultabb ez a történet, mint aminek tűnik, ha lenne egyértelmű bizonyíték bármelyik oldal ellen, akkor azt már rég elővették volna és azt mutogatnák éjjel-nappal a tévében.
  • Molnibalage
    #11840
    De, az lehet. Először is a felderítő holdak nagy részre nem egy terület felett húz át állandóan. Időjárás és éjszaka / nappal is van...
  • Papichulo
    #11839
    Egesz pontosan mit szeretnel latni azokon a felveteleken? Mi szamitana megdonthetetlen bizonyiteknak neked?
  • Pares
    #11838
    Szatellit félvételekre a környékről. Gondolom nem nehéz számukra (néhány) naponta új felvételek készíteni...
  • Papichulo
    #11837
    Akkor mire gondoltal?
  • Pares
    #11836
    Azt honnan vetted, hogy én valós időben való folyamatos megfigyelésre gondoltam?
    Ez a linkelt oldal meg érdekesen néz ki, majd holnap áttanulmányozom.
  • Sippie
    #11835
    forrás?
  • Molnibalage
    #11834
    Az ingerküszöböt mindkinél átlépte, csak éppen máshogy...
  • Solt
    #11833
    Nem tippelgetés kérdése... "Ciszjordániában lelőttek egy palesztin fiatalt, aki többedmagával köveket dobált egy útkereszteződésben elhaladó izraeli autókra"

    A kép valószínűsíti, hogy valami külterületről van szó, azt pedig tényként közlik, hogy autókat dobáltak. Tehát az elérhetetlen toronyházról a zsúfolt tömegbe való több kilós kő dobálása kizárható. Szerintem.

    De nem kívánom én ezt tovább ragozni... van akinek ez átlépi az ingerküszöbét, van akinek nem.


    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.01.05. 14:52:01
  • Papichulo
    #11832
    En csak mondtam egy olyan szituaciot, ahol merlegles nelkul tuzelhet egy katona... ugye azt nem varod el, hogy most elkezdjek tippelgetni, hogy itt mi tortenhetett?
  • Molnibalage
    #11831
    Mit is mondtam korábban? Ott sem voltunk, akkor honnan tudjam, hogy dobált vagy sem. Majd, ha ez eldőlnt, akkor lehet vitázni. Én és Papi arról beszéültünk, hogy igenis van olyan helyzet, amikor valaki ilyet kell csinálni, akkor arra lehet lőni. Pár éve itthon vonatdobálásba halt bele veleki és nem 1 kg-os követ dobtak. A civilen nincs sisak és más védőfelszerelés...
  • Solt
    #11830
    Ráadásul már a fegyverét is emeli... :D