13596
H001.jpg
  • Strahd_
    #7891
    Egy kis erdekesseg...

    a megsebesult 1 eves kislany akit a gazabol kilott raketa sesbesitett meg most igy kering a kep rola, kivancsi vagyok CNN mikor hozza le igy a hirt...

  • cataflam02
    #7890
    Iráni külügyminiszter*
  • cataflam02
    #7889
    Az Irán külügyminiszer is Gázába utazik.
  • cataflam02
    #7888
    Breaking News
    "Egyptian President Mohamed Morsi has called on Qatari Emir Sheikh Hamad bin Khalifa Al Thani, Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan, and Hamas’ Leader Khaled Mashaal in to gather for a four-way meeting on Gaza in Cairo."
  • PSG 1
    #7887
    Ez nyomos erv...
  • ManoNegra
    #7886
  • cataflam02
    #7885
    Nem kell átadni semmit.. csak el kell ismerni a független Palesztin államot.
    Ami nem célja Izraelnek.
  • PSG 1
    #7884
    Csak azt nem ertem, h en mint egyszeru szemlelo tudom, hogy ha nincs egyseges palesztin vezetes es igy megallapodas sem lehetseges(mert azt a masik frakcio ugysem tartana magara nezve mertekadonak),akkor biztos tudjak ezt a szakertokkel ellatott diplomatak, jobban mint en..
    Mi akkor a megoldas..?
  • Strahd_
    #7883
    Szerintem itt az jonne ki tegye meg az elso lepest.

    Ha Izrael nem fegyverkezne akkor mint gyengeseg jele ugyanugy folyna minden tovabb

    Ha a Gazai vezetes azt csinalna mint Abbas es politikai es normalis oldalrol probalkozna akkor legalabb a verontas megszunne.
  • Strahd_
    #7882
    Gazaban a Hamas az ur a vezetes onmagatol csak nem gyujti be a raketat. Abbast meg kinyirnak szerintem ha ida menne , nem veletlenul menekult el Gazabol.
  • Strahd_
    #7881
    Igen Abbas szerintem jol manoverezik,
    Izraeli valasz kemenyseget nem tudom hogy tulzo e, meg mindig adnak aramot, vizet es a sebesulteket is Beer sevara viszik Gazabol es megis a raketazas folyik tovabb, ha abba maradna nem lennek vesztesegek egy oldalon se tovabb. Egy honapja lovoldoznek gazabol, valamit reagalnia kellett az Izraeli oldalnak is.

    Izrael akkor jarna a legjobban ha hirtelen elismerne Abbast es west bankot mint fuggetlen palesztina, csakhogy Abbasnak ennyi nem lenne eleg neki kell Izrael fovarosa is ellenen ha azt atadjak akkor sem szavatolja semmi hogy mostantol beke lenne. Es akkor ott van meg a demografiai terulet foglalas, palesztin polulacio szaporabb mint az izraeli ha a vallasosakat nem szamolod, ergo 10-20 even belul kissebbseg lesz a zsido Izrael teruleten , mondjuk ez varhato europa tobb orszagaban is.
  • PSG 1
    #7880
    Mondjuk mas kerdes, h a palesztin vezetes nem is nagyon szandekozik megfekezni a sajat szelsosegeseit(begyujteni pl.a raketakat)...
  • PSG 1
    #7879
    "..csak belegondolva az a penz amit Izrael az Iron Dome ra kolt es amit a palesztinok a raketakra mennyi minden jora lehetne forditani :(.."

    Egyetertek..
    Es gondolod evvel a felek nincsenek tisztaban.??
    Ha igen, akkor megis ki(k)nek az erdeke, h szinte semmi elorelepes..?
  • PSG 1
    #7878
    A lenyeg, h mind a 2 oldalon vannak szelsosegesek es a jelenlegi izraeli (hivatalos)politikaban hangsullyosabban vannak jelen,mint a palesztinban..Izrael raketazasa ugyanis nem hivatalos palesztin politika.., de az izraeli (tulzottan kemeny) valasz az hivatalos-kormanypolitika..
  • Strahd_
    #7877
    siman lehet politikai/moralis vagy nem tudom minek nevezzem huzas, hiaba lottok rank 703 raketat x mennyisegu penzt beleolve csak 27 ami el is ert valamit 3.9% os talalati arany nem tul fenyes (szerintem szerencsere)

    csak belegondolva az a penz amit Izrael az Iron Dome ra kolt es amit a palesztinok a raketakra mennyi minden jora lehetne forditani :(

    Jordan kiraly meg be van szarva, utik verik most ott is a nepet mert lazong kicsit a kiraly ellen.
  • cataflam02
    #7876
    Erre gondoltam én is.

    Friss
    "Afghan President Hamid Karzai has strongly condemned Israeli strikes against the Gaza Strip, while Jordan's King Abdullah II has ordered urgent humanitarian aid for Palestinians under siege."
  • Strahd_
    #7875
    Ami inkabb durva az a 60 raketa amit a sajat embereikre lottek ki... ha abbol lett aldozat abbol vajon utana mennyi lett beleszamolva az Izraeli legiero szamlajara?

    Illetve ha vegul sikerul amit csinalnak es telibe lonek egy West Banki falut akkor tuti az lesz hogy Izrael szandekosan nem szedte le azt a raketat hogy a palesztin nepnek karokat okozzon.
  • Strahd_
    #7874
    27 az az izraelben levo lakot reszen levo becsapodast mondja, ennyi raketa talalt a 703 bol (maradek vagy kivul esett a lakott teruleten , es vagy nem okozott kart) de en is kevesnek talalom a 27 et bar aranyban all a serultek es karokkal amit Izraelbol jelentenek.
  • cataflam02
    #7873
    27 szerintem negyede a valós adatoknak.

    "Israel’s Channel 2 reports that a barrage of rockets is being fired from the Gaza Strip into the southern Israeli cities as Israeli tanks fire at least a dozen tank shells towards eastern Gaza."
  • Palinko
    #7872
    érvekkel, véleménnyel, olvass vissza ha akkor se esik le én sajnálom.
  • Strahd_
    #7871
    hm ezt viszont nem ertem...

    PMO spokesman: 60 Gazan rockets hit Palestinian civilians

    tegnap tudom hogy amikor Jeruzsalemet lottek akkor 2 is egy palesztin falura esett West Bank ban
  • Susarc
    #7870
    sajnálatos,hogy te velem ellentétben csak magyarul beszélsz,de nem vagy magyar!
  • Susarc
    #7869
    és ugyan mivel iskolázott le? mellesleg a seggemen is büszkén viselném a turult!
  • Strahd_
    #7868
    Nem lenne jo megoldas marmint a nemzsidok szamara.
    Mihez kezdesz a Druzokkal, Kereszteny palesztinokkal vagy ep azzon muzulman palesztinokkal akik most Izrael teruleten ellnek es koszonik nem kell nekik a fundamentalis vezetes, nah most oket egybe raknad lenne megint verengzes.

    Nezd meg sok sok izraeli katona videon a katona nem azert tud arabul mert megtanulta az "ellenseg" nyelvet, hanem mert az anyanyelve es koszoni jol elvan Izraelben
  • cataflam02
    #7867
    Friss
    "Israeli Minister of Military Affairs Ehud Barak and Benny Gantz, head of Chief of Staff, have held emergency meeting with senior military commanders in Tel Aviv."
  • ManoNegra
    #7866
    Ebből zárás lesz meglássátok.
  • ReszegKoldus
    #7865
    Fel kell szedni a kék és piros területről minden embert, a zsidókat a Föld egyik végébe rakni egy szigetre, az ott élő nem zsidókat meg a másik végébe azt kész. Helyükre meg mehetnének a c kategóriások.
  • Palinko
    #7864
    én nem vagyok zsidó de Strahd leiskolázott, érvelni nem tudsz menj és tetováltass még egy turult a seggedre.
  • Strahd_
    #7863
    Egyertelmuen mind a ket fel ludas, mert konnyu indokot talalni most miert nem. Rabin gyilkossag egyertelmuen a szelsoseges idiota szelso jobbos zsido telepes csinalta. En ugy tudom bortonbe is kerult a rohadek, a masik mecsetet megtamadoval egyutt. Es nem lett nemzeti hos mint az uriember akit par napja a kocsijaban kilottek.
  • remark #7862
    "Nekem kurvara elegem van abbol amit a muzulmanok csinalnak"

    Másnak meg másból van "kurvára" elege. Legalább ennyi felfogható számodra is?
  • cataflam02
    #7861

  • PSG 1
    #7860
    Az a baj, hogy az izraeli lakossag nagy resze is megallapodast es komolyabb beket szeretne..Csakhat a lobby(nem tudok jobb szot) erdekek mind a 2 oldalon rendre kisiklatjak a dolgokat..
    Gondolj a bekeparti Itzak Rabin-ra es a megoldast kereso politikajara..!Hat ott nem palesztin szelsosegesek adtak egy ovon aluli utest a megegyezesnek..Ha nem nyirjak ki zsido-szelsosegesek(terroristak?persze..tudom, h csak egy merenylo maganakcioja volt.. :D), biztos,h mashogyan alakul a tortenet, mert a palesztinok tobbsege is tamogatta a politikajat(eppen ez zavarta a zsido-szelsosegeseket)..
    Ki(k)nek az erdeke, h ne legyen beke/megegyezes..?
  • Susarc
    #7859
    további fitymamentes sabbatot fulladj pele a pászkába
  • Strahd_
    #7858
    Nah elojott meg egy IQ harcos, vigyazz nehogy Szegedi Csanad sorsara juss :P
  • cataflam02
    #7857
    "Anita Bocz melleseleg mig izrael katonai celpontokat,loszerraktarakat celoz es felszolitotta a gazai lakossagot ,szorolapokat dobtak le hogy a gyerekek,nok,ne tartzkodjanak a terroristak kozeleben,addig a hamasz civilekre lo es lakott teruleteket celoz..."

    "az egyiptomi miniszter szaladt obama basihoz meg az ensz-hez h szolitsak fel izraelt hogy hagyja man abba....piszkaljak a tuzet es csodalkoznak.....tiszta idiotak"

    "Nándor Kun nama fbn is megy a paraszt vakitas? Minnya megsajnalom !..szegeny..! izraeli felebarataimat. A palesztinoknak nyomos okuk van a szomszedjuk tamadasara. Nezzetek mar meg milyen taborokat huztak fel a palesztinoknak !...Szegeny...! Aldozataink. Valahogy feloluk erzem generalodni a vilag gazdasagi es erkolcsi feszultseget. De lehet nincs igazam mert en csak egy gojjjjj vagyok.:)"

    "Anita Bocz a palaesztinoknak ahhoz van joguk hogy befogjak a mocskos pofajukat es csendben basszak a kecskeiket!!!"

    "Anita Bocz lehet h gojj vagy de az elethez megvan a jogod.kivancsi lennek hogyha ezt mindanad akor is ha melletted utazna a buszon egy nagy taskas kendos arab,vajon akkor is termeszetes lenne a mosolyod?? nem hiszem,ha izrael nem tartana a hatat es nem tartana oket kordaban az egesz vilag nagy szarban lenne"

    Jó fej a csaj :) megadják az élethez a jogot :D
  • Strahd_
    #7856
    megint itt a pont nalam , nincs erv de jon az internetes izmozas meg az en apukam rendor hozzaalas.

    Igy mar nem is jo veled eszmecseret folytatni vagy szellemi parbajt, nem szeretek fegyvertelen ember ellen harcolni ez van :) de tovabbi szep napot neked
  • ReszegKoldus
    #7855
    Biztos fáznak. Mondanám hova menjenek melegedni, de az már ~70 éve se tetszett nekik, meg az odavezető vonatút se... :)
  • Strahd_
    #7854
    "Persze persze.. a média megint jól végzi a feladatát" egyertelmu, csak ha jobban megfigyeled akkor a media az artatlan palesztinokrol hirezik a gonosz izraellel szenven (BBC, CNN es igy az MTI is) en megertem hogy igy reagall par ember itt.

    Anno hireszteltek paran itt hogy a kuruc fuggetlen, objektiv es csak azt mutatja meg ami a mainstream mediabol kimaradt... most meg ugyanazt szajkozza
  • Susarc
    #7853
    pontosan ezt a nagyképü arroganciát utálják bennetek az emberek! szemtől szemben állnánk összehugyoznád magad!
  • Strahd_
    #7852
    Nah akkor nezd meg a kepet....
    Elso kepen a katonak , tuti indokolt a jellnlegi 28 fokba a sal es a teli kabat :P