199
Legjobban fizető munkahelyek itthon és külföldön
  • ZilogR
    #78
    :) áhh. BilliBoy is csak a Microsoft tőzsdei bevezetése után lett picsagazdag, az pedig a Win 95 bejelentése után történt.

    Az emberek vették a Microsoft részvényeket, mint a cukrot és sztem nagyon jó befektetést csináltak ezzel. Aki anno bevásárolt belőle, ma az osztalékokból már ő is igencsak megszedte magát - de zsebpénznek mindenképp jó volt! :P

    -----------

    Igen nekem is az lenne az első kérdésem, h a topiknyitónak milyen végzettsége van - jogi diplomával biztosan nem lesz designer az IKEA-nál.... :P

    -----------

    Én olyasmi állást pályázok meg magamnak öreg napjaimra, mint anno a "Prediction Company" alapítói. Tőzsdei ügyletek lebonyolítására alkalmas szoftvert fejlesztettek (asszem matematikusok és fizikusok alapították).

    Láttam róluk egy rövidke dokumentumfilmecskét. Jópofa volt, ahogy egyikük mesélte, h az irodájuk előcsarnokában volt egy digitális kijelző, ami mutatta a nyereségüket, amit a szoftver keresett. Elmentek ebédelni, majd amikor visszajöttek a kajálásból, elégedetten nyugtázták, hogy a fene egye meg, már megint kerestek egy millát... :D

    A cég azóta megszünt, ha jól tudom svájci érdekeltségű bankok vásárolták fel. TUDTAK többet fizetni, mint amennyit röhögve megkerestek volna :P
  • Hedgehunter #77
    Nem arrol volt szo hogy korrectek vagy nem hanem hogy a pacienseknek nem kellene "halapenzt" adniuk neki..
  • Molnibalage
    #76
    1. A dokik fikázását abba lehetne hagyni. Nem sokszor volt dolgom velük, de MINDIG korrektek voltak, SOHA nem fizzettünk semmit obrítékban. '92-ben kétszer voltam kórházban, 2003-ban meg vasárnap vidáman és mosolygva gipszelték a saját hülyeségeből megsérült lábamat.
    Igen van hálapénz, de azok a méretek amiket ide beírok azok nevetségesek.

    2. A topic indítója lehetett volna precízebb is. Valódi becsületes munkával hamar sok (ki mit ért ezalatt????) pénzt keresni azért nem könnyű, mindensetre ma műszaki pályára érdemes lépni. BME-ről kilépő kezdő gépész és villamosmérnökök havi bruttó 250-300-at is kapnak a hírek szerint (azért majd megnézem, hogy nekem mit kínálnak fel majd, fél év múlva végzek) és átlagosan 1,5-2 hónap alatt már találnak állást.

    3. A tényleg jól fizető munkahelyek sok év szakmai tapasztalattal, sok munkával és némi szerencsével érhetőek el.
  • desigo
    #75
    a több 100 millás azért már túlzás lett volna
    akkor sok 10 nillás...
  • fery02
    #74
    ÁÁh, még el is képzeltem :S, ezt Büntetés topicba kellett volna írni :D
  • degenerator
    #73
    egy ismerős hálapénzt akart adni egy sebésznek, 40 volt a borítékban. a fickó megnézte, majd visszadobta az asztalra, hogy "köszönöm nem, mam már kávéztam".
  • Hedgehunter #72
    Latszik neked meg nem volt 2x-re bedagadt gennyezo labujjad....
  • gyuri12
    #71
    pedig kéne,itt történt az sg-n:C
  • grizzly21
    #70
    tobb tiz millas haz?:) eleve tobb tiz millio egy haz..
  • schrank
    #69
    körömbenövéssel kórházba ??? asszátok meg ti aztán nagyon kemény csávók lehettek
  • Szeszmester
    #68
    Végülis, jogos.

    gyuri12: rajtatok kívül szerintem nem sokan értik...
  • gyuri12
    #67
    végre valakinek leesett:D
  • LES FORZA INTER
    #66
    orvosokhoz csak annyit hogy naon alul vannak fizetve, ahhoz képest mekkora a felelősség, és túl van hajtva. kezdő orvos alig keres valamit, és a kezdő orvos jó esetben(nagyon ritka) 28-29 évesen kezd, addig tanulás csak.

    jah és ez a bunkó doki, ezek jönnek ki a kórházból mint hír, ebből lesz az urban legend, rengeteg jó doki van csak róluk nem szól a fáma, mert feltűnő, elvégre emberséges.
  • Hedgehunter #65
    Mi az hogy nem kaptal erzestelenitest..???? Nekem vagy 15x kellett kivagni a kormomet a labujjamrol es mindig kaptam helyi erzestelenitest (soha nem fizettem).. Hova jartal korhazba a sotet kozepkorba...??
  • hunbasser
    #64
    az orvosok megérdemelnék a jó fizut,mert tényleg sokáig kellett azért tanulniuk,meg azért mégis csak értünk élnek.a gond az,hogy a betegek tényleg nagyon elkapatták őket.sokan szerintem abban a tévhitben élnek,hogy kötelező fizetni a dokinak :S
  • hunbasser
    #63
    :DDddddddd
  • autoszimulator
    #62
    Igen, mert mondjuk ha sikerült egy mütét, akkor azért hálaként adtam neki pénzt. Nem azért adtam a pénzt, hogy jól sikerüljön ám az a mütét te kis huncit doki, hisz elvégre is az a dolga. Bár hasonlónak hangzik a két dolog, nem ugyan az, mert nem mindegy, hogy a pénzedért csinálja jól, vagy jól csinálja és kapja a pénzed.
  • Szeszmester
    #61
    Hát, nem tudom.
    Régen egyfajta köszönet? És előtte mi volt? Azon kívül, hogy nem egy lepusztított ország, ahol senkinek sincs pénze...

    Ismeretlennek nyilván előre adom a pénzt, ha tudom, hogy azt ígyis-úgyis odaadom neki. Csak hogy tudja ő is, hogy én nagyon hálás vagyok/leszek.
    De nem kötelező adni, meg az elvárják szerintem nem állja meg a helyét teljes mértékben. Viszont tény, hogy ha jobb minőségű szolgáltatás akarsz, fizetned kell.
  • Szeszmester
    #60
    Természetesen úgy tudod a legtöbbet keresni, ha olyan melót csinálsz, amelyikhez leginkább alkalmazkodnak a képességeid. Így azonos befektetéssel a lehető legtöbb hasznot tudod hajtani.
    Persze lehet, hogy a napi százezrekhez képest ez is kevés ;)
  • 12346
    #59
    szvsz ilyen nincs, hogy "legjobban fizető állás". meg ilyeneket kár kérdezni:) mindenben/mindenhol van pénz. és rugaszkodjunk már el az alkalmazotti beosztástól is htx.
  • autoszimulator
    #58
    Igen, ez a dolog teljesen az ellentettjére fordult, míg régen egyfajta köszönet volt, hálapénz, mint a nevében is benne volt, ma már szinte elvárás, és előtte kell adni. Nevetségesnek tartom én is...Bár manapság a kórházak színvonala is nevetséges, lassan odajutunk, hogy csak a magánklinikákat, magánorvosi rendelőket lehet igénybe venni, hisz árban ugyanott van az ember..

    Nekem pl a lábamat kellett műteni, nem komoly volt, körmömet kell kivágni, választhattam, hogy megyek az SZTK-ba, ahol várok rá 1,5 órát, érzéstelenítést nemkapok, és így végigszenvedem, vagy megyek egy kétszer olyan jól felszerelt magánkórházba, ahova időpontra mentem, és semmit sem éreztem az egészből. Én bizony az utóbbit választom.
  • Hedgehunter #57
    Ehhez annyit fuznek hozza hogy rohadna meg mindenki aki penzt ad a dokinak... Ezt a marhasagot a betegek kezdtek el sajnos es most ok isszak meg a levet..
  • Hedgehunter #56
    A cikket ittolvashatod rola...
  • Alexease
    #55
    A tortenethez hozzatartozik, hogy a mamait elotte napokig, hetekig hitegetik, hogy majd nem sokara, nehez a helyzet, stb., talan hozzajarul a nehez helyzet(e)hez. Az hogy kozben ott fektetik, az alam, a TB penzen, az mar maskerdes...

    Ja a pelda 12 evvel ezelotti, ma nem tudom hogan mukodik:)
  • Alexease
    #54
    20-50e-et 1 betegtol kap:) A szep nagy korhaz, sebeszet, foorvos az tobbbet, tobb betegtol:) Persze, mindennap nem biztos hogy osszejon a 400-600, de a negyede az biztos.

    5000 forint tudod mi? Semmi:)

    10 evvel ezelott (!), kozvetlen tapasztalat, majdnem sulyos testi sertes lett belole (en lettem volna az elkoveto:D): ~90 eves mami, mutet elott, bejon az orvos (nem a fooisten, csak az orvos!), orvos toporog, a mami elokapart nagynehezen egy boritekot, az orvos kikapja a kezebol, kibontja, kiveszi (5000 HUF), a penzt visszadobja az agyra, es hozzafuzi: "Ma mar kaveztam mami!". Es tavozik...
  • Joey_The_Man
    #53
    Ha így van és neki köszönheti a gyár, hogy még működik (tegyük fel), akkor megérdemli. ha ez reális összeg ( én nem tudom).
  • Punker
    #52
    prof azzal kezd hogy 150k, egy vidéki főorvos vagy kap 5k-t a műtét után vagy nem kap (esetek többségében nem kap), egy 30 éves kezdő orvos meg örüljön ha nem hal éhen, ezért mennek el akik tudnak.
  • autoszimulator
    #51
    Lenne egy kettő :)
    Ha te úgy véled, hogy napi 200at kaszál, akkor kis matekkal és jóindulattal, hogy csak heti 5 napot dolgozik, nincs más bevétele ezen kívül, akkor az hetente egy millió, havonta 4 millió forint. Akkor miért mennek el innen a dokik, nekik ez sem elég? :) Nem hinném. Ez még pesten is sok. Ha pedig ezt nem minden nap kaszálja, akkor nem mondhatjuk napi 200k-t...
  • Punker
    #50
    pesten.....
  • desigo
    #49
    brókerek kaszálnak a legtöbbet...
    30 évesen már több 10 millás házuk,kocsijuk van...
  • Tinman #48
    Ismerek olyan dokit aki naponta kaszál 200k-t. ITTHON!

    Egy szülés levezetése 100k! Van még kérdés...?
  • Hedgehunter #47
    Kulfoldon az a fizu majdnem az alap.....
  • hungaro
    #46
    azt is oda akartam írni...hát azér egésznap nem mert ott vannak a kötelező pihenők
  • gyuri12
    #45
    És még a csajok is az ő autójukba szállnak be
  • autoszimulator
    #44
    Jó de azért az kemény meló is! Távol a családtól, viszonylagos folytonos veszélynek kitéve... Na meg egész nap ülni, nem is túl egészséges. Szal jól keres, de sokan fele/harmad ennyi melóval kétszer ennyit is :(
  • hungaro
    #43
    Kamion söfőrök se keresnek rosszul,de oda a jogosítvány ilyen-olyan papírok az maga 600.000Ft!de külföldön havi 700.000-800.000Ft tejelnek(1 hónapra!)
  • autoszimulator
    #42
    Szerintem elírta, havira gondolt, nem napira..
  • autoszimulator
    #41
    Közalkalmazott is sokféle van, és hidd el, jó részük jól keres, legalábbis teljesítmény/kereslet alapján biztosan. Nem véletlen, hogy a nagy közalkalmazotti elbocsájtás időszakában külön felhívták az onnan elbocsájtott dolgozók figyelmét, hogy maradjanak csak az állami cégek környékén, mert a magánkézben levő, eredményorientált cégeknél hamar kihullanának a szokatlan tempó miatt...
  • Lacee
    #40
    20-50e zsebbe még reálisnak tűnne (tegyük fel hogy fejenként 5ezret kap egy doki, aminél bőven lehet több is)egy "forgalmas" kórházi orvosnál, de nem többszázezer...
  • autoszimulator
    #39
    Managerek, brókerek, ők nagyon jól keresnek. De nem csak azt elég nézni, mennyit keres, hanem a keresletet sem árt nézni, ha már szakmát akarsz választani. Mert hiába kap nagyon jó fizetést egy manager, ha nincs rá kereslet, te nem fogsz jól keresni..
    Meg a kereslet is több mindenből áll, nagyon sok cégnél a kereseted önmagában nem számít soknak, de a különböző bizottságokban, hivatalokban való részvételek, prémiumok sokat dobhatnak rajta.

    Nomeg mint Alex is mondta, kapcsolatok, kapcsolatok és még kis kapcsolatok. Ezek nélkül nem lesz pénz...