239
Japán szigeten lakók birodalma
  • Picar77
    #239
    majd akkor szolok ha esetleg ők jönnének :D
  • Cat 02 #238
    Igazából jRock rajongásom kimerült az MTH 2 számában, Ellegardenben meg a 9mm Parabellum Bulletsben, bár ezeket jósokat hallgattam :D
  • Picar77
    #237
    előszőr is lesz egy mucc:

    aztán rá 4 napra egy OZ :D

    márciusba Giru

    Áprilisban meg jön 2szorra Miyavi bácsi
  • Cat 02 #236
    Holholmimi ?
  • Picar77
    #235
    mostmár itt is nézhetsz :P
    jövöév elején 4 is lesz azt se tuom melyikre menjek :D
  • Cat 02 #234
    Én régebben akartam, mikor jRock mániás voltam. Úgy megnéztem volna egy koncertet, meg ha már ott vagyok... :p
  • grizzly21
    #233
    En mindenkepp akarok menni:) Nem iden de majd fogok..
  • uHs Gerzson
    #232
    Kár hogy meghalt ez a topic :(
  • Emmegki
    #231
    Ha épp nappali képet raktál volna be Tokióról, egyből látszódna mennyire hulladék építészetileg. Kocka kocka hátán, minden épület fantáziátlan betondoboz. Külvárosokban sincsenek rendes kertes házak, helyette minden egymásra zsúfolva, az utcák olyan szélesek hogy egy alig fér el rajta egy autó, nem hogy járda is jusson mellé.

    Este, távolról szép, de nem cserélnék velük.
  • Emmegki
    #230
    "A kérdések kb oanok lennének, hogy mien Japán, no meg egy-két gazdasági jellegű lenne"

    Japánban pont most értékelték le a ly betűket! :)
  • Pipör
    #229
    up
  • Jürgike
    #228
    Sziasztok! Tudom, nem teljesen ide illik, de szeretnék egy rövid, 5-6 kérdésből álló interjút készíteni valakivel, aki járt már Japánban. A kérdések kb oanok lennének, hogy mien Japán, no meg egy-két gazdasági jellegű lenne, de olyanok, amikhez nem kell gazdasági tudás. Kb egy 5-10 perc alatt elintézhető a dolog:) Ha valaki úgy döntene, hogy segít nekem, az léccives irjon erre az emailra: [email protected], nagyon szépen köszönöm előre is:D pás
  • macleod2005
    #227
    Találd föl magad, figyeled hogy aki éppen befejezte a kajálás az böfög e vagy se. ha ketten nem böffentenek, akkor neked se kell, ha egyik igen másik nem akkor még vársz kicsit egy 3. ra, ha meg mindkettő röfög, akkor kérj gyorsan egy liter kólát
  • Enosh Chan
    #226
    Hat akkor kerek a kaja melle egy pohar kolat, attol aztan megy :D
  • piros mogyi
    #225
    Én is így hallottam.
  • Frosty01
    #224
    hát ha levágják a hajam, akkor se fogok orbitálisakat büfögni egy étteremben. :)
  • Count Adyn
    #223
    Ezt énis így tudom, de majd szólnak itt a tájékozottabbak ha tévednénk:)
  • Strabi
    #222
    Sziasztok!

    Egy japános fórumot kerestem és most hiretelen ezt találtam.
    Lehet hogy itt 1-2 ember vágja a távol-keleti szokásokat. A minap egy érdekes dolgot hallottam és gondoltam rákérdezek hogy ez most hülyeség vagy tényleg igaz.
    Tényleg igaz hogy Japánban egy étteremben ha kaja után nem böfögünk egy jóízűt akkor az az étterem felé a legnagyobb sértés, mert ezzel jelezzük hogy finom a kaja és jóllaktál. Szóval ez igaz lehet?
  • cSuwwi
    #221
    Utolsó látogatás időpontja: 2008. 09. 22. 19:43

    vki írjon rá egy privit, hogy kukkantson már rá a topikjára, talán lesz friss info
  • Enosh Chan
    #220
  • Frosty01
    #219
    lehet levadászták a yakuzák ^^
  • Enosh Chan
    #218
    Tok gaz hogy a forumnyito emberke be se nezett januar elseje ota es annyi kerdes van amit meg lehetne valaszolni :(
  • Cat 02 #217
    Nah, Summer Sonic :D

    btw azt nem tudod h a Fuji Rock Festival és a Rock in Japan hol van ? Vagy nem szoktál kijárni ilyenekre ?
  • Cat 02 #216
    Tokyo-ban nincs valami nagy fesztivál valamilyen sonic néven ? Vagy csak benéztem ? :D
  • Gnome
    #215
    világ egyik legdrágább helye japán..egyébbként ott egy akármilyen bsc-s diplomás fullos angolos embernek adnak tanítói állást évi 6-8Millio jenért(kb 8millió forint)...persze ehhez nemárt ám a japán nyelvvizsgák elvégzése sem...1éves meghosszabbítható szerződések...ovodás gyerekek tanítása és ha van képzettséged akár tolmácsnak is elmehetsz rengeteget keresnek...kb japán importálja az angol tanárokat
  • DJ Skyline
    #214
    és ez a 170 ezres fizetés mennyire elég a megélhetéshez? vagy ott mennyire drágák a cuccok? tehát a számlák, élelmiszer mellett tudsz magadra is költeni? ok, együtt élsz egy lánnyal, tehát megoszlanak az anyagiak gondolom.
  • Nuki
    #213
    Esély: nemzetközi cég, aminek Japánban is van leányvállalata (vagy eleve japán cég), mész dolgozni, és úgy lobbizol (nyalsz) hogy oda kijussál dolgozni. De azt ugye ki kell érdemelni.
  • armageddon666
    #212
    thx -.- most egy világ dőlt össze bennem... asszem ebből max az lesz hogy ha esetleg valami jól kereső állást találok majd valamikor mikor nagy leszek, akkor 2 évente kimegyek ^^
  • RelakS
    #211
    Másik fórumban írta egy srác, hogy hogy is vannak a kinti költségek.

    Ugye, először is ki kell jutni, ez alsóhangon is 220-230 ezer...
    Aztán lakásbérlés. Nézzük azt, amit ezen a képen látunk. Európai faszok vagyunk, kell a tér, legyen a 33m2-es kéró a 73000jenes lakbérrel.
    Namármost, valószinűleg a tulaj azzal indít, hogy kulcspénzt, ami kéthavi lakbér: 146000jen. Ezt többet nem látod.
    Adnod kell a lakásért letétet is, amit lelépéskor visszakapsz, ez újabb hónapnyi, +73000jen.
    Ha lakásközvetítőt használtál, az is tartja a markát, újabb egy havi lakbér, újabb 73ezer jen.
    Biztosítani is kell, legyen mondjuk egy 20-as.
    végösszeg: 312000jen, és akkor még csak ott állsz, hogy kimentél Japánba, van lakásod, viszont elment 700ezer forint körüli pénzed.
    Aztán persze munkát kell találnod, időközben el kell látnod magad, kaja, közlekedés, mittudomain. Ahhoz meg, hogy teljes munkaidőben dolgozhass, valami bevándorlási akármit kell intézned (megint az a srác tudná elmondani a helyzetet), amivel aztán nem csipkedik magukat az aktatologatók...
    Szal nem olyan egyszerű kimenni Japánba, és ott élni, dolgozni.
  • PíszLávJuniti
    #210
    alapíts fiú emo zenekart
  • Frosty01
    #209
    én is gondoltam már valami ilyesmire... de... félek h egyedül alig valami pénzel, egy olyan országba menni ahol az emberek szorgosan dolgoznak, én meg tudom magamról h nem vagyok éppen a szorgalmasság megtestesülése... és ott érvényesülni, meg minden. kicsit elbizonytalanodok :D

    viszont az az ország... mindig vonz, és minden nap egyre nagyobb késztetést érzek h eljussak oda ^^
  • wordsworth
    #208
    Hmm én igazából ha elvégzem sulit, eladok itthon mindent, de tényleg mindent, és utánna kimennék Japánba. Izgalmasra tervezem az életem :) Majd meglássuk 4-5 év mulva :)
  • Maco13
    #207
    nem vagy egyedül
  • Trashking
    #206
    egyszer ide nekem is el kell jutnom. nagy álmom
  • RelakS
    #205
    akkor japanpelcek.freeblog.hu, vagy az ELO tanfolyása ^^
  • Fbn Lx
    #204
    Én szeretnék megtanulni japánul...
    De a környéken (Miskolc környékén) nem nagyon tok japántanárról. Nekem alapból elég szimpatikus nyelv, tetszik a kiejtés, meg maga a felfogás is. Valahogy mindig sokkal közelebb állt hozzám az európai nyelveknél (mondjuk az angolt eléggé vágom), mert olyan érdekes a nyelv, mint maguk az emberek. És olyan érdekes vagyok én is :p
  • RelakS
    #203
    Japán: semmi extra, meg kell ezt-azt szokni a kiejtésben
    Kínai, Koreai: ha egyszer meg tudod tanulni megkülönböztetni azt, hogy mittudomain a feng mást jelent, ha alacsony, magas, emelkedő, ereszkedő, esetleg még istentudja milyen hanglejtéssel mondják, akkor azzal sem lehet sok gond
    Mindhárom: Mivel a Föld túloldalán vannak, a nyelvtana, és a szavai teljesen más felfogás szerint épülnek fel -> nah, ez a szopatás, de gazdagon, persze az írással egyetemben.
  • Cat 02 #202
    Japánban egy európainak nehéz munkát találni? Csak mert ugye ott tök szigorú az iskolarendszer és hát pl mo-n nem annyira, meg ott gondolom képzetbbek is az emberek.

    És a japán/kínai/kóreai nyelv, az angolhoz/némethez képest mennyire nehezebb ? Gondolom a jelek miatt 1 cseppet, de ha az megvan akkor már semmi extra ?
  • RelakS
    #201
    én is vettem onnan :]
  • CSOCSO
    #200
    jlisten lehet venni ilyet.. tuti kuldenek magyarorszagra is.. en vettem is vagy 6 kulonbozo izut anno