13596
H001.jpg
  • HisF8
    #8611
    Ja, csak Izraelnek a cionisták egy marginális részét képezik, kb. annyira okos dolog volt, amit leírtál, mint az, hogy a magyarokat Vona Gábor nézetei képviselik, vagy még annyira sem. Míg az arab világ nagy részét tényleg elmeháborodottak vezetik, akiknek óriási a tömegbázisa is...
  • trident
    #8610
    Én szándékosan nem írtam a topikba, de azért ne feledjük már el, hogy vallási fundamentalisták vannak "mindkét oldalon". A cionistákat sem látom "különb" hajtásnak.

    Ha a palesztin szót kicserélnénk a hozzászólásodban ugyanúgy igaz a cionistákra.
  • Caliph
    #8609
    megszállni,kiirtani,átnevelő tábor...OMG. mintha ezt vki megpróbálta vna nem is olyan régen(1933-45)...lehet van vmi abban hogy az ember nem tanul a hibáiból...
  • Solt
    #8608
    Ezt még emésztenem kell... holnap reagálok.
  • DanielT
    #8607
    Igen. Bővebben: Mindenkinek tisztában kell lenni a saját helyzetével, korlátaival, lehetőségeivel és ezekből a legtöbbet kihozni.

    Az a pár palesztín balfasz, aki egyre mélyebbre taszítja az országát a háborúskodással, sajnos nincs tisztában a lehetőségeivel.

    Ahol a vallás az úr, vagy annak nevében követnek el cselekedeteket, ott a józan észnek helye nincs.




  • HisF8
    #8606
    A probléma nem velem, hanem az olyan vér idealistákkal van, akik egyszerű és nyilvánvaló tényeket is letagadnak - akár nagyközönség előtt is...
  • Solt
    #8605
    Már a kérdés felmerülését is szomorúnak tartom... de ma legalább világosabb lett, hogy mit ott a közel-keleten a fő probléma.
  • Solt
    #8604
    Tehát akkor vehetem úgy, hogy erre a kérdésre,

    "Azt jól értem, hogy akkor ezzel gyakorlatilag elfogadod az "erősebb kutya baszik" elvet, és gyakorlatilag ha egy ország jobb, ügyesebb, erősebb a másiknál, akkor terjeszkedhet, a gyengébb, ügyetlenebb, fejletlenebb meg alkalmazkodjon ehhez?"

    a válasz igen?
  • HisF8
    #8603
    És az ember mi más lenne, mint egy fejlett idegrendszerű állat?
  • ManoNegra
    #8602
    Oroszország hajórajt vezényelt a gázai övezet partjaihoz
  • DanielT
    #8601
    Egy álomvilágban biztos nem.
  • Solt
    #8600
    Tudod melyik világ működik így? Az állatvilág...

    Az emberek nem így működnek!
  • remark #8599
    "Aki nem tudja, hogy hol a helye, majd helyreteszik."

    A helyretevőkkel is ez szokott történni. "Így működik a világ, a természet."
  • DanielT
    #8598
    Így működik a világ, a természet.

    Aki nem tudja, hogy hol a helye, majd helyreteszik.
  • ManoNegra
    #8597
    Az más kérdés, hogy a bevándorlást én is korlátoznám.
  • remark #8596
    "Ez az általad kritizált nyugati világ pedig minden szempontból agyonjutalmazza a képzett és hasznos tagjait."

    Elnézést, ez nem az a topik, de:
    Én is befejeztem az offolást.
  • remark #8595
    De indulunk ki abból = De indulJunk ki abból
  • ManoNegra
    #8594
    Annyit mindenképpen, hogy teljesen ellentétes véleményen vagyok szinte mindenben, az általad leírtakkal kapcsolatban. Például az arabokkal kapcsolatban az a véleményem - attól függetlenül hogy technikailag nem olyan fejlettek mint a nyugat - még nem jelenti azt, hogy értéktelenebbek lennének mint mi, más a kultúra, más világ. Nem tartom igazán jónak a felsőbbrendűség tudatot, okozott (és okoz) galibát eleget.
  • ReszegKoldus
    #8593
    "még azt sem tudom, hogy az arabokkal kapcsolatban mi a véleményed"

    "Ha pedig annyira szimpatikusak neked az arabok, miért nem költözöl oda? Tök magas az életszínvonal is, tényleg nem értem mi tarthat vissza..."

    Oké.
  • HisF8
    #8592
    Szinte kizártnak tartom, hogy bármit is megtudhattál abból néhány hsz-ből, amit ide leírtam, mint, ahogy nekem sincs halvány fogalmam sem arról, hogy Te miként vélekedsz különféle dolgokról - még azt sem tudom, hogy az arabokkal kapcsolatban mi a véleményed.
  • remark #8591
    "A világ azért tart, ahol, mert Európa szellemi tőkéje ezt lehetővé tette."

    Ez nem mindenki szerint nagy eredmény... De indulunk ki abból, hogy ez a mostani csak egy átmeneti állapot.
  • ManoNegra
    #8590
    Ahogy már mondtam, nem akarok elmenni innen, jól érzem magam ebben az országban. Nem is élek rossz körülmények között, tehát nem a személyes sértettség, vagy a sikertelen életem beszél belőlem. Az már kiderült számomra, hogy a látásmódunk teljesen eltérő, ezért ami neked nyilvánvaló, az nekem elképzelhetetlen, és fordítva. Tiszteletben tartom hogy így gondolkodsz, de ez a maximum amit tehetek, megérteni nem tudlak.
  • HisF8
    #8589
    Megrekedsz a puszta értékrelativizálásnál. Ennél egy rosszabb állapot van: Burke (aki már akkor halott volt, amikor Marx szülei sem éltek). Ő nemhogy megmaradt volna a teljesen meddő nihilizmusnál, de egyenesen ezzel próbálta igazolni a tradíciókat. Hozzá képest ezek a rendkívül unalmas, futószalagon gyártott relativisták kismiskák.

    Az egyedüli ember, aki ezt rendesen átlátta (és talált kiutat) az Nietzsche volt - de őt, ha lehet kérni, ne a gyalázatosan silány minőségű követői alapján ítéljük meg.
  • HisF8
    #8588
    Te miről beszélsz? Mindenki előtt ott a lehetőség, hogy az lehessen, ami csak akar. Nem vagyok már különösebben fiatal, bár még öreg sem, de már az én generációmban is bárki bármivé képezhette magát. Ez az általad kritizált nyugati világ pedig minden szempontból agyonjutalmazza a képzett és hasznos tagjait. Sőt megfelelő képzéssel nálunk és most is nyugati életszínvonalon lehet élni, de semmiképpen nem kell nyomorogni. Ugyanakkor igaz, hogy bünteti azokat, akik nem úgymond "melósok" akarnak lenni. De képzetlen munkaerőre nincs is szükség - azt, hogy valakinek papírja van, de valós képesítése nincs, szintén idesorolom. A legnagyobb érték a produktív tudás, és nagyon helyesen ez is van jutalmazva. (Mind a tudatlanság, mind a meddő "bölcsesség" büntetve van.)
  • ReszegKoldus
    #8587
    Nem írtad le. Besoroltál valakik közé és nem tudom kikre gondoltál, mert nem vagyok marxista anarchista filozófus, úgyhogy ezek közé nem illek be :)
  • ManoNegra
    #8586
    Nem tudom. Ez a kultúrkör már számtalanszor törölte belénk a lábát, és most sem az az érdekük, hogy felzárkózzunk, hanem a gazdasági gyarmati státusz fenntartása. De ez már kezd nagyon off lenni, úgyhogy befejezem.
  • HisF8
    #8585
    "a fejlett nyugat szempontjából mi is egy ilyen probléma vagyunk" - már ne is haragudj, de ez egy hatalmas baromság. Ugyanannak a kultúrkörnek vagyunk a tagjai, számtalan módon járultunk hozzá ennek a közös értékcsoportnak a fejlődéséhez, stb. Ez egy átlag nyugat-európai számára teljesen magától értetődő tény. Az egyedüli probléma, hogy elkezdtek megjelenni (amúgy tőlünk nyugatabbra is) olyan irányzatok, akik ebből ki akarnának válni. Ha kritika ér minket, az ezt jelenti. Teljesen alaptalan ez a kisebbrendűségi érzésed (valószínűleg nem sokat éltél Ny-EU emberek között, ezért van téves elképzelésed róluk).

    ReszegKoldus: eleve leírtam kikre gondolok: Burke, Feyerabend, Kuhn és barátaik, illetve az az egész, ami belőlük kinőtt.
  • ManoNegra
    #8584
    A kiskaput általában keresni szokták, de mindegy, szőrszálhasogatás.

    lényeg, hogy van egy probléma, és azt meg kell oldani.

    Jelenleg a fejlett nyugat szempontjából mi is egy ilyen probléma vagyunk, csak mi engedelmeskedünk. Ezért nehéz nekem úgy gondolkodnom, ahogy azt te teszed. Érteni értem, csak elfogadni nem nagyon tudom.
  • ReszegKoldus
    #8583
    Kikre gondolsz amúgy? És mit képviselek?
  • HisF8
    #8582
    Nem foglalkozom magyar belpolitikával, úgyhogy most már 100%, hogy keversz valakivel.

    "Az arabok nem találtak egy kiskaput, hanem mondhatni az ölükbe pottyant." - ez számomra teljesen ugyanazt jelenti, találtak/ölükbe pottyant, nem tök mindegy? lényeg, hogy van egy probléma, és azt meg kell oldani.
  • HisF8
    #8581
    Mert megint a reális különbségek egybemosása az álkülönbségekkel. Az egész mozgalom, amit ezzel képviselsz teljességgel komolytalan, egy normális filozófust nem tudtok kiállítani (Kuhn, Feyerabend két rossz bohóc volt). Burke is teljességgel komolytalan figura. Ráadásul a hozzád hasonló, csak bégetni képes követőik még arra sem veszik a fáradtságot, hogy a mestereiktől megszokott alacsony színvonalú érveket sorakoztassanak fel. A maximális szellemi teljesítmény a részetekről: pár összeollózott hívószó beböfögése...
  • ManoNegra
    #8580
    Olyasmire emlékszem, hogy "szidtad a rencert". Ha nem így volt, akkor bocs. Az arabok nem találtak egy kiskaput, hanem mondhatni az ölükbe pottyant. Amiért pár helyen már súlyos árat fizettek, de látom ez még nem elég neked.
  • HisF8
    #8579
    "veled ellentétben, akit már hallottam panaszkodni, hogy elvágyódik innen" - feltehetőleg keversz valakivel, mert nekem végképp semmi okom panaszkodni. Egyszer írtam olyat, hogy több országban (3-4) tervezem leélni az életemet, ami igaz is, de ennek semmi köze az ilyen jellegű panaszkodáshoz.

    Az arabok találtak egy kiskaput abban a rendszerben, amit a fejlett világ alakított ki. Nekünk kell korrigálni a dolgokat, és helyreállítani a rendet.
  • ReszegKoldus
    #8578
    Kár lenne ennyivel beérni, legyenek átnevelőtáborok melegeknek, zsidóknak, tücsköt bogarat kutyát macskát evőknek, lúdtalpasoknak, iphone tulajoknak is, mert ez így elég egyoldalú, hogy "utálom az arabokat, neveljük át őket" :)
  • ManoNegra
    #8577
    araboknál meg megdicsérik őket

    Nem tudom hogy megy ez ott, lehet hogy a bevándorlók más elbírálásban részesülnek, de az a felsőbbrendűség ahonnan beszélsz az valami egészen elképesztő. Egyrészről panaszkodsz, hogy ott nincsenek törvények, majd azt kifogásolod, hogy miért nem rúgunk fel minden törvényt, és szedjük el mindenüket. Érdekes. Ráadásul pont az segítette a királyt hatalomra, akiket szeretnél odaküldeni, hogy a kedvedre tegyenek. Magyarán pont azt láthatod ebben az esetben, hogy milyen az, amikor nyugat beavatkozik.

    Ha pedig annyira szimpatikusak neked az arabok, miért nem költözöl oda?

    Miért kellene odamennem? Én jól érzem magam itthon, veled ellentétben, akit már hallottam panaszkodni, hogy elvágyódik innen, mert itt olyan rossz. Az hogy úgy gondolom, hogy nem kell beleszólni más ország életébe, nem azt jelenti, hogy oda akarok költözni.
  • Solt
    #8576
    Nincs okom kételkedni a szavadban, így elfogadom, hogy elfogadnád a fordított szituációt is.

    Azt jól értem, hogy akkor ezzel gyakorlatilag elfogadod az "erősebb kutya baszik" elvet, és gyakorlatilag ha egy ország jobb, ügyesebb, erősebb a másiknál, akkor terjeszkedhet, a gyengébb, ügyetlenebb, fejletlenebb meg alkalmazkodjon ehhez?
  • HisF8
    #8575
    Ja, mindenhol vannak, csak nem mindegy milyen arányban, és főleg nem mindegy, hogyan kezeli őket a társadalom (például jobb helyeken elzárják őket, araboknál meg megdicsérik őket).

    Bírom az ilyen mindent összemosó relativizmust, mint itt most előadsz. A világ azért tart, ahol, mert Európa szellemi tőkéje ezt lehetővé tette. Ezek az arabok abból élnek, hogy olajuk van, maguktól semmire nem mennének, egy európai macska értelmesebb náluk. A teljesen érdemtelenül szerzett pénzükön megveszik egy másik kultúra termékeit. De miért kell ezt hagyni, miért fizet nekik a fejlett világ? Az egy dolog, hogy a II.VH után felbomlott a gyarmati rendszer, de miért kellett ennyire átesni a ló túlsó oldalára? A legtöbb volt gyarmat fejlődött és nem csak gazdagodott. Az arabok, ha lehet inkább visszafejlődtek miközben piszkosul meggazdagodtak. Magyarul van egy állam, amit a világ legsötétebb emberei laknak, akik ugyanakkor bármit megtehetnek büntetlenül, lásd alábbi videó (ha a youtube-ról elindulsz majd láthatod, hogy nem egyedi eset, hanem tömegjelenség; rendszeresek a behívott indonéz munkaerő nőnemű tagjai elleni hasonló támadások - és ezek mind büntetlenül is maradnak).

    Ha pedig annyira szimpatikusak neked az arabok, miért nem költözöl oda? Tök magas az életszínvonal is, tényleg nem értem mi tarthat vissza...
  • ManoNegra
    #8574
    Idióták mindenhol vannak.. Szaud-Arábia meg eleve egy nyugati kreatúra. Nem értem, miért kellene a fejlett nyugati államoknak bármilyen szinten beavatkozniuk az életükbe? Ráadásul úgy beszélsz a nyugati államokról, mintha azok erkölcsileg annyira makulátlanok lennének...
  • ReszegKoldus
    #8573
    Akkor nevess
  • HisF8
    #8572
    Amúgy vicces, hogy ez pont a világ egyik leggazdagabb országában történik, ahol az őslakosoknak kb. dolgozniuk sem kell, és ezért más országokból (főleg Indonézia) hívnak be munkaerőt.