76
  • NEXUS6
    #76
    Az a gáz, hogy lehetséges lenne olyan villanykörtét, fénycsövet stb gyártani, ami soha nem ég ki.

    De az nem Üzlet, mint ahogy az örökéletű adathordozó sem.
    (Rossznyelvek szerint a kifogyhatatlan mennyiségű energiát adó berendezések se számítanak túl jó befektetésnek! De nem Mulderezünk;)
  • Inquisitor
    #75
    Most néztem hírekben, hogy a Paramount Stúdióról azt pletyizték, ő is a BD Only oldalra áll. A stúdió tagadta a dolgot ... ellenben a szak(g)sajtó kiszimatolta, hogy a CES-en nem fognak bejelenteni új HD filmeket. Ha csak nem történik Isteni Csoda vagy a Toshiba nem tesz valami váratlan és jó lépést, akkor a Blu-Ray lemezt lehet is nyertes fórmátumnak kihírdetni.
  • Inquisitor
    #74
    Első CD olvasom 22K volt, az első DVD olvasom szintén 22K volt, jó a DVD íróm már "csak" 11K volt anno, de ezért is csak akkor adnék ki 20K-t ha ...
    ... írna CD és DVD lemezt legalább (lásd Pioneer 202-es modelje)
    ... lenne full HD vagy legalább 1280-as NAGY tévém (ez a veszély jelenleg nem fenyeget)
    Amúgy (igaz igénytelenül tömörítve) egy kétrétegű DVD-re ráfér egy P1080-as HD/BD rip.
  • Inquisitor
    #73
    Hát nem is tudom, akkor ez csak olvasó? Az renben, hogy csak 200 dollár, de a Pioneer BD olvasó ÉS DVD/CD írója alig drágább, miért venné ezt bárki?
    Majd (talán) 100 dollár alatt ...
  • item
    #72
    Frissiteni lehet, de van olyan amivel már nem birkózik meg. Ettől függetlenül a PS3 ugye a Cell-re alapoz na ott igazából azthiszem van CPU kapcitás bármilyen idetartozó feladat elvégzésére. A szoftver az csak egy dolog,az asztali lejátszókban lévő chip az ami nem tudja úgy követni a dolgot mint pl a PS3.
  • L3zl13
    #71
    Ilyen speciális megoldásokra nincs valódi piaci igény. Csak az általad is említett katonai adatok meg hasonlók.
  • L3zl13
    #70
    Nem azzal vitatkozom, hogy jó-e a PS3, de szvsz minden asztali cucc is ugyanúgy upgradelhető.
  • kvp
    #69
    Engem csak a stabilitasa aggaszt ezekenk az adathorzodoknak. Mondjuk egyik sem tud versnyre kelni egy hd-rom stabilitasaval (platinalemezre, ionsuggarral) vagy kapacitasaval. Viszont egy stabil femfeluletes optikai adathordozot igazan kihozhatnanak. (nem lenne ujrairhato, nem lehetne belole tobbretegut gyartani, de biztosan kibirna legalabb szaz evet) Ezeket a stabiliabb technikakat jeleneg csak az usa-ban hasznaljak katonai adatok archivalasara.

    Alternativakent pedig meg ott van a microfuse-os eprom (ugyancsak ibm talalmany), ami a hagyomanyos eprom-ok leszarmazottja, es 3d-s diodas matrixban nagyon jo adatsuruseget lehet elerni vele. (egyszer irhato es csak az ionizalo sugarzas tud kart tenni benne)
  • dez
    #68
    mint ha
  • dez
    #67
    Mi a "közelről"? Én 2m-ről teljesen jól látom, talán még 3m-ről is.
    Szerintem ez nem "közelről", hanem az ésszerű nézési távolság 1m-es képnél. Még így is jóval kisebb a látszólagos méret, mintha moziban ülnénk.

    És itt jön a másik tényező, az árkülönbözet. Ha túl nagy, nem feltétlenül éri meg.
  • narumon
    #66
    Szerintem Kaadi is ezt irta mondta / 105cm ig közelről kell vadászni a különbségeket.
  • dez
    #65
    Mert állítólag a $200 a lélektani határ.
  • dez
    #64
    Ez így már egy kicsit másképp hangzik..
  • narumon
    #63
    Szerintem is.
  • narumon
    #62
    Nem, ezt mi is próbáltuk, a tesztelők is próbálták, és nem adatokat számoltak. Egyszerűen 50" alatt olyan kicsi a különbség hogy nem éri meg az árkülönbözetet. Ennyi.
  • roliika
    #61
    Érdekes. A DVD olvasó és író anno jobban tartotta az árát. Igen hamar kijöttek most az olcsónak nevezhető cuccok.

    Már idén Karácsonykor a bolhán ezzel fognak dobálózni.
  • Jacek
    #60
    DE van ilíen is:)

    LG GGC-H20L BluRay/HD-DVD olvaso + LightScribe DVD iró 72000 brutto
  • Jacek
    #59
    De en nezek be valamit vagy ez mitol olyan nagy szam hogy 200 dodo egy dvd iro/blu-ray olvaso?

    Mert az aquaban Pioneer BDC-202 SATA DVD író / 5x BLU-RAY olvasó fekete 45000 brutto

  • mikloss
    #58
    De az akkor is Blu-ray... Téma lezárva!
  • tunyo902
    #57
    úgyírokahogyakarok
  • UnnameD
    #56
    *belekötött*
  • UnnameD
    #55
    Hát akkor talán nem nekem kéne címezned a válaszod, hanem annak, aki belémköttött abba, hogy blue-raynak írtam a szabványt. Mi is a probléma a fogalmazásommal? Talán nem kéne ezt neked folytatni!
  • dez
    #54
    Főleg ha aki leírta, maga sem próbálta ki, vanem holmi elméleti - félreértelmezett - adatok alapján kiszámolta, elméletileg mit lehet látni, és mit nem...
  • dez
    #53
    Vagy talán csak én magam próbálom ki, nem hiszek el mindent, ami le van írva.
  • narumon
    #52
    "Már most is van: Cell proci alapú cuccok. Nagyjából 10x gyorsabb ilyesmiben a Cell, mint egy dual-core PC proci."

    Ööö és milyen cuccok? Mert én még nem láttam otthoni ilyen rendszert de feltétlenül érdekelne mert ezzel foglalkozom (is)
  • item
    #51
    HDTV = 260e (PHILIPS 32PFL9632 D/10)
    PS3 = 160e (még március 22 én vettem)
    LG GBW-H10N = 199Euro cirka 50e ft! (németországi mediamarkt)
    ONKYO TX-SR605 = 118e

    Sztem a PS3 a legjobb bd player, mivel ugye tudjuk hogy a BD java profil is állandoan frissül. Asztali lejátszókba állandóan ott a para ha valamit megint kitalálnak, PS3 ezzel ellentétben upgradelhető! Ja és már alapban 1.3 as HDMI vel szerelték a cuccot szal elég jól felkészítették.
  • narumon
    #50
    No ez akkor roppant érdekes. Neked kivételes ultraszemed van, de ezt már megbeszéltük...
  • narumon
    #49
    Maradjunk annyiban hoyg a TDK egyáltalán nem gyárt Dvd lemezt. És még sokan mások sem. Az egész világon van kb 5-6 dvd gyár.
  • samuzsolt
    #48
    neked meg a fogalmazást kéne egy kicsit gyakorolni, vagy éppen többet olvasni, mivel nagyon pocsékul műveled! szóval a nyelvtan órába inkább ne menjünk bele, mert neten nem igazán fontos ;)
  • narumon
    #47
    "nem feltétlenül azért lesz drágább.
    a 200 dollár nagykerár, számítsd hozzá az áfát és a minimális szállítási költséget,"

    Online boltot ir, az meg nem nagyker, ráadásul tartalmazza az ÁFA-t.
  • UnnameD
    #46
    ""hogy a blue ray egyből" Légyszíves magyarázd már el mi az a blue ray? vmi vadiúj szabvány? még sosem hallottam róla..... Én csak a Blu-ray -t ismerem."
    Én sem halottam arról nyelvtan órán, hogy kisbetűvel kéne mondatot kezdeni, vagy a "légyszíves" -t egybe kéne írni. Talán te vagy aki kitalálta a szabványt, hogy ennyire megsért? Próbálj meg először magyarul megtanulni írni.
  • Gerygrey
    #45
    ha meg nem akar 120 gigát (=10 óra felvétel) 25 darab lemezre szétvagdalni az ember akkor meg muszáj tömöríteni ami a jövőre nézve nem túl szerencsés <- ez lemaradt
  • Gerygrey
    #44
    Én csak a neve miatt drukkoltam a HDDVD-nek, talán azt az egyszerű pógár is megérti, hogyha már van olyan hogy DVD meg TV, akkor mindkettőnek a HD változata jelenti ezt az új dolgot.

    Vinyós kamera: szerintem egy merő baromság (akármilyen jól is hangzott amikor először láttam ilyet), ahogy a DVD-s is. A DV avival nagyon könnyű dolgozni, nincs olyan nagy gépigénye, aztán betömörítve el lehet tenni, plusz a nyersanyag tárolása sem drága (500 Ft egy DV kazetta) úgyhogy eredetiben is megtartható a felvétel. Míg a vinyóról mindenképp át kell másolni gépre, és tényleg ki kell írni ha nem akar 120 gigát (=10 óra felvétel) 25 darab lemezre szétvagdalni az ember.

    Egyébként az is hülyeség, hogy mondjuk egy 106-os TV-n nem lehet látni a 720p és az 1080p között a különbséget, én pl látom (de csak úgy ha mindkettőn UGYANAZ megy, akkor megmondom melyik a 720-as. De ha csak egyet látok, akkor nem tudom megállapítani hogy az épp milyen, ebből a megfontolásból vettem egy 720-as 127 centis plazmát. És szép rajta a 720p film, úgyhogy én nem nagyon fogok ilyen bluréjekkel szarakodni pár évig.)
  • atomkrumpli
    #43
    cakpakk mennyi volt az egész cucc ? HDTV+lejátszó+író+DTS.HD erőssítő ?
  • 5c0rp330n
    #42
    Aki nem akar asztali lejátszót venni drágábban és hozzáköti a gépét egy jó kis TV-hez, annak hasznos lehet például.
  • heyman8909
    #41
    Azt hiszem eldőlt a háború. A jövő adathordozója a Blu-Ray.
  • item
    #40
    Lejátszó van "PS3" íróm elvileg jövő héten lesz (LG H10N 199Euro) Filmek is vannak és iszonyat jó a kép, hang. Pl Apocalypto lemezen van DTS-HD Master hangsáv, hát a "sima" DTS egy gyenge MP3 nak mondható mellette Mondjuk azért a bd lemezeken legalább a 1.5 Mbit/s -es DTS van szal azért még mindig jobb mint a dvd-ken alkalmazott 768kbit/s es. Bár asszem volt olyan dvd amin volt 1.5 es DTS es hangsáv.
  • dez
    #39
    "A feldolgozást természetesen PC-n kell elvégezni, erre nem lesz jobb hardware 10 éven belül."

    Már most is van: Cell proci alapú cuccok. Nagyjából 10x gyorsabb ilyesmiben a Cell, mint egy dual-core PC proci.
  • JTBM
    #38
    Itt egy 50K-s BD olvasóról van szó.
    A legolcsóbb Sony HDD-s videókamera br. 100K.

    Minden ismerősömnek van valamilyen videókamerája a családban. (Kivéve néhány nyugdíjast)
  • Tinman #37
    Komoly kérdés:

    Akinek itt van, vagy vesz 30-40-ért az mit csinál vele?
    Minek?

    BR filmek? Megéri?