76
  • avman
    #36
    tényleg? egy bolygón élünk?
  • sathinel
    #35
    he name Blu-ray Disc is derived from the blue-violet laser used to read and write this type of disc.

    na ezért keverem néha én is oda az e betűt. de nem kéne ilyesmin kiakadni.
  • dez
    #34
    Egyébként a tavalyi évben már millióban volt mérhető a BD filmeladás, csak itt Európában (HD_DVD-ből sokkal kevesebb fogyott), és szerintem nem falidísznek azért vették az emberek... Szóval valaki csak veszi azokat a lejátszókat. Olcsóbban meg talán többen.
  • mikloss
    #33
    "hogy a blue ray egyből" Légyszíves magyarázd már el mi az a blue ray? vmi vadiúj szabvány? még sosem hallottam róla..... Én csak a Blu-ray -t ismerem.
    NEM "BLUE RAY" HANEM BLU-RAY!!! EGY ÉLETRE MEGJEGYEZNI!!!
  • dez
    #32
    Na, szal most az van, hogy ugye kvázi nyert a BD, így beindul a szekér (legtöbben eddig féltek bevásárolni akár egyikbe, akár másikba). Ha van kereslet, beindulnak a gyártók is, aminek normális verseny (nem állóháború) az eredménye: mennek lefelé az árak erősen.
  • dez
    #31
    BD írót már egy éve kapni itthon (több gyártótól is). HD_DVD író talán egész európában nincs... (Na jó, talán egy van, Toshiba, de látni még nem láttam.)
  • dez
    #30
    Az, hogy milyen márkák szitáznak rá, egy dolog. De hogy ki az alapanyag gyártója, az már nem, és azt nem lehet szitázással elintézni.
  • dez
    #29
    Akinek tellik olyan kamerára, valószínűleg tellik egy 100k-s BD íróra is...
  • dez
    #28
    A tiszelt "tesztelők"(?) tegyék fel a szemüvegüket... Érdekes, én teljesen jól látom a különbséget 1m-es kijelzőkön 3m-ről.
  • Jacek
    #27
    3700 memorex bd lemez
  • Jacek
    #26
    most vettem 40-ert:)nem lopott:D
  • item
    #25
  • echo
    #24
    nem akarok pesszimista lenni, de nem csodálkoznék, ha a sony nem erőltetné az írókat. Mi az ennél jobb másolásvédelem?
  • Alexease
    #23
    Szinte mindegy, 1-2 helyen gyartjak az osszeset:)
    Az ismerosom CD/DVD-t akart importalni, 10-20 HUF-ra jott ki darabja, hivatalosan, VAM-mal, szallitassal, a marka csak attol fuggot, hogy mit kert szitazasnal, csomagolasnal, stb. (persze a markasoknal arban azert ratettek +3-5 HUF/db:)
  • JTBM
    #22
    Nem marginális igény. Ma már minden családnak van digitális kamerája.

    Szerinted akkor 120GB-os HDD-ken kellene tárolnom a házi filmeket?
    Remélem, ezt te sem gondoltad komolyan...

    A feldolgozást természetesen PC-n kell elvégezni, erre nem lesz jobb hardware 10 éven belül.

    Egyenlőre marad a DL DVD, a maga 8,5GB-jával.
  • item
    #21
    Vannak ilyen dvd lemezek is:

    ACTIVEJET DVD+R(Mitsubishi Chemicals Corp.) 4,7GB 16x 50 cake

    MAXELL(Ricoh Company Ltd.) DVD+R 4,7GB 16x 10 cake

    Kis érdekesség képpen..
  • item
    #20
    Pl ez a mediainfója a vékonytokos "tdk" lemeznek

    Media Information

    Format Capacity 0.03GB(0.03GB)
    Media Type CD-R
    ATIP Start Time of Lead In (Media Code) 97m27s66f
    ATIP Last Possible Start Time of Lead Out 79m59s71f
    Manufacturer Name Ricoh Company Limited
    HD-BURN Certified NO
    Available Write Descriptor CLV 32.0x 4800KBps
    Available Write Descriptor CLV 24.0x 3600KBps
    Available Write Descriptor CLV 16.0x 2400KBps
    Available Write Descriptor CLV 8.0x 1200KBps
  • item
    #19
    Na az olyan is Nem mindegyik TDK igazi tdk, nézz rá a média kódjára asszem elfogsz képedni hogy ki gyártotta

    Asszem ezzel meg lehet nézni.

    DVD Info Pro
  • Kornan
    #18
    Most egy BDisc, olyan 4500 HUF körül lehet,egy ujrairhato meg 6000 vagy afölött.Majd ga ez a 10-edére csökken akkor esetleg énis beruházok egy íróba/újraíróba,amiért 20 ezret vagyok hajlandó kiadni max.Asztalit kb 80-90 ezerért kapni a legolcsóbbat,bár ahogy a lemeznél is ,csak beritam a googleba most gyorsan,nem néztem sok helyen.
  • pzssoft
    #17
    én majdnem fele annyiért veszem (tdkt)
  • Sheltem
    #16
    "valamint a már-már szinte elfeledett CD-szabványokat"

    Na ne mondd már...Rendben van ha nagyon frappánsat akarsz írni, csak ne legyen hülyeség benne.
  • item
    #15
    Hajrá, azért úgylátszik ebben az évben megugrik az írók és olvasók eladása. És ezzel párhuzamosan elkezd a lemezek ára is zuhanni!
  • SiroMokuska
    #14
    Szerintem az SSD-k és HDD-k versenye agyon fogja kur.i a házi optikai adattárolást.
    Sebesség adatbiztonság 1értelmü az optika hátránya, talán a hologrifikus tárolók tudnak mutatni valamit, arra viszon böven várni kell otthonainkban. 1 kérdés van, hogyan fog eljutni az adat a "bótbó" a lakásomba?
  • zola2000
    #13
    Dvdnél már most 85 forint a lemez ha jó helyen rendeli az ember.
  • Alexease
    #12
    Talan majd negyed ennyiert irot..., de csak akkor, ha majd 500 HUF/db lesz hozza a lemez;)
  • avman
    #11
    marginális igény jelenleg. mellesleg olcsóbb, ha vesz hozzá egy 120 gigás vinyót 11-12k -ért. vagy átkódolja, ez most azért még időigényes, de valszeg előbb lehet majd kapni h264 célhardvert tűrhető árban, mint írót meg médiát hozzá.
  • JTBM
    #10
    BD olvasót szvsz. igen kevesen fognak venni.
    Pedig az archiválásra nagy szükség lenne, mert pl. pont a Sony dob ki hamarosan egy 120GB-os HDD-s HD kamerát. Na, azt hova mentse el az ember, ha visszajött a nyaralásból? 15db DL DVD-re?
  • cateran
    #9
    Mi van? EZ újdonság?:S iró-olvasó találkozó
    90-120 font sem olyan überdurva 1 olvasóért, nekem az LG BD iró,Hd-dvd olvasó van 180 fontért....(forintban nem tudom mennyi,bár 350ft/fonttal számolva 90 font-31500ft, 120 font-42000 ft, 180 font-63000 ft)
  • LADA Kalina
    #8
    ha ugyanennyi pézér író lesz a bótba akor talán veszek 1et
  • L3zl13
    #7
    Ugyanaz mindkét szabvány hullámhossza.
    Az meg nem olyan urcsa, hogy rögtön kékig mentek. Így is "csak" 15-25GB-t tudnak rétegenként eltárolni. Amit egyesek már most is keveselnek. (Persze ott vannak még a többrétegű lemezek.)
    10GB/rétegnél szinte nincs értelme a technológiai váltásnak.
    Ami engem illet akár rögtön UV-re is válthattak volna.
  • Le Kurde
    #6
    "...valamint a már-már szinte elfeledett CD-szabványokat."

    aha, mint például a CD-Audio?
  • UnnameD
    #5
    A HD-DVD-nek mennyi lenne az író hullámhossza? Maradna a 650nm? Mondjuk érdekes, hogy a blue ray egyből a kék hullámhosszig ment le a zöld helyett.
  • Kaadi
    #4
    Kell varni 1 evet es 100 USD lesz az iro. Addig lehet toltogetni a 720p filmeket a netrol a 72cm-es (HD Ready) kijelzokhoz, amik legtobbszor nem tudjak a 1080p/i-t (nem Full HD felbontasuak).
    Amugy meg a HD-DVD es BD rippeket fel lehet irni hagyomanyos DVDkre es a koltseg minimalis.
    Tesztelok is azt mondjak, hogy normalis nezesi tavolsagrol nem lehet megkulonboztetni a 720p-t a 1080p-tol. Kivetelt kepeznek persze az 50 col folotti TV-k amik 2500-5000 USD-os aron varjak a vevoket. 105cm-ig csak kozelrol lehet latni a 720 es 1080 kozotti kulonbseget.
    Az irok hianyarol meg csak annyit, hogy eddig is lehetett sok adatot irni a ketretegu, ketoldalas lemezekre, csak ezek piszok sokba kerulnek, ritkan kaphatok. Szerintem a HD lemezek arat is magasan fogjak tartani a kalozkodas korlatozasa erdekeben.
  • L3zl13
    #3
    Én biztosan nem veszek PC-s olvasót 10000HUF fölött.
    CD/DVD idején még volt értelme, mert csomó szoftver ezeken jött ki, és szükség volt rá, hogy ezeket a gyári (majd később a házilag írott) lemezeket legalább olvasni lehessen.
    Jelenleg nincs ilyenről szó, tehát feltehetőleg majd akkor veszek BD meghajtót, ha már írókat is lehet kapni ebben a 200$ körüli árkategóriában.
  • szombi
    #2
    nem feltétlenül azért lesz drágább.
    a 200 dollár nagykerár, számítsd hozzá az áfát és a minimális szállítási költséget,
    meg a ,,régiószorzó'' - t, és akkor kb. 226 Ft lesz 1 dollár nagykerárú cucc.

    A régiószorzó a vásárlóerő és a csúcstechnikás eszközök elterjedtségének hányadosával arányos.
    Nálunk egy kicsit magasabb mint az USA-ban, de alacsonyabb, mint Ausztriában...
  • Darth Sith
    #1
    ez nagyszerű. átszámítva:
    199.00 USD = 34,452.81 HUF (1 USD = 173.130 HUF 1 HUF = 0.00577602 USD)
    Ez már nagyon baráti ár, bár tartok tőle, ahogy az szokás, kapásból átváltják a 199USD-t 199€-ra és máris nem ennyi lesz az ára.. (az kapásból nem 34 hanem 50k HUF..)