13596
H001.jpg
  • ManoNegra
    #9571
    Lehet, hogy nem bíznak a ruszkikban.
  • Solt
    #9570
    Én meg azt nem értem, hogy milyen alapon lehet valakinek, és milyen alapon nem? Vagy ne legyen senkinek, vagy lehessen bárkinek aki akar...
  • Solt
    #9569
    Nem, nem a jogutódlás miatt, hanem a hülyeségünk miatt!
  • Pluskast
    #9568
    Abszolút. Csak például én azt nem értem (ha tényleg békés célú), hogy anno az orosz ajánlat miért nem kellett nekik. A ruszkik dúsítottak volna annyi mennyiséget, hogy azt valóban atomerőmű működtetésére használják. Nem kellett nekik az ajánlat. Szóval én abban nem hiszek, hogy csak és kizárólag békés célokra használnák fel. Ha ez így lenne már rég kompromisszumot kötöttek volna a nemzetközi világgal.
  • ManoNegra
    #9567
    Ha azt nézzük, akkor tulajdonképpen iráni szemszögből érthető lenne, elég intenzíven fenyegetik a biztonságát, körbe vannak véve egyrészt atommal rendelkező államokkal, és USA által megszállt országokkal. De a békés célú felhasználásra való törekvés is érthető.
  • ManoNegra
    #9566
    Ahhoz kellett egy olyan megalkuvó politikai elit, mint a miénk volt. De ez csak egy példa, ez nem jelenti azt, hogy minden diktatúrából átvedlett diktatúra vagy demokrácia magára nézve kötelezőnek tartaná hogy az előző rezsim igéreteit betartsa. Az rajtuk múlik az összes előnyével és hátrányával együtt.
  • Molnibalage
    #9565
    Korlátozta időlegesen tudtommal, de ennél több is volt. Nem szeretem a propaganda szerű listákat, de van egy ilyen.

    Itt.

    Ezek elvileg a források hozzá.

    Ez meg azt firtatja, hogy akkor most igen vagy nem. A helyzet szerinte nem egyértelmű.

    Én azon az állásponton vagyok, hogy sokkal több adat és bizonyíték utal arra, hogy atomfegyvereken dolgoznak, minthogy nem.
  • Pluskast
    #9564
    Na igen. Érdekes idehaza is diktatúra volt de az államadósságunk megmaradt, sőt a rendszerváltás utáni új berendezkedéssel szemben is. Miért is nem engedték el? Talán mert jogutódlás következett be? Az állam is jogi személy mint te vagy én.
  • ManoNegra
    #9563
    Tulajdonképpen miben szegte meg az előírásokat? Valahova nem engedte be az ellenőröket?
  • ManoNegra
    #9562
    Az azért nem ugyan az, diktatúráról és forradalmakról hallottál már? Ott mind a kettő előfordult az elmúlt évtizedekben...
  • Molnibalage
    #9561
    Az aláírásod szerint ignorálsz minket. Akkor mit kérdezgetsz..?
  • Molnibalage
    #9560
    És? Az egyezményt fel lehetne mondani, ahogy Észak-Korea tette. Jaaaaaaaaaaaaaaa, hogy úgy nem lehetne nukleáris technológiát importálni és aztán megszegni az NNPT-t...
  • fonak
    #9559
    Kérdés mennyire kell komolyan venni bizonyos nyilatkozatokat.
    Észak-Korea pl. animációt is készített róla, ahogy a rakétái elpusztítják az USA-t :)
  • precise
    #9558
    2000 dolcsi Vajon a magyar moderátorok, illetve az Izraeli atomot védők is ilyen jól kapnak, vagy ők csak a negyedét mert magyarországi zsidók? Elsősorban az aláírásomban szereplőktől kérdezem, bár a választ nem fogom látni :)
  • Pluskast
    #9557
    Nem mindegy? Ha a 4 évvel ezelőtt működő Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium kötött egy szerződést amit az abból létrejött és átalakított Nemzetgazdasági Minisztérium megsért akkor mondhatja, hogy kérem szépen az ránk nem vonatkozik mert nem mi kötöttük? A jogutódlás fogalmáról hallottál már?
  • ManoNegra
    #9556
    Hogy a törtzénet kerek legyen, azt tudni kell, hogy az egyezményt az amerika-báb Pahlavi sah írta alá.
  • Molnibalage
    #9555
    Az ok okozati viszonyt sem érted... Kis hazánk alírta és ratifikálta az NNPT-t és Irán is. Izrael semmilyen fegyverkorlátozási és nukleáris egyezményt nem írt alá, ahol pl. India és Pakisztán sem. Ha eddig ötvenszer nem volt leírva, akkor egyszer sem...
  • Caliph
    #9554
    valamelyik filmben faszán mondták hogy nem attól kell félni akinek 10 atombomba kell,hanem attól akinek csak egy...
  • Strahd_
    #9553
    A nyilatkozataik alapjan nem ennyire egyertelmu.
    1 biztos egy atom bomba eleg lenne hogy Izrael megszunjon, ok ok a palesztinok is mennek a levesbe sot valoszinuleg Teheran is, de ugy mar nyilatkoztak rola hogy a szent cel erdekebe....
  • Strahd_
    #9552
    Nincs is szebb mint egy cionista zsidotol idezetet olvasni egy ilyen oldalon ;) amivel a cikk iro a cikk erteket akarta emelni hogy milyen okos is o hogy ismer az adott embertol egy idezetet.
  • fonak
    #9551
    Irán megtámadásáról kb. 7 éve szájalnak, szerintem nem eszik olyan forrón a kását. Izrael tudja, hogy Rubicont lépne át egy Irán elleni támadással, amely ugye nem is arab ország.
    Az pedig elég nyilvánvaló, hogy Irán nem azért akar atomfegyvert, hogy "lerombolja Izraelt", hanem a rezsim a túlélése zálogának tekinti, hogy megszerezze. Ha Észak-Korea példáját nézik (akikkel minden valószínűség szerint kölcsönösen megosztották az eredményeiket, szóval szinte biztos, hogy Irán képes előállítani atomfegyvert, ha esetleg még nem is tette meg és nem azt tesztelték ÉK-ban legutóbb), teljesen érthető.
    Talán ha az USA elhagyja Afganisztánt, letesznek róla csendben.
  • Stockbauer33 #9550
    ???
  • Stockbauer33 #9549
    Irán atomerőműve nem épülhet fel. Korábban Szíriában is épült a libanoni határ mellett egy atomerőmű, de a beüzemelés előtt Izrael lebombázta. Sok országnak, többek között Magyarországnak is van atomerőműve, de a 80 milliós Iránnak nem lehet. Izraelnek természetesen van atombombája, ettől függetlenül az atomsorompó egyezményt nem írta alá… Atomtitkának kiszivárogtatóját (Mordechai Vanunut) börtönbe zárták, ma talán házi őrizetben van – szabadságától még 1987-ben megfosztották.
  • ReszegKoldus
    #9548
    irguN burgum, ilyet állítani...
  • precise
    #9547
    Israel was founded on Zionist terrorism.
    For decades the almost 100 innocent civilians killed by Zionist terrorists in the bombing of the king David hotel was a record. The perpetrators of that atrocity went on to become prime ministers of Israel.
  • precise
    #9546
  • Solt
    #9545
    Nem tudom, én nem találom viccesnek.
  • Molnibalage
    #9544
    Akkor nem érzed azt, hogy ilyen képet betehetett volna izraeli vagy akár piréz gyerekkel is...? Ezért röhejes az egész érvrendszer így...
  • Solt
    #9543
    Nem érzed úgy, hogy akár egynek a lelövése is sok?
  • fonak
    #9542
    Nem, arról szó sincs.
  • Molnibalage
    #9541
    Látom mit akarsz kihozni. Vagy szerinted minden kődobálót lelőttek az izraeliek...?
  • fonak
    #9540
    Amúgy persze igazad van, a hátrány nem mentség. Ha a cigó gyerekek ökölnyi kövekkel dobálnák a családjukat, azok is azt mondanák, hogy le kéne lőni őket, akik a palesztinok mellett kiállnak, sőt, ők mondanák azt. A faji okokból többnyire Izrael-barát magyarországi jogvédők meg felháborodnának ezen, miközben Izrael "jogát az önvédelemre" sosem vonnák kétségbe. :)
  • fonak
    #9539
    A kődobálást is lehet gyilkossági kísérletnek nyilvánítani, így tehát azt is jogosnak beállítani, amikor a zsidó katona vagy telepes a távcsöves M16-osával leteríti a kavicsokat dobáló 10-12 éves kölyköket (aztán odaszól a társának, hogy megnyerte a fogadást, 1 lövésből eltalálta a fejét).
  • ReszegKoldus
    #9538
    Engem ugyanennyire nem érdekel mennyi rakétát lőnek ki, inkább az, hogy azokból mennyi ér célt.
  • Molnibalage
    #9537
    A hozzállás rossz. Mert - már elnézést - kinemszarja le azt, hogy a palesztínok mire képesek a technikai hátrányuk miatt. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a gyilkossági kísérletet nem bünteted, nem számít, csak gyilkosság.

    Annyira alapvető dolgokat nem értenek megy egyesek, hogy az már fájdalmas...
  • ReszegKoldus
    #9536
    Jó ötlet, én is szívesen megnézném a statisztikát az öngyilkos merényletek és rakétázgatások által megölt izraeli gyerekekről.
  • Molnibalage
    #9535
    Hasonló képet és statsztikai adatot mikor látunk az öngyilkos merényletekre a régebbi időkből és rakétázgatásra az elmúlt 8-10 évből...? Te most tényleg ennyire "intelligens" vagy, hogy ilyen propaganda képeket spammelesz be másokkal együt...? Ennyire futja...?
  • Molnibalage
    #9534
    N+1-szer le lett írva, hogy a térkép hülyeség, de ezeknek magyarázhatod...
  • steweee
    #9533
    [OFF] nekem tökéletesen meg fog felelni. mivel korábban nem voltam törzslátogató, így a választás részemről csak abban állt, hogy oda mentem ahol sokan voltak. vagy egyáltalán voltak. javaslom neked átolvasgatni az utóbbi napok "termését".

    még sok mindent kellene fejben helyre tennted a világ dolgaival kapcsolatban. ja igen, ki ne felejtsem zárszóként. tudod, amikor valaki a kultúrált hangnem mezsgyéjén indulatosan ír a jelenlegi politikai rendszerről, kiemelve magyarországot és ezzel összefüggésben izraelt, azt azért teszik, mert ezek a férgek így tönkrebaszták ezt az amúgy gazdag és szellemi téren is haladó országot. ki vagyunk fosztva. ennyi. szándékosan. és ez sokakanak nem tetszik, akik látják és érti hogy mi folyik itt a színfalak mögött.

    persze aki beveszi a blöki dumát hogy válság meg államadósság, annak ez biztosan trollkodásnak túnhet... [OFF]
  • precise
    #9532