38
  • inkvisitor
    #38
    A félévenkénti tüdőszűrésről annyit, hogy azt tudtommal röntgensugárzással végzik.
    a túlzásba vitt sugáradag meg komoly kockázati tényező a rák kialakulásában.
  • neoG
    #37
    ejj, Nekem még sosem küldtem!szemetek!!!
  • Epikurosz
    #36
    A tüdőszűrés kötelező. Most nem tom, hogy évente, vagy 2 évente, de az önkormányzat szokott küldeni behívót.
  • DjDano
    #35
    Az a gáz, hogy a tüdőben kevés az érzőideg, mire valaki észreveszi hogy tüdőrákos már rég késő.... Ezt egy orvos mondta. Ellenben az időben észrevett tüdőrák gyógyítási esélye kimagaslóan jó. Tehát én azt tanácsolom mindenkinek, legalább évente de inkább félévente menjen tüdőszűrésre, főleg ha dohányzik!
  • Epikurosz
    #34
    Én a nanómanókra (c) (TM) esküszöm.
  • debut12
    #33
    Szerintettek egy tüdőrákos embernek mennyi esélye van az orvostudomány mai állása szerint???
    Jónak tűnik ez a cucc, csak félő hogy még jó sok időbe telik, míg tényleg alkalmazni lehet, főleg kishazánkban.
  • who am I 7
    #32
    NEM !
  • precision
    #31
    ah, nekem is pont EZ jutott eszembe
    durva:D
  • MerlinW
    #30
    Nézzétek meg az "I am Legend" c filmet:)
  • GyuriX2572
    #29
    "bioterrorizmustól való félelem miatt" - na persze... nem is tudom ki állítótta előt és milyen célból... :D
    Attől függetlenül látok benne fantáziát :)
  • lee56
    #28
    Afenébe, megelőztél
  • gyuri12
    #27
    Ajkkor pont nem félnék te nagyon okos,te!:)
  • Vorpal
    #26
    Nemtudom, kimentem enni a közepén...
  • gabber a hun
    #25
    yo ez most ráoltás a will smith filmjére vagymiiii ?
  • beatz
    #24
    "pl. így született meg az első fájdalomcsillapító is késöbb"
    fajdalomcsillapitot az elso vilaghaboru elott is hasznaltak mar
  • DompR
    #23
    Khm..... Ideggáz, mint olyan, nem volt az első véhában. Volt mustár, meg minden földi jó, de ideggáz nem. Az elsőt a háború után fedezte fel valami német tudósembör (tabun).
  • Vorpal
    #22
    Urban Legend
  • GABOR16
    #21
    A törtlénelem ismétli önmagát... :o
    Miután végelett az első világháborúnak, a sok viszamaradd vegyigyárból (amelyek korábban ideggázokat gyártottak)... idővel rájöttek hogy a legtöbb mérgük kis módosítással és gyengítve használható másra is ölésen kívül... pl. így született meg az első fájdalomcsillapító is késöbb, könnyen kitalálható, hogy idegileg blokkolja a fájdalmat, így ő korábban valamilyen idegméreg lehetett (úladagolva nem véletlen mérgező most sem a legtöbb gyógyszer).

    Akumának: A védőoltások míg a vírusnak egy legyengített válfaját tartalmazzák és azt juttatják a szervezetbe, addig ez a baktérium olyan mintha kiégetné(!) a daganatos részt (meg az ép területet is roncsolja szerintem valamennyire, mint a legtöbb más készítmény..).. máshogy működnek mint a védőoltás, teljesen...
  • dronkZero
    #20
    "a védőoltások is hasonló elven működnek"

    A védőoltások _homlokegyenest_ különböző módon működnek.
  • Akuma
    #19
    Én nagyon remélem, hogy egy nap tényleg gyógyíthatóak lesznek a rákos betegségek, mégha vírussal is... a védőoltások is hasonló elven működnek, szóval én nem is lepődök meg rajta.

    Rokonomat is nemrég (kb fél éve) operálták tűdőrákkal, múlthét pénteken pedig agydaganattal, amiről még nem lehet tudni, hogy áttét e, de orvos szerint ez nem annak tűnt... nem tudta megmondani mit vágott le az agyáról... tök fura... még várnak az eredményekre, hogy mi volt az...
  • Zoleeca
    #18
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön
  • opeca
    #17
    40-50 éve az egyik leghalálosabb betegség.
    És odáig jutottunk el, hogy manapság már levittük a halálozási arányt 70%-ra?

  • Wilddog
    #16
    Fegyver vagy gyógyszer... a felhasználáson múlik. Az emneriség bármivel képes lenne kiirtani önmagát.
  • toto66
    #15
    "a lépfene
    Egy olyan betegség, ami főleg a legelő állatokat veszélyezteti. A betegség okozója egy pálcika alakú baktérium (Bacillus anthracis)."
    Igaz tehát hogty baktérium, de nem a baktérium hanem az általa termelt toxin a mérgező (mint nagyon sok más baktériumnál is, pl.: a butulizmus esetében) Ez utóbbi egyébként sokkal mérgezőbb toxint termel (az ismert legmérgezőbb szerves anyag) mint az antrax, sokáig nem is tanították az állatorvosknak, mert biológiai fegyverként titkos volt.
  • p00h
    #14
    hmm, eléggé "Legenda vagyok" feelingje van :) csak nehogy zombivámpírokká változzunk :)
  • dez
    #13
    Ez a legjobb: "a mutáns toxint". :D Tiszta sci-fi! :P
  • dez
    #12
    Az lehet, de itt a melanomáról van szó, ami az egyik legelterjedtebb, egyben legveszélyesebb rákfajta, ami vezeti a rákhalálozások listáját.
  • dez
    #11
    Mert? Kiheréltek? :P
  • Rudicsek
    #10
    Kinek nem ? :D
    Biztos örülnek a kutatók a filmnek, csak mert olyan jó reklámot csinál :P
  • kernerster
    #9
    csak a cikkre:

    végig méregként, toxinként, bakteriális méregként emlegeti.Holott ez egy baktérium. A vírus tényleg mérget jelent latinul, de akkor is; ez egy baktérium....
  • Csero90
    #8
    áááááá ne is mond! kezdek félni!
  • Darth Sith
    #7
    Valahogy nekem erről a cikkről az "I am legend" címü film története jut eszembe..
  • karesz115
    #6
    LoL mit gondolhat egy terrorista: "P*-ba hogy ki akarjuk nyírni vele őket, ezek meg gyógyszert csinálnak belőle!!!" Amúgy tényleg ironikus lenne, ha a terrorizmusnak meg a biológiai hadviselésnek köszönhetnénk az egyik leghatékonyabb rákellenes gyógyszert...
  • rigidus
    #5
    Amugy a cikk cime megint ut.
  • rigidus
    #4
    Ami egyebkent is az egyik legritkabb, az osszes rakbetegsegnek alig a 2%-at teszi ki. Mellesleg az egyik legkonnyebben determinalhato es idejekoran kezelheto fajta. SZVSZ a mai vilagban tobb eselyed van egy tudo- vagy vastagbel rakra.
  • Epikurosz
    #3
    Akkor a terroristák más szer után kell, hogy nézzenek.
  • gyuri12
    #2
    Ha így haladnak,akkor nem kell majd félnem a hereráktól.
  • Dexxter
    #1
    Érdekes, jó, bíztató!