199
Legjobban fizető munkahelyek itthon és külföldön
  • Pheel
    #118
    Ha meg lelőnek, így jártál...
  • Pheel
    #117
    "én gépész vagyok - de ha újra kezdeném, infós lennék"
    Elég sok munkatársam gépészként végzett. Nem a papír, az ész a lényeg. Nem véletlenül írtam, hogy a diploma csak egy belépő.
    Alkalmazott vagyok, nincs gyomrom ahhoz, amit ma vállalkozásnak hívnak Magyarországon. Dolgoztam viszont már mindenféle méretű cégnél (3 főstől több ezer fősig), láttam mi mivel jár. Többet keres a tulaj, de cserében nincs élete. Én napi 8-ban vagyok melós, a maradékban pedig rá sem gondolok.
  • degenerator
    #116
    menjetek el katonának. 2 év szerződés, és ha kimész misszióba, kapod a pluszpénzt.
  • degenerator
    #115
    aha, és a felelősséget nem számítod bele. se azt, hogy miylen fizikai/szellemi állapotban kell lenniük. pluszba a mozdony pár év alatt úgy szétrázza a gerincüket, hogy hú.
  • degenerator
    #114
    egész eu kicsit kamu, sok helyre nem jár. na meg a nép szerint ez nem jár meg a vasutasoknak, tervezgetik, hogy visszavonják....(mellesleg az a kórház, amit a vasutasok a saját fizetésükből építettek, és tartottak fennt, tudjátok, a máv-kórház, hogy a francba került más kézbe?)
  • degenerator
    #113
    minimálbér
  • praksi
    #112
    ha azt nézzük, h a 3 diplomás óvónő édesanyám nettóban kb 110-et keres, nem rossz :-)
  • ZilogR
    #111
    no, igen, az infós pályának ez nagy előnye... az ember 9-10 évesen megtanul programozni valami emberközeli nyelven, mire középsulis lesz, simán megy az assembly, később jönnek az objektum orientált nyelvek, mire egyetemre megy, szinte kisujjában az egész programozósdi. Jöhet az egyetem, ahol meg is tanulja, mire jó ez az egész, ott vannak a szakmai gyakok és az egyetem melletti meló, ahol élesben lehet kipróbálni a dolgot és bele lehet látni, hogyan megy ez a gyakorlatban. Egyetem végére összejön egy kis pénz egy saját Bt.-re és lehet nyomni élesben - hála a webnek... :D ;)

    én gépész vagyok - de ha újra kezdeném, infós lennék :) (bár lehet mégis gépész)
  • praksi
    #110
    én egyszer beszélgettem egy sráccal, szakmunkásképzőben végzett mint hegesztőmunkás, megvan a nemzetközi minősítése; Mariborban a Smart autógyárban havi 540 ezer jött a zsebébe. (forintra átszámolva, emrt euróban kapta a pénzt)
  • Pheel
    #109
    "Foglalkozás: developer"
    Programtervező matematikusként végeztem, egyetem alatt főleg Windows alapon fejlesztettem CPP-ban. MFC, SQL, miegymás. Azóta már persze se a platform, se a nyelv nem stimmel, de a pálya maradt.

    Egyébként soha nem az egyetemen szerzett tudásommal szereztem állást. A diploma csak belépő az uszodába. Úszni nem tanít. Azt neked kell magadtól megtanulni.
  • BIZ0906
    #108
    Csak amiben élek(ünk) és a hírek :)
  • autoszimulator
    #107
    Képbe vagy, az a fő.
  • BIZ0906
    #106
    Kezdjük ott, hogy "Magyarország" és kik kormányoznak. Szerintem itt abba is hagyhatom vagy soroljam mi jó? pl. rendőr főeg a koruptak, képviselő ugye számla nem kell nekik mutatni. Ezzel a két melóval jól jártok főleg a képviselőivel ha elgázolsz valakit még hivatkozhatsz is a mentelmi jogra XD
  • I.C.ram
    #105
    Azért ez nem olyan húdejó pénz. Ami szerintem márjónak nevezhető az a nettő 200 kb.
  • Taranov
    #104
    "Nézzetek már kevesebb ATV-t egy picit...

    Ez jó, ez nem rossz szöveg :)
  • Freedom88
    #103
    érettségi+15 hónap MÁV által szervezett képzés
  • Freedom88
    #102
    ez alap, erre mennek a pótlékok 4ft\km pénz még, szóval 150-160e nettó simán megkapsz. Plusz vasúti szabadjegy egész EUban
  • Ronny
    #101
    komolyan mondom el vagyok képedve, hogy mennyire nincsenek egyesek tisztában a körülöttükk lévő világgal.
  • Ronny
    #100
    baszki, meg vagytok zizzenve? Milyen napi 200 meg 400? Nézzetek már kevesebb ATV-t egy picit...
  • LES FORZA INTER
    #99
    jah és mien gyorsan végzed el hm egyáltalán ehhez mien végzettség kell?
  • Ronny
    #98
    húha
  • Mr_no_NaMe
    #97
    Bruttó...és kb 80-100 megy zsebbe.
  • Freedom88
    #96
    főleg mozdonyvezetőként jól lehet keresni. Most jelenleg az alap kezdő bér 164.800Ft
  • Freedom88
    #95
    menjetek a vasúthoz:)
  • autoszimulator
    #94
    Lehet tudni, mely szakterületen? Mert többségében az egyetemek első éveiben nem sok konkrét szakképzés van, inkább általános alapozás.
  • dan104
    #93
    Személyes példa: mentőszakápolóként/közalkalmazottként 79000,-Ft fizetést kapok kézhez,8 éve dolgozom a cégnél,nem pályakezdő vagyok....
    "Mi ez , ha nem egy sikerszakma....."
    Aki nem hiszi el,annak szívesen elküldöm a bérpapírom másolatát....
  • Pheel
    #92
    Nekem sikerült négy évet dolgoznom egyetem alatt a szakmámban, méghozzá egy sokkal kevésbé lehetőségekkel teli helyen, Debrecenben tanulva. Mondjuk egyetem után nem is a bruttóm volt annyi, amennyit írtál.
  • Molnibalage
    #91
    "Persze aki egyetem alatt nem szerez gyakorlatot, az erősen száni kategória"

    Ezalatt konkrétan mit értesz. Az egyetemi hallgatok 90%-a nem dolgozik suli mellett a szakmájában, többek között azért is, mert a cégek nem hajlandóak alkalmazni minket. (ilyen rögöhök azon, hogy akkor meg hol szerezzek tapasztalatot?)
  • Pheel
    #90
    Nem is állami iskoláról beszélek. A magánszektorban elég jó órabérek vannak. Kötetlen munkaidő, bár sok szervezést igényel, ráadásul nincs egy fix hely, ahol dolgozol, hanem össze-vissza kell rohangálni.
  • LES FORZA INTER
    #89
    meg tanárból manapság rengeteg van, és a nyelvtanári rész is telítődött szvsz, mellesleg a diák meg kevés, nincs sok választás a munkahellyel kapcsolatban, minden lehetőséget ki kell hazsnálni, és a jók ált. foglaltak
  • GTheo
    #88
    Szerintem nyelvtanári pályát ellehet felejteni, max úgy okés ha különtanárkodsz... Tanári állást nem nagyon fizetik meg...
  • LES FORZA INTER
    #87
    jaja, márcsak ezért se halnának bele, ha a fizu negyedannyi lenne, meg max 1 bizottságban lehetne benne. de mind1 ne szaladjunk messzire.

    egyébként: az orvosi jó szakma, csak NAGYON sokat kell tanulni, későn kezdesz dolgozni, és magas a ranglétra, amit meg kell mászni, és nem is egyszerű, bár külföldön jobban keresnek, és hálapénz se kell hozzá.
  • Pheel
    #86
    A politikusok fizetése csepp a tengerben. A nagy pénzeket nem kvázi legálisan viszik el, hanem a pszeudopályáztatott közbeszerzéseken.
  • Pheel
    #85
    Nyelvtanárként sok szabadidőd lehet, közepes pénzzel.
    Fordítóként jó havi fixed lehet, de fix munkaidővel.
    Tolmácsként nem lesz szabadidőd, de egész jól fizetnek.
    Ha kicsit értesz máshoz is (pl beszerzés), akkor lehetsz mondjuk külkeres, az olyan, mint a fordító.
    Ha kimész külföldre és magyart tanítasz, akkor kalandos életed lehet egész jó pénzzel.
    Ennyi jut eszembe.
  • LES FORZA INTER
    #84
    meg akkor sem kellene hálapénz ha jobban keresnének.

    belegondoltatok már: ha a politikusok juttatásait és fizetését legalább a felére vennénk, még boldogan megélnének belőle, és az állam is több milliárdot spórolna. bár akkor nem lenne top fizus "szakma"
  • Pheel
    #83
    "BME-ről kilépő kezdő gépész és villamosmérnökök havi bruttó 250-300-at is kapnak a hírek szerint (azért majd megnézem, hogy nekem mit kínálnak fel majd, fél év múlva végzek) és átlagosan 1,5-2 hónap alatt már találnak állást"
    Ha annak a kilépő kezdő gépésznek még nincs munkahelye a diplomaosztón, akkor nem lehet túl szerencsés ember. A megjelölt pénz a legalja annak, amit egy ilyen diploma kezdőként ér. Persze aki egyetem alatt nem szerez gyakorlatot, az erősen száni kategória.
  • liverpool123
    #82
    Na látom gyűlnek a kommentek:)
    Nos én nyelvi pályán vagyok és ott is szeretnék melót találni
  • Sanyix
    #81
    Kivéve amikor a legiqlightabbak megelőzik őket :)
  • autoszimulator
    #80
    Én kaptam, mivel hogy a magánba mentem, és ismétlem, ez nem kórház volt, ahonnan ez az érzéstelenítés nélküli hír származik, hanem SZTK. És haveromnak "műtötték" ott a lábát ily módon. Ezért mondtam, hogy akkor én ebből nem kérek.
  • BaliBoy
    #79
    "...kezdő gépész és villamosmérnökök havi bruttó 250-300-at is kapnak a hírek szerint (azért majd megnézem, hogy nekem mit kínálnak fel majd, fél év múlva végzek) és átlagosan 1,5-2 hónap alatt már találnak állást..."

    Én is ebben reménykedem. :))


    Jah, és hallkan megjegyzem nekem is már vagy 6x távolítottak el benőtt körmöt a lábujjamról és mindíg adtak érzéstelenítőt. Volt, hogy annyit adtak, hogy a "műtét" után azért nem tudtam ráálni. :) Perkálni egyszer sem kellett. Igaz, muterom korházi dolgozó. :))