107
  • grobs
    #27
    Mint irtam "relativ" nem nagy a kulonbseg. A keppont tartalom kb. 2x -es es ez is abbol adodik, hogy a dvd felbontasat 4:3 -ra talaltak ki, a HD pedig 16:9. Ha berajzoltak volna a kepbe a legjobb VHS felbontast (352x280) akkor lathato lenne, hogy a VHS->DVD lepesnel az egyeb elonyokon tul tobb mint 4x -es ugras volt.
  • 5c0rp330n
    #26
    Egy normális p2p oldalon egy ilyen sincsen, azonnal kitiltanák aki ilyet tölt fel. Sokkal inkább elterjedtek az x264-es HD rippek, amik közel azonos minőségűek, mint az eredeti HD filmek, csak elférnek egy DVD-n.
  • digital
    #25
    Ja, ezzel vannak tele a p2p oldalak. 800 mb-os aviból, 4.5GB-os DVD filmeket "varázsolnak". Sőt, ha a pecsa piacon veszed, még borító és tok is jár hozzá.
    Lényeg, hogy a DVD lejácca...
  • HUmanEmber41st
    #24
    Én most néztem meg a Rózsa Sándor-t. 4 DVDn 8 rész.
    Az pl szólt valamiről. 1975 ben is volt már filmipar és a magyarok is tudtak színes filmet csinálni.

    A filmben az érték, a mondanivaló fontos, nem az, h mennyi képpontból áll.
    Term. ne legyen 10. generációs VHS másolat, de ennek a "formátum vetélkedőnek" semmni értelme. Ki nem szarja le, mennyit vesztenek ezzel a szegény hollivúdi filmstúdiók? Majd beperelnek még 1-2 csóró kiscsávót aki p2p ről szedi a filmeket, és máris megvan a kiesett nyereség.
  • Zodd
    #23
    Ha a forgatásnál rendes filmre dolgoztak, azt nyugodtan át lehet alakítani HD anyaggá. (Mivel egy moziban is le tudják vetíteni Ami pedig jóval nagyobb felbontás...)
  • 5c0rp330n
    #22
    Van 1 kis különbség azért :)
  • 5c0rp330n
    #21
    Mondtam én, hogy a nagyobb felbontású filmek jobbak is? Attól még ugyanolyan tömegszarok jönnek ki, ezt nem befolyásolja a HD... Egyébként meg a legtöbb HD filmem régi klasszikus, mint például a Ponyvaregény, a Kutyaszorítóban, Scarface, Forrest Gump.
  • 5c0rp330n
    #20
    Attól, mert Magyarországon alig van valakinek HDTV-je (nem, nekem sincsen, én sem vagyok milliomos), és olyan szar anyagi helyzetben van szinte mindenki, hogy csak nyögi a számlákat, nem jelenti azt, hogy ez a világ többi részén is így van. Máshol többszörösét keresik az emberek mégis közel feleannyiért adják a HDTV-t. Ha mi itt éhen döglünk, az sem fogja befolyásolni a HD terjedését. Nyugodtan milliomosozz csak le, biztosan qrvasokat tudsz rólam és az anyagi helyzetemről is. Tipikus magyar mentalitás amit csinálsz: ha valakinek többje van, azt el kell tapsoni. Egyébként meg mint írtam én sem vagyok milliomos, egy szaros 50 centis CRT-n nézek TV-t szökőévente és HD-t eddig csak a monitoromon láttam, HD-ről rippelt DVD-n x264-ben. 10 év múlva meg ha visszaolvasod a kommentedet, kiderül, hogy ki az igénytelen és ki nem az.
  • digital
    #19
    Pedig engem sokszor jobban leköt egy régi szórakoztató, vagy jól megírt és megrendezett minőségi régi fekete-fehér film. Jobban leköt mint a " trendi CGI-s HD-s " filmipar által ömlesztett kommersz sitt. Nem a színei és a felbontása teszi a filmeket. Sőt! A fekete-fehér sokszor színesebb. Lásd pl. régi Kabos filmek.
    Fúj de igénytelen vagyok, mi?
  • grobs
    #18
    576 sor a pal dvd, ehhez kepest a 720 sor relativ nem nagy ugras, az 1080 egesz mas tema (lenne). A dvd viszont a vhs -hez kepest a felbontason tul (200-280 sor vs. 576) mas kenyelmi funkciokat is adott. pl. nem kell visszatekerni, nem gyuri be a lejatszo, tartosabb, digitalis. Ehhez kepest a HD tartalom csak a nagyobb felbontast adna, de ezt csak olyan filmeknel lehet kihasznalni ami egyreszt latvanyra epul (ezek jellemzoen nem a legjobb filmek), masreszt a forgatasnal felkeszultek a nagyobb felbontasu rogzitesre (gyk. kibaszott draga ilyen kamerakat kolcsonozni). Igy a HD korongokra sem mindig kerul HD anyag, ahogy a 90 -es evek elott forgatott filmek sokszor dvd -n is mosott szar kinezetet adtak.
  • Shodan
    #17
    Remélem bebukik mindkettő.
  • haxy27
    #16
    ez 5c0rp330n szolt csak valamit el kurt ez a forum motor
  • digital
    #15
    Ép ezt mondom, hogy egy jó progresszív RGB-és 16:9 CRT-n, egy hozzávaló DVD játékossal, eredeti minőségi DVD kiadvány,( vagy 1:1 másolt DVD9-re) igen jó képet és DTS hangot hordozhat. Szubjektíve hádés 720-at simán hozza...Sőt!
  • haxy27
    #14
    Ez mondjuk pont qrvára nem felesleges szükséglet, de sebaj. Azoknak felesleges, akik igénytelenek. 10 év múlva egy DVD-re visszatekinteni olyan lesz, mint most a fekete-fehér filmekre.


    Szerintem 10 év múlva te leszel igénytelen a nagy felbontású lemezeiddel.
    Az emberek 99% nem rendelkezik nagy felbontású tv készülékkel. és nagyon sokan még álmodni sem álmodhatnak rolla hogy valaha is vehetnek egyett.
    De nem baj te csak igénytelenezd le te kis buzgó milliomos kulák csimota.

    Én speciál örülök hogy ki tudom fizetni a számlákat és jut kajára. De sajna másra nem! évente megengedhetem hogy vegyek 2 - 4db DVD filmet aztán anyi.

    A másik meg a minőséget nem a felbontás hanem a kódolás és főként az adja hogy nem váltott soros.
  • digital
    #13
    Főleg mikor megveszi a paraszt, mert hát, hádé a khirály. A HD korongon meg egy normál DVD-film van feltolva DVD-felbontással és ájuldozik. LOL.
  • Voltan
    #12
    Ki a francnak kellenek ezek? Én teljesen elégedett vagyok a DVD formátummal. Egy film nem attól jó, hogy látszik benne a légyszar is a fél kilóméterre lévő asztalon.
    Mégis, mit vártak a gyártók? Hogy mindenki rohanni fog zuhogó nyállal Blue-rayt meg HD DVD-t venni? LOL.
    Még ha legalább egy egységes szabvány lenne, de így, hogy kettő van, és a filmgyártók egy része az egyiknél, másik a másiknál kötelezi el magát, ez így nagyon-nagyon szar.
  • Petko
    #11
    szar drága formátumokon, szar drága filmek... igazi consumidiot csemegének szánták
  • 5c0rp330n
    #10
    Meggyőző tud lenni. Egy olyannak, aki életében nem látott még HD-t. Én DVD5-re újrakódolt x264 szarokat láttam csak HD-t ráadásul mindezt a 19" monitoromon, és így is annyit tudok mondani, hogy DVD és HD között vagy 3szor akkora különbség van, mint VHS és DVD között.
  • 5c0rp330n
    #9
    Azt már lekésték enyhén szólva. A Toshiba amúgy az utolsó utáni pillanatban akart szövetkezni, de ekkor már gyakorlatilag készen volt a 2 szabvány.
  • maestro85
    #8
    Akia film hangulatáért nézi a mozifilmeket, annak tök mindegy, és felesleges. Akinek meg a nagy felbontás számít, azok nem vesznek ilyen lemezeket, lejátszókat, és ezt fentebb már tárgyalták.
    Egyébként is, szierintem, kinek mi a látványos. 720p-s között tényleg nem annyira látványos a különbség, mintha 1080p-st hasonlítanánk egy dvd-hez.
  • peterx
    #7
    Mi lenne ha összefognának: a BR disc és HD DVD előnyeit összekovácsolnák egy szuper formátumba! Jobban kijönnéek belőle mint ennyit szarakodni
  • digital
    #6
    Viszonyítási alapnak nem az újra kódolt és DVD5-re kiírt sz@rokat kell nézni. Egy progresszív RGB megjelenítésre és lejátszásra alkalmas "elavult" cuccon egy normálisan kódolt, magas bitrátájú film DVD-9 igen meggyőző tud ám lenni! Látványban mellette ettől a HD-s hype 720P/1080i-től nem f@som össze a bokámat...

  • Thrawn
    #5
    "A szakértők a helyzet tisztázódásáig egyöntetűen a kivárást javasolják."

    A tisztázódáshoz az kellene, hogy egyik, vagy másik formátum döntő fölényre tegyen szert. Ha viszont kivárunk, ez nem következik be. hogy is van ez? Huszonkettes csapdája?
  • ssdb
    #4
    hmm :)én a Blu-ray mellé voksolnék... de kizárt h rövid időn belül eldől a dolog... Bár mondjuk minket így magyarba amég nincs elérhető áron a dolog addig nem nagyon értint...
  • 5c0rp330n
    #3
    Ez mondjuk pont qrvára nem felesleges szükséglet, de sebaj. Azoknak felesleges, akik igénytelenek. 10 év múlva egy DVD-re visszatekinteni olyan lesz, mint most a fekete-fehér filmekre.
  • 5c0rp330n
    #2
    Kinek kellett ez? A DVD idejében egyértelmű volt a helyzet: az is drága volt, viszont biztos beruházásnak látszott, mert nem volt ellenfele, hosszútávon mindenképpen nyerő volt. Most viszont ha valaki elköteleződik az egyik mellett, nem tudja az összes kiadó filmjét megvenni, ezenkívül ha nem győz a formátum, akkor az egészet megszívta. És igen, az sem elhanyagolható, hogy nem mindenki rendelkezik HDTV-vel. Viszont van pár no comment kijelentés a cikkben:

    "A HD adás előnyei csak 100 centis képátló felett kezdődnek meglátszódni"
    "kisebb, 720p felbontáson nem látványos a különbség a hagyományos DVD és a nagyfelbontású korongok között."

    Aki ilyeneket állít, nemhiszem, hogy tudja, hogy miről beszél.
  • joebacsi
    #1
    "emberek többségének több, mint elegendő"
    végre akad valami újabb felesleges kreált szükséglet, amit sehogyse tudnak lenyomni a fogyasztók torkán...ez szerintem jó :)