13596
H001.jpg
  • freelac
    #12714
    Bocsi, de akinek nem inge, ne vegye magara.
    Ez az egyik. A masik meg az, hogy mint szolas, soha nem szo szerint kell ertelmezni, mikepp azt sem pl. hogy nema gyeteknek az anyja sem erti a szavat, ugye ezzel sem a nemakat ekezik.
    A harmadik meg az, hogy olvasd vegig, sot, olvasd a forumtarsat regebb ota es latni fogod, hogy az o stilusa a masik folyamatos hulyenek, hiteltelennek, hozza nem ertonek nezese szep, kifinomult szofisztikalt formaban allandosult. Irtam pedig, hogy ez nem a szochnut toborzo irodaja, de nem ertette meg meg ezt sem.
  • Tetsuo
    #12713
    Most az egyszer egyetértek veled is. ;-)
    A törökök lehet, hogy qurvára megszívják, mert az ún. terrorellenes háború hamarosan az ő területükön is folyhat, akár ellenük is.
    Ilyenkor mindig érdekelne, mi megy a háttérben, a felszín alatt, ahol Kissinger könyve, a Diplomácia nem ér semmit.
  • Papichulo
    #12712
    Szerintem vidd is el vacsizni... aztan meg mindent bele! ;)
  • Tetsuo
    #12711
    Abszolút egyetértek veled és köszi.
  • Papichulo
    #12710
    A torokok szamara - szemmel lathatoan - mindketto ugyanolyan prioritast elvez es azt remelek, hogy egy fust alatt elintezhetik a kettot. Holott tanulhattak volna tortenelembol, hogy az ilyen konfliktusokat a legritkabb esetben fegyverrel nyerik meg... hearts&minds, ez a kulcs.
  • ManoNegra
    #12709
    hogy egy kozos ellenseggel szemben valami ertelmes kooperaciot alakitsanak ki

    Itt már csak az a kérdés, hogy ki az ellenség, az IS vagy a kurdok? Úgy tűnik, hogy az utóbbi.
  • Papichulo
    #12708
    A torokok sehogyan sem fognak tudni jol kijonni ebbol a kurd kerdesbol. Pedig most itt lett volna a lehetoseguk, hogy egy kozos ellenseggel szemben valami ertelmes kooperaciot alakitsanak ki, ami a jovoben akar egy szelesebb koru megbekeleshez is vezethetett volna...
  • ManoNegra
    #12707
    Én is benne voltam hogy eldurvuljon a hangnem, de ez már sok volt.
  • Papichulo
    #12706
    Te mielott tulsagosan belemerulsz itt a hulyezesbe, inkabb olvasd vissza az utolso par megnyilvanulasodat! Kizarolag szemelyeskedesre futotta... ;)
  • ManoNegra
    #12705
    Új front nyílhat Szíriában – kurdok, ISIL, törökök

    A szíriai kurd fegyveresek szeparatizmusa és etnikai tisztogatása a hosszú évek óta tartó török-kurd megbékélési folyamat eredményeit rombolhatja le.
  • freelac
    #12704
    Ilyenkor az illető vagy eltűnik, vagy segítséget hív. De tudod mit mond a népi bölcsesség? Sose vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz a színvonalukra, ott meg legyőznek a rutinjukkal.
  • ManoNegra
    #12703
    Ennek valóban nem sok értelme van.
  • sulyid
    #12702
    Úgy látszik ott értelmesebb emberek vannak mint azok akik itt vitatkoznak....
  • Strahd_
    #12701
    Ha nem a 2 esrol probalnad megmagyarazni hogy 3 as akkor lehet nem kerne a forrast, csak utana akar nezni hogy megmutassa neked hol olvastad felre a dolgot.
  • freelac
    #12700
    Es?
  • Papichulo
    #12699
    Valoban nem szoltal bele, de azert az elmult 8 commentbol 3 az toled szarmazik... ;)
  • freelac
    #12698
    Nem szóltam bele, neked küldtem egy atyai jó tanácsot. Ha beleszóltam volna, akkor mondjuk leírtam volna, hogy WC-igenis miért mondta azt, amit.
    Érted?
  • freelac
    #12697
    Nekem nem kell bemutatni ezt a stratégiát. Elterelés, bagatellizálás, hazudtolás, személyeskedés, meg amit még ismernek bizonyos emberek.
    megfelelő stratégiával és állhatatossággal azonban játszva úrrá lehet lenni ezen, nekem, nem több "tesóval" sikerült széjjelbombázni a néhai szadesz fórumát, a szombatot meg halálba rémítettem, hogy itt vannak a nácziak megint.
    De már ez történelem, az maszop fóruma sem lett véletlenül TELEFONOS regisztráció mentén használható. Most is szop az egyik, olyant találtam ki - bár még nincs sajnos nagy keletje - hogy a fal adja a másikat. A sok szerencsétlen nem veszi észre, hogy semelyik oldalhoz, hatalomhoz nem vonzódom, egyszerűen azt szeretném - és még millióan - hogy amíg nem hazudunk, addig fogadják már el a véleményemet, engem a szó szerinti igazságon és tényszerűség érdekel, majd én azok alapján kialakítom az álláspontomat.
    Itt is az a szerencsétlen azt hiszi, hogy putyinista vagyok vagy mit írt valahol, ami aztán már nem látszódik.

    Tudod, sztálinnak tulajdonítják azt a gondolatot, hogy aki nincs velünk az ellenünk van, míg a buzi kádárapánk finomította arra, hogy aki nincs ellenünk az velünk van. Ennek a sok istentelennek a világképe monokróm, avagy fekete-fehér, ha nem szeretettel és kellő alázattal vagyok a buzi zsidók és a belterjes jenkik iránt, akkor az azt jelenti, hogy mindjárt ellenük is vagyok. Pedig nem, egyszerűen utálkozással fog el az, ami most a világban megy. Pedig a sok lelki nyomoronc elolvashatná mondjuk Dr. Péchy írását a Történelmi hullámelmélet és... -et, elgondolkozhatna azon is, hogy előbb-utóbb MINDEN technikai vívmány megjelenik a legelmaradottabb helyen is, szóval kár nem átgondoltan cselekedni, és ami most a Közel-keleten történik, az közel sem az.
  • Papichulo
    #12696
    csak aztán másképp alakultak a dolgok. Irakban sem sikerült létrehozniuk a kívánt stabil amerikabarát demokráciát.

    Latod?! Ugyanugy talalgatsz es probalod a sajat szajized szerint formalni a szavait, tk. "jatszani a naivat". Ez semmivel sem jobb, mintha en azt mondanam, hogy "ez biztos csak egy terv volt a sok kozul, de vegulis a kormanyzat nem ezt valasztotatta". Egyik theoria sem jobb, mivel mindegyik feltetelezesekkel szamol.

    Szoval, lehet ugy magyarazni Clark szavait, hogy vegulis felig igaza lett, de tenylegesen tevedett.
  • Papichulo
    #12695
    Ne haragudj, ebbe a csörtébe most nem szólnék bele

    Ha nem beleszoalsnak, akkor minek minosited a commentedet? :)
  • fonak
    #12694
    Lásd #12666. De persze játszhatod a naivot, Wesley Clark sem "tévedett", az volt a terv nyilván, amit megosztott, csak aztán másképp alakultak a dolgok. Irakban sem sikerült létrehozniuk a kívánt stabil amerikabarát demokráciát. A WMD a kezdetektől csak ürügy volt, semmi több, ahogy az állítólagos Irak-Alkaida kapcsolat is, amiről szintén nem tudtak egy fia bizonyítékot sem prezentálni.
    Utoljára szerkesztette: fonak, 2015.08.10. 22:38:35
  • Tetsuo
    #12693
    Mindig ezt csinálja, de ha leírom neki, hogy 4+3=7 Akkor egyből kérdezi: Forrás? :-)
  • Tetsuo
    #12692
    http://www.theguardian.com/world/2011/jul/12/george-w-bush-torture

  • freelac
    #12691
    Ne haragudj, ebbe a csörtébe most nem szólnék bele, de beláthatnád, hogy az efféle érvek, minthogy Wesley C. tévedett, tehát nem kell figyelembe venni azt, amit mondott, ez eléggé... érdekes vitastratégia. Ezt - nyilván a nevet mindig az aktuális környezethez igazítva - mindenre rá lehetne húzni.

    Azt nem tudom, hogy ManoNegra fórumtárs meddig hajlandó ezt így veled, de szerintem ennek semmi értelme így. Még az igaz tartalommal bíró vélemények is kinevetésre kerülnek ilyen hozzáállással, hát még a butaság.

    Csaxólok.
  • Papichulo
    #12690
    YT

    Wesley Clark az altalad annyira imadott kijelenteseben ("5yrs 7countries") mar ab ovo tevedett, tehat sok jelentoseget nem erdemes tulajdonitani neki... Foleg, hogy egy masodkezbol szerzett informaciorol van szo, melyet egesz veletlenul az elnoki kampanya alatt osztott meg eloszor a vilaggal.

    Miért nem ott és akkor léptek közbe?

    Mert akkor most amiatt karognal...

    az Izrael elleni inváziók Egyiptom kiesésével szűntek meg.

    Meg a 73-as vereseggel es a Jerichok szeleskoru rendszerbe allitasaval...

    Iránnak a jelenlegi megállapodás szerint nem nukleáris fegyvert "adnának" a megállapodásban résztvevő országok,

    En nem is a resztvevo orszagokrol beszeltem, hanem arrol, hogy te agonizalsz itt azon, hogy amig Israelnek lehetnek WMD-jei, addig az IRI-nek meg nem... Vagy rosszul ertettem? :)

    Ebben ugye nincs egyedül.

    Mar megint ez a retardalt erveles. Ha X orszag mar amugy is ad el fegyvert Y-nak, akkor a te kis kedvenceidnek is meg kene engedni, hogy a Z terrorszervezetet felfegyverezzek? Zsenialis.

    Messze nem volt tökéletes az a rendszer, de ami azóta van, (és ehhez jön még Líbia, Szíria...) az messze rosszabb állapot.

    Ergo, te most azert a diktaturaert nosztalgiazol. En is ezt mondtam.

    Mi volt itt a zsidózás vagy gyűlölködés?

    Toled? Minden ami Israellel es a USA-vel kapcsolatos ;)

    Talán már kritikát sem lehet megfogalmazni, mert azt is törvény tiltja?

    Latom nagyon rettegsz te a torvenyektol. Talan nem zavarosban halaszol? :)

    De akkor itt az esely, hogy egy kis pozitivumot is kioszthass es - ha akarsz - valaszolj az egyszeru kerdesemre: "te melyik orszag politikajaval tudsz teljes mertekben azonosulni."
  • ManoNegra
    #12689
    Persze, es ha Columbus nem indul el Indiaba...



    annyival nagyobb volt a bune, hogy elotte mar be is valtott ilyen fenyegetozeseket.

    Miért nem ott és akkor léptek közbe?

    Az israeli atomfegyvereken meg nem tudom miert porogsz annyit. Nyilvan jobb lenne ha nem rendelkeznenek vele - bar akkor valoszinuleg meg tobb invazioval kellett volna szembenezniuk

    Hazudsz! Itt írtam le oldalakon keresztül annak az értetlen fejednek, hogy az Izrael elleni inváziók Egyiptom kiesésével szűntek meg.

    de mivel ez mar nem opciot, ezert a tovabbi proliferaciot kene megakadalyozni es nem hoborogni itt, hogy miert nem adunk nuklearis fegyvert annak az IRI-nek

    Már megint hazudsz és csúsztatsz! Iránnak a jelenlegi megállapodás szerint nem nukleáris fegyvert "adnának" a megállapodásban résztvevő országok, hanem a békés célú atomprogramot hagyják működni.

    aki boldog-boldogtalannak es legfokeppen a terroristaknak ugy osztogatja a fegyvereket, mint pedofil a nyalokakat az ovoda mellett.

    Ebben ugye nincs egyedül.

    Valahol kemeny, hogy te ezert a rezsimert tudsz most annyira sirankozni...

    Messze nem volt tökéletes az a rendszer, de ami azóta van, (és ehhez jön még Líbia, Szíria...) az messze rosszabb állapot.

    Ugyanis szamomra az jon le, hogy ha a zsidoktol nem veszik el a WMD-ket, akkor mar senkitol se vegyek el es akar Saddamnal is hagyhattak volna egy szekerdereknyit.

    Az hogy neked mi "jön le", már egy ideje nem izgat, mert tudatosan félreértelmezed amit írok.

    Erdekelne, hogy te melyik orszag politikajaval tudsz teljes mertekben azonosulni. Esetleg azokeval akik mellett itt teljes mellszelesseggel kiallsz? Vagy csak a nagy joletbol jol esik zsidozni es ugy en bloc gyulolkodni egy kicsit a vacsi elott?

    Mi volt itt a zsidózás vagy gyűlölködés? Talán már kritikát sem lehet megfogalmazni, mert azt is törvény tiltja?
  • Papichulo
    #12688
    ha valóban felszámolta volna az összes elfekvő készletét, az USA akkor is lerohanja Irakot.

    Persze, es ha Columbus nem indul el Indiaba, akkor most lehet, hogy nincs USA sem es te nem tudnal itt senkire frocsogni... :)

    Itt nem az a lényeg hogy milyen célból fenyegetőztek, hanem az, hogy megtették.

    Saddam is megtette, csak neki annyival nagyobb volt a bune, hogy elotte mar be is valtott ilyen fenyegetozeseket.

    Az israeli atomfegyvereken meg nem tudom miert porogsz annyit. Nyilvan jobb lenne ha nem rendelkeznenek vele - bar akkor valoszinuleg meg tobb invazioval kellett volna szembenezniuk -, de mivel ez mar nem opciot, ezert a tovabbi proliferaciot kene megakadalyozni es nem hoborogni itt, hogy miert nem adunk nuklearis fegyvert annak az IRI-nek, aki boldog-boldogtalannak es legfokeppen a terroristaknak ugy osztogatja a fegyvereket, mint pedofil a nyalokakat az ovoda mellett.

    Saddam meg megprobalt eroskodni a kornyeken, de tul messzire ment es az orrara koppintottak. Nem hagyta lenyugodni a hangulatot, tovabb akadekoskodott es ezutan mar biton vegezte. Valahol kemeny, hogy te ezert a rezsimert tudsz most annyira sirankozni... Ugyanis szamomra az jon le, hogy ha a zsidoktol nem veszik el a WMD-ket, akkor mar senkitol se vegyek el es akar Saddamnal is hagyhattak volna egy szekerdereknyit.

    Persze nem is atomot vetett be, mint ahogy egyetlenként a "szabadság és demokrácia zászlóvivője" már megtette...

    Erdekelne, hogy te melyik orszag politikajaval tudsz teljes mertekben azonosulni. Esetleg azokeval akik mellett itt teljes mellszelesseggel kiallsz? Vagy csak a nagy joletbol jol esik zsidozni es ugy en bloc gyulolkodni egy kicsit a vacsi elott?
  • ManoNegra
    #12687
    Hogyan lehetett ott egyaltalan vegyi fegyver, ha Saddam - ahogy korabban garantalta - mar megsemmisitette mindet?

    Úgy csinálsz, mintha nem hallottál volna még politikáról, a lehetőségek és határok feszegetéséről. Nyilvánvaló hogy Szaddam elszámolta magát, de nagyon úgy néz ki a helyzet, hogy ha valóban felszámolta volna az összes elfekvő készletét, az USA akkor is lerohanja Irakot. Tehát ebből a szempontból igazából lényegtelen hogy mit tett vagy nem tett. Ismerve utólag a helyzetet, számomra is érthetetlen, hogy azokat a készleteket amik inkább a kezelő személyzetre mint az ellenségre voltak veszélyesek, miért nem semmisítette meg nemzetközi segítséggel.
    Talán ez a hazai tömegbázis felé lett volna a gyengeség jele.

    Nem kellett volna. Bush nem jart el helyesen. Hanyszor akarod, hogy ezt leirjam??? Mindenesetre az kesobb bebizonyosodott, hogy Saddam megszegte a bekeszerzodest, mivel nem semmisitette meg az osszes WMD-t

    Ez az érvrendszer egyszerűen zseniális. Engedd meg hogy használjam én is. - Szaddam nem járt el helyesen, nem értek egyet azzal, hogy nem működött együtt teljes mértékig az ellenőrökkel, de az USA-nak nem volt joga ENSZ felhatalmazás nélkül háborút indítania, súlyosan megszegte az ENSZ felé tett vállalásait és rengeteg szenvedést zúdított a térségre ami azóta is tart, ez azt hiszem többszörösen nagyobb bűn, mint az amit Szaddam elkövetett, ezért Bushnak és a tanácsadóinak nemzetközi bíróság előtt kellene felelnie egy igazságos világban.

    Saddam is ezzel fenyegetozott es megsem tette meg. Israel pedig reszben az USA-nak szanta jelzeskent a fegyverek elokesziteset, hogy elosegitse a fegyverszallitasok miharabbi megindulasat. Bejott nekik...

    Itt nem az a lényeg hogy milyen célból fenyegetőztek, hanem az, hogy megtették. És az ostoba gólem, amit Világhatalomnak nevezünk, nem azt mondta erre nekik, hogy - jó, szállítunk fegyvereket, viszont ezért cserébe ti, ha eljönnek a békeidők, beengeditek az ellenőröket, nem, hanem megijedtek és engedelmeskedtek... Vajon miért? Csak nem azért, mert egyrészt a farok csóválja a kutyát, másrészt pedig nagyon is elhitték, hogy Izrael, ha szükségét érzi, valóban beveti a nukleáris fegyvereit?

    De tessek, tegyuk fel(!), hogy az arab orszagoknak sikerul ugy legyoznie Israelt, hogy az nem vet be WMD-ket

    Ilyen opció nincs, te is tudod.

    Ugyanis a koalicio is ezt kerte Saddamtol es te erre haborodtal fel, hogy milyen alapon. Holott Israel meg nem vetett be soha ilyen fegyvert, Iraq pedig igen, tobbszor is.

    Én nem azon háborodtam fel hogy ilyen feltételt állítottak Irak elé, csak a sok eszetlen "Izrael nem írt alá semmit" hülyegyereknek próbáltam rávilágítani az elképesztő kettős mércéjére. Azt pedig már írtam, hogy amikor ezeket bevetette, még nem volt olyan nagy baja ebből. Persze nem is atomot vetett be, mint ahogy egyetlenként a "szabadság és demokrácia zászlóvivője" már megtette...
  • freelac
    #12686
    Azért az nem jön be itt szerintem senkinek, meg sehol, hogy egyesek azt hiszik/képzelik, hogy ez a hely a szochnut helyi irodája.
    Pedig szerintem nem.
  • freelac
    #12685
    Ó, hát ezek szerinte te nem vallod azt, hogy a zsidók problémája az "átlag" népirtások sorából kiemelkedik????
    Micsoda egy antiszemita vagy te!

    :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • freelac
    #12684
    Látom, hogy tényleg sokat olvasol angolul - vagy ki tudja hogyan - mert kellő magyar szépirodalmi olvasás után tudnád, hogy ez a buta magyar bizony néha a mondatok mögé rejti a mondanivalóját.
    Megértem, hogy mindent megtesznek a túlélésért. Hát... szerintem azért vannak dolgok, amiket nem lehet megérteni, én pl. a saját gyerekem rovására nem próbálnék túlélni, de ezek szerint te és a zsidók igen. és így is van, most kúrják el a leszármazottaik jövőjét, eddig sem szerették őket, ezután meg pláne.
    De elfogadom tőled látod még ezt is.
  • Papichulo
    #12683
    Minket még soha senki nem akart így letörölni a világról,[...] csak épp mindig állandóan a zsidókat.

    Ugy latom neked meg sok titkot rejteget a tortenelemkonyv. Ajanlom a nepirtasok fejezetet! ;)
  • freelac
    #12682
    De érdekes... Minket még soha senki nem akart így letörölni a világról, a perui embereket sem, az eszkimókat sem, a mongolokat sem, csak épp mindig állandóan a zsidókat. ha ez így van - és bizony így van - szerinted van ennek oka?
    Csak egyet kérek, most az egyszer ne kelljen azt olvasnom, hogy mert a zsidók mindig okosabbak, szebbek és rátermettebbek voltak, és a sárga irigység generálta ezt az örökös utálatot.
  • Papichulo
    #12681
    Megertem, hogy mindent megtesznek a tulelesert, de nem ertek mindennel egyet.

    Melyik ponton zuhantal ki ebbol a gondolatvonatbol? :)
  • freelac
    #12680
    Ez is igaz, ez az enyém, de szerintem nemcsak az enyém, ahogy látom itt, és még rengeteg helyen a világban.

    Akkor sem belepofázni, elmenni az Un-hez - ahogy te írtad - és ott kell panaszkodni.
  • freelac
    #12679
    Én? Egy soron belül éppen te tettél két ellenkező kijelentés... vagy nem?
  • freelac
    #12678
    De végül is ezzel a vegyifegyverrel dologgal is visszatértünk az elejére, a zsidók ezt az egyezményt sem írták alá, és ebbe is belepofáznak...
  • Papichulo
    #12677
    "Egyetertek mindennel amit tesznek? Kozel sem."

    Te ebbol az idezetbol nem tudod eldonteni, hogy egyetertek-e mindazzal amit tesznek? Ne haragudj, de te imbecil vagy?
  • Papichulo
    #12676
    arról már engedjétek meg, hogy azt higgyem el, amit én igaznak gondolok.

    Persze, azt gondolsz amit akarsz, de ez csak a te velemenyed, azzal meg tudjuk mi a helyzet:


    a zsidók miért pofáznak bele egy olyan társulás viselt dolgaiba, aminek nem a tagjai?

    Talan azert izgatja oket ez a kerdes mert egy olyan orszag WMD-hez jutasarol van szo, amely mar szamtalanszor kifejtette, hogy egyik fontos celja Israel megsemmisitese.

    Akkor értettem meg, hogy bizony a jenkiknek végük, mert ilyen közönségesen buta, dagadt népség egyszerűen alkalmatlan az életre.

    Szerintem az az ember sokkal butabb, aki egy ilyen kijelentessel lep a vilag ele, egy 340 millios nemzettel kapcsolatban...
  • freelac
    #12675
    Na, akkor megint idekopizom neked:


    "...akkor en meg tudom erteni, hogy minden eszkozzel a tulelesert kuzdenek. Egyetertek mindennel amit tesznek? Kozel sem."
    Ebből nehéz lenne, hogy akkor most te egyetértesz vagy sem, de mivel elég régóta olvasom az épületes véleményeket, ezért sejteni vélem.