97
Bonanza Banzai
  • Zerénd
    #17
    Csak neked: Itt is indúl az a bizonyos banzáj. Zorall legucsó lemezéről való.
    Bocsi a rapidot, mást hirtelen nem találtam.
  • Zerénd
    #16
    Ember! Ez a Zorall!
  • gordon 24
    #15
    Hát ez az életeme egyik meghatározó része volt:D Én is feketében jártam, volt medálom, kitüzöm, nyaklácom tőlük. Sőt szerintem meg is van.. Voltak polóim.. Minden. igazán szerettem őket. Amióta nincs Ákossal vok ugyan igy. Igaz nem vagyok már akkora rajongó mint 1x éves koromban, de ugyan ugy csipem megvan minden albuma. Szóval ja.. Hát szeretem őket!!:D A bucsúkoncerten én is kint voltam!
  • Dynamic
    #14
    Hát kellemesebbnek nem mondanám.Szvsz egy érzelmes, szerelmes dalhoz jobban illik a lágyabb hangzás, zongora etc.Mondjuk azért arra vehették volna a fáradságot, hogy megnézzék a dalszöveget mert "álmodni nem hagy a vágy"-at énekel, holott "vád" a pontos szó.
  • Dynamic
    #13
    Majdnem mindegyiken:)
    Az általad említett búcsúkoncerten is természetesen:)
  • Maximus4
    #12
    Én életemben egy koncerten voltam és az a Bonanza volt.Felejthetetlen emlék.Mostanában kattantam rá a zenéjükre újra.Megszereztem majdnem az összes albumot és most hallgatva ennyi idő távlatából is fergetegesen jó zenét játszottak.Szeretem a zenéjüket nagyon.
  • Tatyla
    #11
    mind a mai napig az egyik legjobb zene...
  • leho94
    #10
    Már a nevéről tudtam hogy te nyitottad:D:D
  • joebacsi
    #9
    valami végetér zorall feldolgozásban határozottan kellemesebb :)
  • whiskeyman
    #8
    szeretem a zenéjüket, az összes lemezük megvan...viszont régen utáltam őket, állandóan ezt kellett hallgatni a kocsiban, amikor a bátyámmal, meg a nővéremmel utaztam
  • Zerénd
    #7
    A magyar depeche mode.
    Tényleg egy olyan korban voltak, ami meghatározta anno a fiatalok életét. Tiszta feketében jártak, ezért már messziről lesűlt róluk, depesesek és banzájosok. Akkor a rap még csak bontogatta szárnyait kis hazánkban. Igy ezek, a brossosok és a rockerek voltak túlnyomórészt.
    Juj de sokat verekedtünk akkor a depesesekkel. :DDDD Kölcsönösen útálta egymást a két zenei rajongó tábor.
    Oszt a fene sem gondolta még középiskolás fejjel, hogy egyszer még én is elmegyek egy általam nagyon lenézett banzáj hangversenyre. 1992-ben voltam katona, és a laktanya parancsnok, q jó arc volt, megengette, hogy a katonák gyakorló ruhába menjenek koncertre. Sőőőt, katonai busszal vittek ki minket. Igy mentünk ki, de nem csak banzáj, hanem pokolgép és akela koncertre is. :)
  • DONGUBA
    #6
    Mi ma is jarunk bonanza es akos klubba
  • fifi
    #5
    én voltam gimis koromban többször is...
  • Sada01
    #4
    Régen de sokat énekeltük haverokkal :)
  • V43 1105
    #3
    Szabadtudni-e, hogy voltál-e valamelyik koncertjükön ? :D
  • Dynamic
    #2
    Fiatal korom meghatározó korszaka.Még ma is tudom kívülről az összes számukat:)
  • V43 1105
    #1
    Sziasztok!

    Mivel mostanság , eléggé sokat hallgatom a Bonanzát (Keresztapámról ragadt rám ..), gondoltam nyitok neki egy topicot ! :)

    Egy kis, törénelem ..

    Az eggyüttes, 1988-ban alakult. Tagok Kovács Ákos, Hauber Zsolt, valamint Menczel Gábor voltak. 1988-ban, megtörténik az első próba, a végső felállásban . Az 1991-es kölni EBU fesztiválra a Magyar Rádió a Bonanzát delegálja. A májusi KEK-en tartott koncerten még a falak is megrepedtek; az előadást később a Petőfi Csarnokban pótolták be. -as első szólóalbuma idején kaptak szárnyra az első pletykák az együttes feloszlásáról; de ezt a Hungaroton lemezkiadóval kötött szerződésssel igyekeztek cáfolni. Azonban, 1995-ben mégis feloszlott a Bonanza Banzai , búcsúzóul adtak még egy teltházas koncertet az akkor 13000 férőhelyes Budapest Sportcsarnokban .

    Lemezeik :

    * 1989 – Induljon a banzáj!
    * 1990 – A jel
    * 1990 – The Compilation
    * 1991 – 1984
    * 1991 – Pillanat emlékműve
    * 1991 – Monumentum
    * 1992 – Bonanza Live Banzai
    * 1992 – Elmondatott
    * 1993 – Régi és új
    * 1994 – Jóslat
    * 1995 – Búcsúkoncert

    Végezetül, néhány számuk hallgasátok meg őket :


    Bonanza Banzai - Kihalt Minden

    Bonanza Banzai - Valami véget ért

    Bonanza Banzai - C'mon start the banzai

    Bonanza Banzai - Induljon a banzai

    (Ez előbbi magyar változata)