27
  • Kobaljov
    #1
    Esetleg a HTC Advantage befért volna még
  • Gerygrey
    #2
    Az nem "menő", itt csak olyanok vannak :) (bár akkor nem értem, mit keres pl az E90 a listán, ha meg menőségről van szó a HTC Touch is bekerülhetett volna mert az kimondottan ilyen divatPDA, persze ettől függetlenül nem rossz gép. Vagy ott van még a tavalyi év másik slágere, a Kaiser)
  • nothes
    #3
    Touch-al netezni eléd durva(tapasztalat) és szerintem az N95-el sem jobb. Túl kicsi a képernyőjük, max. mail fogadásra jók. Nekem egy FuSi n560-as van 3,5"-os képernyővel(ájfón kb), de szerintem még ez is kicsi. Az a Samsung és az Advantage már jók...
  • morpheus133
    #4
    Mondjuk a cikk írója kicsit keveri a sima N95 az Nokia N95 8GB-al. A cikk ha jól olvasom akkor a 8GB ról szól,(a képek is arról vannak). Oké hogy a 2 telefon alapja ua de ha komolyabb teszteket nézünk azért sebességtől kezdve a GPS-en át vannak kisebb különbségek. Ja és a sima N95 ára már lassan 100 alatt van.
  • Gerygrey
    #5
    Persze, 2,7-es QVGA kijelző nem az igazi, mondjuk Opera minivel még viszonylag élvezhetőek a híroldalak és fórumok. Nekem is nagykijelzős gépem van (MDA pro, 3,6'' 640*480 - az ájfón "csak" 480*360) az már egész használható. Majd az Opera Mobile 9-re leszek kíváncsi, az ígéretek szerint az már Safari-szerű netezési élményt nyújt majd, ez az egy dolog amit irigyelek az iPhone-tulajoktól.
  • mrzed001
    #6
    Úgyám, illetve az E-TEN PDA telcsijei.
    Írtam egy kis infot az E-TEN X-800-ról, illetve hogy miért is gyengusz a QVGA felbontás: E-TEN X-800
  • Ulkesh
    #7
    Az iPhone esetében sok negatívumot lehet írni, de ez butaság:
    " akkumulátora a nagy kijelző és a helyzetérzékelő miatt gyorsan lemerül"

    Gondolom a 8 órás beszélgetési idő és a 250 órás rendelkezésre állás a cikk írójának kevésnek bizonyul, de akkor vajon a gyors lemerülést miért nem rója fel az N95-nek, ami ennél sokkal gyengébb rendelkezésre állást produkál?
  • sathinel
    #8
    I phone megint a divatmajmok játékszere. kicsit ráköltessz és olyan umpc-t kapsz ami nem csak itunes-el meg más fossal kezelhető, hanem mint egy normál usbkulcs vehetsz rá bármit. + linux, vagy win fut rajtuk és máris túlteljesíti tudásban.

    samsung q1ultra
    toshiba umpc
    Benq umpc
  • Myron
    #9
    én elvagyok a 3210-esemmel :D
  • Gerygrey
    #10
    Jó neked :)
  • Gerygrey
    #11
    Ezt mindenki tudja, iPhone-t nem a tudásáért veszik az emberek. Keveset tud, de azt szépen, feleségemnek például tökéletes lenne.
  • Skyline
    #12
    Milve itt figyel elöttem az n95 ezért szólnék pár szót..:)
    Az 5mp kamera azért vakítás,senki ne várjon komolyságot,egy 30-40ezres 5mp-eles fényképező szebb képeket csinál...De azért szépek főleg a 20-as soft óta.
    A videófelvevője viszont az eddigi legjobb amit telóknál láttam személy szerint emiatt újítottam be ezt a készüléket, 640*480 30fps és faxán nézhető elég jó minőségü videók tv-n és monitoron egyaránt..
    A belső gps...Lassú (hidegben van hogy 2-3 perc mire jeletfog) és olyan 10-15 méteres csak a pontossága,a gyárilag adott sw sifithülye,és még fizetni is kéne érte...Viszont a telóra mosolyga rálehet tenni a GARMIN-t ami a világ egyik legjobb gps cucca,elkalikbrál bárhova..
    A kjelzője szép,de nagyobb felbontást is kaphatott volna,nem ez nokiáék csúcsfelbontása..:)
    A legnagyobb negatívum az aksi,ami egy kicsit nagyob igénybevétel után 1 nap után (ezis azért javult az sw upgrade óta) lemerül..De be kell ismerni egy hasonló kijelzővel és tudással bíró pda-hoz ami kétszer eddig bírja időre nem 950 mAh-s aksit adnak hanem 1500-ast..:)
    A hangok szépenszólnak ,sztereo (minek?:) ), de én még mindig nemtudom elképzelni hogy telón kihangosítva zenét halgassak:)
    A hozzáadott fejhalgató kapásból csere volt,egy logitech fülesre,na azzal már nagyonszépen szól (a gyári olyanhalk hogy még egy kombínó hangja is elnyomja:) )
    Ezekenkívül igensok jópofa cuccot lehet rá találni sok helyen csak keresni kell.

    Iphone? Anno gondolkodtam rajta,nézegettem próbáltam 1 napig barátnőmét...Egy szó lett nekem miért nem..Buta,tömve némi médiatudással amit egy alap symbianos telefon annakidején kb 1 hónappal a megjelenés után tudott,hála a sok progifejlesztőnek..:)
    Pofás,szép,bejövős hogy frankón sérthetetlen szinte,de semmi extrát nem tud amiért én ilyet magamnak beújítanék (érintőképrnyőt meg alaphangon utálom),a zenelejátszásban sincs semmi extra,egy névvel eladott walkmanmobil az egész...
    Akkor meg inkább "walkman mobil" (ezen mindig csak röhögni tudok,parasztvakítás) kategóriában sony ericsson..:)

    Sathinel: Na azt a samsung q1-et tedd zsebbe vagy tartsd a füledhez:D:D:D:D:D
  • BandiG
    #13
    "De újra kérdezem: ez miért nem egy laptop?"
    Talan azert mert mobil keszulekekrol van szo es nem "hordozhato"-akrol. Kivancsi lennek hogy pl buszon vagy akarhol allva hogy netezel egy notebookkal. Egy tabletpc-vel vagy meginkabb egy umpc-vel lehet. A notebookhoz asztal kell. Az asztal meg nem mobil.
  • Skyline
    #14
    Jah és még1 téveszme a 8gb és a sima n95nél..
    8gb kijelzője picit nagyobb lett de a felbontás ugyan az maradt,ami nem épen szebbé tette az egészet..
    Kamera gps minden más elméletileg ugyanaz (a sima n95nél könyörgöm ne az alap softot,hanem a 20-as softot vegyük alapul hozzá)
    Burkolat valamivel jobb lett a 8gb-nél...
    8g belső memória...És itt pont egyik sem tud egy miniméterrel sem többet a másiknál 100%-ig ugyanaz a hw van mindkettőben és az sw is majdnem teljesen megegyezik (van egy két teszt ahol van amiben az egyik van amiben a másik hajszálfaxnyival gyorsabb wow),az a +30ezer az durván a 8gb belső memória...
    Igen +30ezer,kártyafüggetlenül újba a sima n95 most olyan 100 míg a 8gb 130ezer (150,ezt holtaláltad?:) ) körül fetreng...
    Ki melyiket veszi ízlések és pofonok,én maradtam a memóriakártyás sima n95 megoldásnál,azt ki tudom venni ha beszarik a telefon és nem egy fél nokiaszervíz röhögi végig a videókat,képeket amik a belső memórián lettek volna:)
  • GregSB
    #15
    Ezek közül messze az iPhone-on a legkönnyebb, legélvezetesebb netezni. Kár hogy karcsú a tudása a többiekhez képest. Apple PDA-t akarok! :D
  • chuky123
    #16
    Amiket leírtál samsung és Toschiba cuccot ezeket kocsiba lehetne elképzelni az a 3 benq vmi eszméletlen ronda és unpraktikus. Mobilnak k**va nagy kocsiba meg kicsi sztem.
  • sathinel
    #17
    azért ha már egy féltéglát viszek akkor legyen tudása is. és ezekhez is van valsz headset, vagy bluetoot cuccos amivel vezérelheted. Ezeken van elég nagy képernyő hogy netezz, filmetnézz. persze nagyobb is mint egy iphone, de mégis jobb rajta megnézni egy filmet mint egy kis képernyőn. + win, vagy linux miatt szinte mindent feltehetsz amihez nem kell durva vidkari, vagy proci. Van fenn videó ahol win alatt photoshop megy. erre kötöd a kamerád, szerkeszted a képet, majd küldöd el levélben. nem annyira nagy mint egy laptop, de tudás miatt nagyobb mint egy maroktelefon.
  • sathinel
    #18
    az asus eee pc 701 is meglepő hogy miket tud pedig milyen gagyinak kéne lennie.

    Asus eeepc701 compiz fusion
  • Darth Sith
    #19
    "A tűéles kép és az érintésérzékeny kijelző együtt jelenleg verhetetlen" - iphone
    Miért lenne verhetetlen? pl Eten X800, M800 stb.. Miben jobb az iphone?
  • Darth Sith
    #20
    a HTC Kaiser-t el is felejtettem megemlíteni. Ezek miért nem szerepelnek a cikkben?
  • GABOR16
    #21
    Nem feltétlen, hisz javarész ugyan az az alkétrész van benne mint az átlagos laptopokban... A hardvert meg nem lehet legorlátozni, főleg linux alatt :)
  • mrzed001
    #22
    A Kaisernek azért csak QVGA a képe, ezért ugyan gyorsabbnak tűnik mint a X800-M800 páros, de hatalmas a képminőségbeli különbség.
    És persze utóbbiakban a GPS SIRF STAR III-as, ami igen impozáns
  • Skareb
    #23
    HTC P3600, ennyit mondok :)
  • Skareb
    #24
    http://www.htc.com/product/03-product_p3600.htm

    GPS is van benne, csak firmware frissítés kell hozzá.
    Minden egyben.Nagyon jó hardware.Megbízható, és csak 130-135ezer magyar forint.
  • Mike at home
    #25
    hol az (x)?
  • Berber
    #26
    Nem tom, nekem a Mitac MIO A701 jön be igazán. Kicsi, telefonméretű, mindent tud, és még a GPS is tökéletes benne. Nem kell nagyobb, legalábbis nekem. Autóban, és motoron is használom, és SZÉP!

    Igaz nem tavalyi gyerek.Ja és a többi kacathoz képest "nagyon occó"! 70 eFT!
  • CsZ
    #27
    Én is a MIO A701-re voksolnék.
    és nemcsak szép és olcsó, jó is :)