13596
H001.jpg
  • Molnibalage
    #8251
    Megalol. :)
  • Susarc
    #8250
    ha Pista bácsi a fertő tónál vadászat közben átlő bécsújhelyre sörétessel az nem ugyanaz mintha felszáll 2 grippen magyar felségjelzéssel és kibasz 2 db 1 tonnás bombát.....
  • Strahd_
    #8249
    es kedves Susu nezd meg a datumot is amikor lottek es raadasul te linkelted be ;) koszonom.

    De legalabb ReszegKoldusnak megmutattad legalabb az idei ev hogy kezdodott.

    addig is...


  • Garfield
    #8248
    Akkor most emberiség elleni bűn a fehér foszfor használata, vagy sem? Olyan nincs, hogy "kicsit", meg hogy "csak akkor, ha X használja".
  • Garfield
    #8247
    Őszintén megvallva nekem ez a kép gyanús.

    1. Mindkét robbanáshoz egy-egy, a robbanási kútól jól elkülönülő, szürke füstoszlop vezet.
    2. A robbanásból ferdén, kúp alakban repülnek szerteszét a füstcsíkot húzó izzó darabok.

    Összességében én ezt sokkal inkább légvédelmi rakétatalálatnak nézem, amikor is az elhárítás eltalálja a beérkező rakétát vagy aknagránátot, a szétrepülő repeszdarabok pedig a rakéta/gránát eredeti röppályája körül kúp alakban repülnek tovább.
  • Susarc
    #8246
    egy "terrorista" által ellőtt 2 gránát nem egyenértékü 2 tonna bombával ami Izraeli felségjellel repülő katonai gép basz le...

    linkeljek képeket mire használják?
  • Garfield
    #8245
    Izarelt nem vonják felelősségre erre 2 gránátról azonnal megirják,hogy az fehér foszfor volt....

    Ezzel szemben a palesztinokat nem vonják felelősségre a fehér foszforért, de Izraelt azonnal keresztre akarják feszíteni (képzavar! :-)) ugyanezért. Akkor most hogy is van ez?

    Féligazságok puffogtatása helyett előbb talán tisztázzuk azt, hogy a fehér foszfort pontosan mire is használják, jó?
  • Garfield
    #8244
    A fehér foszfor katonai felhasználási formái

    A fehér foszfor kapcsán itt a teljes képsorozat. Nos, ha ebben az állítólagos támadásban a fehér foszfort gyújtóanyagként használták, ahogy azt próbálják beállítani, nem pedig füstképzőként (lásd fenti link), akkor vajon miért sétálnak olyan nyugodtan mind a füst mellett, mind magában a füstben?

  • Susarc
    #8243
    kedves butusok ezt azért raktam be,mert ilyen képek ellenére


    Izarelt nem vonják felelősségre erre 2 gránátról azonnal megirják,hogy az fehér foszfor volt....ezért tettem be az idézetet
  • Strahd_
    #8242
    van mar ra valasza Moszad volt, vagy propaganda az nem lehet hogy a dicso szabadsag harcosok ilyet csinaltak volna hisz csak 6 napja torent hogy megszegte izrael a tuzszunetet es kilotte a vezeruket aki szinten moszad ugynok volt de nemzeti hos is es akor csak a palesztinok elkezdtek vedekezni a gonosz izraellel szemben :) /* remelem jol osszeirtam 6 napi postjit osszegezve */
  • Garfield
    #8241
    Hmmm, szóval már a palesztinok által kilőtt fehér foszfor tölteteket is a zsidók nyakába akarod varrni? Ugyan olvasd már el a forrást, ahonnan kikopiztad... Vagy a palesztinoknak ezt is szabad?
  • Strahd_
    #8240
    LOL sajat magadnak mondasz ellent? olvasd legalabb el amit linkelsz vagy becopy pastelsz. A haverjaid most is lovik Eshkol-t es erre belinkelsz olyan infot ami mutatja hogy a Hamasz lott egy Izraeli varost honapokkal ezelott ezzel alatamasztva az en igazamat megmutatva ki lott elosszor vagy ki az agresszor? :)
  • Molnibalage
    #8239
    Megintcsak nem figyelsz. Ha Izrael nem létezik - a hamasz szerint - akkor nem állam, akkor miféle egyezmény vonatkozik rá...?

    Elítélem a foszforozást morálisan? IGEN. Miféle egyezményt szegett meg vele? Tudtommal semmilyet, hiszen nem írt alá semmit és valaki szerint nem is állam. Várom annak az egyezménynek a linkelését, ami engedélyezi civilek válogatás nélküli rakétával és aknavetővel való lövését. Ha már ennyire jogászkodni akarsz...

    Jó lenne már valami koherens világkép vagdalkozás helyett...

    (Egyébként világítógránátok alkalmazását megengedi az a bizonyos egyezmény, pedig azok is foszforosak. A képen egyébként tüzérségi gránát hatását látod, nem bombáét. Anno valaki azt mondta, hogy ez is világítógránát, de ebben én erősen kételkedek, a fényviszonyok miatt sem lett volna szükség annak alkalmazására.)

  • Susarc
    #8238
    "The Jerusalem Post reported that on 1 January 2012, two mortars were fired from Gaza into the area governed by the Eshkol Regional Council which were determined by the Israeli military to have contained white phosphorus; the shells were reported to have landed in open fields, causing no injuries or damage.[76] The newspaper stated that the Eshkol Regional Council filed a formal complaint with the United Nations, noting that the Geneva Conventions prohibit the use of phosphorus against civilians.[77]"
  • Susarc
    #8237
    gondolom leesett már neked is ,hogy hiányosfitymáju kollégákak minden ami nem Izarelt magasztalja az konteó/összeesküvés elmélet,kitaláció,hazugság/hamisitás, logikai bukfenc,trollkodás,fail,szenzáció/hatásvadász dolog lehet csak és kizárólag!

    tehát pl ez ,nem is foszforbomba és nem is egy iskolát lőttek vele ez mind csak kitaláció és CGI



    igen ez 2008-as ,de ha 1 héten belül nem lesz megoldás megint előveszik valószinüleg bár több egyezmény is tiltja a használatát ,dehát most mit izélem Izrael magasról leszarja az ide vonatkozó egyezményeket hisz még a büdös életben nem itélték el a háborús bűneikért ,de ők 70+ éve minden évben felveszik a hollókoszt éves diját.....
  • Molnibalage
    #8236
    Ennek megint mi köze van ahhoz, amit írtam...? Semmi. Az ilyem logikai bukfenceken ámulok és bámulok.
  • ReszegKoldus
    #8235
    Lehet, hogy érvelhetnék, viszont ezzel a filmmel ellentétben, azt sose láttam, mert nem érdekelt :)
  • Susarc
    #8234
    troll? tehát aki nem Izarelt élteti 0/24-ben az Troll? olyan objektiv vagy mint a 19:00 órás hirek az ATV-n......
  • Molnibalage
    #8233
    Egy szóval nem említettem, szóval epic fail trollocskám...
  • Molnibalage
    #8232
    Valahogy csodás, hogy az ilyen konteószakgú szenzációhajhász filmeket sem vagytok képesek felismerni. Ennyi erővel a zeitgeist nevű röhejes alkotással is érvelhetnél.
  • Susarc
    #8231
    jétsszam ki a holokauszt kártyát ahogy ti szoktátok?
  • Strahd_
    #8230
    Ezt a kartyat mar probald elsutni a Palesztin fickora is akit kilottek, valami mast kerunk
  • Susarc
    #8229
    Moszad
  • Strahd_
    #8228
    11:22 Man stabs guard at U.S. embassy in Tel Aviv; police arrests assailant.

    Kivancsi leszek ki volt... Ha izralei akkor idiota, ha Palesztin akkor idiota
  • Strahd_
    #8227
    hatarok meg csak csak... inkabb itt a fovaros kerdese lesz a gond es akkor ugyanoda jutunk. Ami valtozott az a szent varos kerdese mert ugye egy vallasos ember a szent varosara csak nem lo.

    Amit meg nem latok at miert jo a 2 vagott orszag mindegy hogy Izrael vagy a jovendo uj orszagrol Palesztinarol beszelunk em latom at hogy mukodne... ok ok USA ba sikerult Alaszkaval de ott kicsit masok a politikai helyzetek es igen lataktan terulet ellenteben Gazaval
  • ReszegKoldus
    #8226
  • ManoNegra
    #8225
    A kerdes nem ez hogy lesz e vagy sem hanem hogy milyen korulmenyek kozott lesz.

    Na azt hiszem pont ezért nem lesz megállapodás, mert egyik félnek sem mindegy milyen körülmények között, milyen határokkal valósulna meg. Soha nem lesz béke...
  • Molnibalage
    #8224
    A helyzet nem ezt mutatja. 2000-es helyzet óta beláthatalan távolságba került sajnos ez. És a hamasz kicsit sem segít azon, hogy ez máshogy legyen...
  • cataflam02
    #8223
    Egyedül az USA nyalja Izrael seggét..
    Az oroszok még véletlen sem támogatják Izraelt, de te már csak tudod a hivatalos médiákból.
    Az Unió igaz, hogy elismeri azt, hogy Izrael megvédje magát, de felszólítja a támadások beszüntetésére mindkét államot. Arról nem is beszélve, hogy aránytalannak nevezte az Izraeliek bombázását.
    Cső
  • Strahd_
    #8222
    A kerdes nem ez hogy lesz e vagy sem hanem hogy milyen korulmenyek kozott lesz. En tamogatom legyen, lezarni utana a hatart West Banki Palesztina fele mert ott az orszag kezdjetek vele amit akartok majd az Arab testverek adnak nektek mindent ami kell nem kell tovabb Izraelen csungeni. Hosszu tavon szerintem ez a jo megoldas.
  • Susarc
    #8221
    a 8214 mehetne is a fejlécbe,hogy mindenki tisztán lássa végre azt amit a mocsokszemét ország művel!
  • Susarc
    #8220
    a 8214-et nézegesd meg Strahd haveroddal úgy 36x,hogy leesen végre a tantusz!
  • Strahd_
    #8219
    nem vagyok biztos benne hogy ez nem a West Banki hatar, de ha ugy is van akkor ez a hatar Izrael es Palesztina kozott miert is gond? Egyiptom fele vigan atmehetnek csak az Egyiptomiak koszonik nem kernek belole...
    Jah hogy azt szeretned hogy Izrael es Palesztina kozott szabad atjaras legyen? Ahhoz meg hosszu hosszo hosszu bekes evtizedeknek kellene jonnie kicsit elore szaladtal. Jellenleg onnan lonek ki civielkre elobb annak legyen vege es utana majd lehet kerni hogy szerentenenk atjarni dolgozni Izraelbe...

    valaki a napokba felhozta hogy mekkora a munkanelkuliseg Izraleben/West Bankban es Gazaban. Nem tudom nekem ugy tunik hogy a west banki vezetes jobban oldja meg a problemat pedig ok elnyomas alatt elnek itt egyesek szerint. mint a fuggetlen Gaza akinek az Izral fele levo hatarai vannak lezarva nem veletlen hogy miert.

    Ami kerdojelezheto az a tengeri blokad a hatar kerdesben, de latva mennyi nagy hatotavolsagu raketat lonek ki onnen ha szabad hajozas is lenne akkor meg tobb lenne szerintem.
  • cataflam02
    #8218
    Itt mutatkozik meg, ki is vagy valójában :)
    Előbb vagy utóbb, lesz független Palesztin állam. Ez a lényeg.
    Ezt még a Zsidók sem akadályozhatják meg.
  • Molnibalage
    #8217
    Ööööö, két perce még azon rugóztatok, hogy minden államnak joga van megvédeni magát. Ha a fal az izraeli határon van, akkor mi baj? Ők így védekeznek. (Kínai Nagy Fal még rémlik...?)

    Mintha neked megtiltaná az állam, hogy kerítést építst a házad köré. Az is egy állam szíve joga, hogy kit enged be. Az, hogy a beengedésnek mi az infrastrukurális igénye, az megint egy más tészta. Izrael úgy látta jónak, hogy ez. Mi köze van bárkinek ahhoz, hogy Izrael határán mi van...?

    Ezek szerint, akkor az EU-n kívül is koncentrációs tábor a világ, mert nem enged be minden jöttmentet, ahogy az USA és a világ számtalan más országa is...? Csak az EU határán nincs betonkerítés, mert még (?) nincs rá szükség... Ellenben azt is őrzik.
  • Susarc
    #8216
    hát igen.....
  • Strahd_
    #8215
    ketlem hogy atertekelne, de minden esetre a kovetkezo konfliktusban nem lehet eladni a szegeny elnyomott megszalt nepet tamadja az agresszor. Es nem utolso sorba szepen kerheti Izrael az UN segitseget a hatarok fentartasat es vedelmet. Kicsit masmilyen lenne.

    Es akkor jon majd meg Jeruzsalem kerdese amit most ugye lottek a Palesztinok csak kicsit szar az erv hogy szent varos no mindegy remeljuk ez a jovo zeneje es nem a harcteren es civileket lovo palesztinok hanem a politikai bekes megoldas lesz a jovo
  • Gabic11
    #8214
  • Molnibalage
    #8213
    Az én álláspontom az, hogy Izrael és Palesztína vagy egyszerre létezik vagy sehogy. 2000-ben egy történelmi lehetőség marad el és nem azért, mert Izrael nem fogadta el. Jóval többet ajánlott fel, mint amire bármi kötelezte volna. Ahhoz hasonló lett volna, mint a 1867-es kiegyezés. Nem '48, de továbbfejleszthető lett volna, ahogy a Kiegyezés is. A legfontosabb az, hogy békét hozott volna és a Palesztín állam elismerését is.

    Különbség van aközött, hogy a palesztínok államhoz való jogát vagy egy adott államot elfogadsz-e. A jelenlegi hamasz azért nem fogadható el, mert nem ismeri el Izrael államot, sőt, a megsemmisítése deklarált célja. Viszont, ha ő nem ismeri el Izraelt, akkor miért kellene Izraelt államként kezelni...? A hamasz szerint nem az. Akkor hogyan alkalmazol bármiféle jogot és hogyan van képe bárkinek óbégatni, hogy mit írt és mit nem írt alá Izrael? Most akkor létezik vagy sem...? Az ilyen logikai bukfencek egyenes következményei a kettős mércének. Az én álláspontoban nincs ilyen. Csak az felteszi azt, hogy az egyik oldalon sem vadbarmok irányítanak...
  • Susarc
    #8212
    a független Gaza.....klassz hely.....pont mint egy koncentrációs tábor...