13596
H001.jpg
  • ManoNegra
    #8211
    Így van, de a nemzetközi porondon is nagyobb befolyást kapnának, és talán ezzel a "terroristáikat" is jobb belátásra tudná téríteni a vezetés. Vagy a hamasz átértékelné az alapállását.
  • ReszegKoldus
    #8210
    Felőlem kiegyezhetünk abban, hogy azért üzemeltetik, mert van önkritikájuk a múltbéli tevékenységeik miatt :)
  • Strahd_
    #8209
    Nem erted, keverik a dolgokat. Ha West bank rol irnak akkor ertheto lenne. Gaza evek ota fuggetlen csak palesztin fenhatosag ala tartozik. De szerintem ezt elvezik hogy jol osszekeverik a szezont a...


    Mondjuk ugy hogy Gaza ilyen test uzembe mukodo fuggetlen palesztina, eddig nem nagyon valt be. Hamarabb fog celt erni a Fatah es Abbas west bankba es azt tamogatni is tudom mert azzal a resszel legalabb beke lesz (megha ideiglene is de legalabb mint orszag vs orszag vita lesz)
  • Susarc
    #8208
  • Strahd_
    #8207
    Ezert is kene Izraelnek minnel hamarab elfogadnia illetve tamogatnia a fuggetlen Palesztina kikialtasat, es az utana jovo ugyanilyen tamadasnal mar Palesztina megtamadta Izraelt lenne az allas es nem egy terror szervezet megtamadta Izraelt.
  • Molnibalage
    #8206
    Ez is vastagbőrős és idióta komment a javából. A rakétázgatással eddig csak azt érték el, hogy az IDF betrappolt oda, hogy leállítsa ezt. Nem értem, hogy miféle önvédelem az, hogy IDF katona nem állomásozik Gázában, már a rendfenntartásért sem Izrael felel. Mit védenek és hogyan, mikor nincsenek megszállva és éppen senki nem lő rájuk? Az "önvédelem" milyen formája az, hogy válogatás nélkül civileket gyilkolok...?
  • ReszegKoldus
    #8205
    Nem arról van szó, hogy én valamiről nem tudok, inkább arról, hogy ti is máshonnan számoljátok itt a konfliktus kezdetét, meg én is.
  • Molnibalage
    #8204
    Mi köztelezi arra az Izraelt, hogy megtegye. De várj, mondok példát. De továbbra is üzemeltetnéd a tranzit gázvezetékeket a szomszédos államok felé, ha azok a határ túloldaláról magyar civileket ölnének...?

    Te sem vagy semmi ember...
  • Molnibalage
    #8203
    Az események sorrendje nem világos neked láthatólag. Nem most támadt fel a rakétázgatás és aknavetőzgetés. 2008 óta is folyamatosan tart. Nézd meg, hogy az Iron Dome mikor települt le (segítsek?) és azt, hogy azonnal volt mire dolgoznia. Tehát kibaszottul nem igaz az, hogy Izrael bombázgat és erre jönnek a hamasz rakéták. Az, hogy te ezekről nem tudsz, arról én nem tehetek...
  • ManoNegra
    #8202
    Mi a halálért szórakoznak több tízezer dolláros PGM-mel meg a célbajuttatáshoz szükséges több tízmilliós háttérrel - meg a vadászgépek 10-20 k$/óra repóra költségel, ha 500-1000 dolláros Mk bombákkal is operálhatnának? Még azokkal is célozni szokás. Véletlenszerűen nem dobál bombát senki, mert drága képesség eszetlen pazarlása. Ha csak találomra akarna mészárolni az IDF, akkor hamasz módira be röffentenék a tüzérséget és hadd szóljón... Akkor nem napok alatt és több tucat vagy század nagyságrendű bomba után lenne ennyi halott, hanem fél perc alatt...

    Megtehetnék, meg is tennék, de hogyan tudnák menedzselni a világ nyilvánossága előtt a népirtást? Pont ők?
  • Strahd_
    #8201
    Miert nem Egyiptom, Qatar, stb taplalja? Miert Izrael?
  • ReszegKoldus
    #8200
    Ez arra utal, hogy nem vetne rájuk túl jó fényt, ha nem táplálnák, de véletlenül se arra utal, hogy milyen rendesek és korrektek.
  • ReszegKoldus
    #8199
    ugyanezt nem latom a masik oldallal szemben

    Én meg a #8179-hez hasonlót nem látok a másik oldallal kapcsolatban. Szerintem mindenkinek joga van megvédenie a földjét, már amennyit még nem foglaltak el belőle.

    Egyébként nem tudtam, hogy ezt minden nap le kell írni, de én a civil áldozatokat mindkét oldalon sajnálom.
  • Strahd_
    #8198
    "Tudtommal igen. Ez nálad mire utal?"
    en tudom en tudom en tudom

    a valasza: "PROPAGANDA"
  • Strahd_
    #8197
    En le merem fogadni hogy nem.


    Masik ami erdekes amikor azt mondjak olyan raketaval lonek amibe nincs is robbano fej csak neha... pont ez a lenyeg, neha nem a fizikai hanem a mentalis kar okozas a fo szempont. Latom itt a torekvest hogy sajnaljuk a civil aldozatokat Gazaban ami jo, ugyanezt nem latom a masik oldallal szemben, jah hogy ott kevesebben halnak meg (okokat hogy miert felesleges minden nap leeirni) de szerintem az a gyerek aki ahelyett hogy a kertben jatszana menekulnie kell a bunkerbe ejjel 3-4 szer is ugyanezt, hogy az o gyerekszobaja a bunkerben van mert masket 15 masodperc alatt ejszaka nem jutna el a biztonsagba szerintem oket is kell sajnalni. Nos ezert van kettos mercetek.
  • Molnibalage
    #8196
    Miért is? Lehetne az IDF erőit is vegzálni és támadni. Jaaaaaaaaaaaaaaaaa, hogy az vissza is lő?


    Tehát valahol vicces, hogy az egyik oldaltól valódi hadviselést vártok el 0 járulékos vesztességgel - ilyen soha nem lesz, lehetetlen - a másik oldalnak meg lényegében megengedett bármi.

    A képességek szerint ítélek és nem a szándék szerint. Ez olyan, mint a BTK csak a gyilkosságot büntetné, de gyilkossági kísérletet nem. Nem sikerült a gyilkosság, oh, akkor elmehet...? Ugye elég hülyén venné ki magát...

    Attól, mert a Hamasz akciójában kevesebben halnak meg, akkor az kevésbé elítélendő, mint az IAF PGM támadásai? Miért van az, hogy a károkozás mértékét hasonlíták összes és nem a próbálkozások számát és célját...? A kevés izraeli áldozat azért is van, mert nagyon komoly ellenlépéseket tettek a veszteségek csökkentésére, megerősített épületrészek, Iron Dome, stb. A ledobott izraeli PGM szám töredéke az hamasz aknavető / rakétaindításnak.

    Az ugye megvan, hogy a palesztín közműrendszert az izraeliek és nem a környező arab testvérek táplálják meg...? Most is üzemel? Tudtommal igen. Ez nálad mire utal?
  • ReszegKoldus
    #8195
    Továbbra is vastagbőrős, hogy csak az egyik oldaltól várod el a nulla járulékos kárt

    Nem lehet, hogy azért van ez a "kettős mérce", mert "primitív terroristáktól" a "világ egyik legjobb hadserege ellen" nem igazán várható el ugyanaz a precizitás?

  • Strahd_
    #8194
    velemeny van ;) kuruc akarom mondani hamaszinfo.hu-val megegyezo :) valamibol fent kell tartani azt a serverparkot is. Nem hiaba ment a nagy hajbokolas a Saudiaknak is a minap a parlamentben.
  • Molnibalage
    #8193
    Annak, hogy X ország vezetése mit nyilatkozik, annak mi köze bármihez? A tibeti vérengzéseket ki ítélte el? Ezek szerint, ha politikai érdekből valaki kussol, akkor az elfogadott? Ezek szerint a gázai civil gyilkolás hamasz oldalról oké, de a tibeti törekvések meg nem...?

    Ajvé...

    Tudod az tipikusan az, hogy saját véleményed nincs. Jajaj, de mert XY elítéle. Ki nem szarja le...?
  • Strahd_
    #8192
    Erdekes az EU, USA , Oroszok a hamaszt itelik el, te biztos mas forrasbol dolgozol. En nem latok itt sirast, majd lesz siras vagy inkabb oromkodes ha vege a konfliktusnak.
  • Strahd_
    #8191
    szemelyeskedo resztol eltekintve
  • cataflam02
    #8190
    Érdekes, hogy a világ legtöbb országa elítéli Izrael mostani tettét, de ti még itt sírtok.
  • Strahd_
    #8189
    en ugy lattam nyilatkoztak a talpnyalok, csak mas talpat nyaljak
  • Susarc
    #8188
    miért neked vagy nekem mi közünk van hozzá?
  • Molnibalage
    #8187
    Bár tudnám, hogy magyar képviselőknek mi köze van ahhoz, hogy ott mi történik?
  • Molnibalage
    #8186
    Látom képtelen vagy felfogni. Közelítsük meg technikai oldalról, hátha akkor fogékny leszel valamire. (Erősen kétlem.)

    Mi a halálért szórakoznak több tízezer dolláros PGM-mel meg a célbajuttatáshoz szükséges több tízmilliós háttérrel - meg a vadászgépek 10-20 k$/óra repóra költségel, ha 500-1000 dolláros Mk bombákkal is operálhatnának? Még azokkal is célozni szokás. Véletlenszerűen nem dobál bombát senki, mert drága képesség eszetlen pazarlása. Ha csak találomra akarna mészárolni az IDF, akkor hamasz módira be röffentenék a tüzérséget és hadd szóljón... Akkor nem napok alatt és több tucat vagy század nagyságrendű bomba után lenne ennyi halott, hanem fél perc alatt...

    Maga az alkalmazott fegyverzet zárja ki azt, amiről te fantáziálsz. N+1 terrorista vezért likvidáltak már úgy, hogy rajtuk kívül senki nem halt bele. Az egyik éppen most történt...

    A 0 járulék veszteség követelése olyan, mintha BP belvárosában akarnál úgy felrobbantani autó méretű célokat, hogy senki se sérüljön meg. Ez fizikailag lehetetlen, szerencse is kell hozzá. Ez nincs mindig meg főleg, ha a hamasz olyan objektmok mellett operál, ahol... Továbbra is vastagbőrős, hogy csak az egyik oldaltól várod el a nulla járulékos kárt, mikor a hamasz oldalán ez nem is értelmezhető. A civilek gyilkolása a céljuk...


    Ha a cél a válogatás nélküli gyilkolás lenne, akkor tízezres nagyságrendben lehetne termelni a halottakat tüzérséggel meg kazettás bomba alkalmazásval. Tudod, ez ami a hamasz csinál. Izrael becéloz és lő, csak eltalál majd valamit vagy valakit...

    Valahol elképesztő, hogy a gépek TGP kamerás felvételei és PGM fegyverek felhasználása mellett ilyen marhaságot beveszel. Tudod, ezek nem filléres eszközök. Valahol vicces, hogy a hozzád hasanolók lépten nyomon azt állítják, hogy "pénzéhes zsidók", meg hasonló szólamokat zengteg, de a "véletlenszerű célzás nélküli" támadásokhoz olyan fegyverrendszereket használnak, aminek CEP értéke néhány méter és dollármillókba kerülnek.


    Öcsém, saját magatoknak mondtok ellen. Tényleg kíváncsi lennék, hogy a magadfajta buta embereket ki alkalmazza bármire is az életben...? Én egy üveg tejet sem bíznék ilyen ostoba emberre, mint te...
  • Strahd_
    #8185
    Amugy azert linkeltem mert tobb helyen jelleztek a hiradasok hogy a mostani esemeny meg kozel sem fajult el ugy mint 2008 ban. Mivel a modszer megint ugyanaz mind a 2 oldalrol ebbol jott a feltetelezesem hogy megint ezt fogjak kihozni... de igazad van elnezest erte.
  • Susarc
    #8184
    "szép" a kezdőkép
  • Susarc
    #8183
    fosnak a talpnyalók nyilatkozni!

  • Susarc
    #8182
    ez kb. annyira hiteles mint a magyar kormány álláspontja! menj ki az utcára és kérdezz meg pármillió embert ki az agresszor valójában!
  • Strahd_
    #8181
    Igazad van varjunk par honapot amikor ugyanezt megint kozlik a vizsgalatok utan.
  • ReszegKoldus
    #8180
    Annyit jelenthet, hogy addig lőttek találomra, különben nem kérték volna őket, hogy ne lőjenek találomra :)

    #8178

    2010-ből lehet linkelni, 2008-ból nem?
  • Strahd_
    #8179
    11/20/2012 10:09 German FM reaffirms Israel's right to defend itself

    German Foreign Minister Guido Westerwelle on Tuesday confirmed his frequently voiced stance that Israel has the right to defend herself against rocket attacks from Gaza.

    "The German People and the German Government stand by Israel's right to protect and defend itself against missile attacks from Gaza; and Hamas has the responsibility to stop the missile attacks against Israel."

    Westerwelle also reiterated something that he has already stated several times, but believes that it needs repeating over and over again. There are people who are under the misconception that the missile attacks started in recent days, he said, noting that they have been going on not just for days, weeks and months – but for years.
  • Strahd_
    #8178
  • Susarc
    #8177
    nektek nem az ATV fórumán kéne lennetek?

    azért "szólt be" a vezérkari főnök mivel találomra is választottak ki házakat ő meg szólt,hogy figyeljenek arra ,hogy ne igy legyen! ergó eddig leszarták a preciziót!

    "Hétfő reggelre 110-re nőtt a palesztin halottak száma, a sebesülteké meghaladja a 900-at. (Tegnap este 101 halottból 24 volt gyermek, 10 nő, 13 idős ember, a 850 sebesültből pedig 260 gyermek, 140 nő és 55 idős ember"
  • immovable
    #8176
    Hát őt sem az esze fogja megölni az is biztos. :)
  • Strahd_
    #8175
    :) a tetovalo szalonbol es a gyuro terembol :) o az uj izomturul.
    Hol vannak a regebbi emberek? szinte mar visszasirom Csiget.
  • Strahd_
    #8174
    Tehat ha az Izraeli vezerkari fonok azt mondja ne lojjetek talalomra, hanem celzottan akkor ez a te olvasatodban annyit jelent hogy cafoljak hogy celzottan lonek. Gratulalok
  • Molnibalage
    #8173
    Neked fogadlmad nincs arról, hogy ez mennyire kis járulékos veszteség a világ egyik legsűrűbben lakott vidékén. Láthatólag lövésed sincs a HTról sem.

    Egyáltalán ki vagy és honnan a rákból kerülték ide? Mert eddig értékelhető dolgot ide nem sikerül böfögnöd, az ziher...
  • Susarc
    #8172
    Végre a Török miniszterelnök megmondja a frankót!