13596
H001.jpg
  • Papichulo
    #12674
    Melyik kerdesre? Amelyikre mar valaszoltam a #12651-ben?
  • freelac
    #12673
    Persze, ők. Hogy is gondolhatjuk, hogy a két latorállam semmi szerepet nem játszott az egész háboróra felkészülésben.

    Írtam is, hogy vagy bevetett vagy nem, de aki bevetett másik tiltott fegyvert, letagadja az atomfegyverét, arról már engedjétek meg, hogy azt higgyem el, amit én igaznak gondolok.
    Nem tudom, tényleg nem írok érthetően, amikor már sokadszorra futjuk ugyanazt a kört, leszarom, hogy mit csinál oroszország, leszarom, hogy szaddám mennyi vegyifegyvert dugott el, ha arról van szó, hogy - és most térjünk vissza az eredeti problémához - hogy a zsidók miért pofáznak bele egy olyan társulás viselt dolgaiba, aminek nem a tagjai?
    Megpróbálhatod félrevinni a témát, velem nem fog sikerülni, nem te leszel az első, sem a tizedik a másfél évtized alatt, akinek ez nem sikerült. De megint leírom, ne hidd, hogy meg akarlak győzni, mert nem, én csak napirenden tartom a kérdést, ha lehet így fogalmazni, habár érzem, nem biztos, hogy ez a jó kifejezés. Olyan átlátszóan akartok érvelni, mint amikor nyújorkban éppen a két torony leomlása után a gépeltérítő útlevele maradt épségben, amint pont a helyi sünök "megtaláltak".
    Akkor értettem meg, hogy bizony a jenkiknek végük, mert ilyen közönségesen buta, dagadt népség egyszerűen alkalmatlan az életre. A tömegtehetetlenség és a fegyvereik még egy darabig a felszínen tartják őket, ami akár évtizedekben mérhető, de ilyen butaság az már idegesítő.
    És kezdem ezt itthon is tapasztalni sajnos.
    (Bocsi a nem témábavágó példáért, nem kell válaszolni rá, ezzel csak az érzéseimet nyilvánítottam ki.)

    Szerk.:

    A zsidóknak eddig sem sok mindent hittem el, ezek után már szinte semmit.
    Utoljára szerkesztette: freelac, 2015.08.09. 22:58:34
  • freelac
    #12672
    Hát... nem annak szántam - bocsi - , ha úgy is értelmezted. Most akkor válaszolsz a kérdésre, az elején amit kérdeztem?

  • Papichulo
    #12671
    Nem az a baj, hogy szaddamot számon kérték a vegyifegyverek ügyében, hanem az, hogy KIK?

    Azt ugye tudod, hogy az egesz UN kerte szamon Iraqon a vegyi fegyverek megsemmisiteset?

    Hogy aztán a zsidók nem vettetek be éppen vegyi fegyvert, azt nem tudjuk

    Nem, es azt sem tudjuk, hogy Orban Viktor nem egy "sziriuszi gyikember". Viszont ha nincs bizonyitekod az ellenkezojere, akkor automatikusan feltetelezzuk, hogy Israel meg nem vetett be vegyi fegyvereket, ahogy mas WMD-t sem. Arra viszont van bizonyitek, hogy Iraq megtette.
  • Papichulo
    #12670
    Akkor csak olvasd el 12647-et.

    Elolvastam. Ott csak szemelyeskedes volt...
  • freelac
    #12669
    Félreérted. Nem az a baj, hogy szaddamot számon kérték a vegyifegyverek ügyében, hanem az, hogy KIK? Akiknek szintén van, és már használták is?

    Hogy aztán a zsidók nem vettetek be éppen vegyi fegyvert, azt nem tudjuk, ügyesen titkolták vagy tényleg nem, de viszont bevetettek más tiltott fegyvert.
    Van különbség szerinted?
  • Papichulo
    #12668
    ráadásul ez már rég Szaddam után volt.

    Hogyan lehetett ott egyaltalan vegyi fegyver, ha Saddam - ahogy korabban garantalta - mar megsemmisitette mindet?

    Ha az ENSZ fegyverellenőr úgy ítéli meg, hogy idő kell még neki, akkor azt miért kell másnak felülírni?

    Nem kellett volna. Bush nem jart el helyesen. Hanyszor akarod, hogy ezt leirjam??? Mindenesetre az kesobb bebizonyosodott, hogy Saddam megszegte a bekeszerzodest, mivel nem semmisitette meg az osszes WMD-t

    a jom kippuri háború során bebizonyosodott, egy olyan szintű vereség bekövetkezése esetén hajlandó lenne elindítani az atomrakétáit

    Saddam is ezzel fenyegetozott es megsem tette meg. Israel pedig reszben az USA-nak szanta jelzeskent a fegyverek elokesziteset, hogy elosegitse a fegyverszallitasok miharabbi megindulasat. Bejott nekik...

    De tessek, tegyuk fel(!), hogy az arab orszagoknak sikerul ugy legyoznie Israelt, hogy az nem vet be WMD-ket. Akkor szerinted ok - abban a valoszinutlen esetben, hogy ugyanugy jarnek el a zsidokkal, mint a koalico jart el az iraqi rezsimmel es nem gyilkolnak le minden zsidot az utolso szalig - nem ragaszkodnanak ahhoz, hogy Israel semmisitse meg az osszes CBRN keszletet? Ugyanis a koalicio is ezt kerte Saddamtol es te erre haborodtal fel, hogy milyen alapon. Holott Israel meg nem vetett be soha ilyen fegyvert, Iraq pedig igen, tobbszor is.
  • fonak
    #12667
    A probléma csak az volt, hogy pl. Bush azt sem tudta, hogy mi az a siita meg szunnita, vagy hogy úgy gondolták, jó ötlet a az új Irak "Baath-mentesítése",a teljes régi adminisztráció és hadsereg kirúgásával stb. Egyszerűen nem értettek meg olyan alap dolgokat sem, hogy nem létezik olyan, mint iraki nemzet, mint a japán vagy a német. A washingtoni, new yorki elefántcsonttornyokban ülő neocon héja teoretikusokat persze mindez nem zavarta a tervek szövögetésében... Közben az USA-nak még arabul beszélő emberekből is hiánya volt, semmit sem tudtak, pár iraki emigráns, mint Chalabi bármit elhitetett velük, ha jól hangzott a terveik szempontjából.
  • fonak
    #12666
    Te is nagyon jól tudod, hogy Bushék és a neoconok elhatározták, hogy megszállják Irakot, ahol majd a nép ujjongva fogadja őket (a siiták egy része kezdetben, meg a kurdok örültek is nekik, persze), és a rezsimváltás után sikeres nemzetépítést hajtanak végre, a II.vh. utáni Németországra és Japánra hivatkoztak, mint példára. Erre már 9/11 előtt megvolt a szándék, utána pedig megvolt az új "Pearl Harbor", amiről szintén nyíltan megírta előre valamelyik neocon főokos, hogy szükség lenne rá, hogy az USA meginduljon és szétcsapjon a latorállamok között. Afganisztán csak muszájból került fel a listára, eleve Irakkal akarták kezdeni, eredetileg hamarosan folytatták volna a projektet Szíriával, Líbiával, Szudánnal és végül(?) Iránnal, ahogy Wesley Clark el is mondta egy nyilatkozatában. Azóta sikeresen tönkrevágták persze Szíriát és Líbiát is, Szudánról leszakították a déli részt (Dárfúrt még nem sikerült), Iránban meg ugye elbukott a "zöld forradalom".
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2015.08.09. 21:58:23
  • freelac
    #12665
    Akkor csak olvasd el 12647-et.
  • ManoNegra
    #12664
    Ezek a vegyi fegyverek a felkutatásuk közben, a rossz állapotuknak köszönhetően okoztak mérgezéseket, nem a bevetésük közben, ráadásul ez már rég Szaddam után volt.

    Szerinted mindenben teljesitettek a szerzodeseket? Nem akadalyoztak az ellenoroket? Nem volt egy mg vegyifegyveruk sem?

    Ha az ENSZ fegyverellenőr úgy ítéli meg, hogy idő kell még neki, akkor azt miért kell másnak felülírni? Ebből látszik, hogy sokkal veszélyesebb a világra az USA mint amilyen Irak valaha is lehetett volna. Ennek a mocskos politikának köszönhetjük a mostani migrációs hullámot, te meg ezeknek a szennyesét mosogatod itt szorgalmasan...

    Melyik szavat nem ertetted a hozzaszolasomnak: "ha valakinek ugyanugy sikerulne legyoznie Israelt, ahogy a ODS-ben sikert arattak" ?

    Te magad is írtad, hogy Izraellel kapcsolatban mások a körülmények. Igen, teljesen mások. Irak ellenében Izraelnek valódi tömegpusztító fegyverei vannak és ahogy az a jom kippuri háború során bebizonyosodott, egy olyan szintű vereség bekövetkezése esetén hajlandó lenne elindítani az atomrakétáit, és nem csak az arab országok felé.
    Utoljára szerkesztette: ManoNegra, 2015.08.09. 16:44:45
  • Papichulo
    #12663
    Bevallom, hogy neha fogalmam sincs, hogy mirol beszelsz vagy mire reagalsz... Ez a hozzaszolas is ilyen volt.
  • freelac
    #12662
    Én? Írtam volna ilyent? De te már megfutottad ezt a kört, amikor azt írtad és kérdésemre ugyanis megpróbáltad elkerülni a választ arról, hogy most akkor te megértően fogalmaztál arról, hogy szegény zsidókat annyian bántották már, hogy te elfogadod azt, hogy minden eszközt megragadnak amikor elegük van már a bántásból.
    A zsidóknál mindig csak egy rosszabb van, a filoszemita kozmopolita. A zsidó csak a csigát felhajtaná Pestre két forintért, de a másik még az anyját is, ha a zsidókról van szó.
    Hát ez a baj.
    ;-)
  • Papichulo
    #12661
    Hol linkeltél ezzel kapcsolatban cikket?

    #12626

    Ezt nem az én dolgom eldönteni, de nem is a tiéd.

    Szerinted mindenben teljesitettek a szerzodeseket? Nem akadalyoztak az ellenoroket? Nem volt egy mg vegyi fegyveruk sem?

    Azon meg mar tulvagyunk, hogy a Bush kormanyzat megkerdojelezheto okokbol es indokokkal tamadta meg 2003-ban Iraqot.

    Akkor a világnak szembe kell néznie az izraeli atomarzenállal...

    Melyik szavat nem ertetted a hozzaszolasomnak: "ha valakinek ugyanugy sikerulne legyoznie Israelt, ahogy a ODS-ben sikert arattak" ?
  • Papichulo
    #12660
    Látod, ez a a baj tefajtádddal, vagy náciztok, vagy személyeskedtek, ennyire futja.

    Ugye nem pont te akarod kijatszani az ad hominem kartyat? Engem itt mar eleg sok dologgal vadoltak, de ezzel meg nem nagyon... ;)
  • freelac
    #12658
    Nem, sohasem tagadtam, de értem a mögöttes gondolatodat.
    Látod, ez a a baj tefajtádddal, vagy náciztok, vagy személyeskedtek, ennyire futja.
  • Papichulo
    #12657
    és ezt sohasem értettem.

    Nem ez az egyetlen ;)
  • freelac
    #12656
    Értem, de oroszországot oroszországnak nevezed. Meg nemcsak nálad látom ezt, ezen a fórumon, máshol, más fórumon, és ezt sohasem értettem.
    Hogy mi? Hogy egy zsidó azt állatja, ha kell (érdekében áll) az atomfegyvereit európa ellen fordítja, ezt azért, mert azt mondtad, hogy a zsidók soha nem fenyegetőztek a másik elpusztításával.
    Utoljára szerkesztette: freelac, 2015.08.09. 16:23:21
  • ManoNegra
    #12655
    Hol linkeltél ezzel kapcsolatban cikket? Olyan sérülésekről talán, akik ilyen anyagok kutatása közben sérült meg?

    Semmilyen szinten nem akadalyozhattak volna a munkat es egy milligramm vegyifegyveruk sem lehetett volna. Mindket vallalasukat megszegtek, ergo ez csak mosdatas a reszedrol...

    Ezt nem az én dolgom eldönteni, de nem is a tiéd. Az ENSZ felé tartozott elszámolni valóval, ők pedig nem adták meg a kilövési engedélyt. Amennyiben viszont ragaszkodunk a szerződések betű szerinti betartásában, az USA megszegte az ENSZ alapokmányát, miszerint "a Biztonsági Tanács felhatalmazása nélkül egy állam csakis önvédelemből, fegyveres megtámadtatás esetén folyamodhat fegyverek használatához egy másik állam ellen".

    ha valakinek ugyanugy sikerulne legyoznie Israelt, ...

    Akkor a világnak szembe kell néznie az izraeli atomarzenállal...
  • Tetsuo
    #12654
    https://www.metabunk.org/debunked-cnns-fake-news-broadcasts-charles-jaco-and-the-fake-live-gulf-war-reports.t1140/

  • Papichulo
    #12653
    Amikor ezeket a fegyvereket bevetette, még jó havernak számított Szaddám

    Voltak ott aldozatok azutan is, a kozelmultban is... Linkeltem korabban a cikket.

    Lehet hogy valamilyen szinten akadályozták a munkát, de végül mindenhova bemehettek az ellenőrök.

    Semmilyen szinten nem akadalyozhattak volna a munkat es egy milligramm vegyifegyveruk sem lehetett volna. Mindket vallalasukat megszegtek, ergo ez csak mosdatas a reszedrol...

    hanem az a kettős mérce, amikor az egyiknél minden eszközzel, a másiknál

    Hidd el, hogy nagyon orulnek neki ha nem leteznenek a vilagon WMD-k. Ezt sajnos mar nem lehet megakadalyozni, ellenben a proliferaciot igen.

    Amugy a korulmenyek teljesen masok voltak Israel es Iraq eseteben. Feltetelezem, hogy ha valakinek ugyanugy sikerulne legyoznie Israelt, ahogy a ODS-ben sikert arattak, akkor ok sem tarthatnak meg a nuklearis fegyvereiket.
  • freelac
    #12652
    ... de lehet, hogy a forumtats a foszforbombakra gondolt meg a furtosbombakra?
  • Papichulo
    #12651
    miért nevezitek Israelnek Izraelt?

    Egyszeru a valasz, tobbet olvasok angolul, mint magyarul... De szerencsere te igy is megerted a mondandomat ;)

    #12648

    Ez nem tudom, hogy mi, de ketlem, hogy relevans lenne az iraki kontextusban.
  • freelac
    #12650
    Igaz, es pont a zsido, aki meg a csalen nezo turistakat is visszaforditja, nemhogy fegyverzetellenoroket, az - es az altala iranyitott buta jenki kormanyzat - pofazik, hogy egy masik fouggetlen orszag kit-hova enged be nezelodni...
  • ManoNegra
    #12649
    Ezt mondd azoknak az embereknek, akik aldozatul estek nekik!

    :-) Amikor ezeket a fegyvereket bevetette, még jó havernak számított Szaddám, akkoriban még biológiai fegyverekhez használatos export is irányult Irakba...

    Akkor miert akadalyoztak az ellenorok munkajat es miert nem engedtek be oket mindenhova?

    Lehet hogy valamilyen szinten akadályozták a munkát, de végül mindenhova bemehettek az ellenőrök. Nem véletlen, hogy az ENSZ nem adott felhatalmazást a támadáshoz.

    Szerintem nem tulzas, hogy ezt az orszagot a - bekeert cserebe - koteleztek a WMD-k leszerelesere.

    Nekem nem az a bajom hogy Irakot kényszerítették a veszélyes fegyverei leszerelésére, hanem az a kettős mérce, amikor az egyiknél minden eszközzel, a másiknál - aki sokkal veszélyesebb fegyvereket birtokol - pedig az összes ellenőrzésre tett kísérletet meggátolják.
  • freelac
    #12648
    Persze...

    És ez akkor?

    Mondjam az embereknek? Mármint a Dávid király szállodában felrobbantottaknak? és a legvégén beengedte őket, csak akkor meg az volt a válasz, hogy ár késő... És ezt te is tudod, csak nem említed meg.
  • freelac
    #12647
    "...akkor en meg tudom erteni, hogy minden eszkozzel a tulelesert kuzdenek. Egyetertek mindennel amit tesznek? Kozel sem."

    Ebből nehéz lenne, hogy akkor most te egyetértesz vagy sem, de mivel elég régóta olvasom az épületes véleményeket, ezért sejteni vélem.
    :-)
    Egy kérdésemre kimaradt a válasz, miért nevezitek Israelnek Izraelt? Ellenben Oroszország az Oroszország és nem Russia, minket sem Hungary, csak a zsidókat. Meg lehet tudni, miért?
    Egyébként emlékezem egy érdekes esetre, ti túl fiatalok vagytok a hírhez szerintem, amikor az egyik hazai újságíró george sorosnak nevezte a george sorost, akkor kapott az mindent a filoszemitáktól, hogy direkt nevezi soros györgyöt george sorosnak, mert direkt gonoszságból azt akarja érzékeltetni, hogy a george soros nem is magyar... hanem valami MÁS.

    :-)))))))))
  • Papichulo
    #12646
    Az egyik országot erővel kényszeríthetik olyan fegyverkorlátozásra amelyet nem akar elfogadni

    Iraqra gondolsz? Nos, ok elvesztettek egy haborut, ami alatt folyamatosan CBRN fegyverekkel fenyegetoztek. Szerintem nem tulzas, hogy ezt az orszagot a - bekeert cserebe - koteleztek a WMD-k leszerelesere.

    Azok a vegyi fegyverek amiket találtak és amikkel itt már hónapok óta haknizol, elsősorban környezetvédelmi szempontból voltak veszélyesek

    Ezt mondd azoknak az embereknek, akik aldozatul estek nekik!

    vegyifegyvereket előállító programja pedig egyáltalán nem volt.

    Akkor miert akadalyoztak az ellenorok munkajat es miert nem engedtek be oket mindenhova?
  • Papichulo
    #12645
    még ha ez így is lenne, ez elég okot, indokot és felmentést adna a viselkedésükre?

    Olvasdd el ujra, hogy mit irtam!

    Szaddam vajon honnét szerezte azokat, vagy a gyártásukhoz szükséges technológiát?

    Red herring.
  • freelac
    #12644
    pláne, hogy a legnagyobb vegyi, biológiai, és szinte atomfegyvertulajdonos állam kéri számon. Hát persze, a zsidók nem véletlenül ülnek az amerikai kormányban és minden fontos más poszton.
    Persze, előbb megtudtuk, hogy annyiszor haltak már ki, hogy ez megengedhető nekik.
  • freelac
    #12643
    Nem hiszek, hiszek inkát a belinkelt cikkre. És ha... Szaddam vajon honnét szerezte azokat, vagy a gyártásukhoz szükséges technológiát?
  • freelac
    #12642
    Jaj, jaj, annyiszor akarták elpusztítani... még ha ez így is lenne, ez elég okot, indokot és felmentést adna a viselkedésükre?
    Ne már... ugye ezt nem gondoltad komolyan te sem.
  • ManoNegra
    #12641
    Hát igen, sajnálatos ez a kettős mérce, amivel éltek. Az egyik országot erővel kényszeríthetik olyan fegyverkorlátozásra amelyet nem akar elfogadni, másokat, akiknek ezerszer veszélyesebb fegyverek felett rendelkezik, pedig foggal körömmel védenek, ti pedig ezt az állapotot véditek.

    Dokumentalt sarin mergezesek is vannak, holott Saddamnak a teljes CBRN progamjat fel kellett volna szamolnia, ergo a kotelezettsegeit de facto megszegte igy a casus belli igazolhato

    Azok a vegyi fegyverek amiket találtak és amikkel itt már hónapok óta haknizol, elsősorban környezetvédelmi szempontból voltak veszélyesek, nem a harcászati értéküket tekintve, vegyifegyvereket előállító programja pedig egyáltalán nem volt. Az pedig, hogy Irak megszegte-e az ENSZ határozatot, nem az USA dolga eldönteni, hanem az ENSZ-nek, ezért teljesen érthetetlen, miféle casus belliről beszélsz...

    Ebben a dologban nem Irakot kellene hibáztatni, hanem az USÁ-t, aki a támadásával az ENSZ alapokmányát sértette meg.

  • Papichulo
    #12640
    En a #12635-re reagaltam.
  • ManoNegra
    #12639
    Jó, rendben. Amit linkeltél, az egy ENSZ határozat. Most akkor linkeld az a határozatot, ahol az ENSZ, együttműködés hiányában hozzájárul Irak lerohanásához.
  • Papichulo
    #12638
    "The Iraqi acceptance clears the way for a series of steps to ensure the peace. Those include the establishment of a U.N. peacekeeping force, the destruction of Iraq's biological and chemical weapons and its long-range missiles, and the payment of Iraqi reparations to Kuwait for damage suffered after the invasion Aug. 2." (forras)
  • ManoNegra
    #12637
    A megsemmisítés nem volt része a megállapodásnak, csak az, hogy mindenhova beengedi az ellenőröket. Ezt meg is tette, még a palotáját is átkutathatták.
  • Papichulo
    #12636
    Mivel ez resze volt a 91-es haborut lezaro bekeszerzodesnek...
  • ManoNegra
    #12635
    Azon gondolkodom, vajon miért kellett volna Szaddamnak a teljes vegyifegyver programját felszámolnia, amikor ő nem írta alá a Vegyifegyver tilalmi egyezményt...?
  • Papichulo
    #12634
    E szerint meg semmit nem találtak. Ugye-ugye?

    Biologiai fegyvereket nem talaltak, de vegyit szazas/ezres nagysagrendben. Dokumentalt sarin mergezesek is vannak, holott Saddamnak a teljes CBRN progamjat fel kellett volna szamolnia, ergo a kotelezettsegeit de facto megszegte igy a casus belli igazolhato, ennek ellenere az invaziot - meg mindig - aranytalan lepesnek tartom...