13596
H001.jpg
  • millerius
    #12111
    Valószínűleg lelőtt a szíriai légvédelem egy Predatort a latakiai kikötő körzetében, legalábbis az USA elveszítette vele a kapcsolatot.
    edition.cnn.com/2015/03/17/middleeast/syria-us-drone/index.html
    Az eset felveti a kérdést, hogy volt-e a Predatoron transzponder, be volt-e kapcsolva az idegen légtérben, vagy kommunikált-e az irányítóközpontja a szíriai polgári légiforgalmi irányítással, esetleg csak úgy "arra kóricált" mint az orosz Tu-95-ök Ny-Európa környékén?
  • Steel
    #12110
    a kabaré te magad vagy ezzel a fröcsögéssel! - így kezdésként

    de nézzük mi van itt: Pares - "1776 óta csak 21 háborúmentes éve volt az USA-nak" tehát mi a kulcsszó?? háborúmentes év! szövegértelmezés...?

    erre én összegyüjtöttem azt a 21 évet. német és angol nyelvű források alapján. Ott megtalálod Afrikát is.
    amúgy Papichulo jól írta, némely lista ellentmondásos, ezt nem tudom megmagyarázni... könnyen lehettek olyan bevetések is, melyek fel sem kerültek

    mellesleg hol vertem az asztalt, hogy "usa nem avatkozott közbe"?? mutasd már meg.

    olvasni kéne fröcsögés helyett... tahó

  • molnibalage83
    #12109
    Komolyan mondom, hogy eszamfaszom megáll... Korea nem USA háború volt, ENSZ felhatalmazással állították helyre ENSZ erők a háborút megelőző állapotot. Nem csak az USA vett részt ebben... Az egész meg úgy keződöd, hogy a mocskos kis komcsik megtámadták délt. Valahogy Vietnámban is ez történt. Valahogy mindig ez történt... Ahova a komcsik betették a lábukat, ott hullottak az emberek. Micsoda véletlen...

    A Hidegháborút folyamatos háborúnak számolni kibaszottul vicces...

    Afrika alatt mit értesz? Az 1993-as szomálilai jelenlét az a minimális feltételek biztosítása volt a humanitárius katasztrófa megfékezésére ami szintént nem USA partizánakció volt.

    Olyan vicces, hogy a magadfajta idióták hol azért verik az asztalt, mert az USA nem avatkozik be, hol meg azért, mert igen. Nyuszikam meg a sapkája.

    Komolyan mondom azon csodálkozok, hogy olyan hülyék, mint te miért nem fulladnak meg attól, hogy elfelejtenek levegőt venni.... Az ilyen kommentek miatt kabara ez a topik...
  • Papichulo
    #12108
    Nem is tudtam, hogy Hondurasban harcoltak amerikai katonak...

    Meg aztan ebben a listaban is vannak irrelevans dolgok: "1985 – Italy: On October 10, 1985, U.S. Navy pilots intercepted an Egyptian airliner and forced it to land in Sicily. The airliner was carrying the hijackers of the Italian cruise ship Achille Lauro who had killed an American citizen during the hijacking."
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2015.03.18. 09:59:25
  • Steel
    #12107
    nagyon jól áttekinthető lista, de első ránézésre itt sem lesz több a 21 évből. átnézem ha lesz időm.

    "De meg igy sem pontos, mert peldaul 1984-ben hol harcoltak USA katonak?"
    ez az időrendi leképzés messze nem olyan jó lista mint a tied, viszont szerintük a Honduras-i konfliktus 83-tól 89-ig tartott. (forrás)



    Utoljára szerkesztette: Steel, 2015.03.18. 09:38:53
  • Papichulo
    #12106
    Rengeteg lyuk van nalad. Meg aztan ossze van mosva minden, az ENSZ bekefentartastol kezdve, a vedekezo haborukig. De meg igy sem pontos, mert peldaul 1984-ben hol harcoltak USA katonak? Ajanlom inkabb ezt a listat.
  • Steel
    #12105
    nekem is 21 jött össze. Achtung, gucken Sie sich bitte szép lista an

    szóval miután kiirtották nagy nehezen egy kontinensnyi indiánt 1890 és 1898 között ki is fújták magukat. - 8 év
    aztán második menet tartott 45-ig, azért egy atombombás vh. után kellett kis pihenő, 1945 - 1947 - 2 év
    47 után jött a hidegháború, kommunisták, koreai háború 1953-ig. Itt megint egy kis pihenő 56-ig - 3 év
    Szuez és Libanon között volt egy megint kis erőszakmentes vakáció 1957-ben - 1 év
    aztán nagy világkörül-i turné 1994-ig, Haiti-vel bezárólag, majd 98-tól kempingezés Afrikában (plusz koszovó) - 4 év
    2000-től 2003-ig megszervezték Irak-ot (persze válaszul 9/11-re) - 3 év
    azóta nem vonultak ki a közel-kelet-ről maradéktalanul, plusz több kisebb csetepaté világszerte - Szumma 21 konfliktusmentes év



  • Papichulo
    #12104
    Melyik volt ez a 21 ev?
  • Pares
    #12103
    Mindig kell egy ellenség, aki ellen lehet háborúzni. Ha meg éppen nincs egy jelentkező sem, akkor csinálnak egyet. 1776 óta csak 21 háborúmentes éve volt az USA-nak, ez elég sokat elárul a békével ápolt viszonyukról.
  • ManoNegra
    #12102
  • Papichulo
    #12101
    Hihetetlen, hogy egy ilyen hosszu hozzaszolasban, egyetlen ervet sem tudtal felsorakoztatni, csak sertodotten vagdalkoztal...

    ps: az meg kulonosen - hogy stilusos legyek - "nekulturny" viselkedes, hogy felteszel jopar kerdest, majd kozlod, hogy ugysem fogod elolvasni a valaszt.
  • Pares
    #12100
    "Csak ismetelni tudom, egy funckionalis analfabeta jeleit mutatod..."Sehol sem allitottam, hogy az RF a NATO megtamadasara keszul."

    Ok. Tagadd csak a teljesen nyilvánvalót. Már nem izgat.

    "Koszonom. ..."

    Nyugodtan értelmezd félre, ahogy csak akarod. De most ha már akkora ez az állítólagos ruszki fenyegetettség, hogy a norvégok sem tudnak aludni, akkor tényleg megtámadják Európát, mint ahogy az eddigi hozzászólásaidban is ezt sugalltad? Vagy mégsem? Vagy most akkor kire jelentenek és milyen fenyegetést?

    "The share of SAP..."

    Szóval akkor most mit is akarnak? Annyira fegyverkeznek, hogy végül mégis csak lerohanják Európát? Mondjuk azért az usákokhoz képest alapos a lemaradásuk, nem biztos, hogy utánuk tudnák csinálni azt a világmeghódíccsát, amit a jenkik csinálnak. Vagy egyszerűen csak a kipukkadt iráni lufi után most az oroszokban találta meg a nyugat a régi-új utálandó gonoszt?

    "Ha csak eleg nehany oldalt visszaolvasni..."

    Kődobáló agyonlövése. Tőled való idézgetésre meg nem dobom el az időt, így is túl sokat pazaroltam az oroszoktól való rettegésedre meg a többi ökörségre. Egyben ez a végszó is, rákerülsz a remek SG bővítmény által nyújtott tiltólistára, és örök feledésbe merülsz. Pá.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2015.03.14. 01:15:55
  • Papichulo
    #12099
    Persze, állítani nem állítottad, csak erősen utaltál rá.

    Csak ismetelni tudom, egy funckionalis analfabeta jeleit mutatod..."Sehol sem allitottam, hogy az RF a NATO megtamadasara keszul."

    Orosz agresszió és terjeszkedés? Ha a [...] Krím visszavételét annak tekintjük, akkor igen, van.

    Koszonom. De meg azt is tegyuk hozza, hogy olyan teruletrol van szo, aminek a hovatartozasat elismertek es a biztosnagat garantaltak az oroszok... nem is olyan regen! Szamtalan pelda van egyebkent a novekvo orosz agressziora, peldaul a #12070-ben emlitettek vagy akar ez:

    "Norway’s defence minister has said her country’s armed forces will be restructured so they can respond faster to what she called increased Russian aggression.
    Ine Eriksen Soreide said that Russia had recently re-opened military bases in its far north that had been shut down after the cold war, and that there had also been an increase in flights by Russian warplanes close to Norwegian airspace." (forras)

    Fegyverkezés meg hogy ne lenne? Tán az USA vagy Kína nem fegyverkezik?

    "The share of SAP in the budget structure of the [Russian] Defense Ministry has been rising every year: from 37% in 2013 to almost 62% by 2015." (forras)
    Ezzel szemben a USA beszerzesi koltsegvetese a 2008-as $165bn-rol tavalyra $100bn ala esett. Es meg mindig nem beszeltunk az europai NATO tagokrol, akiknek meg tenyleg a beka segge ala csokkent a katonai koltsegvetesuk. Summa summarum a NATO-hoz kepest az RF diszproporcionalis mertekben noveli a katonai kiadasait, mintha mar elfelejtettek volna, hogy egy ugyanilyen versenyben egyszer mar csunyan alulmaradtak es egy roncs orszagot orokoltek.

    Elég visszaolvasni néhány oldalt, és teljesen nyilvánvaló, hogy melyik oldal mellett állsz ki...

    Ha csak eleg nehany oldalt visszaolvasni, akkor biztos konnyeden tudsz tolem olyan idezetet mutatni ahol "palesztin ellenes" voltam. Lassuk!
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2015.03.13. 13:39:36
  • Pares
    #12098
    "Egy funkcionalis analfabeta jeleit mutatod... Sehol sem allitottam, hogy az RF a NATO megtamadasara keszul."

    Persze, állítani nem állítottad, csak erősen utaltál rá. A személyeskedésed meg hidegen hagy.

    "Ezekre a kerdesekre ugyis kenyelmesen elkerulted a valaszadast, szoval akkor ujra: "Nincs orosz agresszio? Nincs orosz terjeszkedes? Nincs orosz fegyverkezes?"

    Orosz agresszió és terjeszkedés? Ha az '54-ben ukránoknak odaajándékozott, többségében oroszok által lakott Krím visszavételét annak tekintjük, akkor igen, van. De akkor ezek szerint az első és második bécsi döntés is magyar agressziónak és terjeszkedésnek minősül...
    Fegyverkezés meg hogy ne lenne? Tán az USA vagy Kína nem fegyverkezik? Vagy megint ott vagyunk, hogy van akinek szabad, van akinek nem?

    "Ha tudsz tolem olyan commentet idezni, amiben "palesztin ellenes" voltam, akkor nagyon-nagyon fogok csodalkozni. Szoval, hajra! Mutasd meg, hogy nem a seggedbol beszelsz!"

    Elég visszaolvasni néhány oldalt, és teljesen nyilvánvaló, hogy melyik oldal mellett állsz ki...
  • Papichulo
    #12095
    Egy funkcionalis analfabeta jeleit mutatod... Sehol sem allitottam, hogy az RF a NATO megtamadasara keszul.

    De az összes többi hozzászólásodban is közvetlenül vagy közvetve utalgatsz az orosz "veszélyre"

    Ezekre a kerdesekre ugyis kenyelmesen elkerulted a valaszadast, szoval akkor ujra: "Nincs orosz agresszio? Nincs orosz terjeszkedes? Nincs orosz fegyverkezes?"

    orosz/palesztin/Irán ellenes propagandát prédikálod

    Ha tudsz tolem olyan commentet idezni, amiben "palesztin ellenes" voltam, akkor nagyon-nagyon fogok csodalkozni. Szoval, hajra! Mutasd meg, hogy nem a seggedbol beszelsz!
  • Pares
    #12094
    "Nyilván nem az európai országok ellen fegyverkezik." - ManoNegra

    "Akkor ki ellen? Jonnek a gyikemberek? Vagy most eppen a PLA-tol felnek?"
    "A "ruszkiknak" meg nem kell fenyegetve erezni magukat, inkabb a veluk szomszedos orszagoknak altaluk..."
    "En nem ezt rottam fel hanem azt, hogy agressziv fegyverkezesbe kezdett, holott en bloc az egesz EU folyamatosan epitette le a hadseregeit. De meg erre sem nagyon reagaltak az europai NATO tagok... arra az amokfutasra viszont igen, amit tavaly rendezett Putin."

    De az összes többi hozzászólásodban is közvetlenül vagy közvetve utalgatsz az orosz "veszélyre", nem kell mindig értetlenül visszakérdezgetni, úgyis mindenkinek nyilvánvaló, hogy a nyugati pro-USA/pro-Izrael orosz/palesztin/Irán ellenes propagandát prédikálod mióta megjelentél a fórumon...
  • ReszegKoldus
    #12093
    Hát ne játssz! :D
    Amúgy kár, mert nagyon hiányoznak a személyeskedés nélküli, usa-izrael mellett nem elfogult hozzászólásaid.
  • molnibalage83
    #12092
    Fú, most kemény voltál. A magadfajta balfaszok miatt nem játok már ide, csak néha benézek. Most sem csalódtam benned...
  • ReszegKoldus
    #12091
    Igaz :)
  • Nemzsidó
    #12090
    Na ez a baj veled. Egy hasonlatot kinyilatkoztatásnak minősítesz. Ha ilyenformán állsz a globális politikai kérdésekhez is, értem hogyan alakítod ki nézőpontodat, álláspontodat. Ezt már egyoldalúnak sem nevezhetem, másnak meg fölösleges lenne. Ígyhát jó éjjt neked...
  • Solt
    #12089
    Viszont Obama szerinte is majom... ez is valami.
  • Papichulo
    #12088
    Ja, ertem, te a hollywoodi filmek alapjan alakitottad ki a vilagkepedet... mindent megmagyaraz :)
  • Nemzsidó
    #12087
    Hát inkább, mint Satanjahu, vagy az az óbammeg mi is a neve... az a nigg...feka... színes... Sok amcsi filmben ha színes az elnök, valami katasztrófa, vagy világégés/világvége jön. Talán most is...
  • Papichulo
    #12086
    Ja, ja es az oroszok fogjak megmenteni a te lelkedet, mivel Putin az uj megvalto... halleluja!
  • Nemzsidó
    #12085
    Mintha nem az Usa akarná rávenni az EU-t arra, hogy érdekei ellenére is bojkottálja az oroszokat. Mintha nem Usrael adta volna ki az ukázt nekünk is, hogy eszközökkel, haderővel támogassuk meg az u.n. "Ukrajnát", amely "ország" éppen területeink egy részét bitorolja.
    Ne tedd magad nevetségessé... A védekezést összekevered a letámadással. Az oroszoknak és Iránnak még van ereje védekezni, tőlünk a lehetőségét is elvették Trianonban. Azt gondolod, az amerikai-cionista agresszorok és agresszió kevésbé rossz, vagy rosszabb szándékú, mint a náci, vagy a bolsevik módi annakidején? Hol is volt az első "haláltábor" (UK)? Hol is van még most is (Gáza)? S hol vannak már készenlétbenugyanezek (Fema, nálunk az új stadionok)? A Gulágot már bezárátk, de lehet meg kell nyitniuk újra. Mert ezek szerint igény az lesz rá...
  • Papichulo
    #12084
    En csak az altalad felhozott kontextusban helyeztelek el teged is...
  • ReszegKoldus
    #12083
    Megértem, hogy nem tetszik, hogy vannak, akik nem nyalnak be az usákoknak meg izraelnek csontig, és nem istenítik minden tettüket a nap 24 órájában, de ezen nem segít a személyeskedés.
  • Papichulo
    #12082
    Persze, persze, nyilvan, hogy Merkel hazudik csak, hogy befeketitse azt az artatlan, jambor, bekeszereto Putint... vilagos :)

    btw: Szerintem te nagyobb majom vagy Obamanal ;)
  • Papichulo
    #12081
    te is egyfolytában az orosz agresszióról, terjeszkedésről meg fegyverkezésről papolsz

    Nincs orosz agresszio? Nincs orosz terjeszkedes? Nincs orosz fegyverkezes?

    többször is utalva arra, hogy az európai országok ellen készülnek...

    Hol utaltam ilyesmire?
  • kissssss
    #12080
    "de szelektív kutyafóbiáról még nem. Jó tudni, hogy ilyen is van... "

  • Pares
    #12079
    Rothschild-hoz hasonlóan te is egyfolytában az orosz agresszióról, terjeszkedésről meg fegyverkezésről papolsz, többször is utalva arra, hogy az európai országok ellen készülnek...
  • Solt
    #12078
    És a közepes kutyáktól sem... csak a nagyoktól, bár Putyin kutyája sem sokkal nagyobb ennél. Kutyafóbiáról hallottam már, de szelektív kutyafóbiáról még nem. Jó tudni, hogy ilyen is van...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.03.11. 17:43:12
  • ReszegKoldus
    #12077
    Jó hogy találtál egy másik forrást, mert ugye másik topikban még ez volt "she had been bitten in 1995 and might be frightened by the experience" :)
  • ReszegKoldus
    #12076
    És csak a fekete nagytestű kutyáktól természetesen!
    Szerencsére a majmoktól nem fél.
  • Papichulo
    #12075
    "Only a year previous, knowing Merkel has a fear of large dogs stemming from an incident in which she was bitten, Putin had his large black Lab, whose name is Koni, run into the room during one of their private meetings and stay beside him while he and Merkel sat across from each other." (forras)
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2015.03.11. 17:32:03
  • Solt
    #12074
    Most már a nagytestűektől... Ha te mondod...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2015.03.11. 17:19:01
  • Papichulo
    #12073
    Igen?!

    ps: Merkel a nagytestu kutyaktol fel...
  • Solt
    #12072
  • Papichulo
    #12071
    Még mindig annak bebizonyításán töröd magad, hogy Oroszország valamiféle nyugat/NATO elleni invázióra készül.

    Hol allitottam ilyet?
  • Papichulo
    #12070
    Nem tudom, hány éves vagy , de elhinni a TASzSz meséit fotó nélkül, grafikákra hivatkozva

    Persze, hiszen valoszinuleg olyan dologban fognak hazudni, ami 2 honapon belul kiderul. De amugy van itt nyugati forras is, ami egybecsenge a TASS hirevel:
    "The Armata is a new Russian main battle tank project. Sometimes it is referred as T-14. This new MBT is currently under development. Its development commenced in 2011. The whole project is being kept in high secrecy. The Armata was developed as a replacement to the cancelled T-95. First mock-up was revealed to Russian military officials in 2013. Its trials commenced in 2014. It is planned to be publicly revealed in 2015. Official sources report, that Armata will enter service with the Russian Army in the near future. Official sources reported that a total of 32 tanks are planned to be delivered in 2015." (forras)

    de te soroltál fel egy csomó országot, ahol ez ügyben tárgyaltak a helyi kormányokkal, vagyis azt és úgy teszik, mint a Nyugat.

    Meg mindig moving the goalposts? De igen, ugyanugy probalnak terjeszkedni, ezzel az allitasoddal ellentetben: "Egyébként nem Oo. akart Mexikóban katonai iskolát nyitni" Tehat hulyeseg a Putin-evangelistak azon mantraja, hogy szegeny oroszokat korbeveszi a NATO, mivel ha tudnanak es barki is akarna szovetkezni veluk, akkor ok is ugyanigy tennenek es probalnak is igy tenni. A mas kerdes, hogy par idiota kormanytol eltekintve a kutya sem vevo rajuk... okkal.

    a NATO-flotta úszik a Fekete-tengeren, nem az orosz a Karibi-tengeren vagy a kaliforniai partoknál

    "Russia flexed its muscles in America’s backyard Tuesday as it sent one of its largest warships to join military exercises in the Caribbean. The nuclear-powered flagship Peter the Great set off for Venezuela with the submarine destroyer Admiral Chabanenko and two support vessels in the first Russian naval mission in Latin America since the end of the Cold War." (forras)

    "Set against the backdrop of tensions in Ukraine and the frostiest relations between the West and Moscow since the Cold War, the news that Russian naval vessels are patrolling the Caribbean may give pause for thought." (forras)

    "On June 4, according to U.S. defense officials, four long-range Russian Tu-95 Bear-H bombers, accompanied by an aerial refueling tanker, flew into the U.S. Air Defense Identification Zone, an area extending 200 miles from the North American coast, off Alaska, where they were intercepted by U.S. F-22 fighter jets.

    Two of the Russian bombers peeled off and headed west, while the other two flew south and were identified by U.S. F-15 fighters within 50 miles of the California coast." (forras)

    "Russia plans to send long-range bombers to the Gulf of Mexico in what appears to be Moscow's latest provocative maneuver in its increasingly frosty relations with the West.

    Defense Minister Sergey Shoigu said Wednesday that "we have to maintain (Russia's) military presence in the western Atlantic and eastern Pacific, as well as the Caribbean and the Gulf of Mexico" -- including sending bombers "as part of the drills."" (forras)

    Persze most a tobbi targyi tevedesedrol is hozhatnak forrasokat, hogy mennyire nem realisan latod a helyzetet, de szerintem ez a bar reszlet is boven demonstralja, hogy valamilyen szerencsetlen modon csak azok a hirek jutnak el hozzad, esetleg azokra vagy fogekony, ami a gonosz NATO tetteirol szolnak es az oroszokrol csak a kiskutyas hirek ernek el hozzad...

    Apropo kutyak, azt peldaul tudtad, hogy tudva Angela Merkel eroteljes kinofobiajarol, tobb talalkozojuk alkalmaval is szant szandekkal behivta a kutyait? Na, ekkora fereg ez az ember.


    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2015.03.11. 16:49:56