234
Be akar perelni a vatera
  • zvaragabor
    #234
    Köszi szépen!
  • Loál János #233
    Így, ahogy írod.
    Utalással, vagy csekken fizetheted be az összeget, ezekről itt van táblázat.
  • Uvilmos
    #232
    Sziasztok.
    1:"Az eladó egy csaló (ahogy látom visszaeső).A gépet flashelve hirdeti, de az nincs flashelve.
    Lementünk a gépért Budapestről Ceglédre, de írt lemez nem volt nálunk, és persze nálam sem,ezért nem
    tudtuk kipróbálni, hogy flashelve van-e a gép. Azzal, hogy az eladó átrázott pár nappal később
    szembesültünk, amikor vettünk írt lemezeket, de azokat az xbox nem olvasta.Az eladó a húzásával
    minimum 20 e Ft kárt okozott. A pozitív értékeléseket szerintem a senkiházi haverjaitól
    kapta.Senkinek nem ajánlom. "
    2:"Na, úgy látszik engem is becsapott! Frankón kifizettem az xboxot, meg is jött (egy hét után) csak
    éppen nem olvasta a másolt lemezt. Én még vissza is küldtem, hogy garanciába csinálja meg, hál'
    istennek újabb egy hét után visszakaptam, persze változás nincs. Basszus! Egy 20-as ugrott, most mit
    csináljak? Segítsen valaki! "
    3:"üdv mindenkinek. Én is vettem egy x360 premiumot + 1 joy + hdmi kábel + 5 játék. kb 2 hét huzavona
    után megkaptam a gépet. ez a 16 éve kis surmo rendesen átvágot A gép nem volt átalakitva és a
    játékokat sem kaptam meg! ezek után megkerestem és addig nem engedtem el ameddig nem fizette nekem
    ki az átalakítás árát. még az édes anyát is rám küldte hogy nehogy el is verjem:) javaslom
    mindenkinek hogy keresse fől ne hagyja anyiban akit érdekel a cime és a kocsijuk rendszáma és stb az
    keressen meg. "

    Elnézést, hogy ezt a topicot használom erre, de sokan károsultunk és itt szeretnék összehozni a károsultakat.
  • zvaragabor
    #231
    Elmagyaráznád röviden a lényeget, ha megkérlek? Adásvétel végbe ment, vatera küld az eladónak egy csekket, amit be kell fizetni? A befizetendő összeg az az áru összegének egy bizonyos százaléka?
  • Loál János #230
    Ez a Vatera lényege.
  • zvaragabor
    #229
    Ha eladok valamit, azután fizetnem kell a vaterának?
  • BártfaiB
    #228
    Szóval én elég régóta vaterázok, több száz ügyletem volt már negatív nélkül, és szerintem normális módon mindent el lehet intézni.
    Egyrészt ha valamit leütnek valamennyiért és az eladó úgy állította be, hogy annyiért el is vihetik, akkor illik odaadni. Én is adtam már oda könyvet 1 forintért. Aki nem adja el a leütött árut a leütési áron az egyszerűen bunkó és megérdemli a negatívot. Ennek ellenére előfordulhat, hogy az ember máshol is árulja az árut és hamarabb eladja. Ekkor illik a vevőt rögtön tájékoztatni, még mielőtt pénzt utal, hogy nem aktuális az ügy. A vevőnek pedig illik tisztázni a pontos árat és szállítási költséget, mielőtt egy forintot is utalna. Ha meg nem jön össze, akkor nem kell perrel fenyegetőzni, mert nem érte semmilyen kár. Elivelg az is előfordulhat, hogy nem jó a termék és a vevő visszaadja az eladó meg visszafizeti az árát. Ez minden kereskedelemben működik.
  • Evogordon
    #227
    Semmi :)
  • zvaragabor
    #226
    Regeltem vaterán, a visszaigazoló levél mennyi időn belül szokott megékezni hozzám?
  • Fbn Lx
    #225
    Ezt már soha nem tudjuk meg, sitten nincs net :C
  • Rockynhooo
    #224
    na mi lett az ügyből ?
  • Attila8805
    #223
    1-el lentebb akartam bocs:D
  • akyyy
    #222
    ne hagyd magad jelentsd fel!
  • w77d
    #221
    add oda neki annyiért! nem vesztesz sokat (amennyit vesztesz, azt meg azért megérdemled, fogd fel tanulópénznek, hogy legközelebb azért odafigyelj), viszont aztán nyugodtan aludhatsz, hogy biztos nem lessz belőle semmi egyébb probléma!
  • TIBI
    #220
    áhh, szerintem örülj h annyiért megveszi :o
  • Evogordon
    #219
    Mert írtam hogy aztán tett nekem egy ajánlatot hogy ha 35e-ért oda adom neki akkor nem jelent fel..Csak én b*szok odaadni neki 35-ért
  • Evogordon
    #218
    Miért is?
  • Attila8805
    #217
    Itt kb rajtam kívűl még 30 embert vágot át a srác:D
  • Rockynhooo
    #216
    én azt mondanám 40 és hagy vigye
  • BaliBoy
    #215
    Figy. Az a helyzet, hogy mostmár azért valamennyire inkorrekt vagy. Mert az ok, hogy elírtad és 4500 ft-ért nem adtad oda, de utánna nem kellett volna vele külön megegyezni 35e ft-ban mert ő is engedett belátta, hogy elírtad. Ennek ellenére persze továbbra sem vagy köteles odaadni neki a kártyát 35-ért, de akkor törődj bele, hogy még egy ideig biztos zargatni fog érte.
  • Evogordon
    #214
    35e-ret.
  • Rockynhooo
    #213
    mennyit adna érte?
  • Evogordon
    #212
    Szegényke még mindig próbálkozik :D

    "Attila!

    Ismételten kérlek, válaszolj hamar a legutóbbi levelemre,
    mert ha az a célod, hogy addig húzod az időt, amíg a kártya
    bolti ára lényegesen esik, teljesen elveszíted a
    jóindulatomat és kegyetlenül behajtom rajtad 4500Ft-ért. Úgy
    gondolom, korrekt, a jelen körülmények között kimondottan
    nagyvonalú ajánlatot tettem. Várom a válaszod.

    S."
  • HUmanEmber41st
    #211
    Ismerősnek Számtech boltja van.
    Kis furgonnal vitte ki több helyre is a PCket ( házhoz).
    Míg kb 15 percre megállt egy ház előtt és csak annyi volt, h bevitt valamit, a teherautóval arra járó cigányok feltörték a hátsó ajtót ( nem volt riasztó az autóban, de az ajtó zárva volt) egy pajszerral. Elvittek egy zsír új 17" monitort .( már csak az volt hátul)
    Az ujjlenyomatot megtalálták, és nem sokkal később a hozzátartozó cigányt is.
    A perben azt mondta a cigány, h ő nem volt ott, a csúnya rendőrök tették oda, mert őt nem szeretik. A bíróság ezt el is hitte. A cigány simán megúszta az egészet, a többi ügyéért sem büntették meg.

    Szóval no para... :D :D :D
  • Attila8805
    #210
    Na ma voltam a rendőrségen.
    Kihalgattak és aszonták ha van a nevén a csávónak vmi akkor kapok kártérítést ha nincs akkor nem.
    De ez szerintem még nem most fog lezáródni.
  • SpeedXHUN
    #209
    Semmi nem lesz,ez pert nem jelenthet kiröhögnék a tárgyaláson a vaterást....viszont ezt a rádióba elmesélhetnéd
  • Fbn Lx
    #208
    na bocs, nem tudok írni :p

    #205 - "Ha ezentúl is mailekkel bombázol, zaklatásért olyan pert akasztok a nyakadba..."
    írd meg neki :p kb. ugyanakkora alapja lenne mindkét pernek. Manapság azt hiszik az emberek, minden szarért perelni lehet? D:
  • Fbn Lx
    #207
    Teljesen ráhúzható, az elektronikusan kötött szerződst nem kell készpénznek venni. Elég ha egy program lincensszerződését vesszük példánaké. Tegyök fel elfogadod, beleegyezel hogy nem terjeszted a terméket. Ez alapján a szoftvert kiadó cég perelhet téged, ha megtudják, hogy te kiírtad a havernak, de nem vagy büntethető, mert nem húztál belőle hasznot, ezért nem károsodott meg a cég.
    Ezesetben, mivel nem húztál semmiféle hasznot az üzletből, hiába van benne a szerződésben, hogy perelhetnek, nem vagy büntethető, mert nem károsodott meg senki.
    Szóval ez a szerződés kb. annyi, hogy jogukban áll pert indítani, de mivel nem ment végbe maga a csere, azaz nem volt 'ráutaló magatartás', nem tudnának érvényt szerezni az akaratuknak.
    Az egyetlen megkárosult fél a vatera. Nekik viszont felesleges leküldeni azt a pár száz forintot, le fogják szarni.
  • Monoton
    #206
    jo akkor irj vissza hogy bepereled zaklatásért, fenyegetésért. ennyi
  • Evogordon
    #205
    Hát csak az ilyen "küld a kártyát a megbeszéltek szerint mert ha nem olyan pert akasztok a nyakadba..."
  • Evogordon
    #204
    Mondtam neki hogy nincs már kártya.. :D
  • dragon11
    #203
    Egyetértek...mondd meg neki, hogy már eladtad....máshol eladod..nem kell félni, netne mindenki kemény AKARlenni...élőben eléd se merne állni..:) ( v.fordítva)
  • dragon11
    #202
    Ne félj...buktad a 10x-esét máskor figyelj oda jobban ennyi...............nem lesz per tuti
  • Monoton
    #201
    figy ird meg neki hogy sry de már nincs meg a kártya
  • BaliBoy
    #200
    Miket küld?
  • Vegas
    #199
  • Evogordon
    #198
    Mindig próbál hínvi a vevő meg egyre jobb fenyegető leveleket küld én meg nem válaszolok semmire.. De ha tovább fenyeget esküszöm lemegyek Szegedre hozzá és kinyírom a családját..
  • 30Dani
    #197
    Utánvételes, nyilván.
  • 30Dani
    #196
    A perrel fenyegetés nem raális, mint azt már többen írták. Ha jó a 35, add el annyiért, ha nem, küldj egy postai csomagot neki ajánlva, tértivevénnyel, sk, stb, benne 4500 forinttal. Őt így nem éri kár, te rendes voltál, mert tehettél volna bele emberszart is, neked meg lesz papírod arról, hogy átvette a kártyát.
  • Blufox
    #195
    Ja,még annyi,nem a vatera akar perelni, mert az sz@rik rá a vevő.De ne izgulj nem fog.