178
Magyar Állami Vasutak
  • Zero 7th
    #178
    Fejétől bűzlik, senki nem a mozdonyvezetőt utálja igazából.

    De amikor az egész fölött ott egy kurvanagy vízfej, ejtőernyős, 4. generációs vasutasokkal, akiket ugyan kurvára nem érdekel ez az egész és nem is csinálnak semmit, de azért kapnak egy pozíciót mert protekciósok.

    Vagy mondjuk hogy nagyüzemben folyik a lenyúlás, kiszervezés annyi szinten, hogy aki a munkát ténylegesen elvégzi az már lófasz pénzt nem lát az erre szánt keretből, meg számlázás el nem végzett munkákért, amiket meg aztán senki nem ellenőriz, mert elveszik a bürokráciában, meg amúgy is minden papír stimmel, minek megnézni azt...

    Szal leginkább az egész rendszer pénznyelőként funkcionáló negatív hatékonyságával van a gond, és felső szinten, nem azokkal, akik a tényleges munkát végzik.
  • akyyy
    #177
    hát jah azóta autópályás busz is drágább, amivel ha leszálok a kosztolányin hogy onnan pl 7-essel menjek a keletibe, azokon abuszokon meg ritka az ellenőr, elég sak egyszer megvenni a jegyet és figyelni hogy jön e ellenőr.

    de majd az új metróval elvileg már meg lehet csinálni hogy keletiből m4-en kelendöldre, onnan meg vagy tovább vonattal fehérvárra, akár gyors, akár személy, vagy ha buszozni akarok átsétálok a sasadi utra.

    a gond az hogy ha busszal nemott szálok le visszafelé hanem megint a kosztolányin, akkor onnan már nemfog jó sok busz menni mivel van négyes metró, de az nem a kosztolányi felé megy. vagy elbattyogok morickötrétte és onnan metrozok, vagy várok és egyszer csak jön egy busz.

    de ha már ott sétálok, sétálhatnék kelenföld alatt is. de ez már bkv műve. azóta változtak a dolgok, nem kelesz mennem fehérvárra. helyette ha minden jól megy, ellenőr leszek a mávnál :D
  • Punker
    #176
    buszozni se jobb :(
  • akyyy
    #175
    quvajó hogy ha beirom hogy fehérvár-barcika, akkor ha pesti személlyel megyek, kelenföldön száljak caskazért is át gyorsvonatra, plusz 150 ft-ért, pedig ha végigmegyek a délibe és onnan metrozok keletibe, nem kell gyorsvonati pótjegyet fizetnem.

    az más kérdés, hogy a bkk jegy drágább.

    az meg szintén megint más, hogy az a bizonyos győri gyors nem éri el az IC-met :D
  • Punker
    #174
    aláírom hogy nem (csak) a sima dolgozók lopták szét a MÁV-ot, de mondjuk nektek se kéne hőbörögni mikor a szomszéd kutyájának ingyenes utazását meg akarják vonni!
  • csn tamás
    #173
    Sziasztok!

    Szerintem is először fel kellene nőni a dolgokhoz a társadalom nagy részének! Értem ez alatt a rongálást vagy a bliccelést,...stb. Másfelől le kellene szokni arról, hogy hülye vasutasok! Ha nem jön a vonat akkor megy a hőbörgés, ha nem indul a vonat megy a hőbörgés és persze hülye a mozdonyvezető teszem azt. Ismerni kell a másik oldalt is, hogy egy nem a szabályok/utasítások szerint történő elindulásnál könnyen börtönbe lehet kerülni...
    A jogait mindenki tudja de a kötelességét senki!
    Egyszer majd talán jobb lesz, bár ha elnézzük a "feltörekvő" mai fiatalság viselkedését...hagy némi kívánnivalót maga után.

    üdv: egy vasutas
  • smith09 #172
    http://www.hirado.hu/Hirek/2011/11/16/19/Jobb_lehet_a_vasuti_kozlekedes_a_Del_Balatonnal.aspx

    Remélem ebből az utasok is fognak valamit tapasztalni.
  • smith09 #171
    Jogos.

    Mindenki panaszkodik h mekkora tréj az egész, de közben tudomásul kell venni azt h amíg arra megy ki a játék h miképpen lehet bliccelni, meg becsapni mindenkit, addig ne várjunk változást.
    Folytatom a Balaton és Bp. közti vonalat már jó ideje csinálják, nem tudom mikor lesz kész kiváncsi vagyok rá.
    Tekintettel arra hogy a vidék, kisebb falvak elnéptelenedése folyamtos kizárt h ezeket a voanalkat javítanák, max. minimálisan karbantartanák.

    Ami van arra figyelnek amennyire tudnak aztán ennyi.
  • Garfield
    #170
    Az igényes kialakítású kocsikhoz pedig kulturált, viselkedni képes, nem szemetelő, nem rongáló közönségre.
  • smith09 #169
    Itt srácok nagyon nincs pénz, a MÁV nál meg pláne nincs.
    Mikor voltak pár éve a vonatjáratok leállítsok, akkor nálunk is megszüntették.
    Azóta pár vasutassal bezséltem és ők mondták h esély sincs arra h ujra induljanak a vonalak.
  • jackoneill90
    #168
    Először az ország minden részén igényes belső kialakítású vonatokra lenne szükség. Ja nem. Ahhoz hogy gyorsabb vonatok is járhassanak mindenhol, a vasúti pályák korszerűsítése is elkéne.
  • Desiderata #167
    kihalt a topik :/

    kérdés: Ha kétszer gyorsabban járnának a vonatok, fele annyi jármű kéne?
  • jackoneill90
    #166
    HIPPoNAX kösz szépen.
  • HiPPoNaX
    #165
    zsr weblapja, allitsd angolra es onnantol mar egyertelmu, mit hova kell irni. Ja, Dunaszerdahely = Dunajska Streda
  • jackoneill90
    #164
    Pontosabban Dunaszerdahelytől szolnokig.
  • jackoneill90
    #163
    SEGÍTSETEK!!! sehol nem tudom hol találjam meg, szlovákiából kellene egy vasútvonal Szolnokra. és onnan vissza. Segítsetek.
  • Punker
    #162
    2 embernél 100 km-en ha normális fogyasztású autóval mész, már olcsóbb, és akkor az olyan extrákat mint fűtés és tisztaság még nem kalkuláltam bele ja meg mondjuk ha azt a 100 km-ert nem 2 -2,5 óra alatt tenné meg az se ártana, pedig én szeretek vonatozni :(
  • HiPPoNaX
    #161
    Es erre kontraznak ra sokan, miszerint amig ilyen a vasuti szemelyszallitas minosege, addig senki ne csodalkozzon, hogy mindenki inkabb autozik. Ugyanaz az ordogi kor sajnos, mint a BKV jegyar vs. szolgaltatas minosege vs. blicceles temakor.
  • Freedom88
    #160
    amig ilyen benzinárak mellett is rengetegen autóznak és ebből az állam nem kevés pénzt kap, szerinted költeni fognak vasútfejlesztésre komolyabb összeget melyet az államnak kell igazából fenntartani.
  • zitallak1
    #159
    Annyira utálom a mávot. A legnagyobb lehúzás! Arany áron, és nem adnak semmit. :D Külföldön ez miért tud normálisan működni? ( ez is)
    Ott teljesen normális áron utazhatsz, és hagy ne részletezzem, milyen körülmények között. Én például Bilbao és Madrid között utaztam vonattal, ez kb 500 km és fizettem 18 €-t.Na most, itthon a 100 km-re fizetek 1000 ft-t. És milyen körülmények között utazom. Undorodom leülni szinte...
    Jó lenne, ha ennyi pénzből már fejlesztenének is valamit. Nem jöttek még rá, hogy azzal az utazó közönség száma is gyarapodna. Mert így lehet mondani, hogy minél többen tegyék le az autót, és közlekedjenek vonattal, stb.
  • HiPPoNaX
    #158
    ezen diszabas szerint bizonyos vonatokra letezik 140Ft-os helyjegy
  • akyyy
    #157

    visszafelé még talán megéri, de fehérvárról busszal jobb.

    másik kérdés, most vettem miskolcról keletibe csak helyjegyet, két darabot, 1080 ft helyett miért csak 280 ft kellet fizetnem???? tán a wc-be adták a jegyet?
  • HiPPoNaX
    #156
    Fehervarrol Pestre tenyleg busszal jobb a kozlekedes, 4. eve ingazom en is ezen a tavon es bar alapvetoen a vasutat jobban kedvelem, a volan megsporol nekem kb 1 orat :]
  • akyyy
    #155
    multkor lekéstem az ic-t, és nem irták át a helyjegyet a következőre. vennem kellet újat:S ráadásul a csatlakozásom személy helyett interpici lett, amire szintén kellet volna helyjegy, de ha elmegyek és veszek, rég elmegy. így kb. ezret buktam. azóta pestig busszal megyek, onnan meg vonat, igy nincs kicentizve, mert akár még negyed órám is lesz az indulásig. multor igy volt. meg legalább látok valamit budapestből:D
  • jimySz
    #154
    vasutas weblapok
    http://vasut.uhh.hu/
  • Freedom88
    #153
    metró 14p...meg amit gyalogolsz és vársz a szerelvényre
  • HiPPoNaX
    #152
    A metro csodakra kepes szerencsere :]
  • akyyy
    #151
    zsír. remélem 45 perc alatt azért át lehet jutni déliből keletibe
  • Garfield
    #150
    Az érvényességi időn belül 20% kezelési költség levonásával visszaválthatod.
  • Freedom88
    #149
    nem. akkor buktad sztem
  • akyyy
    #148
    mi van ha megveszem a jegyet elvirán, átutalom otp-n, nem marad több pénzem, és lekésem a vonatot? látják hogy nincs érvényesitve és visszaadják az árát?
  • Freedom88
    #147
    4900
  • tigeroo
    #146
    egy 70km-es havi diákbérlet kb. mennyibe kerül?
  • Pummis
    #145
    :) majd elmesélem :) remélem neki a legjobbakat :) bár volt nekem is régen hogy a sloziba jöttem haza :D
  • Freedom88
    #144
    hosszú utzás lesz.
  • Pummis
    #143
    Hát nekem messze van mert én jelenleg nem vagyok Magyarországon végülis a kalauznak nem kőteles odadni a személyigazolványt ha megbűnteti max le zavarja és jön a következő vonatal
  • Freedom88
    #142
    menj le..aztán gyertek fel együtt. Igy lenne a legszabályosabb. Kalauz segíteni fog? Hát jóisten tudja, de szteem nem.
  • Pummis
    #141
    Sziasztok
    Nincs valakinek ötlete,hogy egyik rokonom bajba van le ment Debrecenbe dolgozni de a munkáltató nem perkál neki de viszont nem tud haza jöni mert nincs pénze már és azon gondolkozik hogy fel log vonatón hmm vajon a kalauz tudna neki segíteni ?
  • Freedom88
    #140
    úgyh magánvasúté a gép és ők ilyet vettek.
  • v43 001
    #139

    angol gép tehervonatával az 1-es vonalon Biatorbágy állomás elött. Csak azt nem értem mit keres itt :S :D (am saját fotó)