13596
H001.jpg
  • ManoNegra
    #8811
    Helyesbítek, azt tartod fontosnak tudni, hogy kettős állampolgár-e.
  • Strahd_
    #8810
    Susu toled mar lattunk objektiv hiradast thx ;) amikor Sziriai es Izraeli gyerek kepeket postoltal mikorben azt hazudtad Palesztin aldozatok... szoval te ne gyere objektiv tenyekkel Koszonom
  • ManoNegra
    #8809
    Sajnos konkrét tények hiányában nem nagyon lehet másból okoskodni, mint a történtekből, és az arra adott heves reakciókból. Tény hogy Gyöngyösi szerencsétlenül fogalmazott, de a felháborodás lecsillapodik majd, viszont az adatvédelmi biztos már meghátrált, és nem a környező országok kettős állampolgárságú képviselőinek nyomására.

    Azaz nem fog kiderülni ki milyen kettős állampolgár, továbbra sem, pedig Te is megerősítetted, hogy ez bizony nem mindegy.
  • Strahd_
    #8808
    kis erdekesseg mivel a Syriai meszarlas ugysem erdekel itt senkit...

    despite-the-hype-e1-doesnt-cut-west-bank-in-two
  • Garfield
    #8807
    De a legevidensebb megközelítés ez. A másik mondjuk a születés helyétől függetlenül a szülők állampolgársága. Ami az adott felvetés kapcsán ismert lehet az ilyesmire fogékonyak előtt.
  • Garfield
    #8806
    És miért feltételezed, hogy lenne köztük hamisítvány?
  • Susarc
    #8805
  • Strahd_
    #8804
    Nincs igazad, egy orszag teruleten valo szuletesbol nem automatikusan kovetkezik az adott szemely allampolgarsaga. Nem tudom pontosan mennyi az x ido amennyi ido utan el kell dolnie mert nem lehet egy ember se allampolgarsag nelkul, de nem kotelezoen az adott orszage lesz ahol szuletett
  • ReszegKoldus
    #8803
    Nem írtam ilyet, azt írtam, hogy lehet köztük hamisítvány is. Miért ne lehetne? Én nem tudnám megállapítani, hogy az-e.
  • Susarc
    #8802
  • ManoNegra
    #8801
    Arról nem is szólva, hogy egyes országok különböző súlyú nemzetbiztonsági kockázatot jelenthetnek, a számarányuknál fogva is. Ha háromszázból száz magyar-román kettős állampolgárságú képviselő ül a parlamentben, akkor az kiemelt kockázatot jelent mondjuk egy darab szlovák-magyar kettős állampolgárral szemben. Lehet hogy nem PC de én (!) így látom.
  • Garfield
    #8800
    Melyiket is hozta le csak a kuruc?

    Én pedig hidd el, meg akarom hallani. Pusztán furcsának találom azt az érvrendszert, mely szinte következetesen egyetlen példával próbálja alátámasztani a mondanivalóját, az érvei ezalapján az adott példához szorosan kapcsolódnak, egyéb esetekkel nem foglalkozik, és csak a végére biggyeszti oda, hogy de persze ez vonatkozik a többiekre is. Furcsa, na.
  • Garfield
    #8799
    Ennyi nem kell. A választópolgárnak elég annyit tudni, hogy a képviselő kettős állampolgár vagy sem, és azalapján dönthet, hogy szerinte fennáll-e az esélye annak, hogy az illető képviselő más állam érdekeit is képviselheti-e. Ha ugyanis ez a helyzet fennáll, akkor szerintem országtól függetlenül alkalmatlan a pozíciójára.
  • ManoNegra
    #8798
    Azért kurucos összeesküvés mert egyedül ők hozták le?

    Saját véleményemet mondtam, miért lehetnek egyes országok felé elkötelezettek nemzetbiztonságilag veszélyesebbek mint mások. De ettől függetlenül (amit nem akarsz meghallani) azt mondom, hogy hozzák nyilvánosságra az összes erre vonatkozó adatot! Még csak azt sem mondom, hogy bármilyen szinten szankcionáljanak az utólag az adatok birtokában.
  • Garfield
    #8797
    ... vagy éppen a nyári események alapján Jobbik, ugyebár...
  • Garfield
    #8796
    Hát persze, ha valakit annak tartunk, de érdekes mód nincs rá bizonyíték, akkor csak hamisítványról lehet szó. Tetszik a pártatlan, pusztán a tényekre alapuló szemléleted.
  • Garfield
    #8795
    A kuruc.infos összeesküvés-elméleteket és belemagyarázásokat inkább hagyjuk, jó?

    Éreztem, hogy előbb-utóbb csak kiböki valahol azt, hogy vannak bizonyos kettős állampolgárságok, amelyek károsabbak, mint a többi. Innentől kezdve ez már nem a racionális érvekről, hanem az utólagos érvkeresésről szól.

    Akkor most megsúgom, hogy ne kelljen ilyen megerőszakolt ideológiákat összeeszkábálni: a probléma nem országfüggő, hanem arról van szó, hogy a többes állampolgárság esetén az egyes állam iránti kötelezettségek összeütközésbe kerülHETnek egymással. Ez viszont nem országfüggő, akármennyire is szeretnéd ezt láttatni, ugyanúgy felmerülhet egy romániai magyarnál, mint egy izraeli magyarnál. Csak ugyebár ahol alapértelmezés szerint a rosszat nézik ki, ott ez hangsúlyt kap, másnál viszont feltételezés szintjén se merül fel.
  • Solt
    #8794
    Igen, veled ellentétben én korrektül kommunikálok addig, amíg velem is ezt teszik. Egyébként meg nézd megint mit művelsz ezzel a folyamatos félremagyarázós, félreértelmezős dolgaiddal...

    Bejössz magas lovon, belelátsz valamit egy-egy hozzászólásba, félremagyarázod, majd az alapján "osztályozod" az illetőt...

    Átlátszó már...
  • ReszegKoldus
    #8793
    Ezt így nem tudnám megmondani, nincs most itt nálam az összes képviselő születési anyakönyvi kivonata, de ha itt lenne, azok között is lehet hamisítvány :)
  • Pares
    #8792
    Nyilván kéne tartani, ki milyen állampolgársággal rendelkezik. Azt senki nem mondta, hogy nem lehetnek ott. De ha az emberek látnák, hogy az illető képviselőnek izraeli és magyar állampolgársága is van, lehet kétszer meggondolná, hogy rá szavazzon. Erről van itt szó, és ezért nem akarják listázni, mert lehet, hogy alaposan megfogyatkozna a Zsidesz, MSZMP meg az SZDSZ 2.0.
  • Garfield
    #8791
    "korrektül kommunikálni"

  • ManoNegra
    #8790
    Ez egy jelentős különbség, ha lenácizol akkor is. Aztán Fico sem szónokolt Magyarország felvásárlásáról, nem repültek be a légterünkbe hívatlan szlovák felderítőgépek, és ami a legfontosabb, nem követte ezeket cinkos hallgatás! Ettől függetlenül nem teszek különbséget, azt mondom, amit az előbb, hogy hozzák nyilvánosságra az összes kettős hármas állampolgárságra vonatkozó adatot.
  • Garfield
    #8789
    A válasz egyszerűbb, mint gondolnád: hány képviselő született Izraelben?

    Nos?
  • Solt
    #8788
    Tehát nem te nem érted, hanem én erőszakolom meg? A magyar nyelv már csak olyan, hogy abba Solt bármit belemagyarázhat, hogy igaza legyen! :D

    Én mindig megpróbállak komolyan venni, és korrektül kommunikálni veled, de ezekkel mindig bebizonyítod, hogy nincs értelme...

  • Garfield
    #8787
    Ha valaki felveszi a magyar állampolgárságot, akkor adja le a másikat, azaz szüntesse meg a kettős állampolgári státuszt, mivel ugyebár valami okból akarja megtartani a másikat, ergo nem megbízható.

    Nos?
  • Pares
    #8786
    Ez az...
  • Garfield
    #8785
    Akkor most különbséget teszünk kettős állampolgárság és kettős állampolgárság közt?
  • Pares
    #8784
    Ha magyarnak vallja magát, akkor minek veszi fel az izraeli állampolgárságot? Ha meg érdekei vannak Izraelben, már nem nevezhető megbízhatónak. Ha meg izraeli veszi fel a magyart, az meg alapból lehet biztonsági kockázat. Mindez az ország irányításán belül értelmezendő...
  • ReszegKoldus
    #8783
    "Hány olyan képvselő van a parlamentben, aki előbb volt izraeli állampolgár és csak utána magyar?"

    Ugye milyen jól jönne most egy lista? :D
    Dehát sajnos nem lehet, mert listákat készíteni nagyon csúnya dolog.
  • Pares
    #8782
    Mi lenne?
  • ManoNegra
    #8781
    Mondjuk például abban, hogy szlovákia jelenleg nem áll nemzetközi konfliktusok sorozatának célkeresztjében?
  • Strahd_
    #8780
    3. van egyaltalan olyan aki izraeli es magyar allampolgar a parlamentben? magyar zsido van... de mint ti allitottatok csak nyelvbotlas volt az nem szamit...
  • Pares
    #8779
    Már megint mi a bajod? Jó ég. Írd már le érthetően egy hozzászólásba, mert nem lehet ezt így követni.

    Palesztinok tudtommal sincsenek a Parlamentben, zsidók meg igen.
  • ReszegKoldus
    #8778
    Találgatsz te anélkül is. :D
    Azt se írta, hogy szerinte kék az ég, akkor ebből "simán" kikövetkeztethető, hogy szerinte zöld az ég :)
  • Garfield
    #8777
    1. És mi van, ha a magyar mellé veszi fel az izraelit? Ilyenkor ugye nagy a valószínűsége, hogy az illető magyar és nem izraeli, nemdebár? Ilyenkor mi van? Akkor már nem veszélyes? Hány olyan képvselő van a parlamentben, aki előbb volt izraeli állampolgár és csak utána magyar?

    2. Miben különbözik a szlovák-magyar kettős állampolgár a magyar-izraelitől?
  • Strahd_
    #8776
    A mondatod nem tartalmazta hogy az orszaghazban levo kettos Izraeli-Magyar allampolgarokrol beszelsz kizarolag... mivel pontatlanul fogalmazol igy kenytelenek vagyunk talalgatni?
  • Pares
    #8775
    Mindez a mostani konfliktus kapcsán jött elő, és hogy Magyarország miért tartózkodott sunyi módon.
  • Strahd_
    #8774
    Mi van azokkal a felvideki magyarokkal akik felvennek\felveszik a meglevo szlovak melle a magyar allampolgarsagot de tortenesen zsido vallasuak?
  • Pares
    #8773
    Na látod, itt a lényeg. Az Országháza.
  • Garfield
    #8772
    Így már más. De ez még mindig nem elég indok arra, hogy a jobbiknak a kettős állampolgárság kapcsán miért pont a zsidók jutottak az eszébe, és miért csak az izraeli-magyar kettős állampolgárság fáj?