13596
H001.jpg
  • Molnibalage
    #11909
    Jaj.... Ha valaki mond valamit és 10 év múlva véletlenül igaz, akkor az szerinted terv...? Az ilyen mentalitású embereken nem lehet segíteni és arról sem meggyőzni, hogy az egész világ az nem egy nagy összeesküvés...
  • Rev Hard
    #11908
    A rózsaszín köd évekig nem volt válasz semmire, persze egy ideig én is úgy gondoltam hogy a világ véletlenszerűen működik, csak aztán rájöttem hogy véletlenek nincsenek. Ha én azt mondom hogy a világban történő dolgokat a nagyhatalmak előre megtervezik, függetlenül attól hogy pistike esetleg beleszarik a levesbe, ha te erre azt mondod hogy szélsőséges a gondolkozásom ám legyen. Valakinek szélsőségesen is kell gondolkozni nem ? Nem állhatok be én is a sorba azt mondani hogy igen, az iszlám világ rákfenéje, amikor én úgy gondolom hogy ez nem így van. Az emberiség azért lenne szép mert sokszínű, ám vannak akik ezt nem így gondolják, és pont ők szokták kirobbantani a háborúkat ha hatalomhoz jutnak.
    Utoljára szerkesztette: Rev Hard, 2015.01.23. 16:58:07
  • Molnibalage
    #11907
    És ezt hol mondja? Mert kurvára nem történt az meg amiről hablatyol...
  • ManoNegra
    #11906
    Ellenben ki jósolta meg azt, hogy khadafit rendszere el fog tűnni?



    Ez a felvétel elvileg 2007-es, de a video is ~ fél évvel Kadhafi halála előtt lett feltöltve.
  • Molnibalage
    #11905
    Látom te is az a fajta vagy, aki csak szélsőségekben tud gondolkodni...
  • Rev Hard
    #11904
    Igen, a világban minden véletlenszerűen történik, ahogy a szél fújja az ágakat úgy repülnek a levelek is, USA, Oroszország, a nagy nyugat úgy általában sodródik az árral, háborúk jönnek mennek de még haditerv sincsen. Figyelj én elfogadom ha te így gondolod, csak engem ne idiótázz le légyszíves mert én meg nem így gondolom.
  • Molnibalage
    #11903
    Ennek mi köze a tömegekhez? Semmi... Lerombolsz egy hatalmi rendszert és nem raksz semmi a helyére, akkor káosz lesz. Ellenben ki jósolta meg azt, hogy khadafit rendszere el fog tűnni? Ha, hogy senki.... Semmiyen komoly változást nem tudott senki soha előrejelezni, egyetlen "majd én jó megmodom" nagypofájúak sem...
    Utoljára szerkesztette: Molnibalage, 2015.01.23. 15:02:03
  • ManoNegra
    #11902
    A végeredmény borítékolható volt Irak és Líbia esetében. Megdöntöm a helyi kiskirályt, utána vér szenvedés és káosz lesz a térségben.

    Forradalmak kirobbantásának pedig nagy hagyományai vannak. Előre persze nem lehet megmondani hogy mi lesz belőle, de az nem is baj, majd lesz valahogy. Arra nem számítottak, hogy Asszad ilyen jól tartja magát. Pedig már majdnem lebombázták Szíriát is.
  • Garfield
    #11901
    A példa rossz, mert már meglevő viselkedésminták alapján von le következtetéseket egy-egy esemény kapcsán, pl. a H1N1 terjedésére vonatkozóan az utazási szokások alapján. Azonban itt messze nem arról van szó, hogy egy esemény felbukkanását jósolnák meg, mint például lesz-e forradalom vagy sem, és pl. az a forradalom békés lesz vagy véres.

    Egyelőre egyetlen tudományágban próbálkoztak ezzel, a pszichohistóriában, de az leginkább Asimov képzeletének az eredménye.
  • Palinko
    #11900
    az nem jelenti azt, hogy elkerülhető, mondjuk ha a forradalom a kisebbik rossz
    például
  • Molnibalage
    #11899
    Ha kiszámítható lenne, akkor egy forradalom sem lenne, mert mind elkerülhető. A civilizációs változások sem azt mutatják, hogy a tömegben kiszámítható lenne. Ez csak egy jól hangzó bullhit, semmi több.
  • Palinko
    #11898
    pedig épp ez az, hogy az ember nagy tömegben kiszámítható...

    mondjuk abban Molnibalageval értek egyet, hogy nem szoktak bejönni az összeesküvők jóslatai, vagy nagyon homályosak
  • Molnibalage
    #11897
    Kb. Valahogy ezek a balfasz összeeskövők a legalapvetőbb változásokat sem látják előre még 6-12 hónapra sem... Aztán elég megnézni, hogy minden nagyhatalom mekkora orbitális maraságokat csinált...
  • Papichulo
    #11896
    a forgatókönyv az előre meglett írva

    Az osszes ilyen holdkoros elmelet azon bukik meg, hogy van aki elhiszi, hogy milliard emberek reakcioit pontosan ki lehet elore szamolni es tervezni lehet vele, holott nem... a legtobb kulpolitikai esemenyre csak reagalnak a kormanyok, de nagyon keves esetben iranyitjak oket.
  • Rev Hard
    #11895
    Szerintem felesleges azon gondolkozni hogy ki mit gondol, vagy milyen baklövésnek látszó dolgot követett el, a forgatókönyv az előre meglett írva. Engem például jobban érdekel hogy a társadalom hogyan reagál a kialakult helyzetre, hogy a médiai hogyan uszítja egymás ellen az embereket, rólunk szól ez az egész sztori, nekünk vetítik a filmet. Ami megtörtént azon már nem lehet változtatni, hogy mi fog történni azt előre lehet gondolni és akár megváltoztatni, hogy ne úgy történjen ahogy a koponyák már előre kőbe vésték egymás közt.
  • Palinko
    #11894
    vagy az, hogy a hadiiparnak legyen dolga, de nem értem az USÁt, egyszer már megjárta az afgánokkal, miért gondolta volna, hogy ezek különbek?
  • Pares
    #11893
    "Az USA fegyverei és pénze mozgatja ezeket a terroristákat előre, és itt most belemennék egy kis összeesküvés elméletbe, én nem tartom kizártnak hogy a vallások összeugrasztása a cél."

    Ez egyértelmű. A Közel-Kelet tönkrecseszésével tökéletes körülményeket teremtettek mindenféle terrorista csoportnak. A nemrégiben történt párizsi merénylet sem éppen a muszlimok érdekeit szolgálta, viszont ha még több ilyen történik Európa szerte, amiket rá lehet fogni az iszlamistákra , akkor az a rengeteg bevándorló miatt akár polgárháborús helyzetet is okozhat. Nagyon olyan szaga van ennek az egésznek, mint ahogy Palpatine/Darth Sidious felhasználta a Köztársaság és a szeparatisták közti háborút a saját céljainak (Galaktikus Birodalom) elérésére úgy, hogy valójában mindkét szervezetet ő vezette. Persze tudom, összeesküvések nem léteznek.
  • Renegade
    #11892
    nagyon leegyszerűsítve: szerintem ez csak biztonságpolitika, mindig legyen egy távoli, démonizálható ellenség, amit érvként szolgál a terjeszkedésre, fegyverkezésre, polgárok ellenőrzésére
  • Rev Hard
    #11891
    Nincs abban semmi meglepő, ezeket a férgeket a CIA fegyverezte fel amit ráadásul nem is tartottak titokban. Több híroldal is leírta anno hogy az Aszad rezsim ellen verbuválódott "civil" hadsereget a CIA látja el fegyverekkel, de már akkor egyértelmű volt hogy ezek a civilek nem teljesen azok akiknek mondják őket, és gyakorlatilag az Al Qaeda irányítása alatt áll az egész. Eltelt kb fél év és már arról lehetett olvasni hogy az Al Qaeda feladja az Aszad elleni harcokban megszerzett területeit az ISIS részére.

    Az USA fegyverei és pénze mozgatja ezeket a terroristákat előre, és itt most belemennék egy kis összeesküvés elméletbe, én nem tartom kizártnak hogy a vallások összeugrasztása a cél.
  • Palinko
    #11890
    engem csak az m16 lepett meg
  • Rev Hard
    #11889
    Így képzi ki az Iszlám Állam a katonáit, teljes körű kiképzés a gyerekektől a felnőttekig. Csak tudnám honnan az a csomó fegyver amivel ellátják ezeket ? A kérdés költői.

  • Stockbauer33 #11888
    nc

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.origo.hu/nagyvilag/20150118-bajban-van-miss-libanon-mert-szelfizett-vele-miss-izrael.html



    " Miss Libanon azzal mentegetőzik, hogy a másik két lánnyal készült közös fényképre, és az izraeli versenyző csak fotóbombázta őket azzal, hogy odaugrott, és lőtt egy gyors szelfit, miközben ő az egész verseny alatt ügyelt arra, nehogy kapcsolatba kerüljenek.

    Az izraeli versenyző utóbb csak azt írta, sajnálja, hogy az ellenségeskedés még a versenyre is kihat – jelentette az al-Arabíja. "


  • Steel
    #11887
    a lényeget meg pont elfeljtem

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Kiszely István (többek között Bakay Kornél okleveles régészet-tanár munkája és más külföldi források alapján) bizonyítja, hogy az avar nép közeli rokon népe volt Árpád népének, illetve vastagon hasonló nyelvet beszéltek. Ha valami olyat akartál itt sugallani, hogy Árpádék bejövetelét az avarok bánták, akkor tévúton jársz.

    Utoljára szerkesztette: Steel, 2015.01.19. 09:56:54
  • Steel
    #11886
    azt hittem a kézenfekvőbb példát hozod (érdekes...)
    szóval mi újság Szlovákiával? ők honnan vannak?
  • Papichulo
    #11885
    Izraelben élő arabok nincsenek, csak Palesztinában élő zsidók vannak.

    Ezek szerint Magyaroszag sincs, csak az Avar Birodalom teruleten elo magyarok? Etc...
  • Stockbauer33 #11884
    Izraelben élő arabok nincsenek, csak Palesztinában élő zsidók vannak. Ez nem gyűlöletkeltés, csak történelmi tény.
  • Rev Hard
    #11883
  • Stockbauer33 #11882
    [/spoiler]
  • Rev Hard
    #11881
    Az a vicces ezzel kapcsolatban hogy a francia hatóságok már ismerték a merénylőket, tehát nem az történt hogy a semmiből előkerült pár terrorista és megcsinálta a műsorát, hanem már tudtak róluk. Ennek ellenére mégis a szélesebb körű megfigyelést sürgetik több országban, természetesen az USA nyomására, pár napja az Euronews -en megkérdeztek ezzel kapcsolatban egy illetékest az meg csak hebegett habogott de nem tudott a kérdésre válaszolni és hogy ennek mi értelme.
  • Stockbauer33 #11880
    http://sg.hu/cikkek/110037/a-parizsi-merenylet-eredmenye-az-angliai-megfigyelesek-fokozasa


    A brit miniszterelnök betiltaná a titkosításokat, a londoni polgármester pedig támogatja a széleskörű lehallgatást.
  • ManoNegra
    #11879
    Irán megítélésének változása a geopolitikai játszmákban

    A The Economist 2014. novemberi első száma egy teljes ’Special report’ mellékletet szentelt Iránnak. Már a hetilap címlapja is meghökkentő: az elhunyt Khomeini ajatollah, az iszlám forradalom legendás vezetőjének, az Iráni Iszlám Köztársaság alapítójának bekeretezett portréja – mint falikép – mögül, a képet átszakítva békegalambok röppennek elő. Roppant erős szimbolika. Igazodva a különkiadás címéhez, amely azt üzeni: vége a forradalomnak (The revolution is over). Az a forradalom, amely az amerikai – és általában a nyugati – olvasók, nézők számára gyűlölt fogalommá vált, megalapozva azt a képet, ami alapján Iránt annak idején J.W. Bush amerikai elnök „lator államként” a „gonosz tengelyéhez” sorolta.

    A különkiadásban a szerzők olyan, sokak számára meglepő állításokat fogalmaznak meg, mint a súlyos szankciók ellenére az ország jelentős gazdasági és tudományos erőt képvisel, jól képzett lakossággal;

    - a forradalomnak vége, a messianisztikus lázból kigyógyulva Irán érett és modern ország lett;

    - bár az ország hivatalosan teokrácia, a legkevésbé vallásos az egész Közel-Keleten;

    - az iszlám kisebb szerepet játszik a közéletben és a mindennapokban, mint akár egy évtizede;

    - az ország ma szekularizáltabb, mint a sah idejében;

    - az egyetemekre kétszer annyi nő jár mint férfi, ami miatt már férfi-kvótában gondolkoznak;

    - a férjezetlen nők négyötöde élettársával vagy barátjával él együtt.

    Mindez messze szemben áll azzal a képpel, amit Iránról az elmúlt évtizedekben közvetítettek, mint egy sötét, vallási fanatizmusba temetkező, középkorias és elmaradott országról. Ez szó szerint is értendő: a fényképeken jól öltözött, jó kedvű fiatalok és színes életképek láthatók.

    Mi okozhatja ezt a drámai változást az ország pozícionálásában? Milyen szándék, milyen geopolitikai fordulat lehető mögötte?

    Utoljára szerkesztette: ManoNegra, 2015.01.13. 20:40:59
  • Stockbauer33 #11878
    Kiberdzsihád

    Egyre szánalmasabb ez a sztori
  • Papichulo
    #11877
    Nem europai ;)
  • Steel
    #11876

    és milyen állampolgár lett a pici, ha szabad kérdezni?? (csak az igazat )
    Utoljára szerkesztette: Steel, 2015.01.09. 15:55:07
  • Stockbauer33 #11875
    Telibe találtad Nem kell ehez a kurucinfo
  • Strahd_
    #11874
    Tamdasok bocsi a mait nem irtam meg hozza meg a tegnapi lovoldozest sem.
  • Strahd_
    #11873
    Az varom mikor fogjak majd azt hajtogatni a kurucon hogy az egesz parizsi tamadas nem mas mint a moszad munkaja hogy a szegeny palesztinokat rossz fenybe tuntesse fel mert a franciak megszavaztak az un ben a kivonulast
  • Papichulo
    #11872
    Nekem pedig ugy tunt... amugy koszonom, mar megtortent ;)
  • Rev Hard
    #11871
    Dehogy kívánom én a halálodat, sőt azt kívánom hogy még szaporodjál is.
  • Papichulo
    #11870
    Halalomat kivanod azert mert nem ertunk valamiben egyet? Ezekutan ugy erzed, hogy rad az "aranyos" a legjobb jelzo???