199
Legjobban fizető munkahelyek itthon és külföldön
  • desigo
    #158
    Egy nálunk dolgozó külföldi férfinek a cége egy komplett új házat (szaunával,kandallóval,jacuzzival,4 fürdőszobával,stb) bérel neki és a családjának havi kb 600 ezerért + rezsi + komoly céges autó stb...

    Nah arra lennék kíváncsi,hogy Ő mivel foglalkozik...
  • Ronny
    #157
    igazából nem túl szerencsés dolog az életed alakulását más emberektől függővé tenned, főleg nem a cimbiktől. A nagy részük úgysem fogja sokra vinni.
  • Hedgehunter #156
    Az enyemek velem egyutt nagyon troger helyen nottek fel nem volt nehez... Persze amikor egy kicsit is jol erzeitek magatokat otthol nincs eselyed...
  • I.C.ram
    #155
    Bár rátudnám dumálni a cimbieimet egy ilyen kalandra :)
  • Hedgehunter #154
    Es akkor mennyi a kulonbseg a bruto meg netto kozott szazalekban..?
  • PíszLávJuniti
    #153
    Ez jól hangzik, szerintem sokan szeretnénk így járni.
  • Darkon
    #152
    Igen azert irtam hogy van 3560euro adojovairas evente azaz
    30ezernek 6000evente a 20%os adoja, az 24e plusz 3560 elosztod 12vel es megkapod a 2200at havonta.

  • Hedgehunter #151
    Eloszor csak egy haverom volt itt, de kesobb 4-6 honap jottek a tobbiek mert meglattak mi van itt....
  • I.C.ram
    #150
    Baráti társasággal lazán kimennék én is, de egyedül semmiképpen. Szerencsés vagy nagyon ,hogy így összejött neked ez, de az átlagnak nem adatik meg, hogy kapásból 4 jóbarátjával tudjon kimenni.
  • Pheel
    #149
    Nevezhetünk szerencsés kisebbségnek.
  • Hedgehunter #148
    4 gyerekkori haverommal jottem ki 7 eve meg most is itt vannak baratnostul mindenestul szoval ki hianyozna ottholrol...?? (szulok nem szamitanak mert oket ha otthol elnek sem biztos hogy tobbet latnam meg felnott vagyok elvegre)... Lattam sok embert hazamenni mert egyedul jott ki es nem jott be nekik... havi 1000 eurot teszek le mat lassan 7 eve es minden evben 3x legalabb elmegyek nyaralni abbol egyszer haza... Nem erzem magam kulfoldinek mert a fovarosban elek nagy a nyuzsges es leszarjak ki vagy meg honnan jottel, foleg amiota elozonlottek a lengyelek..
  • Hedgehunter #147
    35200 euro 2008 tol... 815 bol a haverom 650-t kap hetente... en a 2500 bol 2200 kapok meg havonta az nem 20%, tudom hogy papiron annyi de megsem....
  • Darkon
    #146
    34.000 euroig 20% (plusz evi 3560euro adojovarias)
    Feletti resz pedig 41%

    Igy terjed a hulyeseg.
  • jazzy
    #145
    ÉS Magyarországon mi a helyzet? Valaki tudna erről valami tapasztalatot mondani? ( Ismerőstől stb.)
    Programtervező vagyok jelenleg, de sajnos pályát tévesztettem, nem nekem való ez a szak.
    Vendéglátásban szeretnék elhelyezkedni, mint bármixer, vagy egyéb hasonló dolog.
  • autoszimulator
    #144
    Lényegében véve a programozási részt tekinthetjük a legkisebb kihívást rejtegetőnek. Miért? Mert manapság, a mérnök informatikusok korában a programozó a munka egy utolsó előtti fázisa. Ha kapsz egy projekt megbízást, akkor a kezdeti kommunikációt, terv készítést, majd a konkrét strukturálást is a mérnök infósok végzik, s aki emellé bevállalt egy programozói szakot is, az bizony meg is tudja valósítani. Persze némi jártasság nem árt a szakterületen, ahova készíted az adott projektet, mondjuk kereskedelmi cégnél a gazdálkodási ismeretek, stb. Persze egy nagy, átfogó projektet nem tudsz egyedül megcsinálni, fizikai képtelenség, legalábbis belátható idejű határidő esetén. Hisz egy konkrét, komoly megrendelő általában szigorú határidőket és teljesítési időt követel meg. De lényegében azzal, hogy tudsz programot írni, sokat még nem fogsz keresni, csak lesz egy száraz unalmas munkát, melyben a már kiépített, szinte megírt programstruktúrákat kell "digitalizálnod", futtathatóvá tenned. Onnan tudom ezt, hogy én is mérnök infó szakon vagyok, és jelenleg ezt tanítják nekünk, ezért tanulunk mindenféle kiegészítő tárgyakat, az informatika és a sok programozás mellett. Én személy szerint ebben látok jövőt, mind anyagilag, mind "élvezhetőség" szempontjából.
  • Pheel
    #143
    És?
  • Molnibalage
    #142
    A programozást arra értettem, hogy azzal mérnöki problémákat oldanék meg, nem felhasználói programot írni.
  • Pheel
    #141
    Tegyük hozzá, hogy szépen hangzanak ezek a számok, de mennyit is fizetsz a lakásért? Milyen külföldön, kvázi egyedül élni? Mennyit költesz pénzben és időben utazgatással? Milyen érzés, hogy sohasem fogod tudni igazán otthon érezni magad? (ha hazajössz sem) Üdv a lengyeleknek! Gondolom velük találkozol a leggyakrabban. ;-)

    Ettől függetlenül én is vágyom ki.
  • Pheel
    #140
    "Hát nekem sokmindenhez van affinitásom, de a programozáshoz sajnos nincs, pedig jó lenne."

    A programozás nem fizet túl jól. Azt díjazzák, ha meg tudod oldani az informatikai problémájukat. Kicsit más szemlélet.
  • Pheel
    #139
    "Tudom, tudom, itthon nagy divat a titkolózás, és még a legközelebbi ismerősöknek sem árulnák el az emberek a keresetüket, nem úgy mint nyugaton, ott büszkék rá az emberek."

    Nem tudom, te melyik nyugaton jártál, de a németországi tapasztalataim éppen azt mutatják, hogy arrafelé nem hogy nem büszkék rá, hanem szóba sem kerül, hogy ki mennyit keres. Egyébként okkal nem beszélnek pénzről az emberek: minden rendes munkaszerződésben ki van kötve, hogy tilos.
  • Neuman
    #138
    Görögországban, nem nehéz elhelyezkedni se. Egy ember kiment, hogy majd munkát szerez, de nem sikerült, bement egy étterembe, és látta hogy a falon egy hirdetés lóg miszerint pincért keresnek. Kapva a lehetőségen jelentkezett, kérdezték hogy hol dolgozott, mióta stb. Ő elmondta, igaz életében nem hallott a pincérkedésről, de felvették! Eleinte sokat bénázott vendéget leöntötte, tányért összetörte, kérdezték is hogy mit csinál, mondta hogy nem jött még bele, már 2 éve nem dolgozott pincérként, ezt is bevették! Később jobb helyeket keresett, ezek jobban fizettek, de papírt furcsa módon nem kértek, elég volt éttermeket említenie, és felvették! Mára megszerezte a szakmát is, és elég jól megél belőle!

    Elég furcsán hangzott nekem is, de igaz, sógorom ismerőse.
  • Banano007
    #137
    Ubul és Áron milyen híres lett:D.Ez így is van elfogynak de helyükre jönnek másikok.HA szerencséd van.De persze inkább egy normális állást keresni mint ezzel szórakozni viszont ha mondjuk dolgozol 8órát és még ebbe is belefektetsz némi időt akkor havi 50k azért összejön egy év múlva.Ami jó kiegészítés:D.(nah nem akarok én senki ösztönözni , nem is adok linkeket)
  • Trisztin
    #136
    én meg mikor a pasimat :)

    a 8000 forintos konyharuhájukkal 8))) nem akartam piramisjáték vitát elindítani...de sok emberben mint jól fizető állás ez is felmerül ... (sajnos)
    Banano007 én elhiszem,hogy Ubul és Áron beszervez maga alá embereket,de egyszer el fognak fogyni az emberek...
  • sz4bolcs
    #135
    Én sírógörcsöt kaptam, mikor barátnőmet próbálta megkörnyékezni az Amway.
  • Molnibalage
    #134
    Nekem nincs gyomrom semmi ilyesmihez. Biztos furán vagy régimódi hangzik, de én becsületes mukával kerestem pénzt világ életemben. Persze ennek megvan az a csúny oldala, hogy azért párszor elég szarul fizettek, de ez van/volt. Ha majd lesz komolyabb végzettségem/szaktudásom akkor majd már könyebb lesz remélhetőleg a dolog.
  • Vlala #133
    Azért csak vigyázz az ilyenekkel. Ingyen pénz nincs, akkor sem, ha tízezren regelnek "alád". Én pl. kifejezetten útálom, amikor ilyen ikszpangó, onlinekönyv vagy mittudomain "semmitsemkellcsinálnodoszt'dőlalé" oldalak reklámjával tömik tele a postafiókomat, fórumot, üzenőfalat, stb. Ha nem reklámozol, nem fogják tolni a szekered. Ha igen, akkor megútáltatod magad egy-kétszáz emberrel...
  • Banano007
    #132
    De figyu ezt nem úgy kell elképzelni hoooogy aki indította ezt a piramist hoogy végig ő áll a tetején.Pl. Sanyika találta ki ezt az egészet és rávett 2embert (mondjuk Ubult és Áront xD) hogy reggeljen be alá.Ez a két ember mostantól Sanyikának dolgozik viszont(!) Ubul és Áron is kereshet magának embereket akik meg nekik dolgoznak ÉS ezek az emberek Ubulhoz és Áronhoz tartoznak és ebből már Sanyikának semmi haszna.Sanyikának csak Ubulból és Áronból van haszna.:D Remélem érthető xD.
  • jazzy
    #131
    Igen, hogyne. Nekem is jöttek, hogy ezt meg ezt nézzem át beleadok 100e kezdőtőkét és fél év múlva havonta a dupláját keresem meg. Aha, biztos.

    Vendéglátóiparban mennyire lehet megélni mostanában?
  • vegicsek
    #130
    Rengeteg pénz megy el reklámozásra, nem éri meg belefektetni az energiát
  • autoszimulator
    #129
    Mutass embert aki ebből, csak ebből egyáltalán megélt, nem is meggazdagodott. Ja igen. Aki a legtetején van. De valszeg ha te úgy regeltél be valaki alá, mikor is a nehéz éveid voltak, akkor az nem te vagy.
  • Banano007
    #128
    És igazuk is van,valamilyen szinten.Piramis játékokból meg lehet élni.Csak az első év a nehéz benne,mikor még a piramis alján vagy és a "fáraónak'' dolgozol:D.
    Mikor már rávettél néhány emberkét hogy reggeljenek be alád akkor az ő bérük 100%-át kapod.Mondjuk havonta 1(!) oldallal keresnek 5€-t ráveszel 10 embert hogy reggeljenek arra az olalra azaz havi 50€..ami nem sok ,pontosabban semmi viszont ilyen oldalakból kb több százezer van:D.És mondjuk 10 embert ráveszel hogy 10oldalra reggeljen be az 500€ minnél több oldalra reggelnek be annál több pénzt kapsz mivel a bérük 100%-át te is megkapod.És mikor már nagyon nagy fáraó vagy akkor már neked nem is kell dolgoznod:) Csak jön a lé.Az már viszont más kérdés hogy nagyon sok oldal nem fizet, vagy késve fizet,de akad egy pár normálisan fizető oldal.(Ez nem reklám akar lenni) + ( én sem szeretem mikor beírják hogy katt ide vagy oda havi 100eFt-ot kereshetsz vele,ami még igaz is csak nem rögtön hanem 1-1.5év múlva talán).
  • Taranov
    #127
    Az sem elhanyagolható a hozzászólásodból, hogy 35 ezer euró felett is csak 20% az adó.
  • Molnibalage
    #126
    Hát nekem sokmindenhez van affinitásom, de a programozáshoz sajnos nincs, pedig jó lenne. Több egyetemi házi feladathoz is kellett Matlabban programozni. Hát majd vér izzadtban egy állítólag nem túl bonyolult diffegyenlet megoldásával, pedig nem vagyok buta gyerek azért annyira. Egyszerűen annyira távol áll a programozás nyelvezete és logikja tőlem, hogy az elképesztő. Tudom, hogy mit szeretnék megcsináltatni a géppel, csak éppen soha nem sikerül elsőre. (és akkor még enyhén fogalmaztam..)
  • Hedgehunter #125
    irorszag It helpdesk 25-35 ezer euro evente, system, network admin 35-50 ezer evente, programozok, fejleszok: 40-70 ezer evente. Ezek brutto fizuk 35 ezerig 12% ado, a felett 20%.
    En most kezdtem a cegnel, legalja fizum van a cegen belul 30 ezer.
  • Stann
    #124
    Mi lenne, ha összehasonlításképpen, (mindenki a saját nick neve mögé bújva), beérna egy cégnevet(ha nem publikus, akkor csak egy munkakört), és egy nettó keresetet?
    Én még tanulok, de igazán kíváncsi lennék a lehetőségekre!
    Tudom, tudom, itthon nagy divat a titkolózás, és még a legközelebbi ismerősöknek sem árulnák el az emberek a keresetüket, nem úgy mint nyugaton, ott büszkék rá az emberek.
    Itt a fórumon legalább (viszonylag) névtelen mindenki, és elég fiatal az átlagéletkor is, szóval aki mostanában megy el dolgozni, egy kb. reális képet is kaphatna!
  • Trisztin
    #123
    Kicsit fennakadtatok még a topik elején,de ahhoz képest elég jól beindult a topic :) Ilyen topic még a pályaválasztás előtt kellett volna :)

    Nagyjából az összes hozzászólást végigolvastam,némelyiken jót mosolyogtam némelyiken nagyon fennakadtam...

    Amin viszont egyátalán nem lepődök meg,hogy senki nem írta az egymás alá beszervezős piramis játékokat :) Végre "inteligens" emberek 8)
    Sajnos sok ismerősöm hisz abban,hogy az ilyen "munkákból" meglehet élni,mi több milliós havi fizetéseket lehet elérni ...

    én személy szerint azon az állás ponton vagyok,ha az ember tanult és szerzett egy szakmát/végzettséget akkor el lehet vele jutni olyan szintre,hogy kényelmesen megéljen... első körben ennyi is elég...

    bár ha valakit a több 10milliós háza tesz boldoggá,akkor "küzdjön" meg érte...
  • Vlala #122
    Erősen relatív. A legjobban a jó munkaerőt fizetik meg: aki gyorsan, pontosan dolgozik.
    Gondolj bele: Mindenki olyan állást keres, ahool nagyon jól megfizetik (bár ez nem teljesen igaz...). Egy jól fizető munkahelyre általában túljelentkezés van, míg a "naponta háromszori életveszély havi hatvanezerért" kategória legtöbbször a "máshová úgysem vesznek fel" típusú emberek ideális munkahelye.
    A jól fizető munkahelyeken elvárják, hogy a maximumot nyújtsd: pontosan érj be, szó nélkül túlórázz, ha kérik, mindeig legalább 100%-osan hozd a normát, megoldást keress, ne kifogást.

    Ezekkel az alapelvekkel gyakorlatilag bárhol jó fizetést tudsz kiharcolni magadnak. Nem a hely számít, hanem a munkamódszer: lazulásért, netezésért havi kétszázat sehol nem fogsz találni. (Az csak nekem sikerült. :):):) )
  • autoszimulator
    #121
    Sejtettem, hogy valamiféle infós szak lehet az, mert nekünk is sorban tolják az ilyen öolyan diákmelókat, néhol komolyabb cégek is, és a végzősök a diploma mellé jórészt kapnak egymenő infos cégnél állást is. Remélem velem is valami hasonló lesz, és tény, hogy az egyik legjobban suli mellett is gyakorolható szak az informatikus, csak sokat is kell sajnos gyakorolni, hogy valaki jó legyen, kiemelkedjen.
  • Hedgehunter #120
    Asztalosnak tanultam es most infos vagyok....
  • sz4bolcs
    #119
    Ez a "ma már kávéztam" kitűnő módszer arra, hogy az emberek leszokjanak a hálapénzről. House sem csinálhatná jobban.
    Amúgy már három embertől olvastam csak itt, háromféle szituációban, háromféle összeggel, ez a beszólás igencsak divatos lehet az orvosok körében...