40
  • Epikurosz
    #40
    Ha nincs súrlódás, ua.
    :-)
  • Aljaska
    #39
    na ki tudja megoldani? A talajhoz közelebbi, h1=10 méter magasságban mért szélsebesség
    v1 = 2 m/s. Mennyi ebben az esetben
    h2=100 méter magasságban mért szélsebesség?
    Hogy kéne megoldani?
  • Balogh G
    #38
    Majd meglesz a sárga tengeralattjáró is, ha elolvad fölüle a jég pár évtizeden belül... majd partra vetődik valahol.
  • Epikurosz
    #37
    Joe bá'!

    Mások már ezt is leírták.
  • joebacsi777
    #36
    Nos a megoldás itt látható a tartály problémára... Sör volt benne... Nyilván ezért nem engedtek a hatóságok sem senkit közel hozzá. Ők akarták meginni...
    http://www.virginiaplaces.org/alcohol/graphics/tanks4coors.jpg
  • Epikurosz
    #35
    nem is történt meg. Ez csak egy kamusztori a népeknek.
  • Su0my
    #34
    én egyéábként komolyan nem tudom elhinni, hogy egy ilyen megtörténhet...
  • Epikurosz
    #33
    Tengernagy, ez már volt említve itt.
  • Admiral
    #32
    Az egyik mars-szonda elvesztése sem volt semmi... Rossz volt a röppálya, korrigáltak, de újra rossz lett, stb stb. A végén persze elvesztették az egészet. Utána kiderült, hogy ez amiatt volt, mert a fejlesztőcsapatok egyik része az SI mértékegységeket használta, a másik meg az angolszászokat
  • Epikurosz
    #31
    B.Ú.É.K. 2008!
    Bízz, újulj ésszel, jóKedvvel!
  • Epikurosz
    #30
    Szilveszteri poénnak elmegy. :-)
  • teddybear
    #29
    Az egész nem ér annyit, amennyi sz@r Epikurosz keverget vele!
  • Ackro
    #28
    ez egy disznószarsiló és kopirájtos! egy titkos metángázforrástelep tulajdona és a nemkopirájtosnak álcázott internetes fotók máshova beszúrásáért perelésekből élnek!
  • Ackro
    #27
    és mit akartak vele nézni? a hangyák csámcsogását? valamit félreolvastál... sztem...
  • Kornan
    #26
    Hmm már rég nincs fent,volt viruskeresőm(nod32 uptodate).Amúgy ,hogyan jutottál erre a következtesére,szerintem akkor is furcsa és egyedi eset,nemhinném ,hogy virus okozta,inkább valami különös programhiba,amivel tele volt.Már maga az akadozás is egyedi volt,tul képpen nem akadozott ,hanem a normális sebesség 10-edével ment. :D
  • toto66
    #25
    "Próbálgattam mindenfélét és egyszer csak jól működött,nemtudtam miért.Végül reprodukáltam a működés körülményeit és kizárásos alapon rájöttem miaz.Amikor egy internet explorer ablak meg van nyitva és le van rakva a tálcára,akkor működik.Ja és nem lehetett üres,egy netes oldalt be kellett hozni.Ha bezártam,akkor ismét akadozott"
    Szerintem nézd át egy jó víruskeresővel (valszeg trójai)...
  • jasszka
    #24
    ez enyértelműen homér simpson malac-silója...
  • Epikurosz
    #23
    Igen, valszeg söröstartály, vagy ahhoz hasonló, de ez még nem jelent semmit. Akár az ufók is használhatták sör érlelésre...
  • zolis
    #22
    A tartály:
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/scotland/highlands_and_islands/7165151.stm
  • hodobaj
    #21
    Ez lol mérnőkők évekig tervezik aztán fingjuk sincs mitől jó ugy ahogy van ez a szép modern technikába.:D
  • Kornan
    #20
    Egyszer velem is előfordult egy a CFHT teleszkóppal hasonló eset.Egy régi játékot próbáltam működésre bírni(star trek armada-t) xp sp2-őn.Csomó mindent megcsináltam,több sebből vérzett de sok hibára találtam megoldást,de azért sem akart rendesen működni,mert akadozott.Próbálgattam mindenfélét és egyszer csak jól működött,nemtudtam miért.Végül reprodukáltam a működés körülményeit és kizárásos alapon rájöttem miaz.Amikor egy internet explorer ablak meg van nyitva és le van rakva a tálcára,akkor működik.Ja és nem lehetett üres,egy netes oldalt be kellett hozni.Ha bezártam,akkor ismét akadozott.Én is alig hittem el,de kiprobaltam vagy nyolcszor,és akárhányszor kihagytam ezt a lépést a játék elinditasa előtt,akkor akadozott.Ha kiléptem alt-tabbal és bezártam,akkor is elkezdett akadozni.Szóval vannak fura esetek.
  • Hun7eR
    #19
    Természetesen a Hubbée is a hibák közé tartozik, viszont azokat már kellő képpen kivesézték az elmúlt években, akárcsak az űrsiklót és a Stardust küldetést, utóbbiról több írás is megjelent itt. Olyan eseteket próbál a cikk boncolgatni, amik úgy általában elkerülték a média figyelmét, vagy csak kevesebb visszhangot váltottak ki.
  • karesz115
    #18
    Szerintem meg az összes meghibásodás biztos a globális felmelegedés miatt volt.
  • Gilgamesh
    #17
    Azannya, vajh miféle jéglakó cthulhoid förmedvény rongálhatta meg a tengeralattjárót??? Szerintem nem véletlenül meg sem próbálták fölhozni, jobb békén hagyni, ami ott lapul......
  • DOGMAN
    #16
    Asszem a Stardust szondának az volt a hibája, hogy az ernyőt nyitó gravitácis gyorsulást érzékelő kaccsolókat szerelték be fordítva.
    Így viszont csak akkor nyított volna ernyőt, ha ellenkező irányba "zuhan"... :)
  • Voronyezs
    #15
    kétlem* mindig csak beküldés után látom meg a hibát, hiába olvasom át -,-'
  • Voronyezs
    #14
    Azt a tengeralattjárót tényleg jó lenne ha fel tudnák hozni, de kétlen h ez be fog következni. A rakétánál meg csak annyit tudok mondani hogy hatalmas szerencséjük volt hogy az első nem robbant fel... A raptorokról meg nem is beszélekXD. Nem azért mert sz*r,(mert nem az) csak az tiszta szánalom ami az amerikaiaknál van mostanában... Nem tudom ki szokott kapni Jetfly hírlevelet, de abban régebben mást se lehetett hallani csak azt hogy f-16 kényszerleszállás, f-15 elektronika meghibásodás stb.
    Egyébként tényleg jó kis cikk
  • teddybear
    #13
    Lehet mentegetni a hülyeséget, de ez is a tervezési hibák közé tartozik.
  • teddybear
    #12
    Majd jönnek a szomszéd szigetről, mert a szél elvitte a betonsilót a vízpartról....
  • kvp
    #11
    "Pl a Hubble tükrének elbaxása"

    Az nem hiba volt. A hubble eredetileg egy katonai tavcso sorozat resze volt, csak utolag alakitottak at a nasa szamara, amikor kiderult hogy nem kell katonai celra. Ha a Foldfelszint akartak volna nezni akkor tokeletes lett volna a lencse. A csillagok bamulasahoz egy picit rovidlatora sikerult.
  • Cleawer
    #10
    Rá van irva hogy 5580,ha jollátom ,szerintem a zufók nem igy "irnak".
    Egy vegyipari silót eléggé nehéz elhagyni a gyárudvarról ,szerintem(:
    Amugy lehet hogy csak a sárga tengelalattjáró (:
  • valamit
    #9
    amennyiben földönkívüli űrhajósok veszítették el Skócia partjainál, akkor akár olyan titkos rakétakísérletekhez alkalmazott üzemanyagtartály is lehet, amiben a silókhoz hasonló módon vegyi anyagokat tároltak :)
  • Epikurosz
    #8
    nem kopirájtolt, gondoltam beszúrom:
  • Epikurosz
    #7
    Szerintetek mi leeht ez a tartály?
    Hármat találhattok:
    1. vegyipari siló
    2. titkos rakétakísérlethez üzemanyagtartály
    3. földönkívüli űrhajósok veszítették el Skócia partjainál (Gondolom a csészealjból esett ki).
  • Epikurosz
    #6
    Jó, jó, de vannak benne zavaró helyesírási hibák, kifelejtett kötőszavak...
  • NEXUS6
    #5
    Jó kis cikk tényleg. De ennél van sokkal dúrvább másik 100 is! Pl a Hubble tükrének elbaxása, vagy a Stardust szonda visszatérő egységébe fordítva építették az ejtőernyőt, szoftver hiba miatt sokkal drágább jószág is pusztult már el, pl az Ariane5 első fellövésekor. De asszem az F-18 nál volt olyan, hogy az meg, amikor az egyenlítőt átlépte, akkor a robotpilcsi fejre fordította a gépet!;)
    És akkor az emberiség egyik legdrágább és egyik legjobban elbaltázott renceréről, az űrsiklóról még nem is beszéltünk.
  • Midas
    #4
    Jo kis cikk
  • teddybear
    #3
    Az űrszondánál, és a tengeralattjárónál meg kéne vizsgálni a roncsokat, hogy a meghibásodási okot kiderítsék, de a többinél az emberi tévedés a valószínű.

    Főleg a rakétás, az szinte a némafilmbohózat kategória. Csoda, hogy nem robbant fel, mint a franciáknál.
  • assdf
    #2
    Ezekről nekem a következő vicc jut eszembe: :)
    A "Squawk"-ok a U. S. Air Force pilótái által a földi műszaki személyzet számára feljegyzett problémák, melyeket a következő repülésre ki kell javítaniuk.

    Néhány aktuális feljegyzett hiba és a karbantartó személyzet válaszfeljegyzései:

    (P) = Probléma; (S) = Megoldás

    (P) A főfutó bal belső gumiköpenye majdnem cserére érett.
    (S) A főfutó bal belső gumiköpenye majdnem kicsérelve.

    (P) Teszt repülés OK, kivéve, hogy a landoló automatika igen durva.
    (S) Landoló automatika nincs a gépen.

    (P) 2. sz motor üzemanyag fogyasztása magas.
    (S) 2. sz motor üzemanyag fogyasztása normális - 1. 3. és 4. motor üzemanyag fogyasztása alacsony.

    (P) Valami meglazult a műszerfalon.
    (S) Valami meghúzva a műszerfalon.

    (P) A jobb főfutón olajszivárgásra utaló egyértelmű bizonyíték.
    (S) Bizonyíték eltüntetve.

    (P) A DME hangereje hihetetlenül nagy.
    (S) A hangerő beállítva hihetőbb szintre.

    (P) Robotpilóta magasságtartás üzemmódban 50m/perces süllyedést produkál.
    (S) Hibát a földön nem sikerült előidézni.

    (P) IFF nem működik.
    (S) IFF soha nem működik OFF (kikapcsolt) üzemmódban.

    (P) Gázkar rögzítő használatakor a gázkar beragad.
    (S) Ezért van.

    :)
  • Mister
    #1
    ilyen fordítva összeraknak valamit, és máris jól működik dolog már volt valahol.