13596
H001.jpg
  • Tetsuo
    #12432
    ;-) Te pedig gyermekgyilkosok védelmezője. Már akkor is bűnös lennél, ha nem szólalnál föl az égbekiáltó gaztettek ellen, de te mellette szólalsz föl.
  • Papichulo
    #12431
    Te beteg vagy...
  • Tetsuo
    #12430
    Biztos volt, hogy palesztin is ölt civilt, annak ellenére, hogy ez fordítva igaz általánosságban. És igen, őket is hősként kell tisztelni, mert egy betolakodó nép ellen, önvédelemből cselekedtek. A heroicitásnak több aspektusa van, pl. a szakrális kapcsolat, nemes cél stb. A másik oldalon ezeknek ellenkezője van.

    Azokat, akik kiesnek eme kategóriából, pl. mert gyerekeket mészárolnak készakarva és önkényesen (mondjuk ún. bosszúból), nem szabad tisztelni, az elkeseredettség sem lehet kifogás; de látni kell, hogy a palesztin nép a jézusi, a szenvedő, a zsidók pedig ugyan azt teszik velük, mint Jézussal tették majdnem kétezer éve: kínozzák, megölik, bűnösnek kilátva őket.


    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.07.22. 17:21:55
  • Papichulo
    #12429
    Palesztinokat viszont hősként kellene tisztelnünk

    Persze, foleg azokat akik civileket olnek... merthogy az ilyesmi persze csak az israeli oldalon szamit megbocsathatatlan bunnek.
  • Strahd_
    #12428
    Latom megartott a nagy meleg ;)
  • Tetsuo
    #12427
    Netanyahunak és lelki társainak egy örök Guantanamo vagy az Andrássy út 60. a válogatott zsidó kínzásokkal is kevés lenne az elkövetett bűnökhöz, a Palesztinokat viszont hősként kellene tisztelnünk, mert servantesi küzdelmet folytatnak a saját életterükért, maga az ördög ellen.
    Szégyen a modern, dekadens Európára nézve, ahogy félrenéz a sok agymosott (a demokrácia lényegét alkotó csürhe), követve az opportunista politikusokat!
  • Papichulo
    #12426
    Aztan meg pruszkolnek ha utana jon a valaszcsapas...
  • Pares
    #12425
    Igazad van, szerintem is értelmetlen és hatástalan, én a rakétázást támogatom.
  • Stockbauer33 #12424
    Köszönöm szépen
  • Papichulo
    #12423
    Nem kell kovekkel dobalozni...
  • Stockbauer33 #12422
    20 év börtön is járhat a palesztin kődobálóknak

    http://mno.hu/hirtvkulfold/izrael-kemenyen-fellep-a-kodobalo-palesztinok-ellen-1296440


  • Papichulo
    #12421
    "Ezt a sok baromságot hagyjátok már, légy szíves! A lényeggel foglalkozzatok"! ;)
  • Tetsuo
    #12420
    Papichulóval Izraelről vitatkozni olyan, mintha egy Kim Jong Un-hívővel beszélnéd meg az Észak-koreai eseményeket.
  • ManoNegra
    #12419
    Nem érted amit írok, mert nem akarod. Nem probléma.
  • Papichulo
    #12418
    En arrol nem tehetek, hogy te mar azt sem tudod mirol beszelsz...
  • ManoNegra
    #12417
    A kulturált vitához két fél kell, az nem megy úgy, hogy hitlerjugendezel meg zsebnácizol, és direkt félreértelmezed azt amit a másik ír.

    1978-ban született meg az egyesség támogatásról. Attól, hogy ezt három éven keresztül folyósították, és az első részletet 1979-ben kapták, a megállapodás megtörtént. Te kezdtél el beszélni az 1987-es állandó támogatásról. Én nem egy kizárólagos támogatásról beszéltem, hanem arról, hogyan változott meg Egyiptom státusza az USA közel-keleti politikájában először Szadat hatalomra kerülésével, majd a vele tető alá hozott Camp David-i megegyezéssel.


  • Stockbauer33 #12416
  • Pares
    #12415
    Nem sok értelmét látom egy izraeli propaganda terjesztésért fizetett (bár nem biztos, hogy fizetett, lehet, hogy csak fanatikus cionista) internetharcossal vitatkozni Izraelről...
    ---
    Egy kis nosztalgia:



    Ha a pozitív hatás alatt a térség teljes destabilizációját és káoszba döntését értette, akkor így 13 év távlatából kijelenthetjük, hogy igaza volt...
  • Papichulo
    #12414
    Az eszmecsere már javában szólt a kompenzációs csomagról, .te terelted el a témát amire azt a megjegyzést tettem #12388.

    Magyarul innentol mar masrol volt szo. Akkor viszont nem ertem, hogy a #12409-ben miert pattogtal a nem allando tamogatasokrol...

    Az 1979 március 26- i békekötés alkalmával Carter elnök 4,8 milliárd dollárt ígért a két országnak három év alatt

    Harom evig kaptak egy osszeget, 1979-tol (es nem 1978-tol!) kezdve, tehat nem volt eves $2bn, nem volt rendszeres tamogatas ami a mai napig tart, ergo ennek semmi koze a mai israeli es egyiptomi FMF tamogatasokhoz, holott arrol volt szo (#12395)

    Nem kell nekem semmit bizonyítanom, ha akarod nem hiszed el, nekem mindegy.

    A kulturalt vita egyik alapja az Onus Probandi - aki valamit allit, annak azt bizonyitania is kell tudni.... Bar lehet, hogy en vagyok hulye, hogy ebben a forumban en civilizalt viselkedest varok el barkitol is :)
  • ManoNegra
    #12413
    Te ezt vetetted fel es ebbol indult ki az eszmecsere

    Az eszmecsere már javában szólt a kompenzációs csomagról, .te terelted el a témát amire azt a megjegyzést tettem #12388.

    Nem. Te ezt irtad: "Az 1978-as Camp David-beli megállapodás óta kap Egyiptom amerikai segélyt."

    Valóban, ez nem pontos, Szadat hatalomra kerülése óta támogatta újra Egyiptomot az USA.

    Amilyen egyebkent megint nem volt soha...

    Magyarics Tamás: Az Egyesült Államok külpolitikájának története 512-513 old.

    Jimmy Carter 1978. augusztus 8-án a Maryland állambeli elnöki pihenőhelyre,
    Camp Davidbe hívta az egyiptomi és izraeli vezetőket. A szeptember 5-én kezdődött
    tárgyalások a tervezettnél hosszabbra nyúltak, és többször is úgy tűnt, hogy a megbe-
    szélések megszakadnak a két fél között. Végül azonban 1978. szeptember 17-én Mená-
    hem Begin és Anvar Szadat Carter elnök jelenlétében aláírta a Camp David - i megálla-
    podásokat (Camp David Accords). Az első dokumentum a közel-keleti rendezés
    általános elveit tartalmazta, míg a második az Egyiptom és Izrael által kötendő béke-
    szerződés alapvonalait. Az előbbi magába foglalta az izraeli-libanoni-jordániai vi-
    szony rendezését és a palesztin kérdés megoldását - ezért nehezebben végrehajtható-
    nak is bizonyult; az utóbbi egy három hónapon belül aláírandó egyiptomi-izraeli
    békeszerződésről, valamint azt követően a Sínai-félszigeten az izraeliek által megszállt
    egyiptomi területek kiürítéséről rendelkezett. Egyiptom és Izrael eleget is tett ez utóbbi
    pontnak: 1979. márciusban formális békeszerződés született a két állam között.
    (Izrael 1982. április 25-én ürítette ki az utolsó megszállt területeket a Sínai-félszigeten.)
    Az amerikai diplomáciai sikernek természetesen ára volt. Az Egyesült Államok
    a Sínai félszigeten elvesztett olaj kutak miatt garantálta Izraelnek, hogy ha a zsidó ál-
    lamnak nehézségei támadnak a stratégiai fontosságú nyersanyag beszerzésében, akkor
    az amerikaiak garantálják az olajellátást; az ugyancsak a Sínai-félszigeten elvesztett iz-
    raeli támaszpontokért cserébe az Egyesült Államok körülbelül hárommilliárd dolláros
    költséggel három új légikikötő építésére kötelezte magát a Negev-sivatagban (az ősz-
    szegből 800 millió dollár adományként, 2,2 milliárd pedig kölcsönként került Izraelbe);
    s mindkét ország még nagyobb összegű amerikai segélyt kapott évente, mint korábban.
    Az 1979 március 26- i békekötés alkalmával Carter elnök 4,8 milliárd dollárt ígért a két
    országnak három év alatt: 2-2 milliárd dollárt katonai kiadásokra, míg majdnem
    500 milliót fejenként gazdasági célokra. A békeszerződés alapvető változásokat idézett
    elő a közel-keleti erőegyensúlyban. 1956-ban, 1967-ben és 1973-ban is elégtelennek bi-
    zonyult az arab államok szövetsége Izraellel szemben. A békekötéssel a legjelentősebb
    katonai erővel rendelkező arab állam, Egyiptom kiesett Izrael potenciális ellenségei
    közül, és ezzel jelentősen csökkent egy újabb háború kitörésének a valószínűsége.


    Lehet hogy nem volt ilyen soha, de attól, hogy valamit nem találsz az interneten, még nem biztos hogy nem történt meg.

    Akkor most bizonyitsd be, hogy...

    Kicsit el vagy tévedve. Nem kell nekem semmit bizonyítanom, ha akarod nem hiszed el, nekem mindegy. Azt mindenesetre könnyebb lenne bebizonyítani, hogy valamilyen okból kifolyólag Mubarak vagy az utána következők politikája miatt megvonták a támogatást. ahogy ez megtörtént ideiglenesen Murszi eltávolítása miatt.

    Faraszto...

    Ha fáradt vagy, aludj egyet, ne itt hisztizz.
    Utoljára szerkesztette: ManoNegra, 2015.07.18. 11:42:57
  • Papichulo
    #12412
    Mert bezzeg a #12348 az peldaul a lenyeg volt...
  • Tetsuo
    #12411
    Ezt a sok baromságot hagyjátok már, légy szíves! A lényeggel foglalkozzatok; ne azzal, hogy 28 vagy 30 milliárd dollár illetőleg milyen konkrét típusú gyilkoló berendezés kerül annyiba...
  • Papichulo
    #12410
    Faraszto...

    Te ezt vetetted fel es ebbol indult ki az eszmecsere: "Ha az érdekérvényesítést vesszük alapul, akkor Izrael többet kap, mint az összes többi együttvéve?!" (#12391). Ezek szerint te itt az "iráni megállapodás miatt kikövetelt "kompenzációs csomagról"" beszeltel? Ketlem...

    Leírtam már, hogy a Camp David-ben állapodtak meg erről a 2-2 milliárdos támogatásról

    Nem. Te ezt irtad: "Az 1978-as Camp David-beli megállapodás óta kap Egyiptom amerikai segélyt." (#12405)

    Akkor most bizonyitsd be, hogy milyen rendszeres segelyt kap Egyiptom 1978 ota! Mert ugye nem azt akarod, mondani, hogy itt egy egyszeri $2bn osszegrol beszeltel?! Amilyen egyebkent megint nem volt soha...
  • ManoNegra
    #12409
    Mert Israel eseteben is errol beszeltunk.

    Nem! Izrael esetében pont nem egy állandó támogatásról beszéltünk, hanem az iráni megállapodás miatt kikövetelt "kompenzációs csomagról"!

    De akkor meselj! Te melyik tamogatasra gondolta, ami 78-ban hirtelen megugrott es azota is stabilan resze a programnak? Merthogy Egyiptom elotte es utana is kapott ilyen-olyan segelyt. Mi valtozott ebbol a szempontbol 78-ban?

    Leírtam már, hogy a Camp David-ben állapodtak meg erről a 2-2 milliárdos támogatásról, és ennek a megállapodásnak tudható be, hogy széthullott az Izrael elleni szomszédos arab államok együttműködése. Az USA pedig Szadat óta támogatja újra Egyiptomot.

    Most minden egyes támogatási tételt ki kéne keresnem a kedvedért, vagy mit szeretnél?


    Utoljára szerkesztette: ManoNegra, 2015.07.17. 19:17:43
  • Papichulo
    #12408
    Hol volt kikötve, hogy kizárólag csak arról az egyik típusú, állandó támogatásról lehet beszélni?

    Mert Israel eseteben is errol beszeltunk. De akkor meselj! Te melyik tamogatasra gondolta, ami 78-ban hirtelen megugrott es azota is stabilan resze a programnak? Merthogy Egyiptom elotte es utana is kapott ilyen-olyan segelyt. Mi valtozott ebbol a szempontbol 78-ban?
  • ManoNegra
    #12407
    Hol volt kikötve, hogy kizárólag csak arról az egyik típusú, állandó támogatásról lehet beszélni? Persze, Egyiptom '46 óta kap "ilyen-olyan" támogatást, amikor még a brit befolyás erős volt az országban, de a tényleges függetlenségük kivívása óta a Szovjetunió felé fordultak, onnantól az amerikai pénzcsapokat elzárták. Egészen addig, míg Szadat nem közeledett ismét az amerikaiakhoz, és a Camp Davidi megállapodás nyomán, Izrael és Egyiptom is 2-2 milliárd dollárt kapott katonai kiadásokra, plusz egyéb kölcsönöket gazdasági beruházásokra. Ez nem szolgált más célt, mint Egyiptom lekenyerezését abból a célból, hogy a legerősebb és legaktívabb arab államot kivonják az Izrael ellenes koalícióból.

    Ebbe ugyan Szadat belehalt, de a módszer azóta is működik...
  • Papichulo
    #12406
    Az 1978-as Camp David-beli megállapodás óta kap Egyiptom amerikai segélyt.

    Nem. Egyiptom 1946 ota kap ilyen-olyan US segelyt, de csak 1987 ota kapja ezt az allando $1.3bn-t, amirol a korabbi postban szo volt (bar mar 1982-tol voltak eseti tamogatasok)... 1978-ban nem kapott ilyen jellegu tamogatast (forras).
  • ManoNegra
    #12405
    1987 ? Az 1978-as Camp David-beli megállapodás óta kap Egyiptom amerikai segélyt. Ez meg nem túl titkos dolog.
  • Stockbauer33 #12404
    Köszönöm szépen
  • Papichulo
    #12403
    Nem tudom, hogy a te univerzumodban mi tortent 1987-ben, amikortol ezt a nagyobb osszeget kapja Egyiptom, de biztos vagyok benne, hogy talalni fogsz valami globalis szemita osszeeskuvest, ami illeszkedik a vilagkepedbe...
  • Papichulo
    #12402
    Te ezt komolyan elhitted? Jesus! Ez fake, sohasem mondott ilyet Franklin... ;)
  • ManoNegra
    #12401
    Nagysegrendileg igen. De mondjuk Egyiptom is tobbet kap, mint Israelen kivul az osszes tobbi orszag egyuttveve...

    Ezzel ugye nem azt akarod mondani, hogy Egyiptomnak olyan óriási lobbiereje van, hogy ki tudta magának ezt harcolni? Éppen ellenkezőleg, az USA ezzel a támogatással biztosítja magának a lehetőséget, hogy bele tudjon szólni az egyiptomi belpolitikába, ami többek között megint csak Izrael miatt fontos...
    Utoljára szerkesztette: ManoNegra, 2015.07.17. 12:37:18
  • Stockbauer33 #12400
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Benjamin Franklin, az akkori nagy öreg...

    "Teljesen egyetértek Washington tábornokkal abban, hogy védenünk kell ezt a fiatal nemzetet az alattomos befolyásoktól és áthatolhatatlanságtól. A fenyegetés, uraim: a zsidók. Amelyik országban zsidók nagyobb számban betelepedtek, rontották a közerkölcsöt; lerontották a gazdasági élet tisztességét; különváltak és nem asszimilálódtak; gúnyolódtak és azzal próbálták meg aláásni az államot alapító keresztény vallást, hogy ellenezték annak tiltásait; államot hoztak létre az államon belül; ha ellenkezést éreztek, megpróbálták az illető államot gazdaságilag megfojtani mint Spanyolország és Portugália esetében. 1700 év óta siratják szomorú sorsukat, hogy elűzték őket hazájukból, amit ők Palesztinának neveznek. De uraim, ha most a világ odaadná azt nekik, hirtelen találnának valami okot arra, hogy ne térjenek oda vissza. Miért? Mert ők vámpírok, és vámpírok nem élősködnek vámpírokon. Nem tudnak egymás között élni. Keresztények és más nem saját fajú népek szükségesek fennmaradásukhoz. Ha nem utasítjuk őket ki ebből az Egyesült Államokból az alkotmány alapján, akkor kevesebb mint 200 éven belül olyan nagy számban fognak ide csődülni, hogy az országot uralni fogják és elnyelni, megváltoztatva államformánkat, amelyért a mi, az amerikaiak vére folyt, amiért életünket és mindenünket odaadtuk és szabadságunkat kockáztattuk. Ha nem utasítjuk ki őket, akkor kevesebb mint 200 év múlva leszármazottaink a mezőn fognak dolgozni, hogy a nekik szükséges dolgokat megtermeljék, míg ők az intéző irodájában fogják a kezüket dörzsölni és a pénzt számolni. Óva intem önöket, uraim, ha nem utasítjuk ki örökre a zsidókat, utódaink átkozni fognak bennünket sírjainkban. A zsidók, uraim, ázsiaiak, mindegy hogy hol születtek és hány generáció óta jöttek el Ázsiából, sohasem lesznek mások. Gondolatviláguk más mint egy amerikaié és ez még tíz generáció után sem lesz másképpen. Egy leopárd nem tudja a foltjait megváltoztatni. A zsidók egy fenyegetés ennek az országnak, ha bevándorlásukat megengedjük és nem utasítjuk ki őket ennek az alkotmánynak a szövegében."

    nos' jól saccolt az öreg?



    #12392

    Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2015.07.17. 12:21:45
  • Papichulo
    #12399
    te ragadtál ki egy félreérthető mondatot

    Eleg sokat elarul a felkeszultsegedrol, ha szamodra meg a konkret szamadatok is felreerthetoek tudnak lenni. Amugy soroltam itt az egyeb fals kijelenteseket is. Par ember reszerol mindig az az erv, hogy bezzeg a kuruc, az olyan infokat ad amiket mashol nem lehet olvasni... ja, olyan felkeszuletlen, fercmunkakat, hogy meg az adatokat sem ellenorzik. A stilusrol es a mogottes eszmerol meg mar csak nekem van meg az igencsak lesujto velemenyem...

    A porges egyebkent ott indult, hogy negativan mertem nyilatkozni a minden hitlerjugendek szent graljarol ;)
  • Rev Hard
    #12398
    Nem írt hülyeséget, a szöveg egészére nézve ez nem mondható el, te ragadtál ki egy félreérthető mondatot amit úgy felfújtál feleslegesen hogy már lassan 30 hsz szól erről. De akkor hagy kérdezzem már meg te miért fogalmazol félreérthetően, illetve ha már belekötöttél az érvekbe is neked mennyi érved van a témával kapcsolatban ha képes vagy egy lényegtelen szaron ennyit pörögni ?
  • Papichulo
    #12397
    Ha eredetiben olvassa, ha nem, akkor is hulyesegeket irt es nem adott meg forrast...

    Az index meg nem csak katonai temakban tud marhasagokat irni :)
  • fonak
    #12396
    Katonai témában az index is tud akkora marhaságokat írni, hogy az fáj. Hering meg lehet "náci", de ő legalább eredetiben olvassa az izraeli médiát, amit nálunk nem sokan mondhatnak el magukról, még a nagy Izrael-barátok közül sem. :)
  • Papichulo
    #12395
    Ha az érdekérvényesítést vesszük alapul, akkor Izrael többet kap, mint az összes többi együttvéve?!

    Nagysegrendileg igen. De mondjuk Egyiptom is tobbet kap, mint Israelen kivul az osszes tobbi orszag egyuttveve...

    Amugy csak most, csak a kedvedert, utananeztem ennek az FMF programnak. Termeszetesen megint voltak (khm) "pontatlansagok" a kuruc.info cikkben:
    "A békeszerető Izrael azonban időnap (azaz, a 2017-es futamidő lejárta) előtt kimerítette a 30 milliárd dolláros keretet"

    Eloszor is, nem 2017-ben jar le a 10 eves periodus(1), masodszor pedig a FY2015-ig bezarolag Israel 20,537,234k USD-t koltott el (forras), ergo messze nem meritette ki a $30bn keretet, ahogy a kuruc.info allitja.

    1, "In 2007, the Bush Administration and the Israeli government agreed to a 10-year, $30 billion military aid package for the 10-year period from FY2009 to FY2018." (forras)
  • Solt
    #12394
    Nem akarom nyújtani túlzottan a rétestésztát, de a #12368 erre elég jó cáfolat... szerintem! :)

    Persze, ha mutatsz nekem olyan hírforrást, ami minden esetben korrekten hivatkozik a forrásra, objektíven ír, nem ferdít, nem csúsztat, nem hibázik, kizárólag a száraz tényekkel foglalkozik, abban a pillanatban törlöm a kurucot minden egyéb forrással együtt a könyvjelzőből! :)
  • Papichulo
    #12393
    A gond szerintem pedig ott van, hogy valaki "felreert/felrefordit" (legyunk joindulatuak!) valamit es mivel nem ad forrast ezert keptelenseg ellenorozni a valosagtartalmat... A zsebnacik meg csak legyintenek, hogy nincs ezzel semmi baj ;)